Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Maj 2017 21:31 

Rejestracja: 18 Lut 2012
Posty: 68
Wybieram się w Dolomity na rower. Problem w tym, że cztery najlepsze trasy rowerowe są oddalone od siebie tak, że nie sposób zaliczać ich dzień po dniu po koleji bez cofania się. Brak jest połączeń autobusowych lub kolejowych między miejscowościami będącymi punktami startowymi kolejnych tras. Czy ktoś z was wie może jak rozwiązać problem. Myślałem o wypożyczeniu samochodu w Trydencie lub Bolzano, ale nie wiem czy są tam wypożyczalnie z bagażnikami na rowery. Może macie kontakt do osób z tych okolic które przewożą rowerzystów z punktu do punktu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 25 Maj 2017 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
A do Italii rower bierzesz swój? Samolotem?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
pachi1 lubi ten post.
pachi1 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Maj 2017 21:48 

Rejestracja: 18 Lut 2012
Posty: 68
Rower z wypożyczę w Trydencie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Maj 2017 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
A pytałeś może w wypożyczalni jak oni widzą rozwiązanie tego problemu?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
pachi1 lubi ten post.
pachi1 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Maj 2017 22:24 

Rejestracja: 18 Lut 2012
Posty: 68
Jest to jedna z opcji. Dzięki. Nie kontaktowałem się do tej pory z żadną wypożyczalnią. Napewno Trydent jest miejscem, w którym chciałbym rower wypożyczyć i zwrócić. Z pewnością szukam opcji najkorzystniejszej finansowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Maj 2017 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Jak możesz to pokaż co to za trasy. Razem może coś wydumamy ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Maj 2017 22:44 

Rejestracja: 18 Lut 2012
Posty: 68
Szlaki rowerowe. Podaję 5 dla ułatwienia konfiguracji.
Pierwsze 4 to takie must see, ale na wypadek gdyby nie dało się podaję Val di Non

Link do tras:

http://www.trentino.com/en/leisure-acti ... -trentino/

Trento - Bolzano

Lake CaldonThe cycle track of the Val di Fassa and Val di Fiemme stretches along the Avisio river from Molina di Fiemme to Campitello di Fassa.azzo and Levico Terme via Borgo Valsugana to Grigno

Val Rendena: Pinzolo - Lago Ponte Pià

Val di Sole: Pejo - Ponte di Mostizzolo

Bicycle path Val di Non
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Maj 2017 11:28 

Rejestracja: 18 Lut 2012
Posty: 68
Orientujecie się czy do autobusów w Trentino można pakować rowery?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Maj 2017 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@‌pachi1‌
rower/bus
:arrow: http://www.ttesercizio.it/TTEServizi/15 ... bikes.aspx
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Maj 2017 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Rzuć okiem tutaj :arrow: http://www.valdisole.net/IT/Dolomiti-Ex ... no-e-Bici/
http://www.valdisole.net/upload/files/M ... -16-17.pdf

Ja już rzuciłem okiem na te trasy i moja propozycja wygląda tak:
- nie szukałbym "bazy" tylko bym spał w rożnych miejscach, tak jak mi wygodniej ze względu na te trasy
- nie wiem jak dokładnie sobie to zaplanowałeś, ale ja bym to zrobił tak (i mój plan zakłada jazdę z bagażem):
dzień 0 - spanie w Trento
dzień 1 - Trento-Tione di Trento-Dimaro <-tam spisz za ok 35€ ze śniadaniem; ok 90km; pół dnia lekko pod górkę a potem bardziej ale bez przesady
dzień 2 - Dimaro-Peio-Dimaro i potem sobie zjeżdżasz tam gdzie znajdziesz spanie; pierwsze 20km tej trasy to podjazd a reszta to zjazd; +/-90km (zależy dokąd zechcesz)
jak by co to tam z Mezzana kursują jakieś pociągi (link u góry) ale trenitalia to to chyba nie jest
dzień 3 - Bolzano-Trento (ja bym odpuścił; tam może być taki ruch, przemysł itp że cały urok pryśnie) - pociągów kupa to sobie jakoś to zorganizujesz ale miej na uwadze, że w pewne dni regionalne pociągi mogą być tak zapchane, że igły nie wciśniesz (nie wiem kiedy się wybierasz ale unikaj długich weekendów itp)

Najgorzej to z tym Val di Fassa. W sensie, że nie ma pociągów. Są autobusy ale nie wiem jak to funkcjonuje.
Luknij tutaj :arrow: http://www.fassa.com/EN/How-to-get-here/#731678
Możesz jeszcze poszperać :arrow: http://www.bikeitalia.it/
I trochę auto-reklamy: byłem tam nie daleko para lat temu, w Lavarone ;) :arrow: zlota-polska-jesien-we-wloszech,1506,60989 (w końcowej części)

I jeszcze weź pod uwagę jaki typ roweru najbardziej Ci się przyda... Te trasy są chyba prawie całkowicie wyasfaltowane.
Powodzenia! :D
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Maj 2017 11:28 

Rejestracja: 18 Lut 2012
Posty: 68
A czy są szlaki na MTB? Takie jak nad Gardą typu vialle Ponale?
Czy większość tras jest wyasfaltowanych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Maj 2017 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@‌pachi1‌
Myślałem, że przestudiowałeś tą stronę co wcześniej zapodałeś... Tam to wszystko pisze.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Maj 2017 14:42 

Rejestracja: 18 Lut 2012
Posty: 68
Ok. Jutro na spokojnie na kompie się zapoznam. Na telefonie to nie nie to samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Maj 2017 12:00 

Rejestracja: 18 Lut 2012
Posty: 68
namteH, już mam opracowany plan wycieczki.

W dwa dni planujemy zrobić Brentę dookoła (country), później przedostać się do Ora Auer i Cavalese i jazda po Val di Fiemme Val di Fassa.

Moją największą bolączką jest fakt, że pierwszą noc spędzam w Trydencie, gdzie jest jedna wypożyczalnia rowerów, która życzy sobie 90 euro za 3 dni. Dla porównania wypożyczalnia w Diamaro życzy sobie 43 euro.

Po skończeniu powyższych tras musiałbym wrócić komunikacją miejską do Diamaro i następnie komunikacją miejska do Trydentu, skąd planuję udać się do Bolonii.

Czy możesz polecić jakąś wypożyczalnię gdzieś w obszarze San Michele All'adige, Mezzocorona, która ma rynkowe ceny?

Będę tam przed sezonem, więc jeszcze nie działają firmy, które przewożą rowery między miejscowościami.

Wysłałem też zapytanie do firm, które organizują rower, nocleg, jedzenie i transport, ale zero odzewu, może dlatego że nie ma jeszcze sezonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Cze 2017 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@‌pachi1‌
Nie mam pojęcia o wypożyczalniach rowerów.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Cze 2017 14:27 

Rejestracja: 18 Lut 2012
Posty: 68
Wróciłem z mojego wypadu w Dolomity, więc opiszę, jak wszystko wyglądało na miejscu.
W pierwszy dzień z lotniska w Bergamo dostaliśmy się bezpośrednio do Trydentu. Cena busa za jedną osobę 39 zł. Do Trydentu dotarliśmy po 22 i udaliśmy do hotelu. Cena od 2 osób ze śniadaniem 56 euro. Na drugi dzień wybraliśmy się pociągiem do Dimaro. Tam wypożyczyliśmy rowery, cena za 4 dni 60 euro. W związku, że zaplanowaliśmy podróż dookoła Dolomiti di Brenta szlakiem rowerowym Brenta Bike, musieliśmy wynająć taxi, która zabrała część naszych rzeczy do hotelu w Mezzocorona, skąd planowaliśmy dostać się do Val di Fiemme. Cena za przewóz bagażu 80 euro. Oznakowanie szlaku rowerowego Dolomiti di Brenta znajduje się zaraz przy biurze informacji turystycznej w Dimaro. W pierwszy dzień na szlak wyruszyliśmy dość późno, bo o 14:30. Planując wyjazd pamiętajcie o przerwie w pracy między 12 a 14:30. Przerwa bardzo komplikuje życie. Aby dostać się na szlak Brenta Bike należy wyjechać z Dimaro drogą asfaltową w stronę Madonna do Campiglio. Na pierwszym zakręcie zobaczycie oznakowanie szlaku Brenta Bike. W tym miejscu należy wjechać w las na drogę szutrową. Szlak prowadzi cały czas pod górę, bardzo stromo. W pewnym momencie, kilka kilometrów przed Campo Carlo Magno należy z lasu wyjechać na drogę asfaltową w kierunku Madonny. Z Campo Carlo Magno zaczyna się zjazd. Pierwszy nocleg mieliśmy w Pinzolo. Cena 70 euro ze śniadaniem. Z Pinzolo wyruszyliśmy szlakiem w kierunku jeziora Molveno i miejscowości o tej samej nazwie. Na tym odcinku przeważały zjazdy, ale było kilka stromych podjazdów. Z Molveno stromym podjazdem około 8 km udaliśmy się do Mezzolomrardo i Mezzocorony. Zjazd zaczyna się 2 km za Andalo i trawa do samej Mezzocorony. Nocleg w Mezzocorona 82 euro ze śniadaniem. Na drugi dzień z Mezzocorony udaliśmy się do miejscowości Ora pociągiem, uwaga w Mezzocoronie są dwie stacje, aby przedostać się do Val di Fiemme trzeba jechać pociągiem z Mezzocorona Fermata. Z Ory autobusem dostaliśmy się do Cavalese, a stamtąd do Predazzo. Niestety kolejka Latemar jest otwierana dopiero od 17 czerwca, więc udaliśmy się dość prostym szlakiem w kierunku Bellamonte. Z Bellamonte zjazdem wróciliśmy do Predazzo. Cena hotelu w Predazzo 80 euro ze śniadaniem. Z Predazzo wróciliśmy bezpośrednim autobusem do Trydentu, tam w pociąg i pojechaliśmy do Daolasa, gdzie już funkcjonowała kolejka. Kolejką wyjechaliśmy na ponad 2 tyś. metrów, aby szlakiem zjechać do Dimaro, gdzie oddaliśmy rowery. Druga cześć wycieczki obejmowała La Spezię, Cinque Terre, Florencję, Bolonię i Rimini. Wszystko transportem publicznym, pociągami czy Flixbusem. Gorąco wszystkim polecam Dolomity na rower, a w szczególności szlak Brenta Bike, który prowadzi przez przepiękne miejsca. Minusem szlaku jest jego słabe oznakowanie. Dla osoby, która jest tam pierwszy raz, oznakowanie może wydawać się zbyt rzadkie i nie precyzyjne. Szlak Brenta Bike pokrywa się z innymi szlakami w Val di Sol, ze szlakiem Brenta Trecking, ale z mapą i nawigacją w telefonie można się odnaleźć. Częściowo jechaliśmy szlakiem Brenta Bike Expert, częściowo Brenta Bike Family. Jeśli macie pytania, piszcie. Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group