Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 24 Maj 2022 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Szy Mon napisał(a):
Szukam auta od 28.06-06.07.2022. Sprawdzam na stronie http://www.funchalcarhire.net/ i za Fiata Pandę chcą za ten okres 2800 zł. Czy te ceny są teraz takie wysokie czy ta wypożyczalnia oszalała? Dla porównania kilka dni później na 6 dni na Fuertaventurze będę płacił 800 zł. Oba z ubezpieczeniem.
Macie do polecenia coś tańszego?


tak, ubezpieczenie zewnętrzne. Cena tego auta na Maderze spadnie (strzelam) o przynajmniej 1/3 .
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#242 PostWysłany: 24 Maj 2022 15:25 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
A da się w http://www.funchalcarhire.net/ wziąć auto bez full insurance? Z tego co napisali, to jest jakby "zaszyte" w cenie i nie da się tego zbić....chyba, że coś źle patrzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 26 Maj 2022 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 38
hej, moje doświadczenia z http://www.funchalcarhire.net/ są .. dosyć słabe ..
teoretycznie wszystko ok, rezerwacja przez mejla, wszystko jasne i przejrzyste, ubezpieczenie w cenie, rezerwacja po wpłacie 15% paypalem, cena za 9 dni teraz w maju 390€ za auto grupy A (np Panda),
po przyjeździe, pierwszy problem, odbiór auta z umówionego mejsca - proszą o podejście na parking w muzeum CR7, bo przy hotelu za ciasno i nie ma gdzie zaparkować ..
w dzień wynajmu, wydzwaniają od rana że będa juz godzinę wcześniej i żeby sie pośpieszyć .. co delikatnie stresuje i nie pozwala spokojnie się spakować i zjeść śniadania ..
gdy piszemy że już wychodzimy i możemy być za 20 min, to odpisują, że nie, żeby być o wcześniej umówionej godzinie . więc bezsensu się śpieszyliśmy,
przy odbiorze auta niby wszystko ok, zamiast Pandy dostajemy Punto, umawiamy zwrot za 9 dni, chcą żeby auto zostawić na parkingu CR7, kluczyki w schowku i dać tylko znać gdzie auto stoi.. nie zgadzają się na zostawienie auta na lotnisku albo w Santa Cruz (ok, zrozumiale, taką mamy umowę),
niestetety pierwszy dramat zaczyna się po wyjeździe z parkingu .. sprzęgło jest mocno zajechane .. przy wyjeździe w stronę Monte auto nie daje rady na dwójce pod górkę .. żyłujemy na jedynce ... po drodze parkujemy na Mirador, żeby odsapnąć, (k.. co za szrot) .. wracamy do auta .. już nie odpala ... zero reakcji, jakby aku padl ..
dzwonimy do typa od którego mamy auto, prosi o lokalizację i mówi że przyjedzie sprawdzić co się stało .. po 5 min odpisuje że zajmie mu to 3-4 godziny ... i skasuje nas 50€ bo popsuliśmy auto .. wtf! dzwonię to wyjaśnić to odpowiada "wziąłeś i działało, a teraz nie działa, to twoja wina ..." .. mocno zirytowani piszemy mejla do wypożyczalni.. (może przeczytali, ale nie dostaliśmy odpowiedzi)
po ok 2 godzinach przyjeżdza typ, innym Punto, już nie chce 50€, mówi, że takie rzeczy się zdarzają i rozmawiał z szefem, "będzie ok" i próbuje odpalić nasze auto na kable .. (na szczęście) bez rezultatu .. coś tam główkuje, gdzieś dzwoni i zmienia nam samochód na Punto którym przyjchal ...
auto jest dużo lepsze niz to pierwsze, chociaż i tak mocno wyeksplatowane .. z przodu ma prawie łyse opony .. typek, mówi że "nie pada, to będzie ok... ale jak chcemy to możemy jechać wymienić za free.. "
nie mamy za bardzo czasu, więc decydujemy się jechać dalej .. na szczęście kolejne 9 dni, bez większych przygód .. często ciężko było podjechać na 2jce pod bardziej strome podjazdy ..
przez 9 dni zrobiliśmy 300 km, i wlaliśmy ok 40l paliwa,
obyło się bez dodatkowego stresu (całe szczęście że nie zostaliśmy z pierwszym autem) i dodatkowych kosztów (np 50€ wyciągnietych z kapelusza)

