Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1181 PostWysłany: 08 Maj 2020 11:51 

Rejestracja: 08 Maj 2020
Posty: 3
Mam taki problem byłam w październiku 2019 roku na Sycyli i tam wypożyczałam auto z wypożyczalni B-Rent przez portal Vehicle Rent. Wszystko było ok, zapłaciłam opłatę za wypożyczenie. Na miejscu zablokowali mi kaucję. Po oddaniu na protokole nie było żadnych uszkodzeń. Kaucja zwrócona, temat skończony. Dzisiaj czyli ponad pół roku po podróży została mi naliczona dodatkowa opłata w wysokości 70 euro. W mailu było podane, że ściągają z racji nie opłaconych "rental cost", ana dołączonej fakturze oczywiście po włosku, jest napisane, że naliczyli mi "dzienna taryfę" za cały tydzień użytkowania.
Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją ?
Dodam, że to było moje pierwsze w życiu wypożyczenie auta.
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
Iga


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 08 Maj 2020 13:37, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#1182 PostWysłany: 08 Maj 2020 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Pisz do Vehicle Rent, bo przez nich robiłaś rezerwację, poszukaj papierów z wypożyczalni czy masz potwierdzenie wpłaty i czekaj :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1183 PostWysłany: 08 Maj 2020 13:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Może oddałaś auto później, niż powinnaś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1184 PostWysłany: 08 Maj 2020 13:42 

Rejestracja: 08 Maj 2020
Posty: 3
Oddałam na pewno zgodnie z terminem oddania. Napisałam maila do wypożyczalni z potwierdzeniem zapłaty i prośbą o wyjaśnienie za co mi ściągnęli po takim czasie :) Zobaczymy.
Dziękuje za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1185 PostWysłany: 08 Maj 2020 13:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
Oddałam na pewno zgodnie z terminem oddania.

Godzina też się zgadzała na protokole zdania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1186 PostWysłany: 08 Maj 2020 13:45 

Rejestracja: 08 Maj 2020
Posty: 3
boots napisał(a):
Cytuj:
Oddałam na pewno zgodnie z terminem oddania.

Godzina też się zgadzała na protokole zdania?


z tego co pamiętam to tak, bo wszystko dokładnie sprawdzałam na miejscu. Aczkolwiek teraz pewności nie mam, bo nie mogę znaleźć tych papierów z protokołem oddania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1187 PostWysłany: 28 Cze 2020 16:10 

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 10
Loty: 13
Kilometry: 25 168
Cześć,
wkrótce wybieram się do Bari i planuję wynająć auto na 6 dni.
Czy korzystał ktoś z pośrednika Discoverycars? Mają bardzo konkurencyjne ceny, ale szczerze mówiąc nigdy o nich nie słyszałam.
Będę wdzięczna za opinie.
Może ktoś poleci inną sprawdzoną stronkę/ wypożyczalnię?
Z góry dzięki!
Pozdrawiam,
Magda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1188 PostWysłany: 28 Cze 2020 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
https://pl.trustpilot.com/review/discovercars.com
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1189 PostWysłany: 28 Cze 2020 22:06 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 68
Korzystając z promocji LOT-u, kupiłem bilety na ostatni tydzień sierpnia do Olbii. Póki co najlepszą ofertę znalazłem bezpośrednio na amerykańskiej stronie AVIS-a (sic!) - za tydzień Renalt Clio 184 USD, gdzie na wszystkich porównywarkach ceny zaczynają się od tysiąca PLN w górę. Powyższa oferta zawiera CDW, tylko właśnie... Do jakich wartości jest CDW? Zazwyczaj się spotykałem, że jest znosi ono odpowiedzialność do 0, a tutaj taka informacja. Nie mogę nigdzie znaleźć w potwierdzeniu wartości.

Załączniki:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 28.27 KiB | Obejrzany 2371 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1190 PostWysłany: 28 Cze 2020 23:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11307
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeśli nie można sprawdzić na stronie avis, to znaczy, że słaba strona. Szybkie sprawdzenie u pośrednika doyouspain pokazuje, że Clio w Avisie w Olbii ma kwotę excess (czyli wkład własny) w wysokości 1000 euro.
BTW - ubezpieczenie określane skrótem CDW przy wypożyczaniu w państwach europejskich oznacza najprostsze ubezpieczenie w którym chyba zawsze jest jakiś wkład własny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1191 PostWysłany: 29 Cze 2020 01:06 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 68
Tak, na Autoeurope też wyrzuca 1000 EUR. Drogawo. Dodam, że Avis, mimo możliwości obniżenia wkładu do 0, pobiera "Administration Fee" w wysokości 80 EUR za realizację szkody. Cóż, trzeba szukać dalej.

Załączniki:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 50.55 KiB | Obejrzany 2376 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1192 PostWysłany: 30 Cze 2020 23:33 

Rejestracja: 30 Cze 2020
Posty: 3
Witam wszystkich,
Zrobiliśmy rezerwacje auta poprzez autoeurope.com w Alghero w terminie 1.08 -15.08.
Najem obsługuje AVIS.
Bezpośrednio na stronie Avisa w tym terminie nie ma dostępnych aut.
Orientuje się ktoś, jak mamy upewnić się, że auto będzie dostępne? Autoeurope milczy na pytanie o potwierdzenie dostępności.
W ogólnych warunkach autoeurope jest zapis,że nie gwarantują dostępności samochodu...
Nie chcielibyśmy się niemile rozczarować na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1193 PostWysłany: 30 Cze 2020 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
reqo napisał(a):
że nie gwarantują dostępności samochodu...

