Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Kwi 2015 11:13 

Rejestracja: 04 Kwi 2015
Posty: 50
Witam.

Planuje wyprawę do Norwegii w maju. Będę chciał dostać się autem z Bergen do Oddy.
Czytałem , że po drodze trzeba przeprawić się promem z Torvikbygd do Jondal.
Czy ktoś wie czy ten prom kursuje 24h czy może do jakiejś określonej godziny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#2 PostWysłany: 04 Kwi 2015 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2013
Posty: 39
Loty: 26
Kilometry: 45 760
Domyślam się, że pewnie wyprawa na Trolltungę. Też czytałem na ten temat, ale jeszcze się nie wybrałem. W każdym razie odnośnie tej przeprawy udało mi się znaleźć taką informację:
Prom na tej trasie pływa 15 razy dziennie, czas: 20 minut, koszt za samochód wraz kierowcą 108NOK, a pasażerowie po 38NOK.

http://www.fjordnorway.com/Global/Trave ... y-2013.pdf

Info jest z 2013 roku, więc nie wiem czy jeszcze aktualne, może ktoś kto był niedawno jeszcze potwierdzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Kwi 2015 14:29 

Rejestracja: 04 Kwi 2015
Posty: 50
Dzięki za info.

Jednak nie mogę znaleźć info o której godzinie odpływa ostatni pro.
Interesuje mnie konkretnie przejście Torvikbygd do Jondal
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Kwi 2015 23:30 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
Ja lece do Bergen 31 maja i robie tę trasę o 60 km dłuższą ale pomijając przeprawe promową, moze chcesz dołączyć do ekspedycji ?;) bedzie nas 10 os.
mam nadzieję ze pogoda Ci dopisze, btw masz hytte zaklepane czy pod namiotem spisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Bergen - Odda
#5 PostWysłany: 20 Wrz 2015 21:08 

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 13
Witam, pytanko jak najszybciej i najlepiej dostać się z Bergen do Oddy? Czy może na stopa , czy jakimś autobusem się dostać? powiedzcie mi jak wygląda to cenowo, jakoś nie natrafiłem jeszcze na ceny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen - Odda
#6 PostWysłany: 21 Wrz 2015 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Najszybciej - autobus nr 761 albo 930, z dworca autobusowego w Bergen.Jeździ w sumie bodajże 8 razy dziennie, od 730 do 20.30.Droga do Oddy trwa około 3,5 godziny (w tym dwie przeprawy promowe).Można stopem, ale za prom i tak będziesz musiał zapłacić.

Ja płaciłem za bus troche ponad 300 NOK w jedną stronę.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
didier1et lubi ten post.
didier1et uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bergen - Odda
#7 PostWysłany: 21 Wrz 2015 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Wrz 2015
Posty: 24
Loty: 32
Kilometry: 47 071
A jeśli chcesz na stopa to najlepiej trasą przez Vaksdal do Voss i potem kierować się drogą nr. (13). Unikniesz przeprawy promowej. Mi osobiście stopem ta trasa zajęła jakoś tak pół dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
didier1et lubi ten post.
didier1et uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bergen - Odda
#8 PostWysłany: 21 Wrz 2015 18:00 

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 13
A jest jakaś zniżka dla studentów ? Możecie podać linka do zakupu biletów ?
Wielkie dzięki za odpowiedzi i pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen - Odda
#9 PostWysłany: 21 Wrz 2015 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Bilety kupujesz przy wejściu do autobusu.Warto mieć gotówkę, ja przynajmniej (czerwiec 2015) nie miałem możliwości płatności kartą.Nie wiem jak wygląda sytuacja ze zniżkami dla studentów.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen - Odda
#10 PostWysłany: 06 Mar 2016 18:57 

Rejestracja: 19 Maj 2015
Posty: 48
Odświeżam temat. Na początku czerwca lądujemy w Bergen. Chcemy się dostać do Oddy stopem. Ceny za busy niestety nas przerażają. Do Oddy można się dostać różnymi wariantami. Może ktoś pomóc w wybraniu najbardziej odpowiedniego wariantu do złapania stopa. Czyli inaczej mówiąc, gdzie można liczyć na jakiś ruch samochodowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen - Odda
#11 PostWysłany: 21 Gru 2016 23:06 

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 24
i co odbyłeś tą podróż do oddy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Gru 2016 23:11 

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 24
witam was,

ląduje na początku czerwca o 23:15 w bergen, chcę wybrać się w wyprawę na trolltungę. Szukam taniego transportu i wybrałem wypożyczalnie aut, chyba cena/jakość podróży i szybkość podróży jest całkiem okej. Może ktoś z Was polecić jakąś tanią wypożyczalnie aut która wyda mi auto w nocy z pt na sobotę (09.06.17/10.07.17)? lub może możecie poradzić jakiś tani nocleg przy lotnisku gdzie można pieszo dojść
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Gru 2016 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Dobre miejsce do spania jest na samym lotnisku w Bergen - wchodząc po schodach przeszklone pomieszczenie po prawej stronie. Miejsca pod dostatkiem zarówno na podłodze jak i na rozkładanych leżakach.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen - Odda
#14 PostWysłany: 08 Sie 2022 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Hej,
Ktoś orientuje się jak obecnie wygląda cena za autobus Bergen-Odda linia 980? Niestety nie mogę doczytać się tej informacji. Będę wdzięczny za pomoc ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen - Odda
#15 PostWysłany: 21 Maj 2023 20:39 

Rejestracja: 12 Maj 2016
Posty: 7
Witam wszystkich
12 czerwca wybieram się do Bergen, a właściwie w okolice Oddy na trekking. Miałbym do bywalców tych okolic kilka pytań dotyczących logistyki przejazdow.
Zainstalowałem apkę Skyss za pomocą której chcę kupować bilety. Czy taki bilet wirtualny trzeba jakoś kasować w autobusie, skanować? Czy kupuje się wcześniej, czy w autobusie?
Apka pokazuje mi koszt przejazdu Bergen Odda bus nr930 - 105 NOK (3 strefy) Czy dodatkowo płacę za prom?. Na stronie operatora promowego jest zapis że przy wykupionych biletach na samochód nie płaci się za pasażerów. Nie mogę znaleźć jak jest w przypadku autobusu.
I ostatnia sprawa, czy w weekendy ceny biletów na autobusy i promy są takie same jak w dzień powszedni?
Będę wdzięczny za odpowidź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen - Odda
#16 PostWysłany: 22 Maj 2023 12:18 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Tylko odpowiadam na ostatnie pytanie :) : cena nie zależy od dnia tygodnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen - Odda
#17 PostWysłany: 23 Maj 2023 20:46 

Rejestracja: 12 Maj 2016
Posty: 7
Pytanie wynika ze złych doświadczeń. Będąc w Stavanger zapłaciłem za prom do Lisebotn w jedną stronę 86 NOK, a w drugą 420. Różnica polegała na tym, że powrót był w niedzielę.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 23 Maj 2023 20:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen - Odda
#18 PostWysłany: 24 Maj 2023 11:42 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
O, to nie wiedziałam o promach. Miałam na myśli bilety autobusowe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group