mocno bym uważał z tą wypożczalnią i starał się wszystko wcześniej ustalić, chociaż ciężko przewidzieć co się może wydarzyć,
widząc po poprzednich postach, prawo popytu i podaży mocno zadziałało i rynek dla klientów trochę się popsuł..
Góra
 Profil Relacje PM off
chesterros lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#244 PostWysłany: 26 Maj 2022 19:32 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Mój punciak też był zajechany i mega słaby. Wiele wzniesień musiałem brać na jedynce, bo nie dawał rady. Dlatego ja polecam brać jakieś mocniejsze auto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 29 Maj 2022 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 38
edit do mojego postu wyżej:
"przez 9 dni zrobiliśmy 300 km, i wlaliśmy ok 40l paliwa," wlaliśmy za 40€ ;) a nie 40 litrów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 24 Cze 2022 19:03 

Rejestracja: 24 Cze 2022
Posty: 3
Cześć, mam do oddania samochód, w wypożyczalni powiedzieli, żeby zostawić samochód w schowku. Rozumiem, że mam zostawić samochód otwarty? Bo nie wiem jak miałbym go zamknąć :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 24 Cze 2022 19:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
W jakim schowku? :shock: nie chodzi przypadkiem o zostawienie kluczyków w skrzynce (key box)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 24 Cze 2022 19:29 

Rejestracja: 24 Cze 2022
Posty: 3
No właśnie nie widzę tam nic takiego w samochodzie, chyba będę musiał przedzwonić i dopytać ale ciężko się dogadać z nimi przez telefon, w sumie dlatego napisałem tutaj :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 24 Cze 2022 19:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Szukasz w samochodzie schowka, w którym mógłbyś zostawić auto?
Naprawdę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 24 Cze 2022 19:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Szukasz pomocy na forum zamiast po prostu zapytać w wypożyczalni? Nawet nie podając jej nazwy, żeby przypadkiem ktoś, kto tam wypożyczał nie mógł Ci pomóc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 24 Cze 2022 20:12 

Rejestracja: 24 Cze 2022
Posty: 3
-- 24 Cze 2022 20:05 --

Wypożyczalnia funchalcarhire, widzę że @bartekjamajka też wypożyczałeś od nich i zostawiałeś kluczyk w schowku. Jak to wyglądało? Dali Ci potem coś znać czy po prostu zostawiłeś samochód i tyle?

-- 24 Cze 2022 20:12 --

boots napisał(a):
Szukasz w samochodzie schowka, w którym mógłbyś zostawić auto?
Naprawdę?

Oczywiście, chodzi o kluczyki. Mój błąd :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 24 Cze 2022 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
chesterros napisał(a):
Cześć, mam do oddania samochód, w wypożyczalni powiedzieli, żeby zostawić samochód w schowku. Rozumiem, że mam zostawić samochód otwarty? Bo nie wiem jak miałbym go zamknąć :D


