Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 08 Lis 2022 09:01 

Rejestracja: 09 Paź 2021
Posty: 131
niebieski
@correos 2) na upartego pewnie do zrobienia ale żadna przyjemność tak dusić od świtu :D odległości to nie problem ale czas nabijają strome podjazdy. Myślę że bez zażynania się to dwa dni powinny wystarczyć
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#282 PostWysłany: 08 Lis 2022 10:23 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
3 dni będzie mało chyba, że chcesz robić w japońskim stylu.
Przyjazd, ogląd 360 st., fotka i w 3 min masz załatwiona atrakcję.
Zauważ, że są miejsca, gdzie trzeba być o świecie aby zobaczyć np. chmury w dole, Pico do Arieiro ale też i takie, gdzie tego pośpiechu nie ma.
Pamiętaj, że na północy wyspy najczęściej będą chmury i mżawka.
Wiatr w gratisie.😉
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#283 PostWysłany: 08 Lis 2022 10:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
@correos w jeden dzień to zbrodnia... Narobisz sobie smaku i racząc się w saloniku przed wylotem do domu zamiast delektować się jego walorami będziesz paranoicznie szukał dobrego dolotu na następną wycieczkę na Maderę
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#284 PostWysłany: 08 Lis 2022 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
chlopaki kupione 3 minuty wstecz ;) potraktuje to jako przetarcie przed dluzsza wyprawa w przyszlosci
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 08 Lis 2022 11:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
dmirstek napisał(a):
@correos w jeden dzień to zbrodnia... Narobisz sobie smaku i racząc się w saloniku przed wylotem do domu zamiast delektować się jego walorami będziesz paranoicznie szukał dobrego dolotu na następną wycieczkę na Maderę

Święta prawda. Byłem w tym roku przez tydzień i mieliśmy samochód na cały okres. Mam bilety na przyszły rok i na kolejne 4 dni również samochód wynajęty. @correos Przy jednym dniu, to nie wiem czy jest sens wynajmowania auta, bo to relatywnie wysoki koszt. Może lepiej uderzyć autobusem do Funchal i zaliczyć "miejskie" atrakcje? Ale jeśli to już postanowione, to polecam po prostu skoncentrować się na wschodniej części - blisko lotniska masz płw. św. Wawrzyńca (w razie czego nie musisz iść całej trasy, punkty widokowe masz po drodze - zresztą tutaj plany może zrewidować pogoda), pojechać na Levada dos Balcoes i Pico do Areeiro i np. nad morze do Machico. Przykładowo wygląda to tak https://goo.gl/maps/eKVMTRLJ4AtjULkY8
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#286 PostWysłany: 08 Lis 2022 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@Kashpir uderze do Ciebie na priv jak bedziesz miec jakis wieczor spokojniejszy
mozna przekleic szpilki z googla, ale wole Twoje sprawdzone typy co probowac upchnac a co odpuscic
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#287 PostWysłany: 08 Lis 2022 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@Kashpir - ale jeśli półwysep Św. Wawrzyńca to już z trekingiem na jego koniec.
Byliśmy tam miesiąc temu i całość zajęła nam ok. 4h

Przy dojeździe komunikacją z Funchal to już się robi prawie pół dnia.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 08 Lis 2022 14:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Bezpośredni autobus z lotniska... Potem przejazd do Funchal, tam do wieczora i na lotnisko. Może być ciekawa alternatywa dla samochodowej gonitwy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 08 Lis 2022 14:43 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Oba Ogrody to pół dnia i to galopem. Warto.

https://goo.gl/maps/vvVEjmxedUspsXKu5

https://goo.gl/maps/2G8cc6vwPN44q9RL6

Możesz wjechać i zjechać gondolą lub na górę autobusem.

Karta Madera za te kilka euro o kant d. roztrzaskać.
Na jeden dzień to już wcale.

Tak dla potomnych piszę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 08 Lis 2022 15:43 

Rejestracja: 22 Gru 2015
Posty: 149
Najwięcej do powiedzenia to będzie miała pogoda, nie patrz na accuweathery i inne wynalazki bo to się nie sprawdzało u nas, jedyna wiarygodna prognoza
https://www.ipma.pt/en/otempo/prev.loca ... ra&Funchal
z rozwijanej listy u góry, oprócz nazw miast na północy / południu / wschodzie / zachodzie
są też podane prognozy na szczycie Areeiro (pico do Arieiro 1800+m.n.p.m) i płaskowyżu Bica da Cana (1500+m.n.p.m) więc można zobaczyć czy danego dnia w ogóle jest sens planować coś wysoko czy jedynie wzdłuż danego wybrzeża.

