Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1141 PostWysłany: 04 Gru 2019 12:49 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
Orientuje się ktoś czy w Bergamo na lotnisku zimą samochody mają opony zimowe?
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#1142 PostWysłany: 05 Gru 2019 01:13 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Ja kiedyś w lecie dostałem tam auto z zimowymi oponami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1143 PostWysłany: 05 Gru 2019 10:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
We Włoszech zimą są na ogół dwie opcje: auto z oponami zimowymi albo auto z oponami letnimi + dodane łańcuchy. A która z tych opcji - często loteria.
Góra
 Profil Relacje PM off
radoslaw uważa post za pomocny.
 
      
#1144 PostWysłany: 09 Gru 2019 09:18 

Rejestracja: 16 Mar 2018
Posty: 33
Jerry90 napisał(a):
Hej, chcę wypożyczyć auto na lotnisku w Katanii, mam tylko kartę debetową.
Mam dobre doświadczenia z Alamo dlatego zarezerwowałem przez rentalcars. Wiem, że tam akceptują debetowe - jest nawet napisane w regulaminie.

Sprawdziłem z ciekawości jak wyszłoby przez ryanair - jest dwukrotnie taniej z ubezpieczeniem. To samo auto, daty, lotnisko i wypożyczalnia(Alamo). Z tym, że tutaj w regulaminie piszą, że nie akceptują debetowych.. Jak to możliwe skoro to to samo Alamo? Czy to jakaś pomyłka/nieścisłość, czy to możliwe, że w zależności od pośrednika wypożyczalnia przyjmuje lub odrzuca karty debetowe?


Update:
Tak, to bałagan w systemie Ryanaira. Nie dało się za bardzo tego potwierdzić, ponieważ nie oferują też żadnego maila/telefonu typu support.
Jednak "zaryzykowałem" i wszystko było ok. Trzeba wierzyć oficjalnym stronom danych wypożyczalni, a nie temu co wypisuje pośrednik:)
W Alamo akceptują karty debetowe, oczywiście te z wypukłym nadrukiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1145 PostWysłany: 17 Gru 2019 09:49 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 38
Podzielę się swoimi wrażeniami (w całości pozytywnymi) wynajmu samochodu w wypożyczalni Sicily by Car na lotnisku w Bari.

Decyzja o wynajmie samochodu zapadła na kilka dni przed wylotem, nie będąc pewnym, czy zdążę zwiększyć limit kredytowy na karcie kredytowej do zabezpieczenia depozytu, zdecydowałem się wypożyczyć auto bezpośrednio w Sicily by Car, z pełnym ubezpieczeniem - rezerwując samochód klasy citroena c3 za 4 dni zapłaciłem 99,01 €.

Na miejscu kolejka przez punktem jedna z większych na lotnisku - efekt dobrej oferty. Miła pani powiedziała mi, że otrzymuję Peugeuta 2008 (samochód pół roku, 13000 przebiegu, stan idealny), na protokole uszkodzeń brak - zostałem poinformowany, że mogę obejrzeć auto na parkingu i jeżeli zobaczę jakieś uszkodzenia mogę wrócić aby zaznaczyć je na protokole, ale nie muszę, gdyż i tak mam pełne ubezpieczenie. Samochód mimo wszystko obejrzałem dokładnie i faktycznie nie znalazłem żadnych śladów użytkowania.

Depozyt wyniósł 200 € - zabezpieczenie na poczet zatankowania złego paliwa itp. W historii karty nie zobaczyłem blokady, nie zmniejszyło mi się też saldo dostępnych środków - nie wiem czy to tak działa, czy to kolejny problem z kartą WIZZ po fuzji z BNP.

W trakcie jazdy nabawiłem się mikro (1cm?) wgniotki na lewych drzwiach (ktoś prawdopodobnie stuknął mnie drzwiami na parkingu) i mikro ( 2 bądź 3 poniżej 1cm) rysek na prawych. Na protokole zdawczym otrzymałem jednak adnotację (no new damage). Pan sprawdził właściwie tylko stan licznika i czy nie ukradłem koła zapasowego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1146 PostWysłany: 29 Gru 2019 22:57 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 92
Loty: 43
Kilometry: 58 165
czesc, chciałem zapytać czemu jak rezerwujecie samochód, rezygnujecie z ich ubezpieczenia? Koszt tego ubezpieczenia wcale nie jest duży a śpi się spokojnie?
Czy jak biorę samochód z pełnym ubezpieczeniem to blokują mi na koncie i depozyt i wkład własny? jedno kosztuje 1450 euro a drugie 500 euro. Faktycznie, aż tyle blokują?
Wypozyczylem na stronie rentacar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1147 PostWysłany: 30 Gru 2019 00:09 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Rezygnujemy dlatego żeby nie płacić jak kolega 2 posty wyżej - 100 euro za 4 dni, tylko 10 euro za 4 dni :)
Czym innym jest blokada na karcie, a czym innym maksymalny wkład własny przy szkodzie - wszystko jest dobrze wytłumaczone w tematach o wypożyczalniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1148 PostWysłany: 30 Gru 2019 00:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11307
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@genselecta Ile to jest dużo, to kwestia osobista :) Natomiast ubezpieczenie bezpośrednio od wypożyczalni jest zawsze opcją najdroższą, choć również najwygodniejszą, bo zwykle nie ma blokady depozytu na karcie bądź jest on niski. Tańsza opcja to wykupienie ubezpieczenia u pośrednika typu rentalcars, economycarrentals, ale wtedy zawsze jest blokada na karcie. Najtańszą opcją jest wykup ubezpieczenia samodzielnie w firmach specjalizujących się w takich ubezpieczeniach, które oferują m.in. pakiety roczne, które są szczególnie korzystne dla osób, które często wypożyczają samochody. W tym przypadku również zawsze jest blokada na karcie.
W przypadku szkody blokada zmieni się w obciążenie w kwocie określonej przez wypożyczalnię a zwrotu trzeba dochodzić samemu przedstawiając dokumentację firmie ubezpieczeniowej. Każdy sam musi sobie ocenić, czy jest to dla niego akceptowalne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#1149 PostWysłany: 30 Gru 2019 18:40 

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 104
Powiem tak, ze czasem we Wloszech jak masz zamiar duzo jezdzic po centrach miast to warto dla swietego spokoju kupic ubezpieczenie od wypozyczalni. W Kwietniu bylem na Sycyli I aby wpakowac wozek, wzialem sobie kategorie Kombiak/estate. Jak przyjechalem na miejsce, to oczekiwalem ze zrobia mnie w wala, I dostane cos w stylu Fiata X. Tymczasem jak dostalem kluczyk to byla to nowka Volvo V60. Miala przejechane 800km a ja bylem 2ga osoba ktora wypozyczala to auto. W drodze z Palermo do San Vito Lo Capo zatrzymalismy sie na pizze w Castellamare Di Golfo I powiem ze ogolnie biore auto zawsze I wszedzie gdzie latam, to dawno nie jezdzilem po takiej zmianie poziomow. Gora dol I po takich stromiznach. Co skonczylo sie dwoma incydentami- w Castellamare przywalilem dolem zderzaka przy zjezdzie gdzie amortyzatory juz dalej nie daly rady. Kolejnego dnia kolo ruin w Segescie pojechalem do miasteczka cos zjesc. I zaklinowalem auto na schodach, tj bylo tak stromo ze srodek/blacha sie zblokowala na zjezdzie. Tak, tak, droga wiodla przez schody. Schudlem tam ze 2kg, I jak wyrzucilem rodzine I bagaze, to dopiero dostalem te 5cm, by sie cofnac.
Nie zlicze ile razy by we mnie ktos przywalil w Trapani/Palermo czy w Syrakuzach. Kazdego dnia mojej wycieczki plulem w brode ze nie kupilem tego ubezpieczenia w wypozyczalni, by miec swiety spokoj I moc skasowac to auto. Mialem ubezpieczony excess I by mi zwrocili, ale nie chcialem miec utopionych 2k Euro na jakis okres 3 miesiecy. Suma sumarum nie skasowali mnie za porysowany spod auta. Koles objechal kazdy bok z lupa ale pod spod sie nie schylil. Ogolnie tez w wypozyczalniach mozna targowac to ubezpieczenie I nawet zejsc o polowe. Czasem warto. Bo 100 euro nie jest warte ataku paniki codziennie po 20 razy, a tak w niektorych lokacjach we wloszech sie moze zdarzyc.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1150 PostWysłany: 10 Sty 2020 23:53 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 214
Przekopałem chyba wszystko.
I nie znalazłem.
Więc zapytuję - czy ktokolwiek wypożyczał auto w Neapolu i nie został oszukany / okradziony / naciągnięty / poczuł się zniesmaczony?
Ja wiem jak się tam jeździ ale mimo wszystko podjąłem decyzję. I wiem że chcę mieć pewne ubezpieczenie, bo tym razem nie zaryzykuję oszczędności na tym elemencie.
No - spokój kosztuje a tam tym bardziej...
Choć z drugiej strony są też oferty kosmiczne - za małe auto na trzy dni w połowie lutego :-(
Dlatego proszę o podzielenie się _pozytywnymi_ przypadkami w temacie wypożyczalni neapolitańskich.
Z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1151 PostWysłany: 12 Sty 2020 18:10 

Rejestracja: 12 Sty 2020
Posty: 9
Cześć, Co myśilicie o wypożyczalni na lotnisku w Bari od Autovia? Chciałbym zarezerwować przez Booking.com wraz z pełnym ubezpieczeniem Booking.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Neapol
#1152 PostWysłany: 12 Sty 2020 18:53 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 214
OK, odpowiem sam sobie.
W temacie Neapolu znalazłem to:
neapol-samochod-z-wypozyczalni,1407,83667
Gdyby jednak ktoś jeszcze miał jakieś doświadczenia, bardzo proszę o podzielenie się.
M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1153 PostWysłany: 12 Sty 2020 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@darek352
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... Italy.html
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1154 PostWysłany: 16 Sty 2020 11:47 

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 104
Jak latam do Wroclawia i uzywam Ryanaira jako brokera, to ta Autovia ma jakies kosmicznie male ceny, czasem polowe tego co place pozniej. To cos bardzo smierdzi. Jak cena za Niska, oznacza ze musza zarobic pozniej, na wyludzeniu oplat. Stad tez nigdy ich nie bralem. Opinie na tripie to tez potwierdzaja….

Generalnie opinie/gwiazdki u brokerow czasem sie przydaja, nie bierze sie w danej lokacji aut z najnizszymi opiniami, raczej ewentualnie najtansze ze srednich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1155 PostWysłany: 18 Sty 2020 13:20 

Rejestracja: 11 Paź 2019
Posty: 1
-- 18 Sty 2020 13:14 --

@darek352

Korzystałem i mogę szczerze polecić, żadnych problemów.

-- 18 Sty 2020 13:20 --

Michał Gajewski napisał(a):
@darek352

Korzystałem i mogę szczerze polecić, żadnych problemów.


moja opinia na stronie 56
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1156 PostWysłany: 28 Sty 2020 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 222
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
Mam pytanie odnośnie wynajmu poza godzinami otwarcia. Ląduję w BGY o 23:59 z WMI, Firefly jest otwarte dokładnie do 23:59. Czy ktoś próbował wypożyczyć w takiej konfiguracji? Różnica w cenie pomiędzy 23:00, a 00:30 wynosi ponad 50 euro, więc jest nad czym się zastanowić, a Firefly wypożycza w regularnej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1157 PostWysłany: 28 Sty 2020 21:14 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
Wypożyczalnia jest czynna do 23.59. Po za godzinami otwarcia trzeba dodatkowo zapłacić za wynajem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1158 PostWysłany: 28 Sty 2020 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
farmer napisał(a):
Mam pytanie odnośnie wynajmu poza godzinami otwarcia. Ląduję w BGY o 23:59 z WMI, Firefly jest otwarte dokładnie do 23:59. Czy ktoś próbował wypożyczyć w takiej konfiguracji? Różnica w cenie pomiędzy 23:00, a 00:30 wynosi ponad 50 euro, więc jest nad czym się zastanowić, a Firefly wypożycza w regularnej cenie.


Już nie masz gdzie wypożyczać tylko w Firefly! :-(
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1159 PostWysłany: 29 Sty 2020 02:32 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 18
Cześć
Czy ktoś ma doświadczenia z wypożyczeniem auta z VipCars? Lecę do Bergamo i ich pośrednictwo jest najtańsze. Niestety nic o nich nie wiem, może ktoś już przez nich rezerwował? Proponują ubezpieczenie przez RentalCovers.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1160 PostWysłany: 29 Sty 2020 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
frycu81 napisał(a):
Niestety nic o nich nie wiem

ale inni wiedzą
https://pl.trustpilot.com/review/vipcars.com
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group