Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 29 Sty 2018 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Lotnisko Alesund :)
Pamiętam, że w Bergen koszty były w pasujących mi datach niższe.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 23 Lut 2018 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Mam pytanie: Lądujemy w Tromso o 21:45. Wypożyczalnia Sixt jest czynna do 22. Bagaż podręczny i 5 osób. Czy aby nie będzie za późno?
Jeśli będzie kolejka to czy obsługa zostanie dłużej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 23 Lut 2018 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Zaznacz w rezerwacji nr lotu + notkę,że będziecie "na styk" i na pewno poczekają.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Lut 2018 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
To tak zrobię. Jeszcze czynna jest wypożyczalnia rent a wreck i nie wiem czy w to wchodzić.
Myślę jeszcze o społecznościowych wypożyczalniach typu car airbnb tylko nie wiem jak z ew ubezpieczeniem w razie W
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Lut 2018 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Poczekają a do rachunku ściągną opłatę za wydanie auta poza godzinami pracy - zapytaj ile, moim zdaniem pomiędzy 200-300nok
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 23 Lut 2018 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Napiszę jeszcze w takim razie do Służby Celnej na lotnisku że będę biegł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 14 Lip 2018 11:17 

Rejestracja: 16 Lut 2013
Posty: 70
jeśli ktoś byłby zainteresowany to mogę udostępnić prywatny samochód w Tromso. Napęd 4x4 i opony z kolcami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 20 Sie 2018 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Macie jakiś pomysł na wypożyczenie samochodu w Alesund po godzinie 19, kiedy wypożyczalnie na lotnisku są już zamknięte lub w niedzielę rano (także zamknięte)? Multiwyszukiwarki nie pokazują mi żadnych wyników, ale może ktoś ma pomysł:)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 20 Sie 2018 14:34 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
Jak ci bardzo zależy to spróbuj przez oficjalne wyszukiwarki Hertza czy Avisa i dopłać za wypożyczenie po godzinach (zwykle kolo 500 koron).

Albo wypożycz na mieście następnego dnia rano lub wróć na lotnisko i tam wypożycz (autobus).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 21 Sie 2018 13:11 

Rejestracja: 21 Sie 2018
Posty: 1
Żeby nie tworzyć nowego tematu. Wypożyczał ktoś może samochód w Stavanger bez rezerwacji i bez karty kredytowej? Myślicie że to dobry pomysł żeby tak zaryzykować i na miejscu poszukać wypożyczalni, która wypożyczy na debetówkę czy jednak lepiej zarezerwować wcześniej i się modlić żeby przeszła na miejscu? Z terminu który mnie interesuje najrozsądniejszy wydaję się SIXT. Kolega wcześniej pisał, że debetówka przeszła bez problemu, ale z tego co mi się wydaje to jednak loteria?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 23 Sty 2019 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Pytanie do bardziej ogarniętych w temacie.
Próbuję zarezerwować samochód w Tromso przez stronę carrentals.com Wszystko fajnie, biorę dodatkowe ubezpieczenie (samochód z Budget) i próbuję doczytać jego warunki, nie jest to dla mnie do końca jasne, więc wybieram język polski przy wyszukiwaniu i okazuję się że w ogóle nie mam opcji ubezpieczenia, doszedłem do płatności i nigdzie nie mogę wybrać dodatkowego ubezpieczenia. Ktoś może miał podobną sytuację?

Druga sprawa to czy między słowami można tu znaleźć informację o zniesieniu wkładu własnego w przypadku szkody?



Image
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 23 Sty 2019 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
@dbandurski
Z samochodem jak trafisz, zależy jakie terminy. W lutym szczególnie drugiej połowie są ferie w szkole wiec może być różnie. Wypożyczałem kiedyś bez rezerwacji i np w Avis mieli tylko Vany a w Sixt mieli mniejsze ale ceny takie sobie. Z debetowa nie wiem, używam zawsze kredytowej ze względu na ubezpieczenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 02 Lut 2019 12:45 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
@kubus571

Chyba chodzi o Zero Deductible ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 07 Maj 2019 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
W czasie majówki wypożyczaliśmy samochód w Avisie w Alesund, dzielę się spostrzeżeniami, może komuś się przyda na przyszłość:
- według rentalcars.com w każdej wypożyczalni w Alesund niebędna jest karta kredytowa. Ponieważ nie mamy karty kredytowej, napisałam maila do wszystkich wypożyczalni i dostałam odpowiedź - Hertz i Sixt - tylko kredytowe; Avis - może być debetowa.
- na 4 doby najtaniej wychodził Ford Focus, z pełnym ubezpieczeniem kosztował w sumie 270 euro (rezerwowaliśmy około 2 tygodnie przed wyjazdem)
- po przyjściu okazało się, że w tej cenie dostaniemy Toyotę Rav4, hybrydę z automatyczną skrzynią biegów, kamerą cofania, wgraną nawigacją i innymi bajerami :D
- depozyt wyniósł 1000NOK, zwrot w przeciągu tygodnia
- wypożyczenie i zwrot zupełnie bezproblemowe, samochód dali nam 2h przed czasem bez żadnego problemu, a zwrot sprowadzał się do oddania kluczyków

Podsumowując: zdecydowanie polecam Avis jak i wizytę w okolicach Alesund! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 01 Cze 2019 22:07 

Rejestracja: 01 Cze 2019
Posty: 1
Dobry wieczór,

prosze wybaczyć jeżeli te pytania wydadza się dla Was błahe, jednak planuję wypożyczyć samochód po raz pierwszy. Otóż wybieram się do Norwegii i chciałbym tam wypożyczyć auto. Znalazłem stronę rentalcars.com i planuję przez nią wypożyczyć i mam w związku z tym kilka pytań:

1. Nie jestem kierowcą, czy mogę opłacić w tym momencie rezerwację samochodu moją kartą debetową, a na miejscu kierowca okazałby swoją kredytową i na nią wział samochód?

2. W zakładce "ważne informacje" jest podpunkt "Paszport jest wymagany.". Czy naprawdę w Norwegii muszę posiadać paszport żeby wypożyczyć auto? Czy wystarczy dowód osobisty?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Cze 2019 09:20, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 01 Cze 2019 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
1. Lepiej weź opcje płatność na miejscu, bardzo często nie ma różnicy w wysokości kwoty. Wtedy kierowca zapłaci swoją KK i się porozliczacie.
2. nie ma dopisku "or ID"? Jeśli nie, wyślij zapytanie do wypożyczalni.

edycja - sprawdziłem i kilka spraw się wyjaśniło.

Ważne informacje
Wymagania dt. odbioru auta Paszport jest wymagany
. - czyli ma być paszport i koniec.

Karty debetowe Gotówka i karty debetowe nie są akceptowane. - to, z kolei, rozwiązuje sprawę nr 1
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 13 Wrz 2019 10:43 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 5
Wysłałam maila z pytaniem do norweskich oddziałów 3 wypożyczalni:
"I would like to rent a car (Torp Sandefjord Airport), but I don't have a credit card. I only have an embossed debit card and funds on my account to block the car fee. Do you accept this card?"

odpowiedź z Sixt:
"Unfortunately we do not accept debit cards."

Budget/Avis:
"The type of card (Visa or MasterCard) mentioned in your email is accepted at that rental station"

Hertz:
"We accept debit cards on car groups A – B – C- D – H – P with the minimum age of 25 for the renter"

Ostatecznie wypożyczyliśmy z Hertz'a. Najtaniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 14 Wrz 2019 07:05 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
W Hertzu, w Tromso i w Bergen (standardowe CDW) blokowali około 600-700 zł.

Ale np na Chorwacji w Sixt już 4500 zł ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 15 Sty 2020 20:16 

Rejestracja: 15 Sty 2020
Posty: 5
Czy ktoś miał może doświadczenie z Arctic Campers w Tromso?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 03 Lut 2020 11:57 

Rejestracja: 03 Lip 2019
Posty: 1
Będę wypożyczał auto w Stavanger. Najniższą cenę pokazuje u Europcar. Czy ktoś wypożyczał od nich samochód i może podzielić się opinią? Nie znalazłem zbyt dobrych opinii w necie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: paweł p oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group