Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 197 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 04 Sty 2018 17:47 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
mam pytanie odnośnie wypożyczalni Budget/Avis oraz Sixt.
Czy ktoś korzystał w Lizbonie i nie kupował oferowanego przez nich SCDW ?
Interesuje mnie czy kwota "depozytu" a wiec 1000 EUR (Budget) oraz 300 EUR (Sixt) to kwota pre-autoryzacji/blokady która jest zwracana po zdaniu samochodu czy też to faktycznie pobrane środki i transakcja zwrotna.
Nie posiadam rachunku w EUR dla karty kredytowej i obawiam sie iż w przypadku pobrania kwoty 1000 EUR zostanie ona zwrocona po kursie bankowym a więc strata wyniesie nawet 10%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#82 PostWysłany: 04 Sty 2018 22:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Kwota jest preautoryzowana/"blokowana". Zejdzie z konta po niekorzystnym kursie tylko gdy będziesz miał jakieś uszkodzenie. Jeśli nie - preautoryzacja zniknie i nie będzie po niej śladu w postaci brakujących PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sorvali lubi ten post.
Sorvali uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 04 Sty 2018 23:29 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
dmirstek napisał(a):
Kwota jest preautoryzowana/"blokowana". Zejdzie z konta po niekorzystnym kursie tylko gdy będziesz miał jakieś uszkodzenie. Jeśli nie - preautoryzacja zniknie i nie będzie po niej śladu w postaci brakujących PLN.


dzięki za szybka odpowiedź!
W warunkach rezerwacji przez pośrednika - Holidayautos widnieje taka adnotacja :
"A valid credit card in the name of the lead driver must be presented at the rental desk in order to pre-authorise/charge a deposit"
Co ciekawe konsultant w Budget nie był w stanie mi odpowiedzieć wprost i odsyłał do lokalizacji w Lizbonie - gdzie mimo wielokrotnych prób nie udało mi się dodzwonić. Zwykle dopłacam za SCDW jednak wbrew moim zasadom jest płacić pełne ubezpieczenie w wysokości 140 EUR/w (Budget). Jestem mocno zdziwiony tymi cenami w niskim sezonie, ostatnio w sierpniu a więc najdroższym miesiacu placiłem za to samo ubezpieczenie na Maderze w tej samej wypożyczalni 50 EUR/w.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 05 Sty 2018 10:44 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 7
Jeśli chodzi o warunki raczej patrzyłbym na te publikowane przez wypożyczalnię niż przez pośrednika. Budget ma je głęboko zakopane ale wiem gdzie ich szukać ;-) Wygrzebałem te dotyczące LIS APT dla Ciebie:
https://venus.budgetinternational.com/b ... BEOwner=PL

Jak dla mnie pakiet COMPLETE PROTECTION FOR THE CAR includes Super Damage Waiver (SUPER CDW + CDW + TP) and Windscreen Protection. jest wystarczający, ubezpieczeń personalnych PAI i assistance RSN nie ma co brać. Za to nie wiem czy sprzedadzą Ci samo SCDW. Ja próbowałem ale był z tym problem, pracownik nie mógł przewalczyć ustawień systemu i wziąłem powyższe bo kosztowało wówczas tylko kilka EUR drożej za dobę.

Biorąc auto w Portugalii zwróć uwagę na skomplikowany dla obcokrajowców system opłat za autostrady (elektroniczny - możliwość opłaty tylko na poczcie, gdzie informacje spływają po min 1 dobie). Ja korzystałem z urządzenia dostarczonego przez Avis/Budget za dodatkową opłatą ok. 1 EUR/doba. Po wynajmie ściągneli mi dodatkowo z CC za przejazdy i nie musiałem się martwić.

Jeśli rezygnujesz ze zniesienia udziałów własnych kolizja(SCDW), kradzież(STP) lub pakiet i pozostajesz przy tych z udziałami własnymi (CDW/TP), które zazwyczaj są w cenie przy rezerwacjach dodkonywanych przez strony europejskie to:
- korzystaj z wypożyczalni międzynarodowych obecnych również w Polsce ze względu na prostą reklamację,
- dokładnie obejrzyj auto przy wynajmie i porównaj stan z raportem technicznym wystawianym przez pracownika,
- parkuj auto tak aby nikt go nie obił ;-)
- jeśli ktoś uszkodzi auto i masz winnego wzywaj policję,
- dopilnuj aby było obejrzane przy zwrocie i poproś o raport techniczny zwrotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sorvali lubi ten post.
Sorvali uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 05 Sty 2018 11:03 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
dzięki za wskazówki.
oczywiście będę mieć również ubezpieczenie z icarhireinsurance.
uznaję że ten akapit :
"Will I need to give a pre-authorisation or pay a security deposit?
Yes, you must give us a pre-authorisation on your payment card before we release the vehicle to you. A pre-authorisation holds money in your account.
If you wish to pay in cash, we will take a security deposit instead."
rozwiazuje temat pre-autoryzacji. przy okazji udało mi się uzyskać takie potwierdzenie na czacie więc screenshot z logiem to zawsze jakiś dowód na wypadek problemów.

