Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Z dworca PKP Przemyśl Główny odchodzą busiki do przejścia w Medyce. Koszt biletu wynosi 5 zł, odjeżdzają po zapełnieniu. Częstotliwość odjazdów duża (chociaż w święta i dni wolne wyraźnie mniejsza), wyjazd spod wyjścia z tunelu przy dworcu PKS), droga powrotna podobna - start spod wjazdu na bazar w Medyce.
Zarówno przy przejściu granicznym Medyka, jak i w Przemyślu łatwo można znaleźć parkingi. Cena parkingu przy przejściu 6 zł/doba. Przekroczenie granicy samochodem może wiązać się z długim oczekiwaniem.
Przekraczanie granicy pieszo - w obydwie strony - najlepiej poprzez wyraźnie oznakowane przejścia tylko dla obywateli UE (praktycznie bez kolejek) (All passports wiąże się z długim oczekiwaniem).

Po drugiej stronie w Szegini oczekują marszrutki, aktualna cena 130 UAH płatne u kierowcy wyłącznie gotówką, które w ciągu 1,5-2h przewiozą nas do Lwowa, do dworca zachodniego (Городо́цька/Gródecka 359) gdzie potem tramwajem dojedziemy do centrum, część jedzie dalej, np. do miejsca zwanego Skrynia (dom towarowy naprzeciw głównego dworca kolejowego), a część jeszcze dalej.
Najlepiej usiąść z przodu (z tyłu trzęsie mocniej). Ruch odbywa się również w niedziele i święta (w obydwu krajach).
Istnieje również możliwość dojazdu pociagiem ukraińskim z przejścia granicznego po stronie ukraińskiej (do Lwowa i z powrotem) pociągiem w cenie ~30 UAH, chociaż są to często te same marszrutki, co spod granicy (inne jadą przez Mościska np. z Sambora, Dobromila, czy Truskawca). Jest to omówione tutaj: http://www.fly4free.pl/forum/mostiska-2-lwow,177,30489

Od niedawna do Lwowa kursuje tez pociąg międzynarodowy Przemyśl - Kijów. Więcej na ten temat (ceny i godziny odjazdów) na stronie PKP https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/ ... ijowa.html
Bilety kupimy tu: http://booking.uz.gov.ua/

Z Szeginii do Lwowa można też popytać o transport prywatnym autem [popularne tam] lub taxi. Ceny do negocjacji, minimum to 150-200 UAH i w górę, nawet do 670. Często przyjmowane jest też 100 zł polskich (bez wymiany na hrywny) za auto. Może to być opłacalne i o wiele szybsze, bo ok. 1h20m. Marszrutka wjeżdża do każdej wioski i trwa to ok 2 godzin + tłok przeważnie.

Część marszrutek na tej trasie jedzie z Szegini do odległych o 10 km Mościsk (Mostiska) i później na Lwów, oraz ze Lwowa do Mościsk i później na Szegini. Można to wykorzystać np łącząc dojazdy Lwów - Mościska i Mościska - Szegini. W Mościskach mały dworzec autobusowy otoczony sklepami.

Należy pamiętać, iż na Ukrainę podróżujemy z paszportem (dowód nie jest akceptowany) oraz o przesunięciu czasu na Ukrainie (+1 godzina do czasu polskiego).

Przejście Hrebenne/Rawa Ruska nie obsługuje ruchu pieszego.

Z Ukrainy można aktualnie przywieźć 1l wódki i 2 paczki papierosów na osobę/na dobę (przy przekraczaniu granicy samochodem, pieszo lub pociągiem). Samolotem jest to 10 paczek papierosów.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 648 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#241 PostWysłany: 27 Lut 2017 18:03 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 560
niebieski
dzięki myślałem, że jest coś innego tu mam intercity do przemyśla i pozniej ponad godzinną przerwę na wegetację na dworcu.szukałem czegoś bez długiego stopu. przy podrózy autobusem to jest szansa że w ponad godzinę to i na granicy nas odprawią a nie trzeba się przesiadać i szybciej się dojedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#242 PostWysłany: 27 Lut 2017 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2188
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Godzina na przesiadke to długo? Godzina na granicy w autobusie?
Chyba pomyliłeś fora:-)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#243 PostWysłany: 27 Lut 2017 22:22 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
Odprawią autobus może i w godzinę (a może i szybciej), ale wcześniej postoicie parę godzin w kolejce do tejże odprawy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#244 PostWysłany: 27 Lut 2017 22:35 

