Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 07 Sie 2020 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Zmienili z żetonów na papierki z QR i zakup trwa niestety dłużej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 08 Paź 2020 11:07 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Pod automatami do zakupu biletów kolejek nie było, ale przy wejściu do metra są 2 bramki obsługujące płatność kartą zbliżeniowo, także luz. W marszrutkach i autobusach bez zmian - przyjmują gotówkę za bilet ;)
Cena przejazdu 8 UAH, niektóre marszrutki liniowe są nawet po 5, 6, 7 UAH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 27 Mar 2021 13:52 

Rejestracja: 02 Paź 2017
Posty: 63
Loty: 137
Kilometry: 230 791
Aplikacja do zakupu biletów była zmieniona na "Київ Цифровий". Niestety tylko po ukraińsku, ale proces rejestracji i kupna nie jest trudny i zakup qr-bilety będzie zajmował 5 sekund, płatność przez Masterpass lub Apple/G Pay, koszt 8 UAH – ważne nie tylko w autobusach, ale i w metrze (choć płatność karta w metrze szybciej).

https://transport.kyivcity.gov.ua
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 16 Sie 2021 19:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Ale się zawiodłem tymi kodami QR, żetony były super. Metro w Kijowie nadal po 8 UAH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 24 Wrz 2021 07:01 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Rewolucji chyba ciąg dalszy. Wsiadam do trolejbusa z lotniska na dworzec, a w nim brak bileterki i starych żelaznych kasowników, tylko elektroniczne czytniki. Każdy myślał, że trzeba przystawić do nich kartę i tak kupuje się bilet, ale nic z tego. Na pierwszym przystanku wsiadly kontrolerki i chciały mandaty po 160 hrywien wypisywać. Ludzie wysiedli, pojechał pusty trolejbus. Kontrolerki mówimy, że na lotnisku jest punkt info o nowym systemie biletowym, że tam można kupić przejazdy itp. Nowoczesność zabija Kijów i jego wdzięk.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 24 Wrz 2021 07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Tom Stedd napisał(a):
...Nowoczesność zabija Kijów i jego wdzięk.

święte słowa.
Klasyczne bilety trzeba zachować na zakładki do książek :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 24 Wrz 2021 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Mobilnyj zastosunek Kyiv cyfrowy - kiev digital stanowi tu proste rozwiązanie. Chyba trzeba mieć nr ukraiński. Kupuje się qr kody, które można skasować

Z biletami okresowymi chyba jest trudniej - trzeba mieć fizyczną kartę, dopiero potem można ją zdigitalizować (choć nie wiem czy na pewno)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 24 Wrz 2021 08:41 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Zainstalowałem, podałem numer ukraiński, podałem kartę visa i nie przechodzą płatnosci. Nie mogłem też wczoraj zapłacić w kilku miejscach i mój bank ING w końcu zablokował mi kartę, ale później odblokował. Dziewczyna miała podobne perypetie. Coś chyba Ukrainie i karcie visa nie po drodze. Ps. Revolut visa też nie działał, np. w BoltFood.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 24 Wrz 2021 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Spróbuj google pay - zwykle było to rozwiązaniem

Edit: jeśli chodzi o płatność kartą fizyczną - kiedy nie przechodzi zbliżeniowo należy włożyć kartę do terminala i podać pin. Wtedy działa i kolejne transakcje można już wykonać zbliżeniowo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 24 Wrz 2021 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Sprawdź płatność za pomocą karty CURVE. U mnie też nic naszego przejść nie chciało, a tą kartą poszło od strzału.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 26 Wrz 2021 19:02 

Rejestracja: 18 Paź 2017
Posty: 21
W czasie ostatniego mojego pobytu w Kijowie miałem kilkukrotnie problemy z doładowaniem karty przez aplikację Київ Цифровий, nie działały karty polskie i ukraińskie. Za to zadziałało doładowanie karty przez aplikację easyWay. Niestety trzeba wcześniej kupić kartę. BTW jakby ktoś był zainteresowany to mogę w listopadzie kilka przywieźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 10 Maj 2022 11:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Za twittera (cc BuckarooBanzai)

Zakończono głosowanie nad zmianami nazw metra w Kijowie, kojarzącymi się z wrogiem:

Ⓜ️ Mińska- WARSZAWSKA
Ⓜ️ Berestejska- Buczańska
Ⓜ️ Plac Lwa Tołstoja- Wasyla Stusa
Ⓜ️ Bohaterów Dniepra- Bohaterów Ukrainy
Ⓜ️ Przyjaźni Narodów- Botaniczna

https://twitter.com/Buckarobanza/status ... 2278177792
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 12 Sty 2023 11:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Warszawa przekaże do Kijowskiego metra 60 rosyjskich wagonów metra. Dziś (11/1/23) Trzaskowski podpisał list intencyjny z Vitaliy Klychko w tej sprawie. Pociągi rosyjskie będą w Warszawie stopniowo wycofywane w związku z dostawami do ruchu składów Varsovia:

https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 76769.html
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 20 Maj 2023 16:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Przystanek metra zmieni nazwę z Mińska na Warszawska

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 14 Gru 2023 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
1.Najpierw nawiążę do powyższego postu @zeus `a
Stacja kijowskiego metra - Mińska jednak pozostaje ze swoją nazwą, stacja Warszawska jest obecnie w budowie (pierwotna nazwa to Prospekt Prawdy).
2. W listopadzie na tory kijowskiego metropolitenu wyjechał pierwszy pięciowagonowy skład złożony z wagonów otrzymanych z Warszawy i utrzymany w kolorystyce warszawskiego metra
https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 80667.html .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group