Co do Via Verde - w Budget jest to 1.85 EUR/dobę podobnie jak w AVIS (ta sama grupa) i SIXT.
Kojarzysz czy mogę nie brać tej opcji i po prostu nie jeździć autostradami ?
potrzebuję samochodu tylko po to aby dojechać do Luz i godzina-dwie więcej jazdy nie robia mi różnicy a przy okazji zawsze mogę zobaczyć jakieś ciekawe miejsca po drodze (Alentejo)


Ostatnio edytowany przez krasnal, 05 Sty 2018 11:08, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 24 Sty 2018 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jestem po wypożyczeniu samochodu w Sixt w Lizbonie, Av. Liberdade a więc samo centrum (stacja metra Avenida), dokładniej na parkingu hotelu Tivoli (https://goo.gl/maps/9d3X9GbpwsD2) - tam, gdzie na powyższym zdjęciu znajdują się jeszcze drzwi Europcar.
Wszystko bezproblemowo i jestem bardzo zadowolony. Za wypożyczenie za dzień zapłaciłem 12€ za automat, co jest super ceną, bo automaty chodzą w Europie często za 2-3-krotność manuali. Dostałem VW up! 5-drzwi z przebiegiem raczej dużym, bo 28.000. Do tego wykupiłem maksymalne ubezpieczenie za 20€. Są też możliwe inne opcje - brak ubezpieczenia i wkład własny 960€ lub 11€ i wkład własny 600€. Rezerwowałem bezpośrednio przez stronę Sixt.
Przy odbiorze auta miałem już od razu na protokole zaznaczone 3 rysy, obejrzałem dokładnie i innych nie znalazłem. Założono blokadę na 300€ na paliwo i inne uszkodzenia nie objęte ubezpieczeniem. Przy zdaniu pani równie dokładnie sprawdziła samochód i innych rys również nie znalazła. Dostałem podpisany protokół, blokada zeszła po 10 dniach (choć miała po 48h - jedyny minus). Mile M&M wpadły po 5 dniach.
Zrobiłem na trasie do Cabo da Roca i Sintry 99 km, zatankowałem 5,9 l. Ceny paliwa drogie, bezołowiowa kosztowała 1,58€ czyli ponad 6,5 zł.

