Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Sie 2016 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
pytanko mam, dla znawców

czy jak jestem studentem w PL, to mam jakąś tam zniżę u nich na komunikację miejską ?
(bilety 75min/24h/72h ... a takie chodzi)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 03 Sty 2017 11:57 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
09.01.2017r. Sztokholm (i inne miasta szwedzkie też :| ) wprowadza podwyżki cen biletów szeroko rozumianej komunikacji miejskiej. Na szczęście są też dobre wiadomości....................

I tak: Zonerna försvinner och du betalar ett fast pris för att resa i hela SL-systemet under 75 minuter - znikają strefy (do 08.01.2017r. są/były to strefy: A, B, C), będzie natomiast wprowadzony jeden bilet na cały system SL ważny przez 75 minut (nawet aż do Gnesta, która to miejscowość leży ponad 60km od centrum Sztokholmu!).

Złe informacje to podwyżki cen:

1. Cena biletu pojedynczego: 43 SEK (60 SEK hos konduktör) (do 08.01.2017: 36 SEK)
2. 24-timmarsbiljett: 120 SEK (115 SEK)
3. 72-timmarsbiljett: 240 SEK (230 SEK)
4. 7-dagarsbiljett: 315 SEK (300 SEK)
5. 30-dagarsbiljett: 830 SEK (790 SEK)
6. 90-dagarsbiljett: 2420 SEK (2300 SEK)

Ceny powyższe dotyczą dorosłych bez zniżek (helt pris/vuxna).

Drożeje też reskassa (czyli transport w systemie PAYG) - z 25 SEK na 30 SEK, ale to wciąż najtańsza opcja podróżowania dla tych, którzy chcą/wolą korzystać z biletów jednorazowych oraz posiadają kartę SL Access-kort (koszt jednorazowy: 20 SEK).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Sty 2017 09:40 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
Dziś dowiedziałem się, że powstało pewne zamieszanie, do którego po części i ja się przyczyniłem, zatem napiszę sprostowanie: tak, aktualnie bilety 24hrs i 72hrs NIE wymagają zakupu dodatkowej karty SL (tej za 20 SEK).

Jest zatem tak, jak napisał @‌MickeyTorpedo‌.

Przepraszam za ewentualne wprowadzenie w błąd. Używam tej karty, ale fakt faktem - nie dla biletów dobowych, czy też 3 dniowych, więc albo tego nie sprawdziłem przy pisaniu poprzednich postów już niemal rok temu, albo w tamtym czasie nie było to tak jednoznacznie i czytelnie zaznaczone na stronie SL, jak jest w chwili obecnej (a jest). Tak czy inaczej - przepraszam i ostatecznie potwierdzam, że NIE TRZEBA.

:oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Sty 2017 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
kamwad napisał(a):
Dziś dowiedziałem się, że powstało pewne zamieszanie, do którego po części i ja się przyczyniłem, zatem napiszę sprostowanie: tak, aktualnie bilety 24hrs i 72hrs NIE wymagają zakupu dodatkowej karty SL (tej za 20 SEK).

Ja potwierdzam, aczkolwiek nie wiem czy to kwestia pecha czy po prostu wersje papierowe są trudno dostępne. Też chcieliśmy kupić bez karty, ale panowie z kiosków na stacjach metra nie mieli i odsyłali do automatów, natomiast w kilku automatach natknęliśmy się na informację o braku papieru.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Sty 2017 10:52 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Mi w punkcie sprzedaży SL kiedyś bezczelnie karty wcisnęli i nikt się mnie o zdanie nie pytał, a koleżanka była rok później i dostała papierowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Lut 2017 20:58 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Jeszcze jedno pytanie: bilet dobowy kupię za gotówkę? Czy tylko kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Lut 2017 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2016
Posty: 9
Loty: 37
Kilometry: 45 648
JaPiszęAWyCzytacie! napisał(a):
Jeszcze jedno pytanie: bilet dobowy kupię za gotówkę? Czy tylko kartą?

