Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1421 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 72  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 25 Lut 2018 14:20 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 3
Car del Mar.
Witam wszystkich.
Będę na Sardynii w wrześniu i chcę sobie wypożyczyć samochód.
Czy ktoś wypożyczał auto przez pośrednika Car del Mar?
Z tego co zrozumiałem (co przetłumaczł google) z regulaminu trzeba od razu zapłacić.
Nigdzie nie znalazłem natomiast info co do zwrotu opłaty przy rezygnacji z rezerwacji.
Czy ktoś wie jak to u nich wygląda?
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
#562 PostWysłany: 25 Lut 2018 21:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Pomóżcie w temacie zimy: do połowy kwietnia jest obowiązek używania opon zimowych na autostradach i większości dróg krajowych, dodatkowo na niektórych odcinkach dróg wymagane jest posiadanie łancuchów.
Zakładam, że w związku z tym samochód z wypożyczalni wynajmowany w marcu (Bari) będzie miał opony zimowe. Czy tak?
I czy informacja na economycarrentals "REQUIRED extras at rental desk: snow chains (for driving in Northern and in some areas of Central & Southern Italy)" oznacza, że muszę uiścić opłatę za łańcuchy niezależnie od tego gdzie będę jeździł samochodem? czy to raczej zależy od regionu, w którym samochód jest wypożyczany?

Po swoich poszukiwaniach, wrzucam link do strony z zimowymi wymaganiami we Włoszech (część Winter Equipments) https://www.autostrade.it/en/la-nostra- ... -invernali
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 25 Lut 2018 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Kashpir
To nie chodzi o opony zimowe tylko o łańcuchy, za które zwykle coś tam trzeba zapłacić.
Nie słyszałem żeby posiadanie opon zimowych było we Włoszech obowiązkowe.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#564 PostWysłany: 25 Lut 2018 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
@Kashpir Pamietaj, że to są Włochy. Tam nie działa podejście w stylu "mniemam, że samochód w Bari będzie miał opony zimowe". Nie, zapewniam Cię, że w podstawowej opcji wypożyczenia nie będzie miał. Skoro u podnóża Alp nie dają, to tym bardziej w Bari :)

Obowiązkowe jest posiadanie opon lub łańcuchów, co jak już tutaj dyskutowaliśmy jest pomysłem gdzieś pomiędzy absurdalnym, a debilnym :lol: Zwykle na stronach wypożyczalni (włoskich) jest wspominka o tym przepisie i podany jakiś link. Możesz sprawdzić gdzie ten przepis obowiązuje.
Aktualnie ceny na stronach wypozyczalni mają juz wliczone łancuchy. Mozna je bardzo czesto odznaczyc, wtedy informuja ze robisz to na wlasna odpowiedzialnosc.

