Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 02 Mar 2020 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Ja też polecam funchalcarhire. Prawie nowy samochód, bardzo sprawna obsługa z podrzuceniem samochodu pod hotel i możliwością zostawienia kluczyków na recepcji, bez kaucji.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#182 PostWysłany: 10 Mar 2020 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Czy ktoś wypożyczał samochód w MADEIRA RENT ? Na economyrentalcars mają dobrą ocenę 9,26/10 i koszt na 5 dni tam to 500 zł vs 150-180eur za funchal easy czy Renting Madeira przy odbiorze z lotniska.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 21 Maj 2020 21:51 

Rejestracja: 09 Gru 2019
Posty: 4
https://www.facebook.com/FunchalEasyRen ... 8486708428


:D
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#184 PostWysłany: 13 Wrz 2020 20:35 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Wypożyczyłem na tydzień w Bravacar przez DoYouSpain/CarJet za 77,91 EUR + "free additional driver". W tej samej cenie były Hyundai i10, Fiesta, Panda i Citroen DS3 Special Offer, którego wskazałem mimo że na stronie wypożyczalni nie było go we flocie. I tak dostałem czarną Pandę bez względu na to co bym wybrał. Poobcierana ze wszystkich stron, więc w zasadzie można by w ogóle jej nie ubezpieczać, chyba że większe bum.
Bezpośrednio kosztowałoby 11 EUR więcej bez dodatkowego kierowcy, a w DYS za tę kwotę Clio, którego też pewnie nie było. Wypożyczalnia i kantorek trochę zapuszczone, jakieś rozbitki na parkingu i Fiesty bez powietrza w oponach, ale za to własna mini myjnia.

Po górach na niskich biegach dawało radę, ale podjazd na Monte to był horror. Google wybrało trasę, którą zjeżdżają sanie i nieopatrznie się zatrzymałem na równorzędnym skrzyżowaniu i nie byłem już w stanie ruszyć pod górę. Podobno należy trąbić i się nie zatrzymywać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 24 Wrz 2020 12:37 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Ten all inclusive w funchlcarhire nie obejmuje opon i screens ...Co to jest screens ( ekrany) ???
edit - ok , juz wiem -lusterka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 24 Wrz 2020 23:32 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 35
Ze swojej strony jestem po wypadzie, mogę polecić Guerin.
Wynajem auta poprzez DiscoverCars, zakup ubezpieczenia z wkładem własnym w zew. firmie.
Koszt wynajęcia na 10 dni to 112 E. Full / Full
Zablokowali mi 300 E. Nie namawiali na dodatkowe ubezpieczenie lecz poinformowali o możliwości.
Co do samego oddania i odbioru samochodu. Szybko, sprawnie wszystko zostało przeprowadzone. Miła Pani poinformowała, że interesują ich tylko, wgniecenia, rysy, uszkodzenia większe niż 1,5 cm.
Dostałem Nissana Micrę z przebiegiem 22000, z rysą na zderzaku przednim co zostało zawarte w protokole plus lekkie otarcia, odkształcenia lakieru czy odpryski.
Zwrot odbył się na zasadzie sprawdzenia baku, obejrzenia samochodu. Samochód przy zdaniu był w miarę szczegółowo sprawdzany ale nie było nic szukane na siłę.
Nie zostałem na nic naciągnięty. Depozyt został zwolniony w chwili oddania samochodu.
Więc ogólnie na mega plus.
Co do samego samochodu, lepiej dopłacić do opcji z większym silnikiem. Był to mój pierwszy raz na Maderze i jednak przy mocnych wzniesieniach czasem wydawać by się całkiem pionowych brakowało mocy.

Jeżeli ktoś się boi ciasnych uliczek i częstych dziur i nie czuję się do końca pewny na takich drogach warto się zaopatrzyć w samochód już z pełną opcją.

Co do samych wypożyczalni. Pełno jest ich na mieście, gdzie oferują już wynajem, auta od 25 E za dzień już w pakiecie full.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 28 Wrz 2020 14:02 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Również z czystym sumieniem polecam https://www.funchaleasy.com/index.php/en/
Wszystko bezproblemowo, obsługa bardzo miła i pomocna. Za 130 euro dostaliśmy auto na 6 dni z pełnym ubezpieczeniem.
Ogólnie mieliśmy się niczym nie przejmować - jakieś ryski czy pęknięcia to żaden problem. Ubezpieczenie nie obejmuje tylko jazdy po alkoholu, mandatów i zgubienia kluczyków :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#188 PostWysłany: 10 Kwi 2021 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Czy ktoś z Was wypożyczał samochód w http://www.bravacar.com.pt/ i może opisać doświadczenia? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 06 Maj 2021 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Moje doświadczenia z https://www.funchaleasy.com/index.php/en/ są mieszane. Z jednej strony rozumiem, że rezerwowałem auto last minute ok 28h przed planowanym odbiorem kluczy, ale odpisali mi bardzo późno po ok. 21 godzinach od wysłania rezerwacji (w dniu odbioru kluczy), że nie mają żadnego auta.

Zrobiłem rezerwację w innej firmie http://www.funchalcarhire.net/ i tutaj błyskawiczny kontakt.
Potwierdzenie auta i szybki odbiór kluczy bez zbędnych formalności, bez blokady środków na karcie, szybko, miło i bez problemów. I dali lepsze auto niż rezerwowałem.
Cena była bardzo podobna w obu firmach, więc polecam Funchal Car Hire.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 17 Maj 2021 19:52 

Rejestracja: 22 Sie 2017
Posty: 34
Dobry wieczór,

dołączam do wątku o wypożyczaniu samochodu na Maderze. Planujemy wyjazd na przełomie września i października, na 2 tygodnie. Zrobiłem kalkulacje w losow wybranych wypożczalniach i jestem w szoku - od 250 do 370 euro za 2 tygodnie. Czy na Maderze to normalne czy firmy chcą się odkuć po korona kryzysie ?! Jestem w szoku, w poprzednich latach za 10-14 dni mieściłem się w 150 euro, czy to na Krecie, Majorce, Teneryfie. Dodam, że nie jestem młodocianym kierowcą.

Może to nie jest dobry okres na szukanie samochodu, warto poczekać? Jakie są dobre praktyki na Maderze w tym temacie i które wypożczalnie polecacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 18 Maj 2021 12:02 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
@kalet, Gdzies tu na forum pare dni temu byl watek ze ceny wypozyczenia auta poszly drastycznie w gore w porownaniu z zeszlym rokiem (nie pamietam o jaki kraj, kraje chodzilo). Wypozyczalnie probuja sie odkuc za kiepski zeszly rok, wiec ceny ida do gory.
Ja tyle co wrocilam z Madery, wynajem auta z Guerin poprzez Discover Cars niecale 200 eur za 8 dni z pelnym ubezpieczeniem. Ubezpieczenie sie przydalo bo pani przy zwrocie dostrzegla niewielka ryse na kolpaku (za blisko kraweznika zaparkowalam i sie troszke uszkodzilo).
Renault clio dalo rade, choc raz trzeba bylo na jedynke wrzucic na podjezdzie :-)
Pan proponowal upgrade na cos z mocniejszyn silnikiem za dodatkowe 65,00 eur i moglam w kazdej chwili do nich wrocic i wziąć to mocniejsze auto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 18 Maj 2021 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Za pierwszym razem rezerwowałem z http://www.funchalcarhire.net/ Wtedy brałem opcję z pełnym ubezpieczeniem. Wszystko przebiegło bezproblemowo, samochód w bardzo dobrym stanie.

Za drugim razem korzystałem z https://www.drivingmadeira.com/index.php/pt/ ponieważ zdecydowałem się na opcję z kaucją. Kaucja wynosi 500 EUR i taki jest maksymalny wkład w razie jakiegoś uszkodzenia, a 10 EUR/dzień kosztuje pełne ubezpieczenie, wychodzi porównywalnie z funchalcarhire. Również samochód w bardzo dobrym stanie, przy odbiorze nie było prób wyszukania za wszelką cenę jakiejś ryski, raczej ogólne obejrzenie samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 30 Cze 2021 11:30 

