Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 23 Kwi 2018 09:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Z mojego doświadczenia - we Włoszech jeszcze nigdy mi nie odmówiono wynajmu bez wykupienia ubezpieczenia w wypożyczalni. A zewnętrzne ubezpieczenie jest dla ciebie, jak chcesz możesz nie mieć żadnego i wypożyczalni nic do tego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#642 PostWysłany: 23 Kwi 2018 12:55 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Z tego co widzę, to Maggiore ma 800 EUR na szkody i 1800 EUR w przypadku kradzieży. Rozumiem, że kasa jest blokowana, ale nie śniagana, czyli jak im dam moją polską kredytówkę, to nie stracę na przewalutowaniach? Czy może lepiej dać kartę z Aliora w EUR? Co prawda nie kredytowa, ale jak przejdzie blokada, to chyba nie będą się czepiać? To że mi zablokują na 2 tyg. (auto chcę na 6 dni) taką kwotę to nie robi mi dużego problemu. W przypadku jakiejś obcierki, to i tak robiona jest wycena? W najgorszym wypadku zamrożę trochę kasy na 2 miesiące tak, zanim mi wypłacą z icarhireinsurance.com.

A jak jest z prowadzeniem auta tam i policją? Bardzo dzicz? :D Będe głównie odwiedzał małe miasteczka, gdzie Tropea to pewnie będzie największe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#643 PostWysłany: 23 Kwi 2018 13:49 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
Tak, kasa jest blokowana. Nie ma przewalutowań, chyba, że ściągną kasę za coś (uszkodzenia czy mandat).
Niektóre wypożyczalnie mają swoje cenniki uszkodzeń i według nich liczą koszt naprawy.
Tak, kasa w przypadku ewentualnej jakiejś obcierki jest zamrożona na przynajmniej miesiąc. Trochę trwa to u zewnętrznego ubezpieczyciela.
Po dłuższym okresie z karty mogą być pobrane opłaty manipulacyjne za mandaty, itp.

I jeśli na karcie jest "debit" to mogą się czepiać.

A do prowadzenia auta można się przyzwyczaić. Dla mnie im bardziej na południe, tym bardziej muszę się napocić ;) Najbardziej na Sycylii, ale jak mówią kontynentalni Włosi, Sycylia to już Afryka ;) Ale ogólnie da się jeździć.
Z policją nie miałem zdarzenia, więc nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#644 PostWysłany: 23 Kwi 2018 15:27 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Dzięki za odp. Ostatnio miałem szybką lekcję jazdy automatem (pierwszy raz w życiu, manuali zabrakło i dali nam upgrade do automatu) w Cancun, więc myślę, że dam radę ;) W Afryce też już prowadziłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#645 PostWysłany: 26 Kwi 2018 16:14 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 42
Loty: 169
Kilometry: 304 903
Wylatuje na majówkę ( 4 noce ) do Neapolu ale wracam z Pescary . Pytanie o wynajem auta - czy ktoś wie gdzie można wynająć auto bez dopłaty za oddanie w innym miejscu ? Swoją drogą czy w Neapolu w ten weekend to jakieś extra wielkie wydarzenie jest ? Bo 99 % noclegów zajętych w mieście i kilka wypożyczalni nie ma juz samochodów ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#646 PostWysłany: 27 Kwi 2018 20:37 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Czy ktoś wie i może potwierdzić, że Locauto/Enterprise/Alama mają wspólną wypożyczalnię na lotnisku w Bari?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#647 PostWysłany: 27 Kwi 2018 21:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
@Stachu89 tak, Locauto jest przedstawicielem tych firm na rynek włoski
Góra
 Profil Relacje PM off
Stachu89 uważa post za pomocny.
 
      
#648 PostWysłany: 27 Kwi 2018 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Ja mam pozytywne doświadczenie z SicilyByCar, żadnych prób oszustwa, szybko i konkretnie. Ale każde lotnisko ma innych personel, w każdej wypożyczalni może coś się niemiłego zdarzyć. W przypadku ubezpieczenia zewnętrznego /Ryanair/ chcą 800 EUR blokady, a gdy wykupi się u nich pełne ubezpieczenie (ok. 30 EUR/d), to blokują tylko 200 EUR na poczet ewentualnych mandatów.

Pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#649 PostWysłany: 28 Kwi 2018 01:22 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
BOCIANXX napisał(a):
Wylatuje na majówkę ( 4 noce ) do Neapolu ale wracam z Pescary . Pytanie o wynajem auta - czy ktoś wie gdzie można wynająć auto bez dopłaty za oddanie w innym miejscu ? Swoją drogą czy w Neapolu w ten weekend to jakieś extra wielkie wydarzenie jest ? Bo 99 % noclegów zajętych w mieście i kilka wypożyczalni nie ma juz samochodów ....

Avis powinien mieć, ale tani nie jest.
Mnie na Sycylii z Katanii do Palermo w Hertz nie skasowali dodatkowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#650 PostWysłany: 28 Kwi 2018 08:38 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 32
Andt napisał(a):
BOCIANXX napisał(a):
Wylatuje na majówkę ( 4 noce ) do Neapolu ale wracam z Pescary . Pytanie o wynajem auta - czy ktoś wie gdzie można wynająć auto bez dopłaty za oddanie w innym miejscu ? Swoją drogą czy w Neapolu w ten weekend to jakieś extra wielkie wydarzenie jest ? Bo 99 % noclegów zajętych w mieście i kilka wypożyczalni nie ma juz samochodów ....

