Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 26 Lip 2017 16:46 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 26
Cytuj:
Oj tak, niektóre odcinki potrafią przyprawić o zjeżone włosy na głowie. Trafiliśmy na jedną taką uliczkę np. w drodze na Monte. Nie dość, że była strasznie wąska, to jadąc nią pod górę miałem wrażenie, że auto za chwilę oderwie się przednimi kołami od jezdni i przekoziołkujemy do tyłu. Najwięcej takich "prostych" ulic jest właśnie w Funchal.


Dokładnie - to ta droga. Jeszcze jedna była w Calheta, tamtędy Google kieruje na 25 fontes, lepiej jechać serpentynami na ER209. Zresztą po Norwegii tutejsze serpentyny nie robiły na mnie tak wrażenia (tam też wąsko, a nieraz trzeba mijać się z autobusem czy kamperami).

Natomiast auto (było z Ilhaflor) - było praktycznie nowe, 1500 km przebiegu. 0.9 Tce nawet dawało radę po górach przy rodzinie 2+2 - nawet ruszanie pod górę na tych ściankach było możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#82 PostWysłany: 06 Wrz 2017 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Wiele już zostało napisane, ale może ktoś niedawno wypożyczał samochód i może podpowiedzieć jakąś sensowną wypożyczalnię.

Czy nadal http://www.funchalcarhire.net jest jedną z najrozsądniejszych opcji?

Będę na Maderze od 30 listopada do 7 grudnia i szukam czegoś sensownego. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 06 Wrz 2017 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
W lutym brałem z niej samochód i byłem bardzo zadowolony. Upgrade do wyższej klasy, minimalne formalności bez żadnej blokady na karcie. Miałem wczesny wylot więc umówiliśmy się, że zostawimy kluczyki i dowód w recepcji hotelu. Nikt nie robił problemu. Tak więc, gdybym drugi raz miał tam wypożyczać samochód to pewnie też z tej wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 06 Wrz 2017 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
Podczas naszego czerwcowego wyjazdu także korzystaliśmy z funchalcarhire. Szybko, punktualnie (dostawa pod hotel) i bezproblemowo. Jak najbardziej polecamy :)
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 06 Paź 2017 21:28 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
eroberto1 napisał(a):
Ja właśnie jeżdżę Clio z Sixt, póki co doświadczenia takie ze auta da dość zajedzone, pierwsze wymieniłem po 5 dniach bo skończyły się klocki. Place 36 euro/dzień z pełnym ubezpieczeniem przy wynajmie na 16 dni. Ogólnie przy 4 osobach i maderskich drogach bywa ciężko :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


A hamowałeś silnikiem na zjazdach? Widziałem debili, którzy zjeżdżali z Pico do Areiro z ciągle wciśniętym lekko hamulcem. Raz w aucie przede mną poleciał taki dym z klocków, że myślałem, że będzie fatality. Gość cudem się zatrzymał na jakimś bardziej płaskim odcinku. Przy takich długich zjazdach, gdzie i tak nie można się za bardzo rozpędzić, podstawa to 2 bieg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 12 Paź 2017 15:02 

Rejestracja: 02 Cze 2010
Posty: 21
Wlasnie wrocilem z Madery, korzystalem z funchalcarhire.net.

Jezdzilismy Panda 1.2: 2 osoby dorosle + dziecko w foteliku (tez z wypozyczalni).
Z autem brak problemow, no moze troche sie meczyl na podjazdach, ale koniec koncow wszedzie wjechal.

Wszystko OK, minimum formalnosci, auto dostarczone i odebrane z hotelu. Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 16 Lis 2017 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Niezmiennie polecam Economycarrentals. Za 5 dni w listopadzie zapłacone 48E. Przydzielona wypożyczalnia Guerin (opinie w necie kiepskie) ale wszystko odbyło się bardzo przyjemnie. Dostaliśmy roczną Pandę w bardzo dobrym stanie z przebiegiem 30tys km. Silnik 1,2 szału na pewno nie robił ale Panda dawała sobie radę w górach (co prawda na dwójce) ale dawała :) Wszystkie uszkodzenia samochodu skrzętnie odnotowano przy wypożyczeniu a przy zdawaniu ogólnie sprawdzono, czy nic nowego się nie pojawiło. Co ciekawe zablokowano na karcie ok 1150E. Tyle ile na voucherze od ECR jako wkład własny + 150E za paliwo! Na poczet wydaków za oddanie z pustym bakiem. Biorąc pod uwagę, że do Pandy wchodzi chyba 30l a litr PB95 to 1,45E to całkiem dużo! Zrobiliśmy ok 500km spalanie wyszło na poziomie mniej więcej 6litrów. Sporo jeździliśmy po górach
Dużym plusem Pandy jest całkiem wysokie zawieszenie. Przydaje się przy parkowaniu. Na Azorach ostatnio dostaliśmy Fiestę i przy wszystkich większych dołach i podjazdach trzeba było potwornie uważać na zderzak z przodu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 05 Sty 2018 22:06 

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 53
Gaszpar napisał(a):
Niezmiennie polecam Economycarrentals. Za 5 dni w listopadzie zapłacone 48E. Przydzielona wypożyczalnia Guerin (opinie w necie kiepskie) ale wszystko odbyło się bardzo przyjemnie. Dostaliśmy roczną Pandę w bardzo dobrym stanie z przebiegiem 30tys km. Silnik 1,2 szału na pewno nie robił ale Panda dawała sobie radę w górach (co prawda na dwójce) ale dawała :) Wszystkie uszkodzenia samochodu skrzętnie odnotowano przy wypożyczeniu a przy zdawaniu ogólnie sprawdzono, czy nic nowego się nie pojawiło. Co ciekawe zablokowano na karcie ok 1150E. Tyle ile na voucherze od ECR jako wkład własny + 150E za paliwo! Na poczet wydaków za oddanie z pustym bakiem. Biorąc pod uwagę, że do Pandy wchodzi chyba 30l a litr PB95 to 1,45E to całkiem dużo! Zrobiliśmy ok 500km spalanie wyszło na poziomie mniej więcej 6litrów. Sporo jeździliśmy po górach
Dużym plusem Pandy jest całkiem wysokie zawieszenie. Przydaje się przy parkowaniu. Na Azorach ostatnio dostaliśmy Fiestę i przy wszystkich większych dołach i podjazdach trzeba było potwornie uważać na zderzak z przodu.