Rejestracja: 25 Maj 2016
Posty: 53
sebaa napisał(a):
dzięki myślałem, że jest coś innego tu mam intercity do przemyśla i pozniej ponad godzinną przerwę na wegetację na dworcu.szukałem czegoś bez długiego stopu. przy podrózy autobusem to jest szansa że w ponad godzinę to i na granicy nas odprawią a nie trzeba się przesiadać i szybciej się dojedzie.

Jest też szansa że w kolejce powegetujesz 3 godziny. Ale i twoja sprawa. Nie rozumiem tylko argumentu o tym, że nie trzeba się przesiadać - ja wolę rozprostować kości, coś zjeść (świetny kebab jest na dworcu) i wygodniej jechać wiedząc, o której będę niż liczyć na szczęście na granicy. Swoje cztery litery w autobusie po 3-4h w kolejce do odprawy już wygrzałem parę razy. ;)

Nie wiem, czy kiedyś tę granicę przekraczałeś, jeśli nie, to możesz nie znać realiów tego całego przedsięwzięcia i stąd niewiedza. Staramy pomóc. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#245 PostWysłany: 27 Lut 2017 22:52 

@‌Idzik‌ dobrze piszę, wszyscy kto zna realia na granice ( Medyka) wybierze dojazd do Przemyśla busikiem na granice ,przejście i marszrutką do Lwowa,to najpewniejszy czasowo sposób, kolegom które szukają komfortu Europy w podróżach, trzeba przypomnieć że jedziecie na Ukrainę gdzie jest słabo w tym oto komfortem. :ugeek:


Ostatnio edytowany przez krasnal, 28 Lut 2017 08:49, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#246 PostWysłany: 28 Lut 2017 01:38 

Rejestracja: 25 Maj 2016
Posty: 53
Anonymous napisał(a):
@‌Idzik‌ dobrze piszę, wszyscy kto zna realia na granice ( Medyka) wybierze dojazd do Przemyśla busikiem na granice ,przejście i marszrutką do Lwowa,to najpewniejszy czasowo sposób,

Najpewniejszy czasowo sposób to pociąg który ma rozkład i odprawę graniczną w trakcie jazdy. :) Przejście piesze oczywiście tuż za nim ;)

Anonymous napisał(a):
kolegą które szukają komfortu Europy w podróżach, trzeba przypomnieć że jedziecie na Ukrainę gdzie jest słabo w tym oto komfortem. :ugeek:


Zupełnie bym się z tym nie zgodził. Podróż pociągami w Ukrainie jest o wiele wygodniejsza niż w Polsce. Plackarta bije na głowę jazdę w 8 osobowym przedziale, np. nad morze. ;) A druga klasa czy pierwsza klasa za śmieszne pieniądze to już w ogóle...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#247 PostWysłany: 28 Lut 2017 02:17 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 560
niebieski
byłem we Lwowie z 6 razy a mozę wiećej, więc przejeżdżałem granicę i małym busem i dużym i autobusem, autobusy rejsowe mają inną kolejkę, czasami przy busie też pozwalają tam podjechać a przynajmniej ja udaję głupka i podjeżdzam :D tylko raz stałem w tej kolejce dla autobusów jakieś 3h, przeważnie nie zajmowało to więcej jak godzinę kolejka wraz z odprawą.
widzą busa z prywatną wycieczką gdzie wszyscy spią pijani za wyjatkiem kierowcy to jeszcze nigdy nam nic nie sprawdzali tylko zabrali paszporty i oddali po max 20 minutach. w kolejce jak było 3 autobusy to wszystko. mozę miełiśmy szczęście mozę w takich godzinach jeżdziłem ale nie stałem jakoś długo. shevabusem też jechałem dwa razy i też była max. godzina. moim zdaniem na ukraine lepiej jechać ukrainskim rpzewoznikiem wtedy oni swoich szybko wpuszczaja a w druga strone polskim i jest analogicznie na polskiej granicy.

