Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 373 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 23 Wrz 2019 09:40 

Czesc. Korzystał juz ktos z oferty AVIS360 na Sycylii a dokladnie w Katanii na lotnisku? Na wloskiej stronie AVIS nie maja tam takiej promocji. Przez polska strone jest mozliwosc zabookowania z promocja AVIS360 ale czy pozniej nie bedzie problemow z odbiore auta bo beda zadac doplaty. Mial kto juz jakies doswiadczenia ???
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Japonka76, 23 Wrz 2019 12:43, edytowano w sumie 1 raz
ort.
 Relacje PM off  

#322 PostWysłany: 29 Wrz 2019 13:09 

Cześć wszystkim,

Ląduje 3 listopada w Katani(Ryanair) i chcę do 10 listopada wypożyczyć auto.
Po lekturze forum zdecydowałem się na Locauto.
Sprawdziłem na Ryanair i wypożyczenie Fiata Pandy wychodzi 273zł + 163 zł Ochrona Premium AXA. W sumie 436 zł
Ta sama Panda przez RentalCars wychodzi 309 zł + pełne ubezpieczenie 307 zł. W sumie 616 zł.

Przeglądam te ubezpieczenia i nie widzę tam wielkich różnic. Przejechałem i zwiedziłem spory kawał Europy ale zawsze własnym autem i w kwestii wypożyczenie debiutuje.
Niby wszystko na ten temat już przeczytałem(nawet złożyłem wniosek o kk) ale nadal mam mętlik w głowie :)

Podpowiedzcie proszę czy lepiej brać RC czy RYAN?

Ofertę bezpośrednią odrzucam bo koszty są dużo większe.
 Relacje PM off  

#323 PostWysłany: 29 Wrz 2019 13:42 

platynowy
Cytuj:
Przeglądam te ubezpieczenia i nie widzę tam wielkich różnic

A jakie widzisz?
Janusz212 uważa post za pomocny.

#324 PostWysłany: 29 Wrz 2019 13:58 

W Ryan ubezpieczenie nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych. W RC jest to w cenie.

W takiej sytuacji zarezerwują w RC. To nadal satysfakcjonująca oferta.
 Relacje PM off  

#325 PostWysłany: 03 Paź 2019 10:32 

Wróciłem z Sycylii i tak jak obiecałem zdaje relacje z wypozycznia samochodu w Avisie.
Auto wyniosło mnie 296 Euro z ubezpiczeniem (Avis360) za dwa tygodnie, odbiór i zdanie na lotnisku w Palermo, klasa C - CLio (do wyboru miałem jeszcze Fiata Qubo ale wydawało mi się że Clio będzie się lepiej prowadziło na autostradach a dodatkowa przestrzeń bagażowa nie była potrzebna na 2 osoby). Auto nowe, ~9500 km na liniczku, silnika diesla, nie było tragedii na podjazdach czy autostradach jeżeli chodzi o przyśpieszenie.
Podczas odbioru trzeba było poczekać trochę (nie ma co liczyć na numerek, bo się Włosi wpychają, jak wszędzie :). Blokada na karcie ~400 EUR (płaciłem kartą debetową MBanku z usługą walutową). W sumie to blokada była trochę większa niż w dokumentach ale nie umiałem się dogadać z czego wynika różnica. Ostatecznie blokada została zdjęta w czasie tych dwóch tygodni a 3 dni po powrocie konto zostało obciązone kwotą 296 EUR (swoją drogą ciekawe jak to jest możliwe, skoro limity transakcyjne były mniejsze). W sumie to nawet lepiej bo myślałem że będzie zwrot blokady który będzie przez bank przekonwertowany na złotówki a tak wyszlo dokładnie tyle ile miało być.
Podczas zdania auta tylko rzut oka na samochód i sprawdzenie poziomu paliwa.
Dodatkowo proponowano assistance za 4 EUR na dzień. W sumie to na początku trochę żałowałem, że nie wziąłem, jak zobaczyłem stan dróg ale nic się nie stało (koszt skoczystania z pomocy AVISa to 250 Euro)

Ogólnie jestem zadowolony :)
Jeszcze raz dzięki sanchopan za polecenie oferty.
 Relacje PM off  

#326 PostWysłany: 03 Paź 2019 10:49 

srebrny
To się cieszę, ja za miesiąc dreptam na Sycylię - takie trochę pokłosie pewnej książki o Taorminie i niejakim Massimo książkowym: żona dreptała ciągle, żeby... tamże zadreptać :) A jako że na Sycylii wcześniej jakoś nie byliśmy (bo autem to dość drogie), to jak to mówią: każdy pretekst jest dobry. :mrgreen:
A tę blokadę to zdjęto Ci w ciągu w 2 tygodni od dnia rozpoczęcia wypożyczenia czy 2 tygodnie dodatkowe już po zakończeniu wynajmu - w którym dokładnie momencie?
 Relacje PM off  

#327 PostWysłany: 03 Paź 2019 11:29 

Jakoś w drugim tygodniu jak byłem na miejscu została zdjęta, tak pomiędzy 8 a 14 dniem. Dokładnie nie wiem ale przed zdaniem auta. Wróciłem 5 dni temu.
 Relacje PM off  

#328 PostWysłany: 03 Paź 2019 12:04 

srebrny
Rozumiem, czyli oddając auto już blokady nie było.
 Relacje PM off  

#329 PostWysłany: 03 Paź 2019 12:06 

platynowy
Czas trwania blokady zależy od ustawień banku wystawcy karty. Bardzo często jest to 7 dni.

#330 PostWysłany: 05 Paź 2019 17:03 

Loty: 36
Kilometry: 70 995
Chcę skorzystać z ofert Avis 360 (styczeń, na 7 dni) ale nie widzę opcji wybrania Sycylii w tej ofercie (tylko Włochy Kontynentalne)
Coś się zmieniło czy źle szukam ?

#331 PostWysłany: 05 Paź 2019 18:51 

srebrny
Wcześniej pisałem gdzie i jak pisać do Avisa :)
 Relacje PM off  

#332 PostWysłany: 25 Paź 2019 11:26 

Będąc na Sycylii w tym miesiącu skorzystałem z cennej wiedzy zawartej w niniejszym wątku i niżej możecie zobaczyć, co mi się udało zdziałać:
* Skorzystałem z tajnego adresu e-mail do miłej polskiej pani z Avis, który znajdziecie w poprzednich wiadomościach w tym wątku
* Pani przygotowała mi ofertę, która była dużo lepsza niż to co udało mi się wyklikać online w portalach.
* Na miejscu przy odbiorze auta na lotnisku w Katanii dokupiłem jeszcze ekstra opcję z pokryciem kosztów taksówki itp w razie gdyby przytrafiło się cokolwiek nieuwzględnione w ubezpieczniu (byliśmy z małymi dziećmi, więc np. sytuacja w postaci przebitej opony czy stłuczki byłaby dość kłopotliwa i kosztowna z zakresie szybkiego przetransportowania żony z dziećmi do naszego noclegