Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
wyszukiwarka-najtanszych-biletow-w-pendolino-intercity,35,155015


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 68  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 09 Maj 2019 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 823
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Kolej jest podpięta do kroplówki z akcyzy paliwowej i wielkie remonty .... wiecznie byli do czegoś podpięci. Jeżeli oficjalnie 33% pociągów ma opóźnienia ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#602 PostWysłany: 10 Maj 2019 09:24 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Zaraz spóźnienia się zmniejszą: :lol:
https://www.rp.pl/Koleje/190509400-Poci ... ienia.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#603 PostWysłany: 11 Maj 2019 11:00 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Juz niedlugo opoznien nie bedzie...bo nie bedzie tez letniego rozkladu, poki co nie mozna kupic biletow - to 1szy etap rewolucji, a za pare dni oglosza, ze rozklad to przezytek, bo i tak nic sie tam kupy nie trzymalo, wiec go likwiduja i zastepuja go np spiewnikien patriotycznym, aby umilic szanownym podroznym oczekiwanie na pociag ?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#604 PostWysłany: 15 Maj 2019 23:04 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Są dostępne bilety PKP Intercity (przynajmniej na część pociągów EIP, EIC, IC) na przejazdy po 9 czerwca 2019
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 lubi ten post.
 
      
#605 PostWysłany: 16 Maj 2019 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Niestety na żaden do Trójmiasta w interesujących mnie datach, mam nadzieję, że będzie to schodziło systematycznie.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#606 PostWysłany: 16 Maj 2019 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
potwierdzam, część biletów jest dostępna,
zniżka zachowana
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 29 Maj 2019 18:24 

Rejestracja: 30 Sie 2016
Posty: 5
W moim przypadku też bilet dostępny ze zniżka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#608 PostWysłany: 04 Cze 2019 18:35 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
[Koleżanki i koledzy kto z Was kursowal pociągiem z Warszawy do Kijowa w wagonie sypialnym,-
czy odprawa odbywa się na stacji Wschodnia przez straż graniczna?
Czy na granicy wchodzi straż graniczna w środku nocy i budzi wszystkich?
czy też steward w wagonie zabiera paszporty i sam nas odprawia?
pytam, bo nie chce budzić się w środku nocy i nie spać potem przez pół nocy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#609 PostWysłany: 04 Cze 2019 18:42 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Jechałem wiele lat temu, więc mogło się zmienić.

Kontrola graniczna oraz celna na granicy. Ta druga się szczególnie popisała w drodze powrotnej, praktycznie demolując wagony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
#610 PostWysłany: 04 Cze 2019 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Na 100% nie na stacji Warszawa Wschodnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#611 PostWysłany: 13 Cze 2019 14:47 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
A ja bym zmienil dzial na Ukraina - Dojazd i raczej tam szukal odpowiedzi od wtajemniczonych. Swoja droga, to nie lepiej jechac ukrainskim pendolino z Przemysla - 3x dziennie szybko i nawet wygodnie.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 15 Wrz 2019 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Czy ktoś wie, ile kosztuje bilet na trasie Berlin - Zielona Góra w pociągu Nightjet? Czy są honorowane zniżki, takie jak w krajowych połączeniach?
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#613 PostWysłany: 15 Wrz 2019 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Sypialniany Berlin - Zielona Góra 39 euro,
dzieciaki mają zniżkę - a co do reszty to nie mam pojęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#614 PostWysłany: 15 Wrz 2019 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@peta a to trzeba w sypialnym jechać taką krótką relację? Z tego co wiem to w składzie są zawarte wagony do Przemyśla, a tam też chyba są zwykłe miejsca siedzące o ile dobrze kojarzę ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#615 PostWysłany: 17 Wrz 2019 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Są również miejsca siedzące. Posiadam tylko informacje co do wagonów sypialnianych, chociaż wydaje mi się, że zawarte tutaj https://koleo.travel/cee/austria/nightjet-metropol-wieden-berlin/ informacje powinny być aktualne.
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
#616 PostWysłany: 17 Wrz 2019 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Mam ktoś doświadczenie pisania reklamacji i egzekwowana należności od InterCity za wielogodzinne opóźnienie pociągu. W sytuacji, kiedy w wyniku opóźnienia. doszłoby do spóźnienia na samolot albo kiedy IC zobowiązane jest ponieść koszt taksówki do miejsca docelowego. Przepisy są bardzo niejednoznaczne w takich przypadkach, jeśli chodzi o przysługujące pasażerowi prawa.
https://utk.gov.pl/pl/aktualnosci/13588,Opoznienie-pociagu-a-prawa-pasazera.html
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#617 PostWysłany: 17 Wrz 2019 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Raczej nie znajdziesz takiej osoby, która skutecznie ny coś takiego wyegzekwowała, bo nie ma przepisów nakazujących wypłatę takich należności. Jedyne co to 50% ceny biletu od dwóch godzin opóźnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#618 PostWysłany: 17 Wrz 2019 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 823
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Chyba mają przepis/regulamin o tych 50% jak kolega wyżej pisał i inaczej ich chyba nie ruszy. Miałem podobną sytuację i 50% zwrócili, dobrze, ze wziąłem ten 2-3 godzinny zapas bo stanęliśmy we Wrocławiu o pólnocy na dwie godziny i do smiechu mi nie było, a jechałem do Poznania ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 20 Wrz 2019 01:49 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
-- 20 Wrz 2019 01:36 --