no wiem że niby lepiej rozprostować kości ale to wieczór kawalerski niektórzy w przemyślu mogą nie mieć siły się przesiąść, przy kilkunastu osobach jeden pójdzie na kebaba drugi na co innego i w efekcie na bank ktoś zostanie :D juz nie raz tak było że w jedną stronę jechało 12 osob a w drugą 10 bo komuś tak się spodobało ze nie miał zamiaru wracać albo nie było z nim kontaktu. w druga strone jak sie ktos zgubi to pol biegu ale jadąc tam dobrze aby wszyscy dojechali dlatego lepiej dla nas jak nie ma przesiadek .

pieszo nie wchodzi w grę na pewno ktos nie da rady przejsc o wlasnych silach :D do przemysla sie jedzie prawie 4h to na tylke duzo czasu ze mozna stracic sily, a za malo aby odpoczac.

ot cały sekret bo tak rozkminiacie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#248 PostWysłany: 28 Lut 2017 05:15 

Rejestracja: 25 Maj 2016
Posty: 53
No panie, to trzeba było tak od razu :D No to jak to to luz. ;) Ja w wakacje miałem na 4 podróże autobusem (tyle, że przez Hrebenne - Rawa Ruska) 2 razy przejazd normalny (czyli 2,5h na granicy, godzinę na polskiej i 1,5h na ukraińskiej, prawie bez kolejki) a dwa razy 3h kolejki przed odprawą polską, więc 4h. Problem jest taki, że o ile jest jedna kolejka osobna dla autobusów, to jak się zjedzie ich kilka to jest słabo. No ale w Waszej sytuacji pewnie będzie OK, a inna sprawa, że nawet jak nie będzie, to pewnie towarzystwo będzie spało więc przeszkadzać nie będzie. Dobrej zabawy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#249 PostWysłany: 01 Mar 2017 22:01 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 254
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
Bylem -zwiedziłem-zakupilem (spożyłem w domu bo kierowca) :D

Polecam "one day trip"
wyjazd 6:00
Lublin-Medyka
-Samochód 85pln paliwko
-parking 6pln

piechotka (15min) i Ukr
09:30
-zaczepia nas "chyba " prywaciarz=15pln za osobe. 2os. bezposrednio do centrum Lwowa. jedziemy coś ponad godzine.

11:45 Lwow.(lokalny)

zakupy+zwiedzanie+pyzata chata+bazar+... kierunek Dworzec :) Ps. no kurde niewiem gdzie tani sklep z alko we Lwowie eh (30min szukania) :D


18:00 - dojazd i oczekiwanie na dworcu.

18:55 - odjeżdza busik do Granicy (sobota byl Luzik). kierowca doradzał że mozna do mościsk...tam spędzić czas (%) i sie przesiąśc .kierowca innego busa.zamiast czekać. :D 38hrywien. (ok 5,8pln)
jazda 1,5h ...agroturystyka. Te fałdy na drogach ...Polecam:D

Kurs w kantorach:
Lwow:
100pln=660-666Hr:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#250 PostWysłany: 02 Mar 2017 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
@‌Idzik‌
Jak ja pierwszy raz na Ukrainę jechałem autem w 2010 to nie było fałd ale wielkie dziury.
Dosłownie, totalnie w szoku byłem. Trzeba było uważać żeby samochodu nie rozwalić bo to co się tam działo to nie do opisania. Pamiętam jak mega padnięty się na chwile zatrzymałem żeby rozprostować kości. Wychodzę z auta patrzę na drogę, a tam każdy jak pijany jedzie, żeby te wielkie dziury omijać.
Od tamtego czasu na polskie drogi już nie narzekam, a obecnie na Ukrainie to też nieporównywalnie lepszy standard niż był przed Euro 2012. Kto był ten pewnie pamięta ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#251 PostWysłany: 03 Mar 2017 12:40 

Rejestracja: 03 Mar 2017
Posty: 16
Witam,
W styczniu byłem 5 dni we Lwowie w jedna stronę jechałem LEO BUS a z powrotem przez biuro AGAT jakimś miejscowym przewoźnikiem.

