Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 18 Sie 2022 22:09 

Rejestracja: 16 Sie 2022
Posty: 4
Dzięki za rady! Pewnie noclegu poszukamy kawałek od Funchal (wschod lub zachód jak sugerujecie), żeby też wieczorem cieszyć się ciszą i przyrodą.
Panda wystarczyła na podjazdy? Model auta to chyba dla mnie największa zmora..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#262 PostWysłany: 19 Sie 2022 07:26 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 667
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Jak już chcesz w fajnym miejscu i klimacie to tylko te okolice.

https://g.page/pestana-churchill-bay?share

To jest wisienka na torcie blisko Funchal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 19 Sie 2022 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1237
srebrny
Lashana napisał(a):
Panda wystarczyła na podjazdy? Model auta to chyba dla mnie największa zmora..


Każdy samochód wystarczy na podjazdy, po prostu jeden będziesz musiał odrobinę bardziej "gnieść", drugi mniej. Zresztą takich naprawdę stromych podjazdów nie ma niewiadomo ile, sporo na północy Funchal, a tak już na wyspie, to rzadko.
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
#264 PostWysłany: 19 Sie 2022 15:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Dokładnie - podjazdów jest sporo, redukować bieg i jechać z dość niską prędkością będzie trochę, ale ekstrema tylko na północy Funchal. Jeździłem Seatem Mii z 60 KM pod maską i czasem wolniej, ale ogólnie bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 20 Sie 2022 07:52 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 667
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Jeżeli ktoś nie ma żadnego większego doświadczenia od korzystania z parkingów wielopoziomowych, to wycieczki po Maderze nie są raczej dla niego.
Tam już naprawdę trzeba myśleć za dwóch.
Na podjazdach pierwszeństwo mają ci z góry.
Prawy pas na rondzie tylko do zjazdu na najbliższym wyjeździe, inaczej niż w PL, bo można się zdziwić, jak ktoś z lewego będzie także zjeżdżał z ronda.
Cofanie po kilkadziesiąt lub wręcz set metrów, z ostro górki, nie jest, na drodze dwukierunkowej o szerokości jednego auta 😂, niczym niezwykłym.
Mieliśmy kontakt z młodymi Polakami, którzy auto z wypożyczalni załatwili. Wysoki bieg, sprzęgło pa pa.
Ot taka garść spostrzeżeń.

A fajne zakątki to niestety na ostro.

😉
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 20 Sie 2022 23:32 

Rejestracja: 16 Sie 2022
Posty: 4
Dzięki za rady! Nocleg jest, auto również. Macie jakieś dodatkowe rady (np. jak google maps pokazuje trase 1h, to licz 2h; nie pij wody z kranu) :-) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 30 Sie 2022 19:18 

Rejestracja: 28 Lip 2021
Posty: 4
Cześć,

Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z wynajmem samochodu z wyspamadera.pl ?
Ceny wyglądają konkurencyjnie dla segmentu C różnica 15€ względem http://www.funchalcarhire.net/ na okres tygodnia w listopadzie (260€ vs 245€)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 30 Sie 2022 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1237
srebrny
O ile się nie mylę, są to właściciele grupy, która ma chyba tę samą nazwę na fb. Ludzie tam pozytywnie wypowiadają się o wynajmach, zresztą oni nie mają swoich samochodów, tylko mają współprace z wypożyczalniami. Jak pełne ubezpieczenie, to bym brał.

@Lashana, google maps właściwie pokazuje czasy dojazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 05 Wrz 2022 23:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku Funchal FNC.

Pośrednik: Economy car rentals

Wypożyczalnia: Guerin

Samochód: miałem rezerwację na Forda Focusa lub podobny. Dostałem Renault Megane kombi. Opcja full-full, bez limitu km.
Cena: 215,50 euro za tydzień w czerwcu; całość płatna przy odbiorze.

Odbiór samochodu: Stanowisko Guerina jest na parkingu przy lotnisku. Na miejscu miły gość grzecznie próbuje mi zaoferować podwyższenie do wyższej klasy, ale grzecznie odmawiam - na 3 osoby Meganka kombi (nawet z bagażami rejestrowanymi) pasuje idealnie. Podobnie grzecznie zgłaszam, że nie potrzebuję ubezpieczenia (mam roczne w firmie zewnętrznej). Blokada na karcie kredytowej na 600 euro. Za wynajem płatności dokonałem revolutem.
Samochód bez większych uszkodzeń, jakieś rysy, itp. W środku bardzo zadbany, ale w zasadzie powinien być, bo przebiegu miał dopiero 13750 km. Przejechaliśmy ok. 570 km, samochód spisywał się bez zarzutów zarówno na dwupasmówkach na południowym wybrzeżu jak i na tych drogach bardziej górskich.

Zwrot samochodu:
Sprawdzenie stanu paliwa i pobieżne obejrzenie samochodu. Obrigado i można było iść na lotnisko.

Podsumowanie: samochód bez zastrzeżeń; obsługa bez zastrzeżeń. Blokada z karty zeszła bodajże po 3 dniach. To mój kolejny wynajem w Guerin i do tej pory same pozytywne doświadczenia.

Załączniki:
IMG_20220605_185108214_HDR.jpg
IMG_20220605_185108214_HDR.jpg [ 421.33 KiB | Obejrzany 2541 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#270 PostWysłany: 09 Wrz 2022 21:47 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
czy jest szansa wypożyczy ć auto za 1000 zł na tydzień? to co sam znalazłem to 300 euro (guarin) ponad albo 1,5 k z pełnym ubezpieczeniem etc, termin koniec września poczatek października, albo może ja źle szukam w podobnym czasie na krecie 2/3 razy taniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 09 Wrz 2022 22:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Popatrz na doyouspain. Nie znam dokładnych dat, ale widzę nieco taniej: Goldcar (ryzykownie) od 227 EUR za opcję full/empty w ofercie bezzwrotnej. Way2Madeira od 273 EUR za full/full.
Na carflexi Europcar od 261 EUR za full/full.
Jak się dobrze poszuka, to pewnie jeszcze jakieś parę euro można urwać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
 
      
#272 PostWysłany: 13 Wrz 2022 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Ceny czasami potrafią być prawie takie jak przed pandemią, nawet końcem sezonu.
Wypożyczenie w Centauro na 3 doby (sobota-wtorek) ale rezerwacja 4 dni przed wyjazdem, wcześniej było dużo drożej - z podstawowym ubezpieczeniem, klasa mini (Fiat 500) wyszła 31 euro/doba a z pełnym i bez wkładu własnego + dodatkowy kierowca (ich Pakiet Premium) - 47 euro / doba.

Rezerwacja bezpośrednio na stronie Centauro ale warunkiem przejście z poniższego linka (20% taniej, jeśli nie wliczy kodu rabatowego to na końcu należy wpisać ręcznie: OBERST20):
https://www.everysaving.co.uk/shop/cent ... rk204lmdhb

Działała to co najmniej od kilku miesięcy również we Włoszech czy w Hiszpanii. Centauro na Maderze ma dość dobre opinie, dam znać jak było naprawdę. Dotychczas korzystałem z ich usług w Alicante i bardzo sobie chwaliłem, mam nadzieję, że tu będzie podobnie (bo w moim terminie cenę mają bezkonkurencyjną a przekopałem wszystko - najtaniej wychodziło Rodavante oraz Madeirarent.pt ale i tak dużo drożej; zrobili widocznie ofertę last minute ;) ).
Góra
 Profil Relacje PM off
capslo lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#273 PostWysłany: 20 Wrz 2022 11:20 

Rejestracja: 13 Wrz 2021
Posty: 3
monroe napisał(a):
Ceny czasami potrafią być prawie takie jak przed pandemią, nawet końcem sezonu.
Wypożyczenie w Centauro na 3 doby (sobota-wtorek) ale rezerwacja 4 dni przed wyjazdem, wcześniej było dużo drożej - z podstawowym ubezpieczeniem, klasa mini (Fiat 500) wyszła 31 euro/doba a z pełnym i bez wkładu własnego + dodatkowy kierowca (ich Pakiet Premium) - 47 euro / doba.

Rezerwacja bezpośrednio na stronie Centauro ale warunkiem przejście z poniższego linka (20% taniej, jeśli nie wliczy kodu rabatowego to na końcu należy wpisać ręcznie: OBERST20):
https://www.everysaving.co.uk/shop/cent ... rk204lmdhb

Działała to co najmniej od kilku miesięcy również we Włoszech czy w Hiszpanii. Centauro na Maderze ma dość dobre opinie, dam znać jak było naprawdę. Dotychczas korzystałem z ich usług w Alicante i bardzo sobie chwaliłem, mam nadzieję, że tu będzie podobnie (bo w moim terminie cenę mają bezkonkurencyjną a przekopałem wszystko - najtaniej wychodziło Rodavante oraz Madeirarent.pt ale i tak dużo drożej; zrobili widocznie ofertę last minute ;) ).


Dzięki za podpowiedź dot. Centauro, jeśli chodzi o ten kod rabatowy. Rzeczywiście zbija cenę o 11-12% (a nie o 20% jak prezentują to na stronie przy ofercie), natomiast tak czy tak robi się już fajna cena nawet z ich pakietem ubezpieczenia premium, o którym pisałeś - bez wkładu własnego itd.

1. Jeśli już wróciłeś z pobytu, to napisz proszę jak przebiegł cały proces wypożyczenia auto i jaki jest obecnie stan tych samochodów na Maderze.
2. Centauro na Maderze jest poza lotniskiem i to moja największa obawa. Jak odbierałeś samochód i czy podwozili Cie busikiem czy przywiezli ci auto pod lotnisko? Jak wyglądał kontakt z tą wypożyczalnią? Mój lot powrotny jest o 8:45 a oni pracują od 7:00. Wiesz czy można wcześniej gdzieś zostawić im samochód, żeby nie martwić się o czas i o ew. spóźnienie się na samolot?
Góra
 Profil Relacje PM off
capslo lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#274 PostWysłany: 21 Wrz 2022 02:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Cześć,

właśnie wróciłem. Ze swojej strony mogę szczerze polecić, obyło się bez jakichkolwiek problemów. Wszyscy byli bardzo mili - począwszy od osoby odbierającej nas z lotniska, na osobie przekazującej auto skończywszy ;)

Bus Centauro (bodajże srebrny Renault Traffic) podjeżdża regularnie co 15 min. (na dół na przyloty lub na górę na odloty), nie trzeba dzwonić. Podróż do ich siedziby trwa 5-7 min. - ona jest w domu po przeciwnej stronie terminala, mniej więcej w rejonie punktów spotterskich (2 min. od nich). Na miejscu wypożyczenie trwało 5 min. (mają 4 stanowiska) a oddanie auta 1 min. (sprawdzenie stanu paliwa).

Miałem ich pakiet premium więc niczym się nie przejmowałem (zablokowane na karcie tylko 85 euro* na paliwo, to akurat u nich standard). Auta trochę porysowane, w zdecydowanej większości Fiaty - 500-ki, Tipo, 500X; widzialem też jednego nowego Peugeota 208. Nasza 500ka z naslabszym silnikiem 69KM, przebieg ponad 80 000 km ale dobra wersja wyposażenia (było Android Auto/Apple Car) i świeże opony (2021/2022) więc nie narzekaliśmy. Samochód dość słaby jak na górki na Maderze (aczkolwiek da się) ale obawiam się, że ich Tipo nie będzie o wiele mocniejsze, biorąc pod uwagę, że jest cięższe ;) Jeśli komuś nie przeszkadza dłuższa jazda na "jedynce" lub "dwójce" na podjazdach to polecam :) Spalanie 6,8l/100km, przejechane 370 km.

No i przerabiałem odwołanie rezerwacji jak tylko pojawiła się lepsza cena w moim terminie. Nie trzeba się tego bać i warto sprawdzać nawet na dzień przed wyjazdem - całość kwoty wróciła po 24h od anulowania rezerwacji (płatność Revo).

* to właściwie nie jest blokada a pobranie z karty (zaksięgowało). Zwracają po wynajmie taką samą kwotę w euro jeśli zgadza się paliwo.
Góra
 Profil Relacje PM off
capslo lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#275 PostWysłany: 21 Paź 2022 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2022
Posty: 19
kondzio500 napisał(a):
2. Centauro na Maderze jest poza lotniskiem i to moja największa obawa. Jak odbierałeś samochód i czy podwozili Cie busikiem czy przywiezli ci auto pod lotnisko? Jak wyglądał kontakt z tą wypożyczalnią? Mój lot powrotny jest o 8:45 a oni pracują od 7:00. Wiesz czy można wcześniej gdzieś zostawić im samochód, żeby nie martwić się o czas i o ew. spóźnienie się na samolot?


Przerobiłeś może zwrot auta przed godziną 7 rano. Jest taka opcja ?? Mamy wylot o 6 rano więc musielibyśmy zwrócić auto w środku nocy. Daj znać proszę jeśli masz jakieś rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 25 Paź 2022 10:10 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 23
monroe napisał(a):
Ceny czasami potrafią być prawie takie jak przed pandemią, nawet końcem sezonu.
Wypożyczenie w Centauro na 3 doby (sobota-wtorek) ale rezerwacja 4 dni przed wyjazdem, wcześniej było dużo drożej - z podstawowym ubezpieczeniem, klasa mini (Fiat 500) wyszła 31 euro/doba a z pełnym i bez wkładu własnego + dodatkowy kierowca (ich Pakiet Premium) - 47 euro / doba.

Rezerwacja bezpośrednio na stronie Centauro ale warunkiem przejście z poniższego linka (20% taniej, jeśli nie wliczy kodu rabatowego to na końcu należy wpisać ręcznie: OBERST20):
https://www.everysaving.co.uk/shop/cent ... rk204lmdhb

Działała to co najmniej od kilku miesięcy również we Włoszech czy w Hiszpanii. Centauro na Maderze ma dość dobre opinie, dam znać jak było naprawdę. Dotychczas korzystałem z ich usług w Alicante i bardzo sobie chwaliłem, mam nadzieję, że tu będzie podobnie (bo w moim terminie cenę mają bezkonkurencyjną a przekopałem wszystko - najtaniej wychodziło Rodavante oraz Madeirarent.pt ale i tak dużo drożej; zrobili widocznie ofertę last minute ;) ).



Kod nie działał ale mają jakąś zimową zniżkę 40% https://www.centauro.net/en/car-hire-sales/

udało się wziąć seata arone na 7 dni premium za 191 euro
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#277 PostWysłany: 02 Lis 2022 14:51 

Rejestracja: 13 Wrz 2021
Posty: 3
Andy Pekaes napisał(a):
Przerobiłeś może zwrot auta przed godziną 7 rano. Jest taka opcja ?? Mamy wylot o 6 rano więc musielibyśmy zwrócić auto w środku nocy. Daj znać proszę jeśli masz jakieś rozwiązanie.


Dopiero lecę tam za kilka dni, ale kontaktowałem się z nimi i dostałem odpowiedź, że biuro jest otwarte zawsze od 7:00 i jak mam wylot 8:45 to, żebym przyjechał od razu o 7:00 i oni postarają się mnie od razu pierwszym busikiem zawieźć na lotnisko. Gdybym jednak nie chciał spieszyć się rano, to dopisali, że można samochód oddać dzień wcześniej do 23:00.

PS: tak jak kolega wyżej pisał, polecam sprawdzić aktualne ceny na ich stronce kilka dni przed planowanym przyjazdem, u mnie przy 7 dniowym wypożyczeniu auta cena była tańsza o 250zl w porównaniu ze stawkami na miesiąc wcześniej.

Teraz mają dodatkową zniżkę z tego linka (do 20% od i tak niższych cen): https://www.centauro.net/?cd=oberstgrou ... xZfFl8WXww
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 05 Lis 2022 13:54 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 279
niebieski
Szukałem właśnie samochodu na ferie 2023, znalazłem ofertę na 2 tygodnie wynajmu: klasa mini 299€, klasa economy 344€.
Niemiecki pośrednik Check24 (przez MyTravelCar), wypożyczalnia Hertz. W obecnych czasach chyba dobra cena.. ;)
Dodatkowy kierowca w cenie!

Załączniki:
check24 hertz fnc.png
check24 hertz fnc.png [ 100.83 KiB | Obejrzany 1671 razy ]
check24 hertz fnc.png
check24 hertz fnc.png [ 44.21 KiB | Obejrzany 1679 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#279 PostWysłany: 08 Lis 2022 03:46 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 14
Czy ktoś wypożyczał auto z discovercars? Czy karta Revolut przechodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 08 Lis 2022 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
rzucilem okiem na economycarrentals
pokazuje, ze bez problemu mozna wynajac auto na lotnisku np o godz 23 a innego dnia zwrocic np 3 rano

1. przerabial ktos nocne odbiory/wynajmy dostepnosc, a zarazem ogledziny czy w protokole odbioru ujeto rysy /brak jasne swiatla na placu itp/
2. jestem troche "dzikus" mala wyspa ale jak to bywa niskie tempo przemieszczania sie autem, czy mozna w dobe objechac wyspe plus kluczowe miejsca widokowe

@DAD Twoja historia ze stekiem zachecila mnie do wizyty bardziej niz dotychczasowe relacje na forum :D
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group