Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 28 Sie 2018 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@wersus79
tak W6 wzieta i dolozylem teraz jednak Ryana
chcialem grzecznie na stronie kupic za 9,99 e
klepalem kolejne karty w koncu stracilem cierpliwosc
i poszlo przez OTA - trip domkniety :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#62 PostWysłany: 11 Wrz 2018 19:59 

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 68
Kupiłem jakiś czas temu bilet na rede expressos. Niestety podałem zły email no i nie dostałem biletów. Napisałem do nich mejla w sobotę i do dzisiaj czekam. Zero odzewu. Napisałem po angielku, po portugalsku. Komuś się coś takiego zdarzyło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 13 Wrz 2018 16:09 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 85
Loty: 56
Kilometry: 95 992
@jednooki
pisałem do nich w tej sprawie (na szczęście bilety dostałem), ale niestety bez odzewu
Spróbuj może przez profile na portalach społecznościowych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 26 Mar 2019 13:36 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 53
Hej! Chciałabym się dowiedzieć czy bez problemu kupię na stacji bilety z Lizbony do Porto czy lepiej je kupować wcześniej? Na stronie pokazuje teraz cenę 32euro, czy myślicie, że na stacji będzie drożej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 26 Mar 2019 13:55 

Rejestracja: 22 Paź 2016
Posty: 10
hej,
byłam tam we wrześniu 2017 ludzi masa ale bez problemu kupiliśmy na miejscu bilet na najbliższy autobus, kilka osób za nami musiało poczekać na następny. Nie wydaje mi się, żeby cena była droższa ale ręki sobie nie dam uciąć
Góra
 Profil Relacje PM off
natatita lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 26 Mar 2019 14:13 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 8
Loty: 33
Kilometry: 46 844
Bilety zapewne kupisz na dworcu. Z tego co widzę, to 32 euro to cena max na tej trasie, na pociąg klasy AP (nasze Pendolino) - nie powinno być drożej.
Bilety w kolejach portugalskich z tego co pamiętam to można kupić na 2 miesiące przez podróżą - wtedy IC od 9,5 euro a AP chyba od 11 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
natatita lubi ten post.
natatita uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 26 Mar 2019 14:21 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 53
Zapomniałam dopisać, że chodzi mi o pociąg, tak sprawdzałam wcześniej nie były jakieś super tanie ale trochę tańsze, tylko wtedy nie wiedziałam czy na pewno pojadę, dzięki za pomoc! ;) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 04 Kwi 2019 15:11 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 53
Niestety bilety na stacji byly wyprzedane i musialam kupic bilet na pociag AP w 1 klasie za 48€, miejsce tylem do kierunku jazdy, w pociagu zamkniety Wars i nikt nie sprzedaje nawet wody... dramat czy mozna gdzies skladac reklamacje? Moze ktos sie orientuje? Co to za 1 klasa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 23 Kwi 2019 16:04 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
Nie było opóźnienia, miejsce dostałaś jakie było wolne... będzie trudno reklamować samo jedzenie, ale jest to możliwe, bo w 1 klasie AP powinnaś je dostać. Jeśli bilet był kupiony online, pojawi Ci się opcja refund w panelu, tam możesz to opisać. Jeśli na stacji, to najlepiej po prostu podejść na dworzec i złożyć pismo na miejscu, masz na to 30 dni od podróży. Możesz też zrobić skan biletu i po prostu napisać do Comboios przez czat na stronie, a jeszcze lepiej, przez formularz kontaktowy.

Firma ma politykę bardzo proturystyczną, więc nic się nie bój. :)
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 16 Paź 2019 12:03 

Rejestracja: 08 Gru 2018
Posty: 22
A jak wygląda sprawa bagażu - chodzi mi o zwykłe walizki 20kg na osobę.. Domyślam się (choć nie jestem pewien), że na AP czy CP bez problemu ... a w REDE EX ?... nie wiem... jakieś ograniczenia... dopłaty... itp. ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 16 Paź 2019 13:08 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
W FAQu masz informacje o Luggage. Jest nawet tabela z ewentualnymi dodatkowymi opłatami. Do 20kg za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 16 Paź 2019 13:28 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Warto również sprawdzić ceny lotów na tej trasie, np. na TAP Air. Jak się kupuje z dużym wyprzedzeniem to można trafić fajną cenę, np. teraz kupując na marzec 2020 cena wynosi 153 PLN w jedną stronę.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 16 Paź 2019 18:07 

Rejestracja: 08 Gru 2018
Posty: 22
Dzięki serdeczne za info

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 17 Paź 2019 15:36 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
Do końca października lata też Ryanair. W tym roku zdejmują jednak połączenia na zimę - znajomy, który pracuje na lotnisku mówi, że to raczej tylko na zimę... ale na stronie mają okno jakby to był w ogóle koniec. Jeśli zarezerwujesz z wyprzedzeniem, jesteś w stanie kupić bilet za 10 Euro + dopłata za bagaż.

TAPem z Lizbony do Porto najtaniej zdarzyło mi się polecieć za 25 euro - najlepiej dodać się do listy mailingowej u nich i dodać alerty na kiwi, do cen promocyjnych są dodatkowo kody rabatowe co jakiś czas. Moim zdaniem najlepiej ryanairem, później pociąg (bardzo lubię portugalskie Alfa Pendular, a promocje są często), TAP, autobus i samochód (kolejność oczywiście jeśli interesuje Cię tylko podróż z miejsca na miejsce - koszt autostrady to ~20 euro).
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 19 Paź 2019 10:38 

Rejestracja: 08 Gru 2018
Posty: 22
Dzięki za cenne uwagi.
Ryanair... no właśnie moje plany sięgają lata... więc na dzisiaj trudno coś powiedzieć...
Na teraz, najbardziej skłaniam się ku pociągowi .... No i myślę o AP ale też zastanawiam się jakie warunki panują w CP ... jaki to rodzaj pociągu ...niestety nie mam doświadczenia...

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 19 Paź 2019 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
chyba nigdy nie widzialem w Europie Zachodniej pociagu ktorym podroz, zakladajac ze interesuje Cie dostanie sie z miasta X do Y a nie nabijanie lotow na liczniku, bylaby mniej komfortowa niz podroz samolotem (i naprawde nie chodzi o to czy TAP czy RyanAir, bo wlasciwie sam lot jest tu najmniejszym problemem). Wiec o ile jestem w stanie zrozumiec ze potencjalna oszczednosc paru € jest jakims-tam czynnikiem, o tyle ogolnie nie za bardzo rozumiem po co ktokolwiek, zwlaszcza na omawianej trasie, mialby sie decydowac na podroz samolotem.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 19 Paź 2019 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1185
złoty
@siecky zainstaluj sobie apkę CP - Comboios de Portugal.
Wszystko ładnie przedstawione - jaki pociąg, za ile..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 19 Paź 2019 14:22 

Rejestracja: 08 Gru 2018
Posty: 22
rw30 napisał(a):
chyba nigdy nie widzialem w Europie Zachodniej pociagu ktorym podroz, zakladajac ze interesuje Cie dostanie sie z miasta X do Y a nie nabijanie lotow na liczniku, bylaby mniej komfortowa niz podroz samolotem (i naprawde nie chodzi o to czy TAP czy RyanAir, bo wlasciwie sam lot jest tu najmniejszym problemem). Wiec o ile jestem w stanie zrozumiec ze potencjalna oszczednosc paru € jest jakims-tam czynnikiem, o tyle ogolnie nie za bardzo rozumiem po co ktokolwiek, zwlaszcza na omawianej trasie, mialby sie decydowac na podroz samolotem.
Ja rozumiem Twoje "niezrozumienie" Prawdopodobnie wynika z większego doświadczenia... którego mi z kolei brakuje... Aby więc podjąć właściwą decyzję najpierw warto zebrać informacje na temat możliwie wszystkich opcji... w tym skorzystać z wiedzy bardziej doświadczonych

Terman
Dzięki na pewno skorzystam

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 19 Paź 2019 21:08 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
siecky napisał(a):
No i myślę o AP ale też zastanawiam się jakie warunki panują w CP ... jaki to rodzaj pociągu ..


Wszystko jest częścią CP - Comboios Portugal. :) AP o którym pisałem to rodzaj pociągu - Alfa Pendular, portugalskie Pendolino. Przez szerszy iberyjski rozkład torów (1668 vs 1435) miejsca są wygodniejsze niż u nas. Prócz tego na pokładzie mają radio i wifi. Drugą kolejką jest Intercidades - odpowiednik naszego IC. Różnią się czasem przejazdu (IC jak u nas częściej staje, różnica prędkości jest niewielka) i ceną.

Cytuj:
mialby sie decydowac na podroz samolotem.


Przewagą Ryanaira jest tylko cena. Z bramkami i dojazdem na lotnisko w Porto z centrum czas podróży jest krótszy o maks 30-40 minut.
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 29 Mar 2022 14:49 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Nowy przewoźnik w Portugalii (nowy od marca zeszłego roku). www.gipsyy.com Royal Express
Kod:
Com sede em Portugal, Gipsyy acaba de estrear-se e quer chegar a mais de mil destinos em 2021.

https://www.publico.pt/2021/03/16/fugas ... do-1954683

Cenowo bardzo dobra alternatywa dla Flixbus. Na trasie Lizbona Porto takie ceny znalazłem:
Załącznik:
Gipsyy-Reserve-a-sua-passagem-de-ônibus-para-todo-o-Brasil-Portugal-e-Europa-com-a-Gipsyy-Uma-nova-forma-de-viajar-sem-limites.png
Gipsyy-Reserve-a-sua-passagem-de-ônibus-para-todo-o-Brasil-Portugal-e-Europa-com-a-Gipsyy-Uma-nova-forma-de-viajar-sem-limites.png [ 73.48 KiB | Obejrzany 4548 razy ]

Trasy w Portugalii na razie takie:
Załącznik:
Gipsyy-Reserve-a-sua-passagem-de-ônibus-para-todo-o-Brasil-Portugal-e-Europa-com-a-Gipsyy-Uma-nova-forma-de-viajar-sem-limites (2).png
Gipsyy-Reserve-a-sua-passagem-de-ônibus-para-todo-o-Brasil-Portugal-e-Europa-com-a-Gipsyy-Uma-nova-forma-de-viajar-sem-limites (2).png [ 217.14 KiB | Obejrzany 4548 razy ]


na trasie z Lizbony do Madrytu (piatek-poniedziałek) też bardzo fajne ceny:
Załącznik:
Gipsyy-Reserve-a-sua-passagem-de-ônibus-para-todo-o-Brasil-Portugal-e-Europa-com-a-Gipsyy-Uma-nova-forma-de-viajar-sem-limites (1).png
Gipsyy-Reserve-a-sua-passagem-de-ônibus-para-todo-o-Brasil-Portugal-e-Europa-com-a-Gipsyy-Uma-nova-forma-de-viajar-sem-limites (1).png [ 33 KiB | Obejrzany 4548 razy ]


No i nawet ze Szwajcarii do Lizbony można się dostać na bardzo fajne pieniądze:
Załącznik:
Gipsyy-Reserve-a-sua-passagem-de-ônibus-para-todo-o-Brasil-Portugal-e-Europa-com-a-Gipsyy-Uma-nova-forma-de-viajar-sem-limites (3).png
Gipsyy-Reserve-a-sua-passagem-de-ônibus-para-todo-o-Brasil-Portugal-e-Europa-com-a-Gipsyy-Uma-nova-forma-de-viajar-sem-limites (3).png [ 25.78 KiB | Obejrzany 4548 razy ]


Ten przewoźnik jest wyszukiwany przez OMIO i można zbić tę cenę o 10% w Revolucie.
Od razu przypomniały mi się czasy PolskiBus i MegaBus.


Niezmiennie można zaoszczędzić parę EUR, jadąc portugalskim PKP http://www.cp.pt i kupując wcześniej interesujący nas termin.


Ostatnio edytowany przez wersus79, 29 Mar 2022 16:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group