Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Kwi 2019 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Kasujesz tylko za pierwszym razem (autobus/metro) wsiadając do autobusu musisz ją po prostu mieć, wsiadając do metra otwierasz nią bramki.

Info świeże.

Linia metra A nie zatrzymuję się na między stacjami Flamino i Termini. Stacje Republicca, Batistini i Spagna są nieczynne, info istotne bo z tych stacji blisko do niektórych zabytków. Ma tak być przez kilka tygodni. Niby ma kursować komunikacja autobusowa pomiędzy, ale jak we Włoszech nic z tego przynajmniej do dziś.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 15 Kwi 2019 13:07 

Rejestracja: 29 Sty 2019
Posty: 12
Loty: 10
Kilometry: 16 270
Dziękuję za podpowiedź, już po powrocie mogę potwierdzić, swoją drogą komunikacja autobusowa w Rzymie jest tragiczna stare zdezelowane skrzypiące autobusy, woda kapiąca w czasie deszczu na głowę, brak rozkładów ,jeżdżą jak chcą...nawet kontroli biletów nie było przez 3 dni pobytu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 15 Kwi 2019 13:17 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
To nie wiedziałeś , że komunikacja rzymska pochodzi z czasów...Nerona? Kazał zakupić trochę busów i jak do tej pory i sam to odczułeś jeszcze jeżdżą :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 21 Kwi 2019 00:58 

Rejestracja: 21 Kwi 2019
Posty: 1
Cześć.

Przesyłam informacje na która natknąłem się przygotowując sie do wycieczki do Rzymu. Czy może ktoś potwierdzić czy na większy bagaż trzeba kupować bilet w komunikacji miejskiej?

Conditions of carriage (excerpt)
A child up to the age of 10 accompanied by an adult does not need a ticket.
Tickets are required for luggage >50x30x25 cm, bicycles and pets.
No tickets are required for seeing-eye dogs, folded baby buggies and musical instruments which do not exceed 150x50x20 cm.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 06 Lip 2020 08:18 

Rejestracja: 10 Gru 2018
Posty: 4
Cześć,

Nie chcę tworzyć nowego tematu dla być może błachej sprawy więc podczepię się pod transport rzymski.

Interesuje mnie trasa Rzym - Castel Gandolfo - Ciampino Airport.
O ile połączenie Rzym - Castel Gandolfo nie budzi wątpliwości o tyle trudno powiedzieć czy da się z tych okolic (załóżmy że ze wszystkich okolic jeziora) dojechać na lotnisko. Google pokazuje mi przesiadkę i trasę ponad 1h. A może istnieje jakaś bezpośrednia alternatywa? Ktoś coś? z góry dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 18 Lip 2020 19:30 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Jak działa w Rzymie system rowerów miejskich?
Bardzo dawno temu byłam w Rzymie, więc raczej miasta nie znam. Zależy mi na powłóczeniu się po mieście przez 2-3 dni i zwiedzaniu z bardzo luźnym planem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 19 Lip 2020 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Nie wiem, jak działa system rowerów, o który pytasz, ale biorąc pod uwagę:
  • upały dające się we znaki nawet pieszym
  • pagórkowaty charakter miasta
  • praktyczny brak infrastruktury dla rowerów
odradzałbym ten sposób podróżowania. Widziałem jednak dużą ilość hulajnóg do wynajęcia wokół praktycznie każdej atrakcji, więc może warto rozważyć ten typ komunikacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 19 Lip 2020 15:52 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Na codzień poruszam się rowerem. Znam ukształtowanie Rzymu oraz pogodę. Niestety co do infrastruktury się zgadzam i jak to miało swój urok w mniejszych włoskich miastach tu rzeczywiście może być trudno.
Jeszcze poszukam, mam kilka wypożyczalni jednak to trochę bardziej wymagająca opcja.
Dzięki za info o hulajnogach. Może się przekonam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 27 Lip 2021 14:10 

Rejestracja: 13 Gru 2020
Posty: 4
Mam dwa pytania o transport:
Bilet BIT 100 jest ważny przez 100 minut, ale tylko na jedną podróż w metrze - jak liczą się przejazdy koleją (zarówno miejską jak i regionalną)? Np. czy można zacząć podróż kolejką z Lido (tam chyba wszędzie są bramki) i przesiąść się na metro na tym samym bilecie?