Dla mnie półwysep św. Wawrzyńca był ... mało atrakcyjny, podobne widoki klifów zobaczysz podjeżdżając samochodem bezpośrednio na punkt widokowy (gdzie zawijają autobusy wycieczkowe) https://www.google.pl/maps/place/Mirado ... 16.7067548 .
Moja ocena może wynikać z tego że wcześniej byliśmy i na ciekawszych lewadach i przeszliśmy PR1 więc półwysep był mało atrakcyjny a ilość ludzi była największa z wszystkich gdzie byliśmy.

Dla planujących kąpiele w basenach naturalnych po prawej w Porto Moniz, uważajcie na skały przykryte wodą (nie wszystkie wystają ponad wodę) a jak przychodzi fala przelewająca się przez próg to rzuca ludźmi na prawo i lewo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
FUX uważa post za pomocny.
 
      
#291 PostWysłany: 18 Lis 2022 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Korzystał ktoś z usług way2madeira? Jakieś doświadczenia?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 20 Lis 2022 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
A tym razem zapytam o wypożyczalnię Magic Islands. Miał ktoś z nią do czynienia?

Przeglądając oferty od kilku dni, wpadły oferty od tej firmy, w tym Mercedes A klasy za cenę niewiele wyższą od aut małych. Wymagają pełnej przedpłaty przy rezerwacji. Oceny mają średnio-dobre. Gdzie jest haczyk?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 28 Lis 2022 17:57 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 14
Gdzie akceptują kartę Revolut? Większość tylko credit card i sie zastanawiam czy Revolut przejdzie jak będzie kwota depozytu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 28 Lis 2022 18:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeśli piszą credit, to w zdecydowanej większości przypadków będą jej wymagali. Debetowe przyjmie chyba Goldcar, tylko nie zrobi blokady a obciążenie (tak wynika z opisu warunków na doyouspain). Ale najpierw poczytaj 25 stron tematu o Goldcarze uwaga-na-goldcar,1621,125788
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 29 Lis 2022 14:26 

Rejestracja: 02 Lis 2016
Posty: 117
ja skorzystałem z kodu do CENTAURO- wziąłem opcję SEAT IBIZA - ubezpieczenie full premium - 36EUR wyszło za dzień na 3dni
na lotnisku czeka gość od nich i "odfajkowuje" z listy w tablecie klientów - busik jedzie 5min - jako jedyny nie czekałem w kolejce - było 4 klientów

dostałem TIPO kombi - 60 tys na blacie - ale za to diesel - wyposażenie full - działa carplay/android auto - kamerka cofania itp
auto lekko poturbowane - zapłaciłem revolutem - tym razem za paliwo pobrali/zablokowali 116EUR - kasa wróciła na drugi dzień po zwróceniu auta

zwrot bezproblemowy - interesował ich tylko stan paliwa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 01 Gru 2022 18:38 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Przed południem zarezerwowałem w Funchal car hire najtańszy ich samochód na 6 dni na koniec stycznia. Kosztował 189 euro+ 15 euro za odbiór z lotniska( to i tak jakaś cena promocyjna) Potwierdzenie przyszło b.szybko. W innych wypożyczalniach ceny zaczynały się od 250. Do wyjazdu jest jeszcze dwa miesiące toteż planuję monitorować sytuację. U nich mogę zrezygnować do dwóch dni przed przyjazdem. Mógłbym oczywiście odebrać w mieście bez tych 15euro, ale do miasta i potem z miasta też trzeba jakoś przyjechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 07 Gru 2022 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Kumpel rezerwowal auto w AVIS.
Parametry odbior 23.00 w sobote, zwrot 23.00 w niedziele
Odbior/zwrot auta z taki sam poziom paliwa.

Auto brane na kilka dni przed przylotem przez ECR cena +/- 180 PLN
Wzielismy full ubezpieczenie dodatkowo za 21 EURO płatne na miejscu.
Calosc oplat zwykla debetowka.

auto KIA XCeed 25K przebiegu. Pierdyliard bajerow/asystentow etc nim czlowiek zaczal na powaznei jezdzic trzeba to bylo wylaczyc :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 17 Gru 2022 18:08 

Rejestracja: 21 Gru 2018
Posty: 5
Wróciliśmy 14 grudnia i korzystaliśmy w wynajmu auta w firmie Drivingmadeira. Wybrałem najtańszą opcję z samochodem grupy C z blokadą depozytu. Koszt 25 Euro za dzień + 50Euro za dostarczenie i odbiór samochodu z lotniska + 50 Euro za fotelik dla dziecka. Depozyt 1350 Euro. Po wylądowaniu przed lotniskiem czekała Pani z logiem firmy. Otrzymałem samochód Peugot 308 1.6 manual 2 letni z dobrym wyposażeniem. Silnik diesla w tym przypadku świetnie się sprawdza na podjazdach i nie było problemów z „katowanie” auta dzięki wyższemu momentowi obrotowemu na niższych obrotach. Kamera 360 stopni ułatwiła bardzo parkowanie w ciasnych miejscach a tu takich nie brakuje. Samochód posiadam przy odbiorze kilka rys. Pani na umowie zaznaczyła więcej niż w sumie ich było i poprosiła, abym zrobił ewentualnie zdjęcia i video. Szybka blokada depozyty na karcie i w drogę. Umówiony byłem za zdanie auta na 13.00 i na lotnisku w wyznaczonym miejscu już czekał pracownik wypożyczalni. Szybko rzucił okiem na samochód (nowych uszkodzeń nie zaliczyłem) i stan paliwa i odblokował depozyt. Ogolenie jest bardzo zadowolony z firmy. Wszystko na czas, auto w dobrym stanie i widać, że nie robią problemów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 20 Gru 2022 20:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Pabloo napisał(a):
A tym razem zapytam o wypożyczalnię Magic Islands. Miał ktoś z nią do czynienia?

Przeglądając oferty od kilku dni, wpadły oferty od tej firmy, w tym Mercedes A klasy za cenę niewiele wyższą od aut małych. Wymagają pełnej przedpłaty przy rezerwacji. Oceny mają średnio-dobre. Gdzie jest haczyk?

Na moje terminy też wrzucili dobre ceny, więc się zainteresowałem - wypożyczalnia wyspiarska (Azory i Madera), obecna na stronie visitazores.com, więc chyba nie firma-krzak. Jeden forumowicz korzystał na Azorach azory-wypozyczalnia-samochodow,1419,71111&p=1383600&hilit=magic+islands#p1383600
Jeśli wierzyć ocenom u pośredników, to w discovercars mają wysokie 8,7. Dobra opcja dla tych, co chcą mieć pełne ubezpieczenie bez wydawania fortuny, bo różnica w stawkach pomiędzy pakietami jest dość znikoma - poniżej porównanie ofert na 4 dni w lutym na oficjalnej stronie. Ja akurat mam ubezpieczenie zewnętrzne, ale za 10 euro różnicy i z dodatkowym kierowcą, to może się nawet skuszę 8-)

Cleaning fee - można poczytać w warunkach https://magicislands.pt/en/general-conditions/ ale to przypadek, który przerabiałem wcześniej w innej wypożyczalni na Azorach: depozyt/opłata na karcie, który zwracają przy zwrocie i stwierdzeniu, że samochód jest wystarczająco czysty.

Załączniki:
magicislands.JPG
magicislands.JPG [ 64.22 KiB | Obejrzany 1003 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dmirstek lubi ten post.
 
      
#300 PostWysłany: 08 Sty 2023 12:29 

Rejestracja: 09 Lip 2016
Posty: 35
monroe napisał(a):
Cześć,

No i przerabiałem odwołanie rezerwacji jak tylko pojawiła się lepsza cena w moim terminie. Nie trzeba się tego bać i warto sprawdzać nawet na dzień przed wyjazdem - całość kwoty wróciła po 24h od anulowania rezerwacji (płatność Revo).
.


Zrobiłem dwa odwołania rezerwacji w Centauro, ale kasa jest widoczna jako refund coupon. Pisałeś do nich że chcesz zwrot na kartę, czy odbyło się to automatycznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group