Latwo nie jest 50% owszem oddaja, jesli spoznienie jest wystarczajaco dlugie, a o cala reszte, to pewnie trzeba sie z nimi kopac w sadzie.
...ale bylem kiedys np swiadkiem, jak konduktorzy organizowali ludziom jadacym na lotnisko taksowski, bo przez opoznienie by nie zdazyli, ale kto i na jakiej zasadzie za nie placil, to nie wiem.

-- 20 Wrz 2019 01:49 --

dworkam napisał(a):
Raczej nie znajdziesz takiej osoby, która skutecznie ny coś takiego wyegzekwowała, bo nie ma przepisów nakazujących wypłatę takich należności. Jedyne co to 50% ceny biletu od dwóch godzin opóźnienia.

Teoretycznie w momencie kupna biletu pasazer zawiera z przewoznikiem umowe na konkretna usluge w konkretnym terminie itd...Jesli wiec ktos poniosl straty z tytulu niewywiazania sie przewoznika z umowy moze dochodzic swoich roszczen przed sadem cywilnym.
W sytuacji, kiedy jedziemy bez biletu dostajemy kare i W TEORII rowniez powinnismy miec mozliwosc egzekwowania warunkow umowy skoro juz kupilismy bilet, ale podejzewam ze w polskich realiach koszty i czas takiego postepowania moglyby przewyzszyc poniesione z winy przewoznika straty :(
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
#620 PostWysłany: 22 Wrz 2019 18:52 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
A teraz o dworcu w Legnicy:
Przy takiej powierzchni dworca warto pomyslec o chocby kilku skrytkach bagazowych, bo to mogloby mocno ulatwic zycie podroznym... Fajnie tez byloby zainstalowac jakies wspolczesne naglosnienie, bo to istniejace napewno pamieta jeszcze zolnierzy radzieckich. Sugerowalbym tez zniesc oplaty za ubikacje, albo zaczac ja sprzatac czasem. Pociag KD na 60km lapie dodatkowe opoznienie 30min, a ze na starcie opozniony jest 20min, to w rezultacie zamiast jechac 35min podroz trwa blisko 1.5h, czyli srednio 40km/h - rowerem wyszloby to samo i taniej...
Na moje pytanie o zestawienie pociagu IC pani zrobila wielkie oczy co najmniej jakbym zapytal ja o kosmiczne wyprawy NASA, ale ze spedzilem na "dworcu" 5 godzin (bo trudno z bagazami ruszyc gdzies dalej), to vis'a vie jej biurka, na scianie (max 15 metrow) znalazlem plakat z interesujaca mnie grafika. Pani pewnie do teraz zastanawia sie co to takiego to zestawienie pociagow i jak ja wlasciwie mialem tupet pytac o takie rzeczy.
Extra tabor XXI wiek, ktory niestety nie jest w stanie zatuszowac powyzszych ulomnosci pozostalych w Legnicy z lat slusznie minionych.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 68  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group