Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Winiety
#21 PostWysłany: 25 Cze 2018 17:10 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
znajomy mowil mi ze na Wegrzech obowiazuja winety na wszytkie drogi od 2017. Czy to prawda? Wydaje mi sie ze nie a tylko na te co sa na czrwono http://toll-charge.hu/files/img/article ... %20map.pdf
Ktos moze mi podpowiedziec?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Winiety
#22 PostWysłany: 25 Cze 2018 18:06 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 71 702
Masz racje, jedynie autostrady (z wyłączeniem choćby M0 czyli obwodnicy Budapesztów) są płatne dla samochodów osobowych czy motocykli. Reszta dróg jest bezpłatna. Może znajomemu chodziło o samochody ciężarowe? Tam sytuacja wygląda już troche innaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#23 PostWysłany: 25 Cze 2018 19:02 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
Nie, chodzilo mu o zwykle osobowe.
Musze sie zastanowic zatem czy warto od Katowic jechac platnymi czy nie bo winety wtedy trzeba kupic na Wegry, Czechy i Slowacje.
Jade doklanie do Velence/Węgry
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#24 PostWysłany: 25 Cze 2018 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
stanpl napisał(a):
jedynie autostrady (z wyłączeniem choćby M0 czyli obwodnicy Budapesztów) są płatne dla samochodów osobowych czy motocykli. Reszta dróg jest bezpłatna.

M2 (od Vac do Budapesztu) z autostrada nie ma nic wspolnego ale jest platna rowniez dla osobowek, wiec tu chodzi bardziej o oznaczenia drog zaczynajace sie od M
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#25 PostWysłany: 28 Cze 2018 16:06 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
Tylko mam pytanie/problem. Tu jest niby aktualna mapa http://toll-charge.hu/files/img/article ... %20map.pdf

Jede od Katowic i nie wiem jak mam wjechac bo oba odcinki wjazdowe od Slowacji sa oznaczone jako platne.
A chcialem przejechac do Gyor tylko jak :(, choc google mapy pokazuja ja jako darmowa https://www.google.pl/maps/dir/46.99184 ... b1!3e0!5i2


Sam juz nie wiem. Pomozcie chodzi o ten oznaczony strzalka (ten prawy). Czy jest platny jesli przejade nim te pewnie 5 km?

Załączniki:
we.jpg
we.jpg [ 129.33 KiB | Obejrzany 5855 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#26 PostWysłany: 28 Cze 2018 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Przeciez mozesz jechac ta droga obok autostrady (2 na Slowacji od Bratyslawy, 150 do Mosonmagyarovar, potem 1 do Gyor):
https://www.google.com/maps/dir/Bratys% ... m1!2b1!3e0

Zaznaczasz na wyszukiwaniu tras google "unikaj oplat" i Ci wszystko pokaze.

Porada dla innych:
Ja bym nie wjezdzal na te autostrade bez kupionej winiety zawczasu (na stacji benzynowej czy online), nawet z zamiarem kupna winiety zaraz na Wegrzech. Teoretycznie zielona kropka jest zaznaczony punkt gdzie mozesz kupic winiete, ale kto wie czy bedzie otwarty, zjazdow potem moze nie byc i cyk na bramce zdjecie. Moga sie tez ustawic z mobilna kamera zaraz za granica bezczelnie (raz jadac od Wiednia widzialem taki patrol, nie pamietam tylko czy za punktem z winietami czy przed)
Tam to szybko idzie - fotka, sprawdzenie w bazie ze nie ma winiety i od razu mandat poczta. Kiedys byl grace period i jak sie kupilo winiete w ciagu kilku godzin czy tam doby po takim zdjeciu to system wybaczal. Teraz mandat idzie od razu.

edit: czytaj post nizej
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 28 Cze 2018 17:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#27 PostWysłany: 28 Cze 2018 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1331
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@zbyhu
od 01.01.2018 ma się 60 min od wjechania na płatny odcinek (praktycznie od "namierzenia") na kupno winiety
Cytuj:
If road users have not purchased the necessary road use authorization in advance, they have 60 minutes to do so from entering the toll road network. This rule prevents the imposition of a fine on those who inadvertently enter the toll road network. It also allows for the adjustment of the journey plan to the road user’s actual needs instead of to where they can purchase the e-vignette before the entry. Pursuant to this new rule, the validity period of road use authorizations practically starts in the 60th minute before the time of purchase.

http://toll-charge.hu/articles/article/changes-to-the-toll-decree-in-2018
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#28 PostWysłany: 28 Cze 2018 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
ooo super, ze sie zmienilo!

dzieki za poprawienie mnie w takim razie
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#29 PostWysłany: 28 Cze 2018 19:16 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
zbyhu napisał(a):
Przeciez mozesz jechac ta droga obok autostrady (2 na Slowacji od Bratyslawy, 150 do Mosonmagyarovar, potem 1 do Gyor):
https://www.google.com/maps/dir/Bratys% ... m1!2b1!3e0

Zaznaczasz na wyszukiwaniu tras google "unikaj oplat" i Ci wszystko pokaze.


