Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 13 Kwi 2020 21:13 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Wybacz, mea culpa, pomyliłem tematy. W takim razie polecam http://www.farocar.com/.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
#202 PostWysłany: 28 Sie 2020 10:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Ktoś może wypożyczał samochód na lotnisku z wypożyczalni Rhodium i może podzielić się opinią?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 14 Wrz 2020 14:57 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
Ze swojej strony mogę polecić wypożyczalnię Auto Rent, pośrednik Economycarrentals/Carflexi.

Wypożyczony samochód w klasie E, tj. VW T-Cross z 4000 km na liczniku. Odbiór auta sprawny, bez zachęcania do zakupu ubezpieczenia. Ewentualne uszkodzenia zaznaczane z pracownikiem przy oględzinach auta. Przy zdawaniu auta samochód pobieżnie obejrzany przez pracownika, plus kaucja od razu zwrócona na kartę kredytową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 23 Wrz 2020 09:34 

Rejestracja: 04 Lut 2020
Posty: 16
Czy warto wykupować dodatkowe ubezpieczenie na auto? Z tego co widzę jego koszt to drugie tyle co cena auta. Ktoś ma doświadczenie z tym ubezpieczeniem, czy brać, czy odpuścić?
Samochód chcę wynająć na 4 dni i pojeździć trochę po Algarve.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 23 Wrz 2020 09:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Jak oddasz auto w identycznym stanie, jak weźmiesz - i będziesz potrafił to udowodnić, to nie warto.
;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#206 PostWysłany: 29 Wrz 2020 11:56 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 345
niebieski
Polecam Farocar.

Warto dodać, że Farocar to broker, my dostaliśmy samochód z firmy MARINA, fiesta 90 k km, 115 euro za tydzień, zwrot bezproblemowy, zostawia się kluczyki za klapką przeciwsłoneczną ;)

Z autostrad nie korzystaliśmy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 08 Paź 2020 18:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku w Faro.

Pośrednik: tym razem brak - promocja na stronie wypożyczalni :)

Wypożyczalnia: Guerin

Samochód: mieliśmy rezerwację na Seata Ibizę lub podobny. Dostaliśmy Toyotę Yaris w benzynie. Opcja paliwowa full-full, bez limitu kilometrów, podstawowe ubezpieczenie.

Cena: 50,76 euro za 3 dni we wrześniu; całość zapłacona w momencie rezerwacji. Rezerwacja ok. 2 tygodnie dni przed datą wynajmu.

Odbiór samochodu: Guerin ma obecnie czynne stanowisko przed budynkiem terminala (wszystkie w budynku są zamknięte ze względu na covid), trzeba iść tunelem. Formalności załatwione niezbyt szybko, bo powstał drobny problem z kartą do płatności za autostradę A22 (opisałem tutaj platnosc-za-autostrade-w-portugalii,1419,97335&start=20#p1376551). Dodatkowe ubezpieczenie oczywiście zaproponowane, ale nie nachalnie. Blokada na karcie kredytowej na wynajem 300 euro. Na drugiej karcie blokada pod płatności za autostradę. Dodatkowo opłacony drugi kierowca i płatność za wynajem urządzenia rejestrującego. Po załatwieniu formalności idziemy na parking przed budynkiem, tam dostajemy kluczyki do naszej Toyoty. Przebieg niecałe 22 tys. km, zatankowany do pełna. Bez większych uszkodzeń. Przejechaliśmy samochodem 399 km, spisywał się bezproblemowo.

Zwrot samochodu: czekaliśmy kilka minut, bo przed nami przyjmowali 2 inne samochody. Sprawdzenie stanu paliwa, obejrzenie karoserii, bagażnika i wydruk z terminala potwierdzający oddanie samochodu bez nowych uszkodzeń. Depozyt pod wynajem na karcie kredytowej zwolniony po ok. 2 tygodniach.

Podsumowanie: nie mam zastrzeżeń. Kwestie związane z płatnościami za autostradę warto mieć na uwadze, bo wymóg ważności karty kredytowej jest dłuższy niż przy karcie potrzebnej do depozytu na wynajem - ale to oczywiście nie jest zarzut wobec wypożyczalni, po prostu generalna uwaga (mimo dość małego prawdopodobieństwa, że ktoś znajdzie się w podobnej sytuacji :)) .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#208 PostWysłany: 30 Lis 2020 22:42 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Wypożyczalnia Europcar.
Korzystałem 8 razy, z czego 2x z oddaniem w innym mieście, raz było za free(chyba w algarve).

Brałem samochód w oddziałach w Monte Gordo, Portimao, Albufeira.

W Monte Gordo można bez ubezpieczenia, bo samochody są mocno zniszczone i nikt tego nie ukrywa, w pozostałych polecam wziąć, szczególnie w Portimao.

Ogólnie, zero problemów, tylko troche wolna obsługa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 22 Cze 2021 11:05 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Cześć, czy możliwy jest odbiór samochodu w okolicach godzin 23 -24.00? Samolot ląduje 23.05 i zastanawiam się jak to rozwiązać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 22 Cze 2021 11:30 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Dla przykladu np Alamo otwarte do 23.59
Sixt do polnocy (odbior 24h na zyczenie)...