Załączniki:
IMG_20180113_105425492.jpg
IMG_20180113_105425492.jpg [ 631.79 KiB | Obejrzany 4824 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 25 Sty 2018 12:54 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 7
Sorvali, przepraszam za późną odpowiedź, pewnie już podróżujesz...
Jeśli rzeczywiście uda Ci się nie jeździć drogami płatnymi (to nie tylko autostrady ale tez ekspresówki - warto sprawdzić mapkę w necie) to nie musisz brać pudełeczka.
Odnośnie ubezpieczenia, jeśli kupujesz w firmie zewnętrznej to wypożyczalnia samochodów i tak weźmie pre-autoryzację i obciąży Ciebie w przypadku szkody. Później tylko trzeba wziąć wszystkie papiery z wypożyczalni żeby odzyskać zwrot od ubezpieczyciela.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sorvali lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 25 Sty 2018 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
W Portugalii polecam bardzo gęstą sieć stacji benzynowych przy nawet małych supermarketach Carrefour. Adresy znajdziecie w G....E. Prawie w każdym mieście "powiatowym" przynajmniej jeden taki sklep jest. Przy okazji można coś tanio zjeść i uwaga skorzystać z automatycznej pralni!
Ceny paliwa zwykle 15% niższe nić na stacjach "tradycyjnych". Oszczędności duże!
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 01 Lut 2018 17:27 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
Wróciłem i mogę podzielić się wrażeniami z wypożyczenia samochodu w Budget na lotnisku Portela w Lizbonie.
Wszystko odbyło się bezproblemowo, rezerwacja przez holidayautos.com samochodu klasy Ford Fiesta na 7 pełnych dni za 51 EUR wraz z podatkami.
Na miejscu do wyboru mialem Opla Corsę i Fiata Punto - wziałem Opla. Do ceny bazowej skasowano mnie jeszcze niecale 18 EUR za wypozyczenie transpondera Via Verde na przejazdy autostradami - wziałem, poniewaz jechałem do Algarve jednak na upartego nie byłby potrzebny - w Algarve bez problemu można poruszać się drogami IC/Nxx które sa bezpłatne i biegna prawie równolegle do autostrady oprócz tras N125/N268/N120 a więc krajówki zachodniego Algarve i południowej części regionu Alentejo.
Nie brałem ubezpieczenia w Budget oprócz bazowego CDW i tu ciekawostka - nie zablokowano mi ani eurocenta na karcie !
Jedyna blokade jako mi założono to 86 EUR na poczet baku paliwa (która została zdjęta chwilę po oddaniu samochodu z pełnym bakiem)
W zwiazku z tym jeśli ktoś poszukuje sprawdzonej wypożyczalni, posiada ubezpieczenie z icarhireinsurance i nie chce płacić żadnego depozytu/autoryzowac blokady to mogę tylko polecić Budget.
Zdanie samochodu rowniez bezproblemowe - inspektor nawet go dokładnie nie obejrzał. Wszyscy pracownicy zarówno przy pick-up jak i drop-off byli bardzo mili.
Jako że byłem już kiedyś w Algarve skupiłem się teraz głównie na granicy Alentejo/Algarve od strony północnej - Vila Nova de Milfontes, Porto Covo, Odeceixe, Aljezur, Carrapateira itd - polecam, wspaniały region - jeśli ktoś ma jakieś pytania nt tego regionu, ciekawych miejsc do odwiedzenia, restauracji to chętnie odpowiem.
Można przejechać wszystkie te miejscowości podczas podróży z Lizbony na południe (całość zajmuje około 5 godzin) i wrócić autostrada w niecałe 3.
Ostatecznie tranponder przydał się tylko podczas przejazdu w strone powrotna do Lizbony oraz na trasie Sintra-Lizbona (wszystkie mosty oraz obwodnice w Lizbonie sa platne tylko w jedna strone - przy wjeździe do miasta)
Paliwo średnio 1,52 EUR (na autostradzie 1.59 - stała cena na wszystkich stacjach) - natomiast najtaniej jest w sieciówkach przy sklepach Continente (1.48 EUR) oraz nie pamietam juz nazwy stacji -na drodze IC17 z Sintry do Lizbony tankowałem TOP 95 za 1.479 (Simple 95 bylo po 1,52)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 04 Mar 2018 23:13 

Rejestracja: 01 Lut 2014
Posty: 11
Loty: 31
Kilometry: 76 871
Przeczytałem cały wątek i mam delikatny mętlik w głowie :) Dlatego chciałbym poprosić o poradę.

Chcę wypożyczyć samochód w maju na 5 dni: odbiór w Lizbonie, zwrot w Lizbonie. Kilometrów będę robić dużo, ponieważ chcę objechać jak największą część kraju. Szukam wypożyczalni, która:

- ma dobre ceny (wiadomo)
- ma opcję zerowego excessu, możliwość wykupienia pełnego ubezpieczenia i nie obciąży mojej karty depozytem większym niż 150 EUR (mam kartę kredytową Alior Bank w złotówkach i zazwyczaj blokada polega na ściągnięciu i zwrocie kwoty z powrotem na kartę - tracę w tym wypadku na różnicach kursów, co w przypadku Aliora i kwoty rzędu 1000 EUR jest sporym wydatkiem)
- nieograniczony kilometraż

Na razie znalazłem dwie opcje:

* Autoclick (ok. 170 EUR za Hyundai i20 w opcji z pełnym ubezpieczeniem, nieograniczony kilometraż, depozyt 100 EUR)
* Bravacar (ok. 162 EUR za Fiata Punto z pełnym ubezpieczeniem, nieograniczony kilometraż, bez depozytu)
W obu przypadkach cena zawiera gratis w postaci jednego dodatkowego kierowcy.