Teraz planuję jechać autem w 2 osoby. A jadąc z Rzeszowa to wyjdzie nie ok 60zł. Planuje zostawić auto na parkingu strzeżonym w okolicach dworca PKP. NA google maps widzę że jest tam minimum 2 parkingi. Wiecie może jaka jest cena za dobę i czy jest na nich miejsce w takich świątecznych okresach w tym przypadku weekend majowy?

A z dworca to już taksą za 80 UAH.

Chyba że znacie jakiś parking strzeżony bliżej centrum ale z tego co widzę sa po drugiej stronie miasta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#252 PostWysłany: 03 Mar 2017 13:13 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 157
Loty: 12
Kilometry: 13 354
Nie lepiej tramwajem za 2hr?:) jedzie prosto przez Rynek.
_________________
balkany-objazdowo-w-10-dni,1504,65657

majowka-w-slowenii,1510,94055
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#253 PostWysłany: 03 Mar 2017 13:44 

Rejestracja: 03 Mar 2017
Posty: 16
Wiesz za taxi zapłacę 80hr a jest wygoda bez napierdzielania z walizkami ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#254 PostWysłany: 03 Mar 2017 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4471
srebrny
rm_125 napisał(a):
Witam,
... Planuje zostawić auto na parkingu strzeżonym w okolicach dworca PKP...

Rozumiem, że miałeś na myśli dworzec UŻ ;) ?
Latem płaciłem tam 10 UAH/dobę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#255 PostWysłany: 03 Mar 2017 15:45 

Rejestracja: 03 Mar 2017
Posty: 16
o Super cena. Jednak jak zostawię na parkingu to będę spokojniejszy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#256 PostWysłany: 04 Mar 2017 01:55 

Rejestracja: 25 Maj 2016
Posty: 53
Można też skorzystać z Ubera, który kosztuje jakieś 30 UAH, jak nie mniej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#257 PostWysłany: 02 Kwi 2017 12:37 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 560
niebieski
Gdyby ktoś chciał jechać 7.04 rano z KRakowa g.9 to niech się odezwei na priv lub wracać w niedzielę ok południa czyli ok g.14
Cena 50zł. Przejazd wynajętym busem, mamy wolnych z 15 miejsc wiec zawsze zabieramy chętnych aby obnizyc koszty najmu busa. z reguly miejsca jest tyle ze spokojnie mozna spac. docelowo chcemy aby jechalo max. ok 12-14 osob to bus na dwadzieścia kilka, wiec tłoku nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#258 PostWysłany: 08 Kwi 2017 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Zastanawiam się czy zdążę dojechać do Lwowa w Wielki Poniedziałek, dojeżdżając pociągiem według rozkładu do Przemyśla o 19:22. Ktoś wrzucał tu link do rozkładu przewoźnika eurotrans, który miałby odjeżdżać do Medyki o 19:48, a czy na tej trasie kursują też inni busiarze? I jeśli tak, to czy w poniedziałek wielkanocny mogę spodziewać się ograniczonej ilości przejazdów?
Trzy strony wcześniej udostępniono też rozkład z Szegini do Lwowa, ostatni bus widnieje tam o 21:00. Są jakieś inne? Może nie jest to najaktualniejszy rozkład?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#259 PostWysłany: 08 Kwi 2017 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Może sprawdź coś jadącego z Rzeszowa. Na pewno jest kilku przewoźników, niestety nie wiem, co o jakiej porze jeździ.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#260 PostWysłany: 09 Kwi 2017 14:47 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 40
Przerabiał ktoś ostatnio trasę Przemyśl - Lwów w godzinach wieczornych ostatnio? Bo mam kilka pytań.
Jedziemy w piątek 28.04 grupą 7 bądź 8 osób, w Przemyślu planowo będziemy o 20.30 i musimy się dostać do Lwowa na pociąg o 2.20 (czasu ukraińskiego).
Orientuje się ktoś czy coś jeszcze o tej porze na granicę jeździ czy tylko taxi? I orientacyjnie ile za taxi?
Czy po przejściu granicy o tej porze można znaleźć jakieś taksówki, czy trzeba wcześniej coś sobie umówić? A jeżeli tak, to może ma ktoś jakiś sprawdzony namiar na busa? I jaki to orientacyjnie koszt?
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 648 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group