Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Sie 2018 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
Również polecam Klass Wagen. Do powyzszych informacji mogę dodać, że auto dostaje sie z opłaconymi winietami, z tym nie obejmuje to mostu na autostradzie między Bukaresztem a Konstancą, tę opłatę trzeba uiścić osobno.
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 21 Sie 2018 23:13 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
również wynajmowałem w sierpniu auto w Klass Wagen na 4 dni. Rezerwowałem przez Ryanaircar, nie brałem tam dodatkowego ubezpieczenia.
Zaznaczyłem klasę Ford Focus lub podobne a na miejscu dostaliśmy Dacie Duster.

Parę uwag z mojej strony:

ubezpieczenie kupiłem przed wyjazdem w icar...
Pani na miejscu proponowała własne w kwocie 107 euro, które zapewnia, że nie martwimy się o nic. Nie skorzystałem, pani nachalna też nie była, natomiast skomentowała, że moje ubezpieczenie (nie wiedząc jakie mam) nie pokrywa uszkodzeń na parkingach i po za terenami publicznymi, tak samo jak kosztów holowania i assistance.
Natomiast ktoś przede mną skorzystał z ubezpieczenia od Kalss Wagen bo Dacia miała wgniecione drzwi, sporo obtarć i sfatygowany zderzak tylni.
Zablokowane na karcie 1700EUR zniknęło 3 dni po powrocie do PL.
Problemów żadnych nie miałem, mogę polecić (ale nie Duster'a ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Wrz 2018 11:55 

Rejestracja: 11 Maj 2017
Posty: 1
Witam
Ja powiem tak jedyny słuszny sposób na wypożyczenie auta zwłaszcza w Rumunii, przetestowany na własnym przykładzie to: zakup przez pośrednika rentalcars lub innego bez ubezpieczenia i uwaga wykup ubezpieczenia na miescu w wypożyczalni, koszt tydzień ubezpieczenia 668RON . Dlaczego tak?
Otóż dzięki temu nie trzeba mieć karty kredytowej bo przecież nie każdemu jest potrzebna i w niektórych bankach nie opłaca się jej brać. Dzięki temu płacimy kartą debetową/ czy nawet w gotówce (w sensie na miejscu przy odbiorze auta), nikt nie blokuje żadnych środków na karcie (lub suma jest na prawdę niewielka) i nie jesteśmy zestresowani, w przypadku zdarzenia losowego wypadek itp. Podczas odbioru/zdawania auta nikt nie wypełnia durnych protokołów, przez co wiadomo traci się czas. Nie jesteśmy zestresowani ile czasu pośrednik będzie zwracał nam środki, które pobrała wypożyczalnia itp.(mówię o ubezpieczeniu od pośrednika) Na prawdę nie ma co oszczędzać, żeby potem martwić się i dziwić, że procedura zwrotu środków zarekwirowanych w wypożyczalni na poczet uszkodzeń itp. aż tyle trwa tzn. tydzień, czasem miesiąc, bo wiadomo systemy informatyczne, płatności itp. również nie działają sprawnie zawsze, wielu osobom się udaje branie przez pośredników itp. ale gdy na prawdę się coś zdarzy to może być różnie. Tak więc nie oszczędzać, nie płakać, że w wypożyczalni drogie ubezpieczenie i brać bezpośrednio od nich i tyle.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Wrz 2018 13:46 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Zenek01 napisał(a):
nie trzeba mieć karty kredytowej bo przecież nie każdemu jest potrzebna i w niektórych bankach nie opłaca się jej brać (...) Tak więc nie oszczędzać, nie płakać, że w wypożyczalni drogie ubezpieczenie i brać bezpośrednio od nich i tyle.


różnica w cenie jest znaczna
668 RON vs 231 RON na tydzień (icar)
nie każdy chce tyle kasy wyrzucić

a co karty kredytowej to bierze sie ja po prostu w banku, w którym się to opłaca ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Wrz 2018 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4522
złoty
kupiłem ubezpieczenie podczas wynajmowania przez internet w Auto Europe, mają tanie ubezpieczenie, wyszło 50€ na 10 dni, a blokada na kk na miejscu 900€, zwolniona po kilku dniach od oddania, a koledze zwolnili blokadę już w trakcie pobytu,
co do kk to jak koś pracuje to chyba normalka, że ją ma, problem mogą mieć np. studenci, ale bez kk zwyczajnie się przepłaca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Sie 2019 21:12 

Rejestracja: 10 Sie 2019
Posty: 4
Czy wiecie może, gdzie w Bukareszcie można wynająć niedrogą terenówkę (najlepiej rumuńską ARO albo ruską Ładę Nivę)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Sie 2019 21:45 

Rejestracja: 05 Lis 2018
Posty: 45
Jeździłeś kiedyś ARO?
Poważnie pytam...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Sie 2019 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4585
Loty: 639
Kilometry: 789 384
HON fly4free
Aro przestali produkować w 2003r, więc to musiałaby być bardzo specyficzna wypożyczalnia. Chyba, że chodziło Ci o Dacię Duster.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Sie 2019 00:45 

Rejestracja: 10 Sie 2019
Posty: 4
Nie, nie jeździłem ARO, tylko słyszałem. Rozszerzmy; chcę wypożyczyć niedrogą terenówke (Łada Niva byłaby najlepsza, ale cokolwiek). Nie chodzi i jakieś wyczyny off-road, ale o jazdę wszędzie, bez zastanawiania się czy mogę wjechac na drogę bitą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Sie 2019 07:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
1. Właściwości terenowe Łady są przeceniane.
2. Jej ogromna awaryjność jest niedoceniana.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 15 Sie 2019 14:45 

Rejestracja: 10 Sie 2019
Posty: 4
Nie potwierdzam ani jednego ani drugiego. Wspaniale mi się sprawdziła na drogach (i poza drogami) Gruzji i Armenii / Awarii żadnej.
Tyle tylko że brakuje klimy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 26 Gru 2019 12:20 

Rejestracja: 10 Sie 2019
Posty: 4
Wynajmowałem w MAGRENTA (poprzez Holiday Autos) - brałem na 11 dni zapłaciłem 250 zł za wynajem i 250 za full ubezpieczenie.
Nie mają kiosku na lotnisku, ale podjeżdzają po każdego do airportu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 05 Wrz 2020 12:57 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Ze swojej strony również chciałbym polecić Klass Wagen, w ciągu 1,5 roku korzystałem 3 razy. Wynajem auta i obsługa (dwukrotnie upgrade pojazdu) bez zastrzeżeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Lis 2021 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1887
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Siema,

Pytanie czy w Rumunii na lotnisku da się gdzieś wypożyczyć samochód bez przymusu posiadania karty kredytowej? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 22 Maj 2023 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Czy ktoś miał może do czynienia z Pricecarz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 29 Cze 2023 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Dostałem voucher do Pricecarz z economycarrentals. Podjeżdzają pod lotnisko busem, a zlokalizowani są bardzo blisko więc dojazd to dosłownie 3 minuty. Sprawnie, bez szukania dziury w całym przy zwrocie auta. Zwrot blokady na karcie po tygodniu.
Następnym razem w Rumunii chętnie skorzystam z ich usług znowu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group