Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Wrz 2019 12:34 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 59
Cześć. Czy ktoś ma doświadczenie z pokonywaniem tej trasy w styczniu? Lecimy na tydzień do Tromso na zorzę, rozważamy wynajem samochodu i pojechanie na dwa dni na Nordkapp. Czy to w ogóle w zimę realne czy trzeba mieć łańcuchy itd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 15 Wrz 2019 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Dopytaj wypożyczalnię. Auto najprawdopodobniej będzie na zimowkach z kolcami, wtedy nie trzeba łańcuchów. Warto spróbować znaleść informacje o warunkach drogowych w poprzednich latach. W Norwegii się nie szczypią - jak porządnie zasypie to się zamyka drogi, szczególnie te w górach. Osobiście celowałbym w auto o napędzie 4x4 i podwyższonym prześwicie, jakaś terenówka lub minivan. I dobrze żeby kierowca umiał jeździć po białym.

Edit: rozważyłbym dolot samolotem z Tromso i wtedy auto na miejscu. Inny komfort podróżowania, bez ryzyka utknięcia po drodze. To jest kilkaset km na kołach, wiec cały dzień w jedna stronę (oby).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Wrz 2019 14:44 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 59
Dziękuję, nie ma opcji w takim razie :) Byłabym jedynym kierowcą, dopiero trzy lata jeżdżę po Polsce, co tu mówić o śniegu, górach i kolcach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Wrz 2019 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nie spotkałam sie z autem z kolcami w wypozyczalni w Tromso w zimie. A drogi potrafia byc niezlym lodowiskiem.

Czytalam kiedys artykul o wycieczce starym Porsche na Nordkapp, wiec jak Porsche dalo rade na zimowkach, to i zwykle przednionapedowe auto tez.
https://www.classicdriver.com/en/articl ... wonderland
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Wrz 2019 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
@yoaneska może jeszcze przed wyjazdem zdążysz poćwiczyć jazdę na śniegu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Wrz 2019 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ok. W maju jak byłem to więcej już połowa aut miała ciagle kolce. Wiec myślałem że może z wypożyczalni też dają. Ale dobre zimówki dadzą radę, jeśli będzie się spokojnie jechać i nie będzie jakiejś zupełnej masakry na drodze. Łańcuchy najprawdopodobniej można w płatnej opcji wziąć, podobnie jak fotelik czy gps. Ja zima wożę jeszcze składany szpadel. Ale tutaj naprawdę najlepiej zadzwonić do wypożyczalni i spytać jak wyposażają auto na zimę.
Dalej ostrożnie przekalkulowałbym dystans do przejechania i - jeśli naprawdę Was kusi taki wyjazd - rozpatrzył samolot lub nawet autobus. Lub nawet umyślnie wykupioną wycieczkę. A przede wszystkim na bieżąco sprawdzał pogodę, bo jechanie po to żeby na miejscu oglądać zamieć będzie miało walor czysto kronikarski, a niekoniecznie turystyczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Wrz 2019 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Pod uwagę trzeba wziąć również noc polarną. Do 14.01. zero słońca. A i później dzień też nie za długi.
http://www.timeanddate.com/sun/norway/t ... &year=2020
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Wrz 2019 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Skladany szpadel moze sie przydac, osobiscie przetestowane w lutym w rejonach Kiruny ;-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Wrz 2019 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Mam nadzieję, że mnie śmiechem nie zabijecie, ale spora reklamówka wypełniona popiołem (jest sporo lżejszy od piachu i skuteczniejszy) nie jest złym pomysłem jak trzeba sobie podjazd gdzieś podsypać.
Tak więc jak gdzieś Ci się uda zebrać trochę popiołu...
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Wrz 2019 20:40 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Końcowy odcinek przed Nordkapp (chyba od Honningsvag) jest zimą dostępny tylko w konwojach - auta są wpuszczane co kilka godzin i jadą kolumną. Sam tego nie przerabiałem (byłem latem), ale gdzieś czytałem. Jest gdzieś szczegółowa informacja po angielsku, warto poszukać i uwzględnić w planach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Paź 2019 21:30 

Rejestracja: 25 Lis 2018
Posty: 6
Loty: 77
Kilometry: 73 899
-- 15 Paź 2019 21:24 --

@Aga_podrozniczka Parę dni temu brałem w Europcar w centrum Tromso 2 Skody Octavie i obie były na kołach, a to dopiero połowa października.

-- 15 Paź 2019 21:30 --

Oczywiście chodziło mi, że były na kolcach ?


Ostatnio podbity przez afro85, 15 Paź 2019 21:30
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group