Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 543 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
#501 PostWysłany: 04 Sty 2023 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Przy opcji premium w Centauro nikt nawet nie patrzy na samochód przy zwrocie.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#502 PostWysłany: 04 Sty 2023 11:36 

Rejestracja: 12 Paź 2022
Posty: 28
Niestety ja szukam czegos w Palermo w polowie marca. Jedyna drivalia ma rozsadne ceny z ubezpieczeniem u nich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#503 PostWysłany: 14 Sty 2023 22:06 

Rejestracja: 14 Sty 2023
Posty: 5
Kochani, lada chwila będę miał okazję pozwiedzać Sycylię. W planach jest wynajem samochodu. Nie mam kredytówki, stąd pytanie: będę brać oczywiście pełne ubezpieczenie, ale zastanawia mnie jedna informacja na stronie wyszukiwarki: "Pamiętaj: Jeśli korzystasz z Visa Debit, MasterCard Debit, Maestro, Visa Electron, MasterCard Prepaid, będziesz musiał wykupić dodatkowe ubezpieczenie przy odbiorze. Zwykle kosztuje ono około 20 EUR dziennie, ale cena ubezpieczenia różni się w zależności od klasy samochodu i dostawcy."
Jeżeli wykupuję pełne ubezpieczenie, dodatkowo depozyt 500 EUR na karcie debetowej to doliczają coś jeszcze za debetówkę?
Samo auto (Panda lub podobne) w Felirent koszt 9,60€ za 4 dni, z pełnym ubezpieczeniem wychodzi 40.18€
Z kolei na discovercars: 42.15 zł + 119.54 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#504 PostWysłany: 15 Sty 2023 21:57 

Rejestracja: 15 Sty 2023
Posty: 1
Planuję wynająć auto w Katanii i prawdopodobnie zdecyduję się na Centauro. Mam parę pytań do osób które tam wynajmowały:
- premium i smart cover to jedno i to samo? Przy wyszukiwaniu auta na stronie Centauro pokazuje się Premium:
All inclusive cover without excess
You do not need to leave a deposit
Full-Full
With express check-in
Additional driver
a we wszelkich innych miejscach (np w warunkach umowy) piszą tylko o tym smart cover
- jak się bierze premium / smart cover to jest pełne ubezpieczenie od wszelkich uszkodzeń? W sensie nie trzeba dokupywać dodatkowych ubezpieczeń żeby się nie "przejechać"?
- nie ma żadnych dopłat w związku z tym ubezpieczeniem? Cena którą pokazuje przy wyszukiwaniu auta to cena końcowa?
- płaci się coś przy rezerwacji czy dopiero przy odbiorze? I wystarczy karta debetowa?
- co w przypadku jakichś problemów w trakcie wynajmu? Mają jakąś infolinie czy coś takiego? Na stronie internetowej ciężko znaleźć jakiekolwiek dane kontaktowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#505 PostWysłany: 02 Lut 2023 13:53 

Rejestracja: 13 Sty 2023
Posty: 25
Loty: 16
Kilometry: 24 256
Nie orientujesz sie moze w jakich godz są otwarci, musiałbym oddać auto około 7 rano w niedzielę.
W google i na stronach pośredników sprzeczne informacje
Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 02 Lut 2023 14:11, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#506 PostWysłany: 02 Lut 2023 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Tez oddawałem wcześniej. Po prostu trzeba zrobić zdjęcia auta i wrzucić kluczyki do skrzynki. Chyba nie znalazłem tak wcześniej otwartego punktu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#507 PostWysłany: 04 Lut 2023 14:55 

Rejestracja: 04 Lut 2023
Posty: 1
@sanchopan czy mogłabym prosić o namiar na p. Sylwię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#508 PostWysłany: 04 Lut 2023 15:07 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Już wcześniej dawałem, ale pisali, że albo nie pracuje albo nie połączą - więc pewnie to już nieaktualne.
Oferty podobnej też od dawna nie znalazłem w Avis. Więc pewnie to już "se ne vrati". ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#509 PostWysłany: 08 Lut 2023 13:59 

Rejestracja: 08 Lut 2023
Posty: 1
Witam serdecznie,
na marzec mam już zaplanowany tygodniowy wyjazd na Sycylię dokładnie do Trapani.
Czy macie wartą polecenia wypożyczalnię aut? Przez stronę Ryanaria czy innych wyszukiwarek aut, najczęsciej występuje Sicily by car oraz Drivalia, ceny jak na 5 dni wynajmu bardzo korzystne ok. 300 wiadomo plus ubezpieczenie.
Macie jakieś doświadczenia z tymi wypożyczalniami?
Pozdrawiam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#510 PostWysłany: 08 Lut 2023 16:09 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Mialem w famtym roku wypozyczony samochod renault scenic 7 osobowy, 200 eoro na 4 dni,zadnych kart,zadnych kaucji,sszystko super.Pani Polka,ma w Trapani biuro podrózy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#511 PostWysłany: 12 Lut 2023 18:23 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Odradzam firmę TDS wynajmującą samochody. Udziela sie tu i reklamuje Polka p.Dominika. Niestety, po wpłacie 70 euro zaliczki i próbie rezygnacji na miesiac przed terminem na początku były problemy z kontaktem, a ostatecznie nie dostałam ani euro zwrotu. Straszono mnie jeszcze, że ściągną całą kwotę za samochód (360 euro !!!). To nie był mój pierwszy wynajem auta, ale z takim traktowaniem sie nie spotkałam. Nie maja na stronie szczegółowych warunków wynajmu! Powołali się na prawo włoskie. A wiemy dobrze, że często można odwołać do 24 h przed przyjazdem. To moje pierwsze doświadczenie z rodakiem za granicą, nie wyszło ono na plus:(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#512 PostWysłany: 12 Lut 2023 18:33 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
O tej wypożyczalni jest bardzo dużo negatywnych opinii na włoskich grupach na fb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#513 PostWysłany: 12 Lut 2023 18:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
a ostatecznie nie dostałam ani euro zwrotu.

A dlaczego miałaś dostać, skoro warunki najmu tego nie gwarantowały?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#514 PostWysłany: 06 Mar 2023 08:37 

Rejestracja: 13 Sty 2023
Posty: 25
Loty: 16
Kilometry: 24 256
Witam
Właśnie wróciłem z Katanii
Kilka informacji na temat wypożyczenia auta
My wybraliśmy Centauro, cena od 2-5 marca przez DuYouSpain to 52E z pełnym zewnętrznym ubezpieczeniem
Wybraliśmy najmniejsze auto, otrzymaliśmy Opel Corsa 21000 km
Cały poobijany , jak to większość aut w tej części.
Sama wypożyczalnia poza terminalem jakies 300 metrów za terminalem C
Obsługa bardzo miła, po angielsku można sie dogadać, jedna próba wciśnięcia własnego ubezpieczenia, po informacji, że mamy własne tylko zapytanie czy wiemy jak wygląda proces ewentualnej likwidacji szkody. ( wiemy:) )
Dostaliśmy kluczyki, bezpłatnie łańcuchy śniegowe ( podobno takie przepisy jeśli chodzi o wyjazd np do Palermo - jak za darmo to nie przeszkadza) i droga na parking- samemu, nikt nie idzie z nami sprawdzić auta, jedynie o co poproszono to możemy zrobić zdjęcia lub film ze stanem auta i paliwa jeśli oczywiście chcemy.
Paliwo 3/4 zablokowano 75E
Depozyt 1050E zablokowany 02.03. zwrot na kartę 05.03. bez potrąceń
Z ciekawostek, otrzymanych bezpośrednio od pani która nas obsługiwała honorują również karty debetowe do blokady depozytu
Zwrot auta bezproblemowy, okolo 2 min, nikt nie oglądał z nami auta
Jak dla mnie super.
Góra
 Profil Relacje PM off
luc.sikora lubi ten post.
 
      
#515 PostWysłany: 16 Mar 2023 16:28 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 27
Kashpir napisał(a):
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku Katania CTA .


Wypożyczalnia: Easycarhire

Samochód: miałem rezerwację na Volkswagen Polo lub podobny. Dostałem Citroena C3 w benzynie. Opcja full-full, bez limitu km.
Cena: 7,39 euro za 2 dni w listopadzie; zaliczka 0,89 EUR płatna w doyouspain, reszta do dopłaty przy odbiorze.
Niestety dopłaty za wynajem żądają tą samą kartą, której używamy do depozytu, a była to kredytówka rozliczana w PLN ze słabymi kursami wymiany – na szczęście kwota niewielka.


Na minus u mnie jeszcze marka samochodu (jak wspomniałem wyżej), ale za niską cenę jestem w stanie to znieść. ;)


Cześć, też mam zarezerwowany samochód z tej wypożyczalni i mam pytanko odnośnie tego fragmentu. Płaciłem część za rezerwację kartą debetową przez internet. Resztę jak rozumiem muszę dopłacić tą samą kartą? Dodatkowo co jeśli płaciłem wirtualną kartą debetową? Czy wtedy depozyt może być z innej karty? Wyrobiłem sobie właśnie kredytówkę żeby mogli zablokować kaucję bez dodatkowych opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#516 PostWysłany: 08 Kwi 2023 11:08 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Niedawno wypożyczalem auto z Sicily by Car i uczucia mam mieszane.
Z jednej strony wszystko tak jak w umowie. A nawet co ciekawe to zaplacilismy mniej niz wynikało z rezerwacji (10-15% mniej) nie wiem dlaczego ale nie protestowalem z pełnym ubezpieczeniem jakiego wymagali przy wynajmie z kartą debetową. Peugeot kombi w dieselu. Depozyt 300Eur.

Gość z obslugi dobrze mówil po angielsku-powiedzial że auto ubezpieczone, nie ma sensu robic zdjec wazne zeby nie nabrudzic we wnetrzu i zgadzalo sie paliwo. Protokol z odbioru podpisany przy kasie i idziemy po auto.
Auto poobijane jak to we wloszech i uszkodzenia na protokole mniej-wiecej pokrywaja sie ze stanem faktycznym.
Mniej-więcej jest tutaj istotne. Auto ma spora wgniote pod lampą przednia na styku zderzaka i nadkola. Zaznaczone na protokole jakby bylo miedzy kołem a nadkolem. Oczywiscie zdjecia zrobione.

Auto oddajemy poza godzinami pracy biura, robimy zdjecia, klucz do skrzynki.
Raport z ogledzin przychodzi mailem i oczywiscie wspomniane uszkodzenie jest oznaczone jako nowe. Od razu wysylam maila żeby nie robili sobie żartow i informacje ze zakwestionuje wszyskie takie zgloszenia na podstawie zdjeć. W odpowiedzi że ok, zero dodatkowych kosztów zamykamy umowe.

Wrzucam bardziej dla przestrogi. Jestem przekonany że niejedną osobe w ten sposób naliczyli. Wg taryfikatora ktory przychodzi z umową uszkodzenie to ~1000Eur kary.

Z wypozyczalni można korzystać, ale moim zdaniem tylko z pełnym ubezpieczniem

Uwaga, wjazd na parking wypożyczalni na lotnisku w Palermo jest kiepsko opisany i za pierwszym razem zjechałem na ogólny parking.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz101 lubi ten post.
 
      
#517 PostWysłany: 08 Kwi 2023 16:53 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
A ma ktoś sprawdzona wypożyczalnię w Marsala? Sprawdziłam już kilka i nie ma opcji wynajmu w tym mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#518 PostWysłany: 11 Kwi 2023 08:38 

Może ostatnio ktoś brał coś w Trapani i poleci? oprócz TDS oczywiście.
Góra
 PM off  
      
#519 PostWysłany: 11 Kwi 2023 08:47 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Sama szukam czegoś sensownego, ale ceny z pełnym ubezpieczeniem na początek maja to śmiech.

Zaskakuje mnie poziom dopłat za wynajem samochodu w mieście, większość wypożyczalni bez dopłaty jest na lotnisku.

Obecnie patrzę na EasyTrapani - jakieś świeże opinie? oraz Turismo Trapani - wynajem w mieście bez dopłaty, ale cena 60eur+
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#520 PostWysłany: 11 Kwi 2023 10:00 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
Anonymous napisał(a):
Może ostatnio ktoś brał coś w Trapani i poleci? oprócz TDS oczywiście.


waycar

brałem w zeszłym tygodniu na 5 dni przez pośrednika doyouitaly (z ubezpieczeniem full) bo tu wyszło najtaniej ze wszystkich znanych mi pośredników. Dostałem prawie nową pandę, bez ani jednej ryski. Wymagana karta kredytowa kierowcy. Zwrot - biuro było zamknięte więc klucze do wrzutki, bez żadnych protokołów. Blokada 600 E, zdjęta dzień po oddaniu auta. Paliwo wg doyouitaly miało być full/full, ale dostałem 3/4 i tyle też musiałem zwrócić.
W biurze zaproponowano mi dokupienie ich ubezpieczenia, z opcją - bez blokady kaucji na karcie kredytowej. Powiedziałem że mam ubezpieczenie od pośrednika, pan grzecznie spytał czy wiem z czym to się je, czyli że w przypadku szkody oni ściągają kasę z karty a zwrotu będę domagał się od ubezpieczyciela. Jak powiedziałem że wiem to już nie było wciskania tylko dostałem kluczyki z info gdzie stoi auto.
Ważne info - największa kolejka była do sicilibycar, do waycar byłem jedyny, inne wypożyczalnie też w zasadzie bez oblężenia.

W razie pytań - pisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinkonra lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 543 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group