Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Cze 2018 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 162
Loty: 130
Kilometry: 161 911
@Don_Bartoss po ile udało Ci się kupić bilety na Krym?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
#22 PostWysłany: 08 Cze 2018 18:15 

Strasznie mi się podoba Wasze zainteresowanie podróżą na Krym. Cieszę się, że sporo informacji udało się nie tyle wyprostować, co po prostu urealnić.

@Astarloa12, co do Twojego pytania - jeśli potrzebujesz kwoty z dokładnością co do grosza, to napisz mi PW w poniedziałek. Orientacyjnie, za Warszawa - Moskwa - Krym (RT) zapłaciłem 1040 zł. Do Moskwy LOT za 560 zł, a Moskwa - Symferopol 480 zł Aeroflotem. Oddzielne bilety.

Można te koszty ściąć, ale ja chciałem wylecieć w piątek po pracy i wrócić w niedzielę za tydzień lotem wieczornym. Gdybym był studentem i miał wakacje, to kombinowałbym inaczej.

Czy opłaca się na tydzień za 1040 zł na Krym? Nie, ale warto. Byłem w Ekwadorze w podobnej cenie, uważam że loty na Krym to lepiej wydane pieniądze i zero użerania się z hiszpańskim :)
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 21 Lip 2018 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Co mnie zaskoczyło podczas pobytu to jak dużo ludzi nie wie, że nie możemy wjechać od strony Ukrainy i jakie grożą konsekwencje gdyby ukraińska strona dowiedziała się o pobycie na Krymie. Myślę, że 3-4 osoby z którymi rozmawiałem podczas całego pobytu zdawały sobie z tego sprawę .

Kiedy byłem w Bakczysaraju ludzie byli bardzo ciekawi i zadawali mnóstwo pytań. Od mojego pobytu na Krymie i Rosji do sytuacji ekonomicznej/politycznej w Polsce czy Europie. Ciekawe było, że od wszystkich z którymi rozmawiałem w tym mieście słyszałem, że jestem pierwszym Polakiem od 4 lat którego widzą. Z nostalgią wypowiadali się o nas kiedy licznie odwiedzaliśmy Krym jak był ukraiński.

Natomiast jeśli chodzi o sam wjazd to wszystko się odbywa jak na innych lotach krajowych w Rosji. Podejrzewam, że jedyny problem na Ukrainie może być gdyby służby ukraińskie znalazły jakieś zdjęcia/wizytówki itp, które wskazywałby na pobyt na Krymie. W paszporcie nie ma żadnego śladu po wizycie na Krymie.

Byłem tylko 4 pełne dni więc czasu nie za dużo ale coś tam udało mi się zobaczyć. Spotkałem parę z Polski i jedną rodzinę z (prawdopodobnie) Chin. Reszta to Rosjanie, których w lipcu było naprawdę dużo.

Co bym zmienił po swoim pobycie - wolałbym wybrać się wczesną jesienią kiedy byłoby mniej turystów i temperatury trochę niższe. Widziałem też na zdjęciach w internecie, że góry trochę zmieniają kolory jesienią. Bardzo ładnie to wyglądało. A druga rzecz to nawet przy wyższych kosztach zdecydowanie wolałbym wypożyczyć samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off
Astarloa12 lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 22 Lip 2018 16:44 

Elegancko! Kolejna osoba pojechała i wróciła zdrowa, a nawet zadowolona :)
Mam cichą nadzieję, że powolutku i wspólnym wysiłkiem przynajmniej częściowo odbudujemy polską turystykę na Krymie.

