Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czym do Norwegii
#1 PostWysłany: 02 Wrz 2017 15:42 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 5
Witam, moi mili doświadczeni w bojach.... POMOCY ?
Na drugi rok szykuje Niespodziankę dla męża na urodziny - spełnienie jego marzenia wyjazd do Norwegii....
I. Główne miejsca tam czyli Kjerag, Preikestolen, i Język Trolla....plan na nocleg w Stavanger
I moje pytanie.....czy w związku z tym lepiej autem jechać czy lepiej samolot?
Najpierw myślałam że samolot....Ale trochę jest km między skałami to może auto wypożyczyć?
Może właśnie swoim autem więcej jedzonka zabiorę i taniej niż wypożyczonym autem wszystko razem....
Noclegi planuje w hostelach wcześniej zarezerwować
Proszę pomóżcie
Marzena
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Czym do Norwegii
#2 PostWysłany: 02 Wrz 2017 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Samolot + wypożyczony samochód.
Do tego weźcie bagaż rejestrowany, w który zabierzecie trochę żarcia i palnik na którym można gotować.
Proponuję jechać w drugiej połowie czerwca lub pierwszej lipca - najdłuższe dni, najcieplej.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czym do Norwegii
#3 PostWysłany: 02 Wrz 2017 15:56 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 5
Dzięki....właśnie taki mam plan czerwiec lub lipiec
Znalazłam auto za ok 1700 zł na 6 dni nie znam się i dlatego pomyślałam o aucie swoim bo 1700 plus paliwo
Ale moim przeprawa promem z Dani też chyba nie tania....kurcze spędza mi to sen z powiek....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czym do Norwegii
#4 PostWysłany: 02 Wrz 2017 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jeśli na krótko to ciagle opłaca sie samolotem. Samochodem trzeba liczyć paliwo w obie strony, dwa promy, może nocleg. Ze Stavanger można do części atrakcji dojechać autobusem wiec może samochodu nie trzeba na cały okres?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czym do Norwegii
#5 PostWysłany: 02 Wrz 2017 18:08 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 5
Pierwszy plan to Stavanger i stamtąd Kjerag i Preikestolen
Wiem że ze Stavanger można się tam dostać autobusem
Ale czy na Język Trolla mogę też się ze Stavanger dostać autobusem? Oczywiście mogę noclegi podzielić trochę w Stavanger trochę np. Odda ale na koniec i tak wylot do domu ze Stavanger. Coś nie mogę tego ogarnąć hihihi mąż dałby radę ale on nic nie wie to niespodzianka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czym do Norwegii
#6 PostWysłany: 02 Wrz 2017 23:33 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 5
I jeszcze istotną sprawą jest to czy koszt transportu Publicznego w Norwegii i ewentualne wypożyczenie auta nie przekroczy dojazdu własnym autem plus prom i paliwo.... Doradzcie coś plisss::))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czym do Norwegii
#7 PostWysłany: 03 Wrz 2017 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Co do kosztów to za dużo nieznanych zmiennych. Zależy za ile uda Ci sie trafić prom, ile spaliście paliwa po drodze (a jak ktos lubi przycisnąć w Niemczech to można spalić sporo) czy dojdą dodatkowe noclegi (generalnie podróż dłuższa o dwa dni), za ile uda sie dostać bilety lotnicze, czy wynająć auto. Generalnie należy liczyć ze poniżej 4 osób taniej powinien wyjść samolot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czym do Norwegii
#8 PostWysłany: 03 Wrz 2017 16:33 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 5
Ok, chyba jednak kupię przewodnik po Norwegii wloze kaskę i dam mężowi niech zdecyduje sam hihihi
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czym do Norwegii
#9 PostWysłany: 07 Wrz 2017 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2016
Posty: 23
Loty: 25
Kilometry: 27 426
mam podobny problem, we wrześniu wybieram się do Norwegi (Kjerag, Preikestolen, i Język Trolla), i wynajmę auto w Bergen 4 dni za 170euro/ powinno wystarczyć by objechac te trzy atrakcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czym do Norwegii
#10 PostWysłany: 07 Wrz 2017 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Pamiętaj, że jeśli wybierzesz opcje samolot plus wypożyczone auto jesteś mocno ograniczona czasowo. To ważne w kontekście pogody - jeśli takowa się zepsuje, nie uda się wejść na Kjerag czy Język Trolla. Własne auto plus więcej dni urlopu daje Ci pole manewru.

W lipcu w Norwegii zrobiliśmy 8000 km w 21 dni, jadąc własnym autem z Polski, zapakowanym po dach. Gdybym miał cofnąć czas, to nic bym nie zmienił.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czym do Norwegii
#11 PostWysłany: 10 Wrz 2017 19:14 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
Ja zawsze wolę wypożyczyć auto (już byłem 4 razy w Norwegii). Jak sobie pomyślę że musiałbym się telepać tyle godzin/dni to mi się odechciewa :P .
Poza tym lepiej nabić kilometry na pożyczony niż własny :P .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czym do Norwegii
#12 PostWysłany: 10 Wrz 2017 19:47 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
mikuś napisał(a):
W lipcu w Norwegii zrobiliśmy 8000 km w 21 dni, jadąc własnym autem z Polski, zapakowanym po dach. Gdybym miał cofnąć czas, to nic bym nie zmienił.


Własne auto wyklucza praktycznie krótkie wypady typu przedłużony weekend, itp. Oczywiście, na 3 tygodniowy urlop jechałbym autem z Polski. Na 4 dniowy wypad brałbym z wypożyczalni.

Rok temu byłem z rodziną w Norwegii na weekend majowy. Samochód w Hertz kosztował za 3 doby 400zł. To była najlepsza opcja. Pełna swoboda, szybkość przemieszczania.. A transport publiczny przy 2 lub więcej osobach nie wyjdzie taniej. Nie mówiąc o komforcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czym do Norwegii
#13 PostWysłany: 11 Wrz 2017 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Pełna zgoda, ale zwróć uwagę, że Marzenapap brała pod uwagę samolot, auto z wypożyczalni a potem także i własny samochód. Mając do wyboru wszystkie opcje, wybrałbym wyjazd własnym autem, stąd taki post.

Aha - widząc lipcowe obłożenie na np. Preistekolen czy Trolltundze, aż się boję zapytać jak to wygląda na przedłużony weekend :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group