Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wynajem auta
#1 PostWysłany: 02 Sie 2021 22:09 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Czy może ktoś polecić wypożyczalnię samochodów (lotnisko Lublana) sprawdzoną i solidną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Wynajem auta
#2 PostWysłany: 02 Sie 2021 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Brałam miesiąc temu auto z Sixta, zaklepana Corsa, a na miejscu miła niespodzianka, czekał nowiutki Seat Leon w sportowej wersji z 2k km na liczniku 8-) cenowo bez szału jak to w Słowenii, ale z jakimś cashbackiem nie wyszło tragicznie. Ogólnie polecam :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta
#3 PostWysłany: 03 Sie 2021 07:55 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Dziękuję za podpowiedź. Szczerze mówiąc myślałam o Sixt :)
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta
#4 PostWysłany: 19 Gru 2021 00:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kilka słów o sierpniowym wynajmie samochodu na lotnisku Lubljana.

Pośrednik: doyouspain

Wypożyczalnia: Renty

Samochód: mieliśmy rezerwację na Opel Corsa lub podobny. Dostaliśmy Peugeot 208. Opcja full-full, bez limitu km, podstawowe ubezpieczenie.

Cena: 34,16 euro za 3 dni w sierpniu; z tego zaliczka (bądź jak kto woli prowizja pośrednika) 4,46 euro płatna przy rezerwacji, pozostała kwota w wysokości 29,70 euro płatna na miejscu.

Odbiór samochodu: Miało być „on airport”, obszedłem terminal i stoiska w budynku parkingowym, ale nie znalazłem Renty, wziąłem się więc za dzwonienie. Okazało się, że biura na lotnisku nie mają i po prostu dojeżdżają – ale nie tak klasycznie, że zabiera nas busik do biura, tylko ktoś z firmy przyjeżdża naszym samochodem na lotnisko. Na dodatek byliśmy trochę przed czasem, ok. 13:20 i usłyszałem przez telefon, że mam rezerwację od 14:00, więc muszę poczekać. O 13:55 się doczekałem. Podpisałem dokumenty, zapłaciłem – bak zamiast full był na ¼ na dodatek depozyt znowu wyższy niż wskazany niż w warunkach od pośrednika, ale zdążyłem się do tego przyzwyczaić w krajach płd-wsch. Europy. Dodatkowo dopłacamy 12 euro jakiejś opłaty (chyba za autostrady – w każdym razie pamiętam, że była wyszczególniona w warunkach). Nie naciskali na dokupienie ichniego ubezpieczenia. Samochód z przebiegiem niecałe 76 tys. km, przejechaliśmy ok. 450 km (Lubljana-Postojna-Koper-Piran-Koper-Bled-Skofja Loka- Lubljana). Spisywał się dobrze.

Zwrot samochodu: umówieni jesteśmy w tym samym miejscu na lotnisku 3 dni później o 14:00. Przyjeżdżamy kilka minut wcześniej, o 14:00 zjawia się gość z wypożyczalni – dobro jutro, szybkie sprawdzenie samochodu, wszystko OK. Depozyt zwolniony z karty po 2 tygodniach.

Podsumowanie: przekłamanie w warunkach na DYS – brak biura na lotnisku, wyższy depozyt. Klasycznie u mnie ostatnimi czasy uwaga co do braku samochodu z zarezerwowaną opcją paliwową full-full, co sprawia problemy ze skalkulowaniem, ile należy zatankować, żeby wyjść na poziom startowy, a jednocześnie nie przelać. Ale do samego biura nie mam zastrzeżeń – gość bardzo fajny, cieszył się strasznie kiedy mu powiedziałem, że podobało się nam w Słowenii i że na pewno kiedyś wrócimy. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta
#5 PostWysłany: 19 Kwi 2022 19:41 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Czy wypożyczalnie (SIXT) maja wliczoną winietę w cenę czy jest to dodatkowa dopłata?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta
#6 PostWysłany: 27 Kwi 2022 21:25 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
szukam auta na 11 dni koniec sierpnia/wrzesien, najtaniej powyzej 500 EUR w Doyouspain. inne wypozyczalnie 700 - 800 EUR. Czy ktos moze polecic cos tanszego, szperam w internetach i nic rozsadnego znalezc nie moge.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group