@mordek, byłeś w Sewastopolu? To miasto bardzo mnie zaskoczyło na plus.
Góra
 PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Lip 2018 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Byłem. Nawet zatrzymałem się w tym samym hostelu co polecałeś :) Wsiadając do samolotu (lądowanie o północy w SIP) nie za bardzo miałem plan ale po rozmowie przy bramce na lotnisku z jakaś dziewczyną zdecydowałem, że na pewno pojadę do Sewastopolu zamiast zostawać na pierwszą noc w Symferopolu.
Stojąc w kolejce do boardingu dopiero ogarnąłem, że dostałem upgrade do biznesu (A330). No to zamiast zawracać sobie głowę planem na Krym korzystałem sobie z tej rzadkiej możliwości przelotu w wyższej klasie. Tak ma marginesie to na tej 2,5h trasie to był taki biznes w pigułce. Było w zasadzie wszystko co na długim locie tylko nie trzeba się "męczyć" więcej godzin.
No jak wylądowałem i byłem w drodze do Sewastopola to stwierdziłem, że zadzwonię do tego hostelu co polecałeś bo i tak o 2 w nocy to nie będę miał lepszego pomysłu na spanie. Właścicielka (niestety nie pamiętam imienia) nie mogła przestać Ciebie chwalić :)

Wracając do Sewastopolu - zgadzam się, bardzo mi się podobało. Jak już potem byłem w Jałcie to pomyślałem, że lepiej byłoby jakbym spędził jedną noc z dwóch w Sewastopolu zamiast w Jałcie, która mi się za bardzo nie spodobała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Lip 2018 19:36 

mordek napisał(a):
Właścicielka (niestety nie pamiętam imienia) nie mogła przestać Ciebie chwalić :)

Olga.
mordek napisał(a):
Wracając do Sewastopolu - zgadzam się, bardzo mi się podobało. Jak już potem byłem w Jałcie to pomyślałem, że lepiej byłoby jakbym spędził jedną noc z dwóch w Sewastopolu zamiast w Jałcie, która mi się za bardzo nie spodobała.

Ja właśnie na Jałcie zakończyłem, potem wróciłem się do Sewastopola żeby poznać miasto lepiej i zobaczyć Fiolent. Miałeś 4 dni, a to niedużo, ja byłem 8, a mógłbym spokojnie być kolejne 10 - cała wschodnia strona Krymu i środek (poza Bakczysarajem) zostały nieruszone.

Wystawę grafik o "Trzeciej Obronie Sewastopola" widziałeś?
Góra
 PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Lip 2018 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Nie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 06 Sie 2018 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2018
Posty: 5
01ERES napisał(a):
"Gdybyś potrzebował porad praktycznych przy planowaniu własnego wyjazdu, serdecznie zapraszam do kontaktu. Polecę hostele, pomogę ogarnąć transport."
Czlowieku, ja w Bakczysaraju bylem 4x do wojny!


Myślę czy udałoby mi się za kilka tygodni dotrzeć na Krym. Jeśli to możliwe, to proszę o kontakt czy to poprzez odpowiedź albo wiadomość prywatną, bo będę kilkua tematów potrzebował :)
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Sie 2018 12:53 

To był mój cytat, więc dawaj - w czym mogę pomóc?
Góra
 PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Sie 2018 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2018
Posty: 5
Czy przerabiał ktoś ostatnio wycieczkę na Krym własnym autem? Wtedy mógłbym przez 10-14 dni sporo zwiedzić, także na Ukrainie.
Żeby wjechać na Krym od strony Ukrainy, to trzeba zdobyć zezwolenie, które można otrzymać w wyznaczonych punktach. Tyle w teorii ale czy ktoś to przerabiał?
Na Krymie nie byłem i ciekaw jestem jak wygląda kwestia noclegów dla dwóch osób. Wymagań poza łazienką i możliwością zaparkowani auta nie mam ale nie znam tamtejszych realiów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 06 Sie 2018 13:04 

Nie wjeżdżałem samochodem, ale nawet nie przeszło mi przez myśl by próbować przekraczać granicę z Ukrainą i babrać się z tym pozwoleniem (jest katalog powodów, które umożliwiają otrzymywanie takiego, "wyjazd na wakacje" się do nich nie zalicza).
Noclegi ogarniesz na miejscu albo przez booking.com, tylko zaznacz, że to wyjazd biznesowy.
Góra
 PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Sie 2018 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2018
Posty: 5
Anonymous napisał(a):
Nie wjeżdżałem samochodem, ale nawet nie przeszło mi przez myśl by próbować przekraczać granicę z Ukrainą i babrać się z tym pozwoleniem (jest katalog powodów, które umożliwiają otrzymywanie takiego, "wyjazd na wakacje" się do nich nie zalicza).
Noclegi ogarniesz na miejscu albo przez booking.com, tylko zaznacz, że to wyjazd biznesowy.