Ja akurat musialem miec zimowe opony, a nie zadne łancuchy wiec przecwiczylem temat z niemal kazda wloska wypozyczalnia.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#565 PostWysłany: 25 Lut 2018 21:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
OK, czyli w Bari samochód będzie na letnich ew. całorocznych oponach, ale gdybym chciał wyskoczyć na autostradę np. A14, to przepisy mówią, że na autostradzie muszę mieć albo opony zimowe albo łańcuchy w samochodzie.
Mętlik mi się robi w głowie od czytania w różnych miejscach o tych przepisach :?
Z tym wliczaniem łańcuchów w cenę - u pośredników różnie to wygląda. We wspomnianym ECR takie Sicilybycar za 3 dni wynajmu łańcuchów liczy sobie prawie 55 euro - kilka razy więcej niż za sam samochód :shock:
Żeby uniknąć niespodzianek będę szukał oferty, która wyraźnie będzie miała napisane, że łańcuchy w cenie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 25 Lut 2018 22:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#566 PostWysłany: 25 Lut 2018 22:01 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 49
@Kashpir
O ile mi wiadomo we Włoszech wymagane są opony zimowe lub łańcuchy.
Niespełna miesiąc temu wypożyczałem samochód w Bergamo, aby dojechać do Val di Sole.
Choć to północne Włochy i blisko gór, samochody miały letnie opony, natomiast dostałem łańcuchy.
Na stronie pośrednika większość wypożyczalni miała łańcuchy jako "darmową opcję".
Zakładam, że próbują sprzedać to marketingowo, a obowiązek ich posiadania wynika z przepisów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#567 PostWysłany: 25 Lut 2018 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
We inform all our customers that from 11.15.2016 to 04.15.2017 in much of central and northern Italy and in some areas of Central and South (including islands), where prescribed by special ordinances, is compulsory use of snow tires or snow chains. For details on the territorial areas / roads affected by this obligation see http://www.poliziadistato.it . It warns that the abovementioned period the cars collected from rental stations in Piedmont, Liguria, Lombardy, Veneto, Friuli Venezia Giulia, Emilia Romagna, Tuscany, Marche, Umbria and Abruzzo, if not equipped with snow tires, will be provided to the client already be accompanied by chains (included the proposed price of the rental), except where the same customer at the time of online booking has expressly cleared the snow chains or, if booking through other means, has officially renounced to such equipment.

Zapomnij o całorocznych w Bari :)

@Kashpir Wygląda na to, że w Bari łańcuchy/opony nie są obowiązkowe, bo nawet na stronie Sicilly doliczają. W Bergamo są wliczone.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
namteH uważa post za pomocny.
 
      
#568 PostWysłany: 26 Lut 2018 00:06 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
Rok temu w lutym wypożyczaliśmy auto na lotnisku w Bari. Wypożyczalnia Locauto.
W ogóle nawet nie był poruszany temat opon/łańcuchów.

Natomiast tutaj można znaleźć, które drogi w rejonie Apulii podlegają obowiązkowi tej zimy:
http://www.pneumaticisottocontrollo.it/documenti/ordinanze_autostrade/254-ANAS_PUGLIA_(15_NOV_2017_-_15_APR_2018).pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#569 PostWysłany: 26 Lut 2018 14:14 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 70
Loty: 88
Kilometry: 191 861
Ani rok temu w Bari/Apulii, ani teraz w styczniu w Neapolu/Kampanii nikt nawet nie podejmował tematu opon zimowych/łańcuchów. Kwestia ta jak mniemam miałaby znaczenie w przypadku kolizji/wypadku bo wtedy ubezpieczalnia miałaby prawo odmówić wypłaty ubezpieczenia, w przypadku zwykłej kontroli drogowej musiałbyś mieć ogromnego pecha żeby chcieli to sprawdzać (czytaj: chcieliby ewidentnie wlepić Ci mandat/zgarnąć łapówkę);
Włosi mają dosyć swobodne podejście do jakichkolwiek reguł, zwłaszcza na południu ;) Obowiązkowo dzieci muszą być przewożone w fotelikach itd. których wypożyczenie jest często droższe niż samochód (będąc w okolicach jez. Gardy jednak zrezygnowaliśmy i wybraliśmy transport publiczny przy dwójce dzieci wymagających dużych foteli a nie samych podkładek) a widzieliśmy teraz w Kampanii na drodze pełno samochodów po których dzieci wręcz skakały, machały nam odwrócone do tyłu - jak się to ma do przepisów? ;) Nawet pasów zapiętych nie miały, a co dopiero fotelików odpowiednich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#570 PostWysłany: 26 Lut 2018 15:57 

Rejestracja: 26 Lut 2018
Posty: 1
Witam wszystkich użytkowników forum ;) W maju lecę pozwiedzać Toskanię i wypożyczam auto w Bolonii, czy ktoś może mi polecić dobrą firmę do wypożyczenia, w której będę mógł zapłacić kartą debetową? Niestety jestem studentem i nie mam możliwości założenia karty kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#571 PostWysłany: 26 Lut 2018 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
"przeszukaj temat" i wpisujesz "debetowa"
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#572 PostWysłany: 26 Lut 2018 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4586
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
zajkor napisał(a):
Niestety jestem studentem


