Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 23 Maj 2018 16:44 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 35
malyy123 napisał(a):
dlainternetu placiles przez neta czy jak ? zadnej karty nie wolali itp ? jak mozesz odpisz na pw - wyslalem ci wiadomosc :)

Nie mogę odpisać na PW, nie mam jeszcze odpowiednich uprawnień.
Płaciłem przez internet na zestcarrental. Płatność kartą debetową wypukłą.
@Curtis
Wyszło z dodatkowym ubezpieczeniem 99 funtów plus te 17 E za dodatkowy dzień (razem 8 dni). Płatność miałem debetem. Powiedziałem im, że nie posiadam karty kredytowej i wszystk ok. Zero wkładu własnego czy blokady jakich kolwiek środków. I polityka paliwa, oddaje się z tym co się brało. Czyli w moim wypadku była 1/4 oddałem z 1/4 baku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#142 PostWysłany: 23 Maj 2018 18:02 

Rejestracja: 22 Maj 2018
Posty: 4
dlainternetu napisał(a):
malyy123 napisał(a):
dlainternetu placiles przez neta czy jak ? zadnej karty nie wolali itp ? jak mozesz odpisz na pw - wyslalem ci wiadomosc :)

Nie mogę odpisać na PW, nie mam jeszcze odpowiednich uprawnień.
Płaciłem przez internet na zestcarrental. Płatność kartą debetową wypukłą.
@Curtis
Wyszło z dodatkowym ubezpieczeniem 99 funtów plus te 17 E za dodatkowy dzień (razem 8 dni). Płatność miałem debetem. Powiedziałem im, że nie posiadam karty kredytowej i wszystk ok. Zero wkładu własnego czy blokady jakich kolwiek środków. I polityka paliwa, oddaje się z tym co się brało. Czyli w moim wypadku była 1/4 oddałem z 1/4 baku.


Płatność za wynajem w momencie rezerwacji na internecie miałeś debetówką?
Rozmawiałem dziś na chat online z konsultantką. Wypożyczalnia Rental Auto posiada opcje bez wkładu własnego i brak blokady. Z takowej korzystałeś ? Dodatkowe ubezpieczenie brzmiało tak ? : "Full Collision Damage Waiver and Full Theft Waiver are included with NO insurance excess liability. Damage to certain parts of the vehicle are excluded but can be covered by our optional top-up insurance."

Czy spisywali kartę debetową na miejscu w razie czego, aby mieli z czego ściągnąć środki za kolizję ?

Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 24 Maj 2018 10:12 

Rejestracja: 22 Maj 2018
Posty: 4
Pytanie w sumie najważniejsze: czy na dowód osobisty wydadzą autko czy trzeba posiadać paszport ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 24 Maj 2018 23:05 

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 65
Curtis napisał(a):
Pytanie w sumie najważniejsze: czy na dowód osobisty wydadzą autko czy trzeba posiadać paszport ?


tez mnie to zastanawia bo nie mam paszportu a opcja bez kredytowki jak najbardziej mnie przekonuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 28 Maj 2018 07:10 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
W strefie Schengen nie trzeba posiadać paszportu, więc dowód osobisty wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 10 Cze 2018 14:25 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 7
Czy moglibyście polecić wypożyczalnie aut w miejscowości Lagos (ewentualnie Portimao- szukając nie mogłem znaleźć ofert w samym Lagos bez dodatkowych kosztów +20 EUR za podstawienie auta) ?

Rozumiem, że samo znalezienie firmy nie jest problemem, ale zależy mi na ubezpieczeniu bez ewentualnego pokrywania kosztów przy uszkodzeniu opon, szyb oraz brak udziału w innych szkodach.

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z wynajmem w tym rejonie? Zależy mi jedynie na 2 dniach, a z tego co widzę ceny bez jakiegokolwiek ubezpieczenia na taki okres kształtują się w granicach 450-650 zł), a wyjątkiem jest wyszukiwanie na Expedia.com gdzie istnieje możliwość dodania ubezpieczenia za 11$/ dzień, ale bez wyszczególnienia informacji nt. opon, szyb itp.\

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 12 Lip 2018 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Podzielę się opinią na temat Centauro w Faro, korzystałem z ich usług wcześniej na Majorce i nie było problemu, więc zdecydowałem się wziąć ich również w Faro, koniec czerwca, cena bardzo niska bo 100 EUR za 8 dni, full to full, Fiat Panda który był dla nas wystarczający, rezerwacja dokonana przez holidayautos, przedstawiciel czeka w hali przylotów, odhacza że klient przyleciał kieruje na parking P4 gdzie czeka bus, ten sprawnie nas zawiózł do Centauro w którym byliśmy może 5 minut, bardzo szybko załatwiliśmy formalności, ubezpieczenie jeśli ktoś chce było dostępne na miejscu i kosztowało 150 EUR,
ale nie było jakiegoś specjalnego namawiania, tylko pytanie czy chcemy ubezpieczenie za 150 EUR czy depozyt 1050 EUR kartą kredytową, wybrałem depozyt bo ubezpieczenie mam z icarhireinsurance które mi wystarczy, zwrot samochodu odbył się równie szybko, bez jakichś specjalnych oględzin samochodu, podwieźli nas zaraz na lotnisko, współpracę wspominam na tyle dobrze że jak gdzieś ich jeszcze znajdę to pewnie skorzystam z ich usług
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
czarny38 uważa post za pomocny.
 
      
#148 PostWysłany: 15 Lip 2018 21:31 

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 65
czy ktos jeszcze korzystal z zestcarrental i opci rentauto bez zostawiania depozytu i bez kredytowki ? dziala to potwiedzi ktos ? ewentuualnie czy sa jakies inne wypozyczalnie bez depozytu i kk ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 03 Sie 2018 11:01 

Rejestracja: 01 Lut 2016
Posty: 37
Podepnę się trochę pod temat. Ktoś korzystał z wypożyczalni Zitauto (https://www.zitauto.com)?
Czytałem w paru miejscach dobre opinie o nich, obecnie czekam na odpowiedź na zapytanie (zależy mi na wynajmie bez depozytu), ale w międzyczasie może ktoś podzieli się doświadczeniami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 06 Sie 2018 14:58 

Rejestracja: 06 Sie 2018
Posty: 3
Cześć,
stoję przed 1 w życiu wypożyczeniem samochodu. Chciałbym abyście pomogli mi jako bardziej doświadczeni w tym aspekcie ;)
Potrzebuję wypożyczyć samochód 9,09 w Faro i oddać (najlepiej) 15,09 w Portimao.
Wg pośrednika (ryanair) mogę wypożyczyć Seata Ibizę za ok. 650zł z Europcara lub VW Polo z Keddy by Europcar. Czy ktoś z Was miał już do czynienia z wypożyczaniem auta przez stronę ryanair’a oraz czy ktoś z Was wypożyczał auto z którejś z tych wypożyczalni?
1. Czy zgodnie z tym co jest w „ważne informacje” rzeczywiście depozyt wynosi 300€ w Europcar i 800€ w Keddy?
2. Czy warto wykupować ubezpieczenie AXA na stronie ryanair?
3. Czy na miejscu wypożyczalnia zaoferuje mi w dobrej/złej cenie ich ubezpieczenie (albo będzie próbować mnie do tego zmusić)?
4. Czy to ubezpieczenie AXA jest przez nich akceptowalne?
5. Czy w przypadku wykupu ubezpiecznia AXA a nie bezpośrednio od wypożyczalni mogą życzyć sobie większego depozytu?

Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 06 Sie 2018 17:29 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
Bez dokładnego wglądu do oferty nikt Ci nie powie jakie mają zasady, podejrzewam ze ubezpieczenie z axa nie bedzie tak korzystne.
Jezeli juz przymierzasz sie do depozytów to oczywistym jest ze musisz miec kk. Co do ubezpieczenia to zajrzyj np tu, moze bedzie taniej:
https://www.icarhireinsurance.com
https://www.travelsupermarket.com/en-gb ... insurance/

Co do ubezpieczenia z Ryana musisz poczytac co ta axa Ci oferuje. Ile wypłacają w razie szkody. Tutaj na forum uzywali z icarhireinsurance i nie było problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 06 Sie 2018 23:28 

Rejestracja: 06 Sie 2018
Posty: 3
-- 06 Sie 2018 22:45 --

W załączniku przesyłam screeny tego ubezpieczenia Axy, które oferuje na swojej stronie Ryanair. Czy warto to brać?

-- 06 Sie 2018 23:28 --

Maciekaja napisał(a):
W załączniku przesyłam screeny tego ubezpieczenia Axy, które oferuje na swojej stronie Ryanair. Czy warto to brać?


Chyba się nie wgrały, ponawiam.

Załączniki:
Zrzut ekranu 2018-08-06 o 23.26.34.png
Zrzut ekranu 2018-08-06 o 23.26.34.png [ 133.85 KiB | Obejrzany 2855 razy ]
Zrzut ekranu 2018-08-06 o 23.26.46.png
Zrzut ekranu 2018-08-06 o 23.26.46.png [ 92.05 KiB | Obejrzany 2855 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 06 Sie 2018 23:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Co to znaczy: czy warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 07 Sie 2018 00:12 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
@Maciekaja
Jak wejdziesz w ważne informacje to znajdziesz to co Cię interesuje. Czyli wysokość depozytu. Moze być też tak że jak nie weźmiesz ubezpieczenia od nich to zablokują Ci większą sumę. Każdy inaczej ma w t&c. A tego nie kojarzę z nazwy. Sprawdź dodatkowe informacje jak koszty lotniskowe czy też koszt oddania na innym lotnisku bądź miejscu.

Co do Axa - skoro 35 za dzień oferują to możesz porównać z wysokością ubezpieczenia na stronach które podałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 07 Sie 2018 13:53 

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 65
ktos zna jakies wypozyczalnie (poza rentauto) bez depozytu w faro lub okolicach ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:32 

Rejestracja: 01 Lut 2016
Posty: 37
malyy123 napisał(a):
ktos zna jakies wypozyczalnie (poza rentauto) bez depozytu w faro lub okolicach ?


Na pewno jest jeszcze wspomniane przeze mnie Zitauto i Farocar, ale żadnego nie umiem Ci polecić, bo sam dopiero będę potrzebował.
A co Ci w Rentauto nie pasuje, że szukasz alternatywy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 07 Sie 2018 22:20 

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 65
pslocins napisał(a):
malyy123 napisał(a):
ktos zna jakies wypozyczalnie (poza rentauto) bez depozytu w faro lub okolicach ?


Na pewno jest jeszcze wspomniane przeze mnie Zitauto i Farocar, ale żadnego nie umiem Ci polecić, bo sam dopiero będę potrzebował.
A co Ci w Rentauto nie pasuje, że szukasz alternatywy?


ja nie widze cennika w tym Zitauto...

wszystko pasuje tylko bede bral 1 raz samochod i chcialem porownac kilka wypozyczalni jesli chodzi np. o cene ale chcialbym wlasnie bez dawania kk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 07 Sie 2018 22:52 

Rejestracja: 01 Lut 2016
Posty: 37
malyy123 napisał(a):
ja nie widze cennika w tym Zitauto...

wszystko pasuje tylko bede bral 1 raz samochod i chcialem porownac kilka wypozyczalni jesli chodzi np. o cene ale chcialbym wlasnie bez dawania kk

Bo cennika nie ma na stronie - trzeba wysłać zapytanie mailem. Mnie wyszło kapkę drożej za sam wynajem, ale za to nie doliczają mi żadnych opłat dodatkowych, np. za zwrot samochodu poza godzinami pracy biura, co suma summarum w moim przypadku wychodzi nieco taniej.
Różnice jakie zauważyłem pomiędzy oboma propozycjami to ubezpieczenie i kwestia urządzeń do elektronicznego poboru płat za autostrady. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to nie umiem do końca stwierdzić które lepsze, bo w obu przypadkach niby jest pełne (choć nieco inaczej się nazywa - w Zitauto - SCDW, w Rentauto - FCDW), ale również w obu nie obejmuje jakichś uszkodzeń lusterek, szyb, opon i czegoś tam jeszcze. Jeśli chodzi o urządzenia do poboru opłat, to w Zitauto ich nie ma (trzeba kombinować z omijaniem A22, albo z płaceniem na poczcie), w Rentauto dadzą Ci je za dopłatą (bodaj 1.23 EUR), a należność ściągną Ci z karty kredytowej, którą musisz okazać podpisując umowę na najem.

Z ciekawości - daj znać, na którą opcję się zdecydujesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 08 Sie 2018 15:38 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 21
Loty: 67
Kilometry: 142 432
Osobiście lecę 18 sierpnia i wstępnie zarezerwowałem autko na luzcar.com - bez depozytu wszystko w cenie płatnośc gotówka lub kartą z odbiorem na lotnisku. Jak sprawdzę organoleptycznie dam znać ale może ktos skorzysta wcześniej to prośba o informację zwrotną co i jak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 08 Sie 2018 18:53 

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 10
VitalR napisał(a):
Bez dokładnego wglądu do oferty nikt Ci nie powie jakie mają zasady, podejrzewam ze ubezpieczenie z axa nie bedzie tak korzystne.
Jezeli juz przymierzasz sie do depozytów to oczywistym jest ze musisz miec kk. Co do ubezpieczenia to zajrzyj np tu, moze bedzie taniej:
https://www.icarhireinsurance.com
https://www.travelsupermarket.com/en-gb ... insurance/

Co do ubezpieczenia z Ryana musisz poczytac co ta axa Ci oferuje. Ile wypłacają w razie szkody. Tutaj na forum uzywali z icarhireinsurance i nie było problemów.


Również zamierzam wynająć samochód, poprzez wyszukiwarkę Rentacars otrzymałem kilka opcji, raczej wybiorę jedną z tańszych.
Mam kilka pytań odnośnie ubezpieczenia w https://www.icarhireinsurance.com bo faktycznie wcześniej o tym nie słyszałem a wydaje się to być bardzo opłacalne.
Pełne ubezpieczenie poprzez Rentcars to koszt~45 zł za dzień. (jedziemy na 7 dni)
Roczny abonament w icarhireinsurance to 50 euro, czyli wybór nasuwa się jednoznacznie.

Mam pytanie odnośnie tego rocznego abonamentu, jak to działa? Rozumiem że jest jakaś pula dni do wykorzystania w tym abonamencie?
Kupuje pakiet dzisiaj, samochód będę wynajmował 27.08 czyli dopiero wtedy uzupełniam dane na temat wynajmowanego samochodu czy to nie ma różnicy w jakiej firmie i jaki samochód wypożyczam ?

Pytanie też odnośnie depozytu zajmowanego na KK. Czy wykupie ubezpieczenie poprzez RentCars czy też wykupie icarhireinsurance to i tak depozyt zostanie pobrany, dobrze to rozumiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group