Ale dostępności:
1. konkretnego samochodu (tego z obrazka)
2. typu, klasy samochodu
3. czy samochodu w ogóle?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1194 PostWysłany: 30 Cze 2020 23:56 

Rejestracja: 30 Cze 2020
Posty: 3
eskie napisał(a):
reqo napisał(a):
że nie gwarantują dostępności samochodu...

Ale dostępności:
1. konkretnego samochodu (tego z obrazka)
2. typu, klasy samochodu
3. czy samochodu w ogóle?

Pozwolę sobie zacytować ogólne warunki, których treść otrzymałem po opłaceniu rezerwacji:
Cytuj:
Auto Europe has arranged your rental with the car rental company shown on this booking confirmation. Auto Europe has acted as a booking agent in arranging the car rental between the rental company named on this booking confirmation and you. In the course of arranging this rental Auto Europe may have collected payment from you on behalf of the car rental company. This booking confirmation is not a rental agreement and Auto Europe does not provide car rental. When you pick up the vehicle, you must sign a rental agreement provided by the rental company named on this booking confirmation which will be subject to local laws. Auto Europe cannot be held responsible if you do not meet the car rental company’s requirements to rent a vehicle, or if you do not have available all necessary documentation

Chyba, że ja źle to interpretuję....(?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1195 PostWysłany: 01 Lip 2020 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
wszystko ok
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
reqo lubi ten post.
 
      
#1196 PostWysłany: 01 Lip 2020 00:11 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
A niby gdzie tak jest napisane?
Cytuj:
.że nie gwarantują dostępności samochodu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1197 PostWysłany: 01 Lip 2020 23:11 

Rejestracja: 30 Cze 2020
Posty: 3
boots napisał(a):
A niby gdzie tak jest napisane?
Cytuj:
.że nie gwarantują dostępności samochodu

Źle zrozumiałem, wszystko prawdopodobnie OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1198 PostWysłany: 10 Lip 2020 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 183
Kilometry: 333 672
platynowy
Dolaczam do zadowolonych z uslug Centauro.

Samochod wypozyczalem w Bergamo. Biuro znajduje sie 5 minut drogi od lotniska i klienci podwozeni sa darmowym shuttle busem. Obsluga jest bardzo mila i sympatyczna. Rezerwowalem bezposrednio przez ich strone Fiata 500 a ostatecznie dostalem Lancie Ypsilon klase wyzej choc i tak wiele sie nie roznily. Mialem ubezpieczenie zewnetrzne i nie probowali wciskac wlasnego. Auto nowka, przejechane tylko 2000 km z pojedynczymi drobnymi ryskami. Nie byly zaznaczone w raporcie, mowili ze nie kasuja za rysy mniejszych niz 5 cm (w raporcie jest wykreslone kolko o takiej srednicy). Dla pewnosci zrobilem tylko zdjecia. Jedyny drobny minus jest taki ze mialo byc full-full a okazalo sie byc zalane w 70%. Bezposrednio obok biura jest stacja benzynowa z dosc dobrymi cenami. Zdanie auta bezproblemowe, sprawdzenie samochodu zajelo moze minute. Zwrot depozytu (1050 + paliwo) w zasadzie od razu po zakonczeniu wynajmu (placilem debetowa n26), rozliczenie za paliwo tez tego samego dnia.

Bardzo polecam, nawet jesli sa kilka euro drozsi niz sieciowki albo gownofirmy typu goldcar
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1199 PostWysłany: 19 Lip 2020 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
Witam ponownie!

Znajomy ma problem i nie wiem jakiej porady mu udzielić.
W styczniu został zabukowany samochód na Sycylii przez GotRentalCars.com (jak piszą, są częścią bsp-auto.com), zrzut zrobiony dzisiaj z vouchera wystawionego już w styczniu, w momencie bukowania.

Dodatkowo, na drugim zrzucie przedstawiam "propozycję" pośrednika, na około trzy tygodnie przed wyjazdem, który anulował poprzedni voucher z powodu zaprzestania działalności przez JoyRent oraz pobrał 740 funtów zamiast 257.
W regulaminie nie ma słowa o takiej sytuacji, jest natomiast zapis, że cena podczas bukowania będzie honorowana.

Ktoś ma jakiś pomysł oprócz anulacji/chargebacku?
Ceny teraz za wynajem są jakieś kosmiczne :shock:

Załączniki:
Komentarz do pliku: Lipiec 2020, cena 740 GBP
A2.jpg
A2.jpg [ 78.57 KiB | Obejrzany 2042 razy ]
Komentarz do pliku: Styczeń 2020, cena 257 GBP
A1.jpg
A1.jpg [ 81.35 KiB | Obejrzany 2063 razy ]


Ostatnio edytowany przez micnur, 19 Lip 2020 17:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1200 PostWysłany: 19 Lip 2020 17:26 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Najpierw niech się skontaktuje z pośrednikiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group