Itd, itp...
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
#211 PostWysłany: 22 Cze 2021 14:23 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Właśnie trochę przeraża mnie świadomość tego, że być juz po północy. No nic, poszukam alternatywy. Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 16 Lip 2021 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 41
Właśnie wróciłem z Faro.. brałem auto w polecanej wypożyczalni Drive4Fun.pt i się nie zawiodłem.
Auto odebrałem na parkingu P4 tak jak było ustalone - rezerwacja na maila, depozyt 300Euro, zapłata kartą debetową lub gotówką jak kto woli

Najbardziej się obawiałem że dostanę jakiegoś grata, a w planie miałem całkiem spory kawałek do przejechania. Dostałem nowiutkiego Nissana Micrę z przebiegiem 1600km z nawigacją gratis.
Zrobiłem 1200km bez większego problemu.
Miałem ubezpieczenie full + aktywny transponder ViaVerde który zadziałał super (ciekawe jest to że na A22 na każdej bramce wydawało sygnał dźwiękowy ale na A2 do Lizbony nic cisza.. za to przy zjeździe na wyświetlaczu pokazała się suma do zapłaty).

Przy oddaniu obsługa nawet nic nie sprawdzała - odpytali mnie tylko - oddałem kluczyki i tyle. Autostrady odliczą od depozytu na dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szeryfito lubi ten post.
 
      
#213 PostWysłany: 11 Paź 2021 18:10 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Faro Car Hire - rezerwacja na stronie (206€ za 8 dni z pełnym ubezpieczeniem i dopłatą 10€ za odbiór na lotnisku), płatność debetówką Aliora na miejscu. Podstawiono VW Up z Mariny. 2017, 61 tyś. przebiegu. Za urządzenie do naliczania opłaty na autostradzie nic nie płaciłem, obciążenie za przejazdy przyszło po 15 dniach. Nie mam zastrzeżeń oprócz małego faktu, że musiałem dopompować powietrza w kołach :) Po stanie opon było widać, że już od dawna auto tak jeździło - u nas, z tym bieżnikiem, nie przeszłoby przeglądu. Zdanie auta to postawienie go na parkingu P4 i umieszczenie kluczyków za pałatką przeciwsłoneczną - tak kazano mi zrobić i tak zrobiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 10 Maj 2022 19:01 

Rejestracja: 27 Cze 2018
Posty: 37
Loty: 58
Kilometry: 88 873
Ktoś może korzystał z tej wypożyczalni? https://www.avrentcar.com
Wypełniłem booking form i tyle im starczyło by zaakceptować rezerwację - bez żadnych wcześniejszej płatności czy coś. Zapytałem tylko na pewno czy mam tę rezerwację i odpisali, że tak. Tyle wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 11 Sty 2023 12:14 

Rejestracja: 11 Sty 2023
Posty: 2
Hej, jestem zainteresowany wynajęciem samochodu w Faro na lotnisku i oddaniem go w Lizbonie na termin 8 dni dla czterech osób. Wstępnie biorę pod uwagę ostatnio tutaj polecane drive4fun i farocar.com.
Nie jestem jednak pewien czy te firmy zgodzą się na zwrot w Lizbonie. Pytanko czy ktoś podobnie wynajmował samochód i jest w stanie polecić najlepsze wypożyczalnie pod względem jakość/cena? Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 11 Sty 2023 12:26 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Cytuj:
Nie jestem jednak pewien czy te firmy zgodzą się na zwrot w Lizbonie

No to sprawdź na ich stronach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 11 Sty 2023 12:56 

Rejestracja: 11 Sty 2023
Posty: 2
boots napisał(a):
Cytuj:
Nie jestem jednak pewien czy te firmy zgodzą się na zwrot w Lizbonie

No to sprawdź na ich stronach.

Sprawdzałem już i na farocar niby jest, ale ponoć sporo dodatkowo płatna, a na drive4fun nie widziałem takiej opcji. Napisałem również do obydwu firm i czekam na odpowiedź jakby to cenowo wyglądało.
Nadal może ktoś miał podobny plan na wakacje i wypożyczał z tych dwóch firm lub może coś polecić od siebie - o to chodziło w moim pytaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 22 Lut 2023 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Cześć wszystkim. Faro lotnisko samochód na tydzień. Szukam i po C19 wyraźnie pogorszyły się warunki najmu - depozyt to minimum 1000 euro, w dodatku płatny tylko kartą kredytową. Czy ktoś z Was wypożyczał ostatnio auto i może podzielić się swoim doświadczeniem (korzystniejszym od tego mojego)? Dziekuję!
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 22 Lut 2023 12:34 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
W Faro Car Hire też?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 03 Kwi 2023 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1836
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
A ja mam pytanko
czy komuś zdarzyło się , że blokadę kaucji zwolnili przed zwrotem?
Mam auto już ponad tydzien, a tutaj blokada zwolniona i zastanawia mnie czy coś ktoś pomylił czy jak to wyglada? (wypożyczalnia AV/Discovery Cars).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group