Fajnie, ale nie mielicie ubezpieczenia wkładu własnego (tych 1150E) oraz szkód za uszkodzenia karoserii, szyb , podwozia, dachu.
Przy tych lepiej ocenianych wypozyczalniach na economycarrentals oferują Theft & Damage Excess Protection , jak pamiętam za ok 9 EUR/dzień, nie wiem czy to warto wykupować? to chyba ubezpieczenie tego wkładu własnego. Ale jak się nie czepiają .. ja we włoskich wypożyczalniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 06 Sty 2018 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Miałem ubezieczenie zewnętrzne, roczne z Icarhireinsurance.com Jezeli wypożyczasz często auto to dużo bardziej opłacalna opcja. Poczytaj na forum
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 06 Sty 2018 00:44 

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 53
@Gaszpar
a jak byś ocenił Fiestę na Maderę? Ta jest właśnie w dobrej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 06 Sty 2018 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Nie żebym się wtrącał, ale na spokojnie każde auto da radę. Jak my Pandą 1.0 w 4 osoby podjeżdżaliśmy na Pico Arreiro. Wszystko da radę. Pamiętajcie: Manewr wyprzedzania, jest manewrem niekoniecznym. 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
VincentV uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 06 Sty 2018 01:46 

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 53
Chodziło mi tu o zawieszenie nie moc, w kontekście tych Azorów. Czy jeździmy po równych asfaltowych drogach, czy zdażają się inne, gdzie trzeba uważać na zawieszenie. Oczywiście chodzi mi o zwiedzanie typowych miejsc bez żadnych ekstremów. Też jeździłeś Pandą - więc trochę wyższe auto od typowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 06 Sty 2018 03:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Drogi na Maderze są bardzo dobre, wszędzie asfalt. Zwyczajne zawieszenie da radę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 06 Sty 2018 18:49 

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 53
Jeszcze jedno pytanie, jak wygląda sprawa ściągania potencjalnych mandatów w przypadku polecanych tu full insurance wypożyczalni jak funchalCarHiere.
Czy w przypadku takiego ubezpieczenia, gdzie nie jest wymagana karta (zabezpieczenie wkładu), wogóle się ją podaje w kontrakcie? Choćby na wypadek takich okoliczności?
W przypadku sieciówek jest jednak wkład własny i blokada.
Wstępnie tez zarezerwowałem przez economycar i wskazali mi Guerina, więc zobaczymy jak będzie przy zdawaniu auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 06 Sty 2018 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Ja mimo braku blokady musiałem pokazać kartę i numery zostały spisane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 13 Lut 2018 00:05 

Rejestracja: 12 Lut 2018
Posty: 1
Witam,
byłem na Maderze niespełna miesiąc temu i polecam wypożyczalnie Bravacar na zachód od Funchalu. Wypożyczyłem fiata punto na tydzień. Całkowity koszt wypożyczenia auta w tym dodatkowe ubezpieczenie (na wypadek zgubienia kluczy, stłuczenia szyb) wynosiło 103 euro. Auto było przytarte na zderzakach oraz nie było plastikowego elementu pod lewym lusterkiem jednak przy wypożyczeniu auta bardzo miła Pani powiedziała że nie będzie oglądać auta przy odbiorze. Kluczyki mogłem zostawić w recepcji i tak też zrobiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 19 Lut 2018 15:43 

Rejestracja: 13 Sie 2014
Posty: 19
cypriano1001, a rezerwowałeś ten samochód on-line, czy na miejscu? Ubezpieczenie obejmowało też zniesienie wkładu własnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 03 Mar 2018 00:32 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 1
Witajcie,
za jakiś czas wybieramy się z 9 miesięcznym dzieckiem na Maderę i auto chcemy wypożyczyć już na lotnisku. Oczywiście potrzebny nam będzie fotelik (w zasadzie łupina, bo córka jest drobna i nie ma więcej niż 8 kg). Robiłam już małe rozeznanie i niektóre wypożyczalnie oferują wypożyczenie "baby seat", ale może któryś rodzic z własnego doświadczenia poleci firmę, w której zaoferowali coś porządnego. Nie chciałabym trafić na jakieś mało bezpieczne g**** (mowa cały czas o fotelikach), choć zdaję sobie sprawę, że i tak nie będę do końca wiedzieć, w co tak naprawdę pakuję swoje dziecko.
Z góry dzięki :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 31 Mar 2018 15:00 

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 27
CZy macie jakieśdoświadczenie z .zestcarrental.com/?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 31 Mar 2018 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Korzystałem z ich usług właśnie na Maderze (wtedy nazywali się jeszcze economycarhire.co.uk). Byli wówczas najtańsi. Auto było z Rodavante. Wszystko z ich strony przebiegło prawidłowo. Na weekend majowy biorę za ich pośrednictwem auto ponownie. Tym razem w Algarve.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group