A jakiś inny powód oprócz "wyjazdu na wakacje" jest realny do otrzymania?
Dlaczego nawet nie myślisz o wjechaniu na Krym autem?
Chciałem zobaczyć Krym ale także m.in.: Odessę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Sie 2018 13:32 

Zezwolenie specjalne jest wydawane w przypadku:
    1. pobytu na Krymie bliskich krewnych albo członków rodziny cudzoziemca lub bezpaństwowca, potwierdzonego dokumentami wydanymi przez kompetentne instytucje państwowe Ukrainy;
    2. miejsca pochówku na Krymie bliskich krewnych albo członków cudzoziemca lub bezpaństwowca, potwierdzonego dokumentami;
    3. zgonu bliskich krewnych albo członków rodziny cudzoziemca lub bezpaństwowca zamieszkałych na Krymie, potwierdzonego odpowiednymi dokumentami;
    4. posiadania na własność nieruchomości, znajdującej się na Krymie;
    5. konieczności pełnienia funkcji dyplomatycznych i konsularnych, w tym w ramach organizacji międzynarodowych, członkiem których jest Ukraina, prowadzenia działalności przez inne rządowe i pozarządowe organizacje międzynarodowe, organizacje pozarządowe z innych państw oraz misje niezależne działające na rzecz obrony praw człowieka. W tym przypadku zezwolenie specjalne jest wydawane wyłącznie na wniosek lub wyrażenie zgody przez MSZ Ukrainy;
    6. realizacji regularnych podróży na Krym, związanych z wykonaniem obowiązków zawodowych przez pracowników kolei;
    7. konieczności prowadzenia działalności dziennikarskiej (wyłącznie na wniosek lub wyrażenie zgody przez Ministerstwo Polityki Informacyjnej Ukrainy);
    8. konieczności pełnienie posług religijnych, wykonywania obrzędów religijnych czy zaspokojenia potrzeb wyznaniowych (wyłącznie na wniosek lub wyrażenie zgody przez Ministerstwo Kultury Ukrainy);
    9. pobytu na Krymie, na podstawie wydanej zgodnie z ustawodawstwem karty stałego pobytu cudzoziemca lub bezpaństwowca, posiadającego rejestrację miejsca zamieszkania na Krymie lub w Sewastopolu.
    10. konieczności udziału w wydarzeniach Medżlisu Narodu Krymsko-tatarskiego.
Góra
 PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Sie 2018 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2018
Posty: 5
Dziękuję.
Czytałem że można już m.in. mostem krymskim, niedawno otwartym, dostać się autem na Krym.
Bardzo chciałbym Krym zwiedzić ale jak widać autem nie jest to takie proste.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Sie 2018 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Od tej strony to bez problemu wjedziesz. Tylko musisz pojechać naokoło i wjechać z terytorium Rosji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 07 Sie 2018 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2018
Posty: 5
mordek napisał(a):
Od tej strony to bez problemu wjedziesz. Tylko musisz pojechać naokoło i wjechać z terytorium Rosji.


To już sporo kilometrów więcej. Nie wiem czy warto oraz czy są to bezpieczne rejony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Wrz 2018 16:36 

Okazuje się, że ukraińskie służby graniczne nie mają szklanej kuli oraz nie lały wosku na ostatnie Andrzejki, co mogłoby dać wróżbę mojej obecności na Krymie. Jeśli ktoś wciąż obawia się, że po wizycie na Półwyspie nie wjedzie na Ukrainę, to nie ma się czego obawiać.

Parę dni temu sprawdziłem to dla Was :)

Tylko wszystko z głową - bez koszulek "I love Crimea" z rosyjską flagą na plecach, a i zdjęcia w telefonie lepiej ukryć, by nie kusić losu.
Góra
 PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group