Rejestracja: 16 Lut 2019
Posty: 1
czy możecie polecić inne wypożyczalnie niż wymienione wcześniej? Większość z nich jest zajęta w moim terminie a ceny szaleją wynajmował ktoś z was tutaj - https://4and2wheelsrent.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 20 Lip 2021 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
@tarman dzięki za expressową odpowiedź

mam jeszcze jedno pytanie - wynajmowałeś może auto? widzę kosmiczne ceny :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 20 Lip 2021 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1186
złoty
Tak , Fiat Punto (grupa B) w Funchal Car Hire cena 208 € za 7 dni lecz klepniete w marcu. Teraz ceny faktycznie kosmos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 22 Lip 2021 17:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Wypożyczałem auto z Magoscar - poprzez Dertour, było to najtańsze auto w moim terminie ze wszystkich wypożyczalni. Z lotniska odwożą osobówką do biura w Canico. Auto - Seat Mii z 2016 roku, 61000 km przebiegu, w mega gołej wersji (ale patrząc po otomoto, takie chyba te auta były ;-) ). To ich najpopularniejszy samochód - auta z ich firmy są bardzo charaktetystyczne - brak kołpaków i pomalowane na biało/srebrno stalowe felgi.
Bodajże 60 KM, ale na pierwszym biegu bardzo rzadko musiałem podjeżdżać, maleństwo jako tako dawało radę, choć miłoby jednak wozić się czymś z większym kopytem pod maską. Zwrot na lotnisku poprzez pozostawienie auta z kluczykami pod wycieraczką... Średnio miła metoda przy wkładzie własnym 800 EUR. Blokada zeszła z karty, ale nie napisali żadnego maila, czy wszystko OK. W sytuacji gdy są najtańsi można brać, choć nie jest to wypożyczalnia najwyższych lotów ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 16 Sie 2021 11:02 

Rejestracja: 28 Paź 2013
Posty: 1
W tym sezonie auto bardzo drogie.
Na lotnisku po wylądowaniu w Europcar chcieli za najtańsze auto 300 euro za dzień (słownie trzysta euro).
Udało cudem się znaleźć w Funchal car hire w cenie 365 euro za 5 dni.

Wyszukiwarki na ten moment znajduja oferty w stylu 4tys zł za 5 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 06 Wrz 2021 12:32 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 245
niebieski
Polecam wypożyczalnie Atlantic Rent a Car. Rezerwowałem 12 maja przez Vip cars i miałem dostać Fiata Punto za 122,5 EUR i depozyt 900EUR. W sierpniu Luthansa zmieniła nam loty i zamiast 7 byliśmy 9 dni od 26.08 do 04.09. Pomimo bumu na wypożyczanie aut bez problemu przedłużyli o 2 dni i po cenie 17,5 EUR dodatkowo za każdy dzień. Na miejscu szybki odbiór z lotniska i dowóz ok 5 minut do biura. Zapomniałem że nie mam wypukłej kredytówki i Pan mówi że nie da rady tą kartą. Ale zobaczył Revoluta i mówi żebym dał. Ja mu na to że muszę doładować do 900 EUR a on na to że nie trzeba i ołówkiem zeskanował dane karty i nic nie zablokował!!!. Dostałem nowiutkie Clio, nieźle wyposażone m. in: nawigacja, 5 tys. przebiegu. Przy zwrocie mały zgrzyt że mam oddać o 12 a jest 11:15 :D Pan zapytał czy są uszkodzenia, przeszedł wokół samochodu patrząc bardzo pobieżnie, sprawdził poziom paliwa i powiedział czekac na busa i w drogę.
Gorąco polecam tą wypożyczalnie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#199 PostWysłany: 07 Wrz 2021 12:50 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Witam.
Wybieram się w najbliższych dniach na Maderę. Jednakże to co poważnie mnie martwi to jakieś ogromne obłożenie wypożyczalni skuterów i samochodów.
Zastanawiam się czy są na miejscu jakieś małe wypożyczalnie które nie figurują w internecie i jest większa szansa, że coś tam jeszcze zostało?
Ktoś wie jak to na miejscu wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 08 Wrz 2021 12:28 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Pewnie są. Poproś hotel o pomoc.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group