Avis powinien mieć, ale tani nie jest.
Mnie na Sycylii z Katanii do Palermo w Hertz nie skasowali dodatkowo.
Obydwie wypożyczalnie nie mają aut w tych datach ...

Wysłane z Moto Z Play przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#651 PostWysłany: 28 Kwi 2018 09:25 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 28
mam_bilety napisał(a):
Czy ma ktoś doświadczenia z wypożyczalnią przy lotnisku w Rimini ?
Problem jest taki że Ryanair startuje 9:20 a Hertz i Ecovia mają parkingi daleko i są czynne od 8:30
SicilyByCar niby jest w pobliżu ale nie mogę się niczego konkretnego dowiedzieć , nie odpisują na mail ani przez formularze.
Zależy mi na oddaniu samochodu najpóźniej o 8:00 tak by zdążyć na odprawę ....


Może się komuś przyda na przyszłość SicilyByCar mają od tego roku punkt na lotnisku samochód odbiera się i oddaje na parkingu przy terminalu. Oddając przed 8:00 można kluczyki wrzucić do skrytki przy stanowisku. Na lotnisku jest jeszcze Trent. Ecovia przyjeżdża po klienta po telefonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#652 PostWysłany: 28 Kwi 2018 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Osobiście wole wypożyczalnie sieciowe z przedstawicielstwem w Polsce. Teraz brałem samochód z SIXTa i przy rezerwacji zrobiłem błąd polegający na podwójnej rezerwacji, to znaczy wykonałem dwie rezerwacje na ten sam termin. Jeden telefon darmowy w Polsce i po problemie. Dziś jak patrzyłem na konto CC nie podobała mi się blokada więc za telefon i sprawa wyjaśniona w Polsce przez Polaka w 3 min.
Co do cen - 116 E za 5 dni we Włoszech za BMW 218d to nie dużo.
Edytka - zawsze, ale to zawsze robię zdjęcia auta przy odbiorze i przy zwrocie.

Załączniki:
P1040594.JPG
P1040594.JPG [ 276.72 KiB | Obejrzany 939 razy ]
P1040598.JPG
P1040598.JPG [ 621.68 KiB | Obejrzany 939 razy ]
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#653 PostWysłany: 29 Kwi 2018 16:13 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 224
niebieski
czy ktoś zna wypożyczalnię Auto Center (https://www.autocenteravola.com/)? Mają sensowne stawki w Katanii na moje daty wynajmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#654 PostWysłany: 30 Kwi 2018 09:41 

Rejestracja: 30 Kwi 2018
Posty: 5
Witam,

Mam dość nietypowe pytanie.

Wybieramy się grupą osób (9) do Rzymu. Chcielibyśmy wynająć dwa auta. Pytanie brzmi : Czy wybierając opcję z dodatkowymi kierowcami mogę zapłacić za oba auta jedną tą samą kartą kredytową ? I pytanie numer 2 - Jaki jest plus minus koszt pełnego ubezpieczenia na miejscu aut oraz ile wtedy kaucji blokują na koncie?

Z góry dzięki za odpowiedź,
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#655 PostWysłany: 30 Kwi 2018 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ad 1 nikt tego nie wie, zależy to od wypożyczalni, ale wątpie aby to stanowiło problem
Ad 2
+ spokój
+ zazwyczaj nic nie blokują
- pusto w kieszeni
opcja - https://www.icarhireinsurance.com/#0 ubezpieczasz udział własny za niewielki % tego co w wypożyczalni i też mas spokój oraz kasę w kieszeni, lecz jest blokada ok wartości najmu.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#656 PostWysłany: 01 Maj 2018 00:02 

Rejestracja: 30 Kwi 2018
Posty: 5
Jaki może być koszt tego pełnego ubezpieczenia w wypożyczalni na miejscu? Oczywiście w przybliżeniu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#657 PostWysłany: 01 Maj 2018 07:52 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 32
Zależnie od kraju ale Avis ma 22 EUR dziennie . Thirthy 34 chyba

Wysłane z Moto Z Play przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#658 PostWysłany: 01 Maj 2018 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
iCarHireInsurance 22 Euro za pięć dni
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#659 PostWysłany: 01 Maj 2018 12:30 

Rejestracja: 30 Kwi 2018
Posty: 5
Ok, dziękuje za podpowiedź.

Ostatnie pytanie, czy za wszystkie dodatkowe rzeczy jak ubezpieczenie czy dodatkowy kierowca mogę zapłacić gotówką, czy tylko kartą?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#660 PostWysłany: 01 Maj 2018 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Zazwyczaj karta, ale też gotówka. Kolego przeczytaj dokładnie zasady najmu na stronie wypożyczalni. Jeśli masz problemy z językiem lub terminologią która bywa dziwna, wrzuć link do interesującego Cie samochodu w wybranej wypożyczalni i pytania. Pomożemy.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group