Bez problemu za gotówkę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 04 Kwi 2017 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Czy ktoś z Górnego Śląska ma i może pożyczyć kartę Reskassa? (najchętniej 2 sztuki, chociaż 1 też wystarczy)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Lip 2017 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Wybieram się na 3 dni/2 noce do Sztokholmu i planuję zakupić bilet 72h, ale nie na karcie SL, tylko tzw. single use travelcard (raczej prędko nie wybiorę się ponownie). Jaki wygląd mają te bilety - jakieś karty z czipem, papierowe świstki? Kupię go w SL Center lub stacji metra T-Centralen za gotówkę?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Lip 2017 17:07 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Bilet ma wygląd kartonika Na pewno go kupisz na lotnisku Arlanda Można płacić gotówką Jednodniowy kupowałem za 120 koron
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 15 Sie 2017 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Wróciłem - ze swojej strony dodam, że posiadacze biletów "travelcard" min. 24h - zarówno jednorazowych - kartonikowych, jak i na karcie SL Access, mogą z tymi biletami korzystać z kilku linii promowych:
80 (na mapce kolor granatowy, trasa: Nybroplan - Allmänna gränd - Saltsjöqvarn - Finnboda hamn - Kvarnholmen - Blockhusudden - Nacka strand - Lidingö/Dalénum - Frihamnen). Lepiej sprawdzić rozkład na stronie SL, bo niektóre kursy pomijają część przystani. Odpływa co ok. 20 min i bywa zatłoczona, bardziej przez dojeżdżających do pracy/miasta miejscowych, niż turystów.
82 (tzw. Djurgårdsfärjan, na mapce kolor czerwony, trasa: Slussen - Skeppsholmen - Djurgården). Ta jest częściej okupowana przez turystów dojeżdżających do Vasamuseet czy parku rozrywki Gröna Lund.
85 (tzw. Riddarfjärdslinjen, na mapce kolor zielony, trasa: Klara Mälarstrand - Söder Mälarstrand - Kungsholmstorg). Kursuje co pół godziny, najmniej popularna z tych trzech.
Te trzy linie osobiście wypróbowałem, ponoć jest jeszcze 89, ale obecnie nie kursuje.
Na zdjęciu statek linii 80 odbija od przystani Nacka Strand, w tle fontanna Nasz Bóg Ojciec na Tęczy dłuta Carla Millesa.

Załączniki:
sztokholm_wodą.png
sztokholm_wodą.png [ 630.21 KiB | Obejrzany 7122 razy ]
IMG_20170814_162843416_HDRm.jpg
IMG_20170814_162843416_HDRm.jpg [ 914.28 KiB | Obejrzany 7122 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 12 Lis 2017 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
bilet 24-godzinny jest od skasowania czy na dany dzień wybicia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 05 Gru 2017 14:10 

Rejestracja: 30 Sty 2016
Posty: 15
Oddam za darmo kartę access: https://sl.se/en/eng-info/fares/sl-access/ W razie zainteresowania, proszę o PW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 02 Lis 2022 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3395
srebrny
Fajne zebranie informacji o komunikacji w Sztokholmie z aktualnymi cenami.
https://www.podrozepoeuropie.pl/komunik ... sztokholm/
Z ostatnich ciekawostek:
1. Uruchomione zostały płatności zwykłymi kartami płatniczymi za pojedyncze przejazdy w systemie PAYG. Działa analogicznie jak w Londynie. Przy pierwszym użyciu w danym dniu blokuje na karcie 1 SEK, a potem obciąża za wszystkie wykonane przejazdy według aktualnych taryf. Można spokojnie przesiadać się w ramach jednorazowego biletu 75 min. Sprawdzałem i działa bardzo dobrze.
2. Trwa wymiana starych kart SL Access (niebieskie) na nowe (zielone). Było z tym trochę zamieszenia w październiku bo większość czytników kart niebieskich nie działało, a jeszcze w tym czasie można było z nich teoretycznie korzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group