No wlasnie spojrz dokladnie ze sam pokazles ta sama droge ktora ichny dostawca autostrady oznaczyl jako wlasnie platna
Porownaj moj poprzeni obrazem z tym obrazkiem Twojej trasy - dodalem strzalke aby bylo latwiej

PS> Choc jak patrze to chyba masz racje jest jakas drozka obok

Załączniki:
inna.jpg
inna.jpg [ 40.42 KiB | Obejrzany 5819 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#30 PostWysłany: 31 Gru 2019 19:01 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
Hej, lecę na ferie z Budapesztu i zastanawiam się nad trasą, myślałem, żeby wykupić tylko winietę na Słowację, a przez Węgry przejechać ten kawałek bez winiety. Czy ta trasa Image jest optymalna? Czy może polecilibyście coś skorygować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#31 PostWysłany: 31 Gru 2019 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2714
HON fly4free
Nie musisz wykupować winiety na Słowacji.
Wrzuć do wyszukiwarki googla w opcjach "unikaj opłat" i pokaże Ci trasę 6 godz. z Katowic do Budapesztu.
Pamiętaj tylko, aby podczas jazdy mieć cały czas włączone dane komórkowe, aby Cię Google nie poprowadził alternatywną płatną trasą.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#32 PostWysłany: 01 Sty 2020 14:34 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
Garmond napisał(a):
Nie musisz wykupować winiety na Słowacji.
Wrzuć do wyszukiwarki googla w opcjach "unikaj opłat" i pokaże Ci trasę 6 godz. z Katowic do Budapesztu.
Pamiętaj tylko, aby podczas jazdy mieć cały czas włączone dane komórkowe, aby Cię Google nie poprowadził alternatywną płatną trasą.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka


No ok, wiem, że taka opcja istnieje, ale czy warto? Bo trasa chyba nużąca i wiodąca bardziej górskimi drogami? Próbowałeś kiedyś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#33 PostWysłany: 01 Sty 2020 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2714
HON fly4free
Jechałem na lotnisko w Budapeszcie.
Normalne jak na Słowację odcinki.
Nie widziałem potrzeby płacić kilkadziesiąt złotych za godzinę krótszej trasy.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#34 PostWysłany: 01 Sty 2020 14:49 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Jechałem dwa lata temu alternatywną do Budapesztu, i muszę powiedzieć że było całkiem ok.
Ustawiłem w mapach google opcję unikaj płatnych dróg, i dojechałem bez problemu. Na czasie mi nie zależało, za to
po drodze odwiedziliśmy parę atrakcji. Jak nie masz presji czasowej to polecam takie rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#35 PostWysłany: 02 Sty 2020 16:11 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
No ok, coraz bardziej mnie przekonujecie, a czy jechaliście w zimę, bo w sumie tego się najbardziej boję, że na tych wyższych terenach i mniejszych miejscowościach będą ciężkie warunki. Mam nadzieję, że utrzyma się taka pogoda jaka jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#36 PostWysłany: 13 Kwi 2022 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
i jak pojechałeś mistrzuniu ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#37 PostWysłany: 26 Maj 2022 22:18 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#38 PostWysłany: 30 Maj 2022 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Dokładnie o 253. Benzyna 738ft/l
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#39 PostWysłany: 30 Maj 2022 10:42 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Niewiele drożej niz w Polsce, na Słowacji bankowo przynajmniej złotówkę drożej więc wciąż warto.

Natomiast dzisiaj mi coś mignęło, ze Orlen ma przejąć ileśtam stacji benzynowych i na nich zarówno Węgrzy jak i Polacy mieliby tankować po niższej cenie, ale nie weryfikowałem i wydaje się naciągane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety
#40 PostWysłany: 01 Cze 2022 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Zanim to się stanie to musi dużo wody w Dunaju i Wiśle spłynąć, to o czym piszesz jest związane z przejęciem iluś tam stacji MOL i fuzją z Lotosem, MOL w zamian dostaję część stacji Lotosu w Polsce, zapewne w południowej części.

Co do naliczania to każda stacja robi na swoich warunkach i ceny są różne w przeliczeniu o kilka groszy.

A jak Orlen mówi że coś będzie tańsze to na pewno będzie droższe.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group