Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Sie 2015 12:55 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
Dzięki @dawmik, ale bardziej chodziło mi o konkretne, bezpośrednie połączenie na trasie Prisztina-Belgrad, bo nie będziemy mieli zbyt dużo czasu. Stąd też moje pytanie o weryfikację przewoźnika Banbus (http://banbus.co.rs/beograd-dragas-beograd.html).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 16 Sie 2015 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
Chyba pozostaje napisać do nich maila i potwierdzić
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
carcoma lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 08 Gru 2015 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Kwi 2012
Posty: 29
Loty: 28
Kilometry: 43 062
carcoma napisał(a):
Dzięki @dawmik, ale bardziej chodziło mi o konkretne, bezpośrednie połączenie na trasie Prisztina-Belgrad, bo nie będziemy mieli zbyt dużo czasu. Stąd też moje pytanie o weryfikację przewoźnika Banbus (http://banbus.co.rs/beograd-dragas-beograd.html).



Pamiętam, że znalezione w necie informacje nie sprawdziły się w moim przypadku. Jechałam trasą Tirana- Prisztina - Nisz.
Granicę Albańsko - Kosowską przekraczałam legitymując się paszportem. W Prisztinie o transport do Niszu pytałam na dworcu oraz we wszystkich agencjach turystycznych. Najsensowniejsze połączenie (o 4 rano!) znalazłam w agencji najbliżej dworca, nie mam w tej chwili dostępu do swoich zapisków, żeby dokładnie wskazać, ale na dworcu z pewnością ktoś pokieruje. O ile mnie pamięć nie myli bilet kosztował około 5 euro. Jeśli chodzi o inne połączenia, to ich praktycznie nie było (listopad 2014). Granicę Kosowa z Serbią bez żadnego problemu przekroczyłam pokazując tylko dowód osobisty, zarówno na posterunku od strony Kosowa jak i od strony Serbii. Celnicy oczywiście na chwilę zniknęli z moim dowodem, obserwowałam ich z okna, coś dłubali, gdzieś dzwonili, więc przeżyłam drobną chwilę trwogi ale niepotrzebnie. W razie problemów planowałam szybki powrót do Macedonii i przejazd trasą Skopje - Nisz. Problemów nie było. Przy wyjeździe z Serbii (pociągiem przez Belgrad, Novi Sad, Suboticę do Budapesztu) też dowód osobisty. Mój paszport jest cały obity pieczątkami bałkańskimi i jak do tej pory nikomu to nie wadziło.
_________________
Rockin' the clouds!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
carcoma lubi ten post.
carcoma uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 03 Sie 2021 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Czy ktoś wie jak wygląda granica serbsko-kosowska od strony Serbii? Czy są pogranicznicy Serbscy? Sprawdzają papiery? Chciałbym wyskoczyć do Mitrovicy na kilka godzin, a obecnie Serbia wymaga testu, a stary straci ważność.
Czy jest jakiś regularny transport z Novi Pazar do Mitrovicy?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Sie 2021 11:42 

Rejestracja: 22 Kwi 2017
Posty: 34
Przekraczałem granicę w Merdare jadąc z Serbii do Kosowa na początku lipca . Kontrola po obu stronach ale żadnych testów nie sprawdzali. Wjeżdżając do Kosowa musisz tylko wyrobić zieloną kartę , kosztuje teoretycznie 13 € ale dostajesz ją za free w budce po prawej stronie , przed budkami kontroli granicznej
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 01 Sie 2022 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 418
Kilometry: 723 234
platynowy
Odradza się podróżowanie przez przejścia Bernjak i Jarnije (to drugie już kiedyś spłonęło), są jakieś protesty, kosowscy serbowie budują na drogach barykady.

Załączniki:
IMG-20220801-WA0000.jpg
IMG-20220801-WA0000.jpg [ 53.68 KiB | Obejrzany 1360 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 21 Lut 2023 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
Mapy Google praktycznie nie wyznacza przejazdu z Serbii do Kosowa, prowadzi naokoło od dołu przez Skopje ewentualnie przez Czarnogórę.
Mapy Google to nie wyznacznik niczego, ale jednak daje do myślenia brak wyznaczania trasy z terytorium Serbii.
Czy jest możliwy wjazd samochodem do Kosowa od strony Serbii?
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group