Ja na Twoim miejscu bym się nie smucił z tego powodu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#573 PostWysłany: 26 Lut 2018 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Chyba, ze uczeszcza na uniwersytet trzeciego wieku.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#574 PostWysłany: 28 Lut 2018 01:48 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 99
Część wypożyczalnie auto z Rome Fiumcino - autoclick
Super wypożyczalnia i zero problemów dlatego polecam 100%
Zna ktoś wypożyczalnie która działa jak autoclick z Neapolu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#575 PostWysłany: 28 Lut 2018 16:56 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 28
Czy ma ktoś doświadczenia z wypożyczalnią przy lotnisku w Rimini ?
Problem jest taki że Ryanair startuje 9:20 a Hertz i Ecovia mają parkingi daleko i są czynne od 8:30
SicilyByCar niby jest w pobliżu ale nie mogę się niczego konkretnego dowiedzieć , nie odpisują na mail ani przez formularze.
Zależy mi na oddaniu samochodu najpóźniej o 8:00 tak by zdążyć na odprawę ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#576 PostWysłany: 28 Lut 2018 17:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
wg internetów Sicilybycar masz otwarte od 8:00.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#577 PostWysłany: 01 Mar 2018 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
flower188 napisał(a):
Obowiązkowo dzieci muszą być przewożone w fotelikach itd. których wypożyczenie jest często droższe niż samochód (będąc w okolicach jez. Gardy jednak zrezygnowaliśmy i wybraliśmy transport publiczny przy dwójce dzieci wymagających dużych foteli a nie samych podkładek) a widzieliśmy teraz w Kampanii na drodze pełno samochodów po których dzieci wręcz skakały, machały nam odwrócone do tyłu - jak się to ma do przepisów? ;) Nawet pasów zapiętych nie miały, a co dopiero fotelików odpowiednich


Czyli ryzyko tego, że zostanę złapany z dziewięciolatkiem na tylnym siedzeniu bez fotelika lub podkładki jest znikome?
Bo o ile samą podkładkę może jakoś wcisnę do podręcznego, o tyle fotelika nawet nie rozważam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#578 PostWysłany: 01 Mar 2018 16:47 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 70
Loty: 88
Kilometry: 191 861
@łowca a ile razy zostałeś zatrzymany w Polsce w ciągu ostatniego roku na kontrolę bez uprzedniego złamania przepisów? Czy kiedykolwiek podczas rutynówki jakiś policjant sprawdzał fotelik dziecka (no chyba, że oni tak tylko lookną na tylne siedzenie i to jest ta kontrola ;)? Wiadomo tak samo jak pisałam w przypadku opon zimowych/łańcuchów możesz mieć pecha ale szanse raczej marne. Osobną kwestią jest Twoja jako rodzica decyzja odnośnie bezpieczeństwa dziecka podczas jazdy samochodem, ale ja bym bardziej się skłaniała do zakupu podkładki na miejscu (ileż to może kosztować - 10e?) bo taniej wychodzi niż wzięcie z wypożyczalni, a i do bagażu nie ma sensu upychać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 01 Mar 2018 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
to już prędzej spróbuję podkładkę mocno używaną kupić w Polsce i nadać w Wizzairze jako 'fotelik dla małego dziecka' ...


Ostatnio edytowany przez krasnal, 01 Mar 2018 17:34, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#580 PostWysłany: 02 Mar 2018 15:00 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 28
Może masz akurat albo możesz pożyczyć foteliki zaaprobowane do użytku w samolocie ?
https://www.tuv.com/de/germanyinfothek/ ... sitze.html
Wtedy normalnie przypinasz je do fotela lotniczego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1421 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 72  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group