Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lip 2020 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
czy ktoś ostatnio jechał na / z Helu samochodem i może mi powiedzieć czy są jakieś korki niedaleko Helu?

jest w miarę dobra progrnoza na wiatr w ten weekend i nie wiem czy nie wybiorę się samochodem z Wrocławia na Hel właśnie (pewnie Jastarnia), ale to kawałek drogi i jeśli przy dojeździe na Hel są jakieś większe korki wydłużające drogę o godzinę czy dwie to pewnie bym zrezygnował - propocje czasu spędzonego za kółkiem do czasu spędzonego na wodzie nawet bez korków są mocno podejrzane, prognoza też nie jest jakaś super rewelacyjna,
tak -że -ten -
chętnie poczytam jeśli ktoś ostatni jechał, zwłaszcza w trybie dojazd na Hel w piątek późnym wieczorem , wyjazd z Helu w niedzielę popołudniu.

pozdrawiam
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 08 Lip 2020 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Latem i tym bardziej w te konkretne dni i godziny o któych piszesz to masz między Redą a Helem jeden wielki korek.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Lip 2020 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@kemot a o ile ten korek wydłuża, tak plus minus, dojazd na tej trasie?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lip 2020 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Aż tak dokładnie to nie umiem powiedzieć ale szacuję że 30 minut do godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 08 Lip 2020 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Jechałem w ostatni piątek po południu. Korek zaczynał się już na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Gdyni. Później ciągnie się co najmniej do Redy (zjazd w stronę Helu). Dalej nie wiem.
Ja jechałem w okolice Żarnowca, więc uciekłem już z Obwodnicy na boczne drogi kaszubskie :)
Generalnie w każdy piątek po południu w czasie wakacji jest duży korek w kierunku na Hel. I z uwagi na istniejąca infrastrukturę inaczej nie będzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Lip 2020 16:57 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Jadąc w nocy z dojazdem nad ranem korków nie uświadczysz

W sezonie letnim korki tradycyjnie od 9-20, Google maps z wytyczoną trasą ładnie podpowiada czy i o ile wydłuża się czas dojazdu

W tym roku ludzi póki co sporo mniej niż tradycyjnie, po 15.07 jakoby ma być pełne obłożenie....o ile będzie gorące lato co ciebie raczej nie interesuje bo ma być wietrznie

Poprzednik zapomniał dodać, że jechał w upalny słoneczny weekend
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Lip 2020 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 08 Lip 2020 17:01 --

dziekuję wszystkim za odzew.

ja wyjechałbym z Kępna ok 18. Bez korków powinno to zająć ok. 5 godzin do Jastarni, czyli w okolicach 22 byłbym w okolicach Redy. Czyli rozumiem że wtedy już korku nie powinno być?

Powrót w niedzielę - tu ciężko mi stwierdzić o której nastąpi, ale pewnie nie później niż o 16, w zależności od tego jak się pływanie ułoży, może wcześniej.

Pogoda - póki co w prognozie nie za ciepło, wietrznie, choć bez deszczu. Dla mnie idealnie, na szczęście dla większości ludzi nie : )

-- 08 Lip 2020 17:04 --

dg72 napisał(a):
Jadąc w nocy z dojazdem nad ranem korków nie uświadczysz


nie, to akurat niemożliwe, muszę tam dojechać w miarę wyspany / wyspać się na miejscu żeby mieć siłę na kajta, więc takie triki nie wchodzą w grę
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Lip 2020 17:12 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
W piątek popołudniu i w niedzielę tak samo w niejednym punkcie po trasie utkniesz w korku, "bo nie ma autostrady"

Wróżbity tu nie ma, Google maps na bieżąco podpowie co, gdzie i o której :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Lip 2020 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
oczywiście, chodziło mi o informacje plus-minus, dziękuję tak czy inaczej

od Kępna do Trójmiasta mam autostradę, dopiero sama końcówka - ta o którą pytałem - to krajówki
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 08 Lip 2020 18:51, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Lip 2020 17:44 

Rejestracja: 18 Lut 2011
Posty: 185
Niedzielny wyjazd z Półwyspu koło 16ej,to stuprocentowa pewność na stanie w korku.
W wakacyjne weekendy odległość od zjazdu z obwodnicy do skrętu za Redą na Hel pokonuje sie czasami w 3,5h.
Wiem co mówię,bo mieszkam w pobliżu i mogę obserwować tych nieszczęsnikow w autach.
Nawet w tygodniu nie jest to pusta trasa.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 08 Lip 2020 19:02 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1026
platynowy
@rw30
Jak nie masz dużego parcia na sam półwysep a tylko na kite na zatoce to możesz rozważyć Rewę.
Jadąc tam nie musisz martwić się o korek na trasie od obwodnicy na półwysep.
Sam korek od Pucka do obwodnicy możesz ominąć jadąc z Pucka na Żelistrzewo i później Kosakowo (tzw. droga przez łąki), wyjeżdżasz w Gdyni na początku estakady,
choć w sezonie i tam czasami zdarza się korek.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 08 Lip 2020 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ok dziękuję wszystkim za odpowiedzi

mechiko napisał(a):
Jak nie masz dużego parcia na sam półwysep a tylko na kite na zatoce to możesz rozważyć Rewę.


niby tak, ale Rewa przy tym kierunku wiatru to typowy kierunek offshore, trochę niebezpiecznie przy tym pływać (choć ten wiatr nie jest jakiś super mocny w weekend). Ale dzięki za wskazówkę.

Ostatecznie to i tak chyba nie pojadę bo prognoza jest taka - sobie, tzn niby 2 dni pływania ale bez rewelacji, a z tego co mówicie to zwłaszcza powrót w niedzielę może być udręką.... więc lepiej byłoby zostać do poniedziałku i wrócić w poniedziałek wieczorem, ale nie wiem czy mi się aż tak chce kombinować.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Lip 2020 07:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
We Władku w porównaniu z poprzednimi latami są pustki, może 10% turystów. Pewnie to się zmieni po wyborach. Ja mam połowę obłożenie w swoich obiektach. Mieszkam tu już trochę czasu i nie pamiętam takiej sytuacji.

Reasumując... Praktycznie nie ma korków na ten moment
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 09 Lip 2020 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@rw30 wal na jezioro Gardno na surfcamp albo tutaj https://goo.gl/maps/1UgVrRgWhEo1Xs4a7, korków nie ma, ja tam na desce śmigam
na weekend trochę za wcześnie prognozować, ale z tego co widzę to ma być piątka/szóstka więc ok
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Lip 2020 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@rw30 offshorowcu, zapraszam nad morze, piękny ołów, kręci z zachodu czyli standard, była niestabilna 5, teraz still.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lip 2020 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 10 Lip 2020 22:42 --

odpuściłem ten weekend bo wczoraj rano prognoza była kiepska i nie poczyniłem niezbędnych przygotowań. A dzisiaj wróciła do fajnej i zapowiada się 2 dni 18+ węzłów, czyli całkiem przyzwoicie.

Na kolejny tydzień też się dobra szykuje, już od czwartku bodajże, prawodpodobnie wtedy podjadę.

-- 10 Lip 2020 22:46 --

P.S. 25+ węzłów teraz widzę na Helu, fajnie będzie piękne pływanie rano.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Lip 2020 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Kolego, pogodę można prognozować max. na 48h
18kn to jest słabizna
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Lip 2020 07:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Goście ode mnie z pensjonatu już o 6:30 lecieli dziś pływać. Skubańcy akurat zaparkowali pod moim oknem więc słyszałem jak jadą... A teraz poranna kawa na F4F :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Lip 2020 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 11 Lip 2020 09:47 --

cypel napisał(a):
Kolego, pogodę można prognozować max. na 48h
18kn to jest słabizna

aha, aha

-- 11 Lip 2020 09:48 --

joael napisał(a):
Goście ode mnie z pensjonatu już o 6:30 lecieli dziś pływać. Skubańcy akurat zaparkowali pod moim oknem więc słyszałem jak jadą... A teraz poranna kawa na F4F :)


zdaje się że mieli racje, mocno spadło i stacje na helu już w tej chwili podają 17węzłów (a przed chwilą było 15) - chyba dobrze że nie pojechałem, choć jak to napiszę to pewnie zaraz się zrobi 20+ i będzie tak cały dzień :mrgreen:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Lip 2020 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Niestety ale pogoda jest coraz bardziej nieprzywidywalna. Teraz trochę siadło ale po poludniu może coś ruszy.
W tamtym sezonie było max. kilkanaście dobrych (wietrznych i z odpowiedniego kierunku) dni na deskę, kite.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group