Czy ktoś ostatnio korzystał z Ubera i temu podobnych większą grupa? Z uwagi na obostrzenia miejsce koło kierowcy musi zostać wolne, ale w Polsce aplikacja pokazuje , że do standardowego samochodu zmieści się troje pasażerów, a we Włoszech - tylko dwóch. Czy ktoś testował przejazd w trójkę jedną taksówką w Rzymie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 27 Lip 2021 15:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
triposlaw napisał(a):
Dziękuję za podpowiedź, już po powrocie mogę potwierdzić, swoją drogą komunikacja autobusowa w Rzymie jest tragiczna stare zdezelowane skrzypiące autobusy, woda kapiąca w czasie deszczu na głowę, brak rozkładów ,jeżdżą jak chcą...nawet kontroli biletów nie było przez 3 dni pobytu
Odkopując stary post z 2019 roku, musze napisać, że wiele się zmieniło przed te dwa lata. Wszystkie autobusy, którymi jeździłam w Rzymie były nowe, nieprzeciekające, i nie skrzypiały. Na przystankach były rozkłady jazdy, i o dziwno, autobusy kursowały według tych rozkładów. I wisienka na torcie - 2 razy trafiłam na kontrolerów w autobusie.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 10 Sie 2022 12:45 

Rejestracja: 19 Lis 2018
Posty: 24
W czerwcu byłem w Rzymie, a dzisiaj dostałem list do skrzynki z ATAC ROMA. (spółka komunikacji miejskiej).
Najpierw się przestraszyłem, że jakiś mandat (ale jaki, samochodem nie jeździłem, bilety w metrze kasowałem, nikt mnie nie kontrolował?) a tu się okazało, że dostałem list z przeprosinami i 2 bilety po 1,5 Euro. I faktycznie, przypomniałem sobie, że kupowałem 2 bilety w automacie w metrze -zapłaciłem kartą, automat coś pomielił, wyświetlił jakiś błąd windowsa i biletów nie wydał. Napisałem od razu reklamację (dane potrzebne do reklamacji były na automacie) na komórce i zapomniałem o sprawie, raczej pomyślałem, że oddadzą mi 3 Euro na kartę (albo wogóle tylko blokada zejdzie).
Niby Włochy a taka obsługa klienta :).
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 10 Sie 2022 12:51 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Dobre:), pomijając jeden istotny fakt, że ta wysyłka kosztowa ich pewnie więcej niż wartość tych biletów :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 15 Sie 2022 22:33 

Rejestracja: 13 Sie 2022
Posty: 21
Loty: 1
Kilometry: 896
DaDa napisał(a):
Jak działa w Rzymie system rowerów miejskich?
Bardzo dawno temu byłam w Rzymie, więc raczej miasta nie znam. Zależy mi na powłóczeniu się po mieście przez 2-3 dni i zwiedzaniu z bardzo luźnym planem.


Miłośnikom rowerowego zwiedzania mogę polecić Via Appia Antica. W maju pogoda była w sam raz na tego typu aktywność :)
_________________
Zapraszam na mojego bloga o podróżach po Polsce i świecie Polska Po Godzinach
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 11 Gru 2022 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Dziś (może jeszcze ktoś skorzysta ;-)), 18.12, 24.12 komunikacja w Rzymie za darmo.

https://romamobilita.it/it/media/tm/dic ... c-attive-3
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ves123 uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 27 Gru 2022 17:56 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
Czy ktoś się orientuje czy w tej aplikacji TicketAppy dla ATAC można aktywować kilka biletów równocześnie czy każdy musi mieć osobne konto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 27 Gru 2022 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Nie wiem jak w TicketAppy, ale w MyCicero bez problemu aktywowałem kilka biletów jednocześnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
marrak lubi ten post.
marrak uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 29 Paź 2023 09:10 

Czy pociąg regionalny wchodzi w skład biletu np. Roma 72H czy za pociąg do miasta trzeba zapłacić osobno?
Góra
 PM off  
      
#78 PostWysłany: 12 Lut 2024 14:49 

Rejestracja: 10 Kwi 2021
Posty: 22
Czy ktoś może odpowiedzieć? To by się pokrywało z moim pytaniem. Planuję zatrzymać się w okolicy "P. Togliatti" i dojeżdzać do "Termini". Jak najefektywniej poruszać się koleją? Czy te bilety się łączą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 14 Lut 2024 01:37 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Wygląda na to, że twój adres mieści się w Roma Citta a karta Roma 72H ważna na pociągi w tym terenie.
https://www.atac.roma.it/docs/default-s ... b11f0c6_24
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group