Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bodo, północ NO
#1 PostWysłany: 18 Kwi 2016 09:44 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 33
umamiłem sobie podróż na daleką północ Norwegii

jak najlepiej tam się dostać?
myslalem nad lotem do Stavanger, Trondheim a później pociągiem..


z tego co patrze dosyć drogo kolej wychodzi na tą chwilę

da się to jakoś "tanio" pogodzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Bodo, pólnoc NO
#2 PostWysłany: 18 Kwi 2016 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
planując z wyprzedzeniem szukaj taryfy minipris na nsb.no
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bodo, pólnoc NO
#3 PostWysłany: 18 Kwi 2016 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
z tego co patrze dosyć drogo kolej wychodzi na tą chwilę
tzn na kiedy? na już?
pociągi z rygge są po 400 NOK, z trondheim 250 NOK (cena już z lotniska), OW
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bodo, pólnoc NO
#4 PostWysłany: 18 Kwi 2016 14:23 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 33
na lipiec,
nie widzę tych biletów po 250NOK/ow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bodo, pólnoc NO
#5 PostWysłany: 18 Kwi 2016 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
to coś źle szukasz.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bodo, pólnoc NO
#6 PostWysłany: 23 Kwi 2016 16:12 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 33
na nsb.no nie widzę tego..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bodo, pólnoc NO
#7 PostWysłany: 23 Kwi 2016 16:29 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 327
niebieski
A może pomyśl o Tromso? Z Trondheim do Tromso lata Norwegian - 140 złotych w jedną stronę. Dla zachęcenia co można robić w okolicach polecam Ci (zimową) relację @Carollayna .

tromso-paris-of-the-north,1507,38277

Załączniki:
tromso.PNG
tromso.PNG [ 30.24 KiB | Obejrzany 7765 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bodo, pólnoc NO
#8 PostWysłany: 26 Lut 2019 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Od 22 maja polecimy do Bodo bezpośrednio z Gdańska 2 razy w tygodniu ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bodo, pólnoc NO
#9 PostWysłany: 23 Sie 2019 13:06 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
na głównej jest info o tanich lotach do Bodo. Ponieważ nie mogę tam napisać komentarza (?) umieszczam tu: podany rozkład promów z Bodo do Moskenes (Lofoty) jest tylko do 25 sierpnia. Potem obowiązuje rozkład zimowy i inne godziny, Z w/w powodu akurat zrezygnowałam z zakupionego dawno wyjazdu. Po przylocie z GDN jedyny prom jest o 21.00. W niedziele. Warto to sobie posprawdzać zanim się rzuci na tanie loty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bodo, pólnoc NO
#10 PostWysłany: 23 Sie 2019 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Ale że jak?

http://ruteinfo.thn.no/no/default.aspx?rnr=86

Jeśli loty z Gdańska są środa-niedziela, to można płynąć promem w czwartek 15 minut po północy i wracać w sobotę o 7 rano.

Rozkład jest taki sam jak wiosną, ja wtedy płynąłem w czwartek po południu i wracałem w sobotę rano.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bodo, pólnoc NO
#11 PostWysłany: 23 Sie 2019 15:06 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Oczywiście, że można :) . Napisałam tylko dlatego, że link był na rozkład letni. Przylot miałam mieć w niedzielę i czekanie na prom do 21 (co z bagażem, przechowalnia ma na pewno norweskie ceny) i włóczenie się po mieście tyle godzin (byłam już kiedyś), zmęczenie po podróży od 4 rano-to już nie dla mnie. Prom przypływa po północy do Moskenes a do hotelu kilka km. Autobusów o tej godz. nie ma. Jednym słowem-trochę to mnie zniechęciło :( Zresztą kursy autobusów też zmieniają się i słabo to wygląda .
Wiem ,że te "przeszkody" nie istnieją dla młodziaków :) Mi udało się bez-kosztowo wszystko odwołać, bo Wizz lekko zmienił godzinę. Ale żałuję. Lofoty dobre do zwiedzania raczej w czasie letniego rozkładu (dość krótkiego)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bodo, pólnoc NO
#12 PostWysłany: 23 Sie 2019 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Byłem już 2 razy na Lofotach. Teraz lecę po raz trzeci. Przyznam, że przy kupnie biletów nie zastanawiałem się nad zimowym rozkładem promów i byłem lekko zaskoczony. Na szczęście udało się to jakoś ogarnąć. Przylatujemy w środę po południu i w Bodo bierzemy samochód. Następnie płyniemy promem na Lofoty. Na miejscu jesteśmy w czwartek o 3. Z Moskenes do noclegu mamy 10 minut jazdy, więc nie jest to bardzo problematyczne. Czwartek, piątek i praktycznie cała sobota zostaje nam na Lofotach. W sobotę wieczorem przejeżdżamy do Lødingen i ostatnim promem płyniemy do Bognes. Tam w okolicach mamy nocleg. W niedzielę jedziemy do Bodo. Dzięki takiemu planu tracimy niewiele czasu.

Oczywiście nie jest to letnia i budżetowa wyprawa, ale przy 4 osobach i tak wygląda to bardzo rozsądnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bodo, pólnoc NO
#13 PostWysłany: 23 Sie 2019 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
ewaolivka napisał(a):
Oczywiście, że można :) . Napisałam tylko dlatego, że link był na rozkład letni. Przylot miałam mieć w niedzielę i czekanie na prom do 21 (co z bagażem, przechowalnia ma na pewno norweskie ceny) i włóczenie się po mieście tyle godzin (byłam już kiedyś), zmęczenie po podróży od 4 rano-to już nie dla mnie. Prom przypływa po północy do Moskenes a do hotelu kilka km. Autobusów o tej godz. nie ma. Jednym słowem-trochę to mnie zniechęciło :( Zresztą kursy autobusów też zmieniają się i słabo to wygląda .
Wiem ,że te "przeszkody" nie istnieją dla młodziaków :) Mi udało się bez-kosztowo wszystko odwołać, bo Wizz lekko zmienił godzinę. Ale żałuję. Lofoty dobre do zwiedzania raczej w czasie letniego rozkładu (dość krótkiego)

Nie wiem, czy jestem młodziakiem, ale z energicznym prawie-dwulatkiem, który 3,5 h płynięcia promem spędził na chodzeniu w górę i w dół schodów (i ja niestety też) wyjazd udał się całkiem komfortowo. :)

A zamiast hotelu kilka km dalej, można nocować na Airbnb mając całe piętro domu dla siebie za 300 zł/noc jakieś 300 metrów od przystani w Moskenes. :) Rano można już jeździć autobusami lub wypożyczyć auto w Moskenes.

Piszę to tylko, żeby zachęcić innych, żeby nie mieli wyobrażenia że kombinacja lot + prom jest taka niedogodna. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BooBooZB lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group