Czy ktoś spotkał się z lepszą ofertą w innej firmie, która spełnia moje wyżej wymienione wymagania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 04 Mar 2018 23:27 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Zobacz Cenaturo. https://www.centauro.net w wersji premium była tylko blokada na paliwo i opłaty autostradowe zdejmowana przy zwrocie auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 19 Mar 2018 20:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Planującym wyjazd do Portugalii polecam zajrzeć na AutoEurope - dziś zaskoczyli mnie ofertą Interrent bez udziału własnego za minimalną dopłatą, np na mój termin na majówkę - 9 dni różnica z wkładem własnym,a bez wkładu własnego wyniosła 5 EUR (75 EUR vs niecałe 80 EUR, wcześniej różnica ta wynosiła >100 EUR)

Nie korzystałem z ich usług w Portugalii, tylko we Włoszech, ale po opiniach widzę, że warto mieć na uwadze, iż:
- mają biuro poza lotniskiem - dojazd shuttle busem
- zdarzają się spore kolejki
- pobierają opłatę jeśli nie poodkurzasz po sobie - i nie chodzi tu o "specjalne czyszczenie", tylko jakiekolwiek czyszczenie (pierwszy raz coś takiego widzę!).
- nie wiem, jaka jeszcze niespodzianka może nas tam zaskoczyć... We Włoszech firma była OK, tutaj widzę kombinują bardziej

Uwaga, na Auto Europe trzeba różnicować:
- "Oferta bez udziału własnego z extended cover zawiera zabezpieczenie kół i szkła" = oferta wypożyczalni z zerowym wkładem własnym
- "Oferta ze zwrotem udziału własnego" = oferta z wkładem własnym i jego zwrotem w przypadku szkody (ubezpieczenie zewnętrzne)

Gdybyście mieli rezerwować, polecam wejść na stronę z linku z newslettera, będzie kilka procent taniej: http://www.autoeurope.pl/go/newsletter-oferty2/?aff=AEURTZPROMOPL&utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign= (nie jest personalizowany, nie mam z niego żadnych profitów)
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 19 Mar 2018 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
@goku...
Na doyouspain.com Fiat Punto za 82,20 € z "full cover", na 5 dni (Firefly). Natomiast odnośnie warunków i depozytu musisz sobie doczytać w dalszym kroku rezerwacji.
AutoEurope też ma dobre oferty, z częściowym ubezpieczeniem. Z "full" już chyba drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 15 Kwi 2018 18:42 

Rejestracja: 15 Kwi 2018
Posty: 1
Witam wszystkich. Czy możne orientuje się ktoś jakie są stawki pełnego ubezpieczenia ( SCDW + TF ) w wypożyczalniach w Lizbonie na lotnisku?
Czy są takie same jak przez stronę internetową poszczególnych biur - tu są duże różnice ( bo od 200 E do +/- 400 E) - wynajem auta 2 tygodnie.
Czekam na wasze odpowiedzi. Pozdrawiam olooo1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 13 Lip 2018 23:28 

Rejestracja: 04 Mar 2017
Posty: 4
A uzywal ktos z was caramigo?

To portal carsharingowy gdzie mozna wypozyczyc auto od mieszkancow. Mial ktos z tym stycznosc? Bo zastanawiam sie czy sprobowac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 04 Wrz 2018 14:59 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 34
Witajcie,
chcę zarezerwować samochód w Guerin, odbiór na lotnisku w LIS, ale wśród podróżnych mam osobę na wózku inw. i bardzo istotne jest dla mnie miejsce odbioru samochodu - czy poza "okienkiem" Guerin ma w Lizbonie możliwość odbioru w pobliżu terminala?
Czy trzeba iść/jechać na drugi koniec lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 22 Lut 2019 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Wypożyczał ktoś w Lizbonie auto z fotelikiem dla dziecka/noworodka?
Chcę wziąć coś na tydzień. W economycarrentals pokazuje 255zł za 7 dni. Nie wiem jak z jakością i bezpieczeństwem. Jakieś doświadczenia?

Lepiej (taniej?) brać auto prosto z lotniska czy jakiegoś biura w centrum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 22 Lut 2019 20:02 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 9
https://www.hirecar4less.com/book?step=1
Mniejsza wypożyczalnia, 15 EUR za wypożyczenie fotelika na tydzień. Generalnie nie znalazłem wypożyczalni z opcją fotelika dla dzieci gratis. Ta wypożyczalnia ma niezłe opinie w necie. Jak ktoś znajdzie lepszą ofertę z fotelikami, proszę również o info.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zielony^ lubi ten post.
Zielony^ uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 06 Kwi 2019 22:27 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 1
Witam,

Mam ten sam problem co Zielony^ i gonzaless, tylko, że ja będę miał dwójkę dzieci i na 10 dni wychodzi ponad 600 zł. Za te pieniądze to można nowe w sklepie kupić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 10 Kwi 2019 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ktoś coś słyszał o surPrice?
potrzebuję furkę na lotnisku w Lizbonie, po odrzuceniu Goldcar (/InterRent / Rodium, bo to chyba klony goldcara, no nie?), właśnie surPrice ma najniższo cenę. Można od nich brać czy lepiej nie ryzykować?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 197 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: semizkum oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group