Samochód zostawia się na parkingu, kluczyki w schowku, siłą rzeczy samochód zostaje otwarty. Nikt nie oddzwania. Na wszelki wypadek zrobiłem zdjęcie auta na parkingu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#253 PostWysłany: 24 Cze 2022 23:20 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
My ostatnio rezerwowaliśmy z funchalcarhire na 6 dni Renault Clio. Auto miało być podstawione do hotelu. Z 15 min przed godziną odbioru telefon, że kolega nie dojechał i przyjadą za 45 min. OK, czekamy. Przyjechali, okazało się, że zapomnieli o foteliku dla dziecka. Gościu mówi "na Maderze można bez fotelika, żaden problem". No super, tylko jak dziecko usiadło na tylnym siedzeniu, to mu pas przechodził przez szyję... No słabo. Typek mówi "w ciągu godziny podwieziemy fotelik". Podpisaliśmy papiery, w między czasie jakiś inny koleś podjechał znacznie szybciej z fotelikiem takim 9-18kg. Syn usiadł...no kurde ledwo się wcisnął, no niestety fotelik za mały. W końcu podrzucili do hotelu podstawkę, ten fotelik kazali zostawić w bagażniku. Jak podpisywałem papiery jakoś przeoczyłem, że gościu zamiast godziny zwrotu 19:00 wpisał 10:00 tak jak było odbierane auto. OK wiem, moja wina nie sprawdziłem. Dzwonimy do Niego, że fajnie by było jakby poprawili papiery, dla bezpieczeństwa nawet przy kontroli policji czy coś aby mieć podkładkę. Mówi, "spoko my w systemie sobie poprawimy, oddacie o 19:00" ale papierów nie chcieli ani na maila podesłać ani tym bardziej podrzucić. A tak w ogóle to w papierach widniała nazwa wypożyczalni Auto Canhas. Potwierdzenie rezerwacji miał takie jak ja, z funchalcarhire. Czy oni jakoś współpracują?
Auto praktycznie nówka, niecałe 9 tys km na liczniku. Mimo iż oszczędzaliśmy hamulce na zjazdach, często na 1 biegu zjeżdżaliśmy to hamulce śmierdziały i się przegrzewały konkretnie. Poza tym przyczepić się do niczego nie można było. Na podjazdach radził sobie dobrze.
Auto zostawialiśmy pod hotelem, więc umówiliśmy się, że kluczyki zostawiamy na recepcji. Faktycznie auto zabrali dopiero następnego dnia rano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 09 Sie 2022 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Ktoś miał jakieś doświadczenia z wypożyczalnią Drive 4Move? Przez stronę doyouspain.com pokazuje mi się oferta tylko tej wypożyczalni połowę tańsza od innych . Niby warunki standardowe ale jednak wzbudziło to moje podejrzenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 09 Sie 2022 10:30 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@lendziro ilość opinii oraz treść nie zachęcają
Drive4Move - Madeira
Góra
 Profil Relacje PM off
lendziro uważa post za pomocny.
 
      
#256 PostWysłany: 16 Sie 2022 21:00 

Rejestracja: 16 Sie 2022
Posty: 4
Wybieram się na Maderę za około 2tyg i chciałam Was podpytać o:
1. Nocleg - w której części najlepiej się zatrzymać (jedzie nas 4ka, chcemy skorzystać z trekkingu i spedzic 10dni raczej aktywnie)
2. Wynajem auta - czytając forum myślałam o stronie funchalcarhire i chciałam Was podpytać o polecany model na tamtejsze drogi oraz o kwestie formalne (faktycznie bez depozytu i wkładu własnego w ubezpieczenie? Czy żeby tego nie było coś Trzeba zaklikac?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 17 Sie 2022 10:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ad. 1 od tego są inne wątki:
nocleg-na-maderze,1374,10822
madera-funchal,1374,24292
Ad. 2 tu masz warunki http://www.funchalcarhire.net/madeira-terms.php
przy kalkulacji to "all inclusive" jest wpisane - nie trzeba nic dodatkowo klikać
Spokojnie starczają zwykłe osobówki, ale jeśli to są 4 osoby z bagażami, to raczej nie brać najmniejszych aut.

Załączniki:
fch.JPG
fch.JPG [ 24.93 KiB | Obejrzany 1045 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
#258 PostWysłany: 17 Sie 2022 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Na Maderze korzystałem z różnych wypożyczalni i generalnie z wszystkimi niesieciówkami, które oferują pełne ubezpieczenie bez depozytu było wszystko ok. Uważam też, że dopłacanie za samochód z większym silnikiem jest bez sensu, o ile nie jest to jakaś nieznaczna dopłata.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
#259 PostWysłany: 17 Sie 2022 12:23 

Rejestracja: 16 Sie 2022
Posty: 4
Dzięki! A powiedzcie mi jeszcze jak to jest z płatnością za auto - przyjmą zwykłą kartę (wypukłą) czy tylko opcja karty kredytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 17 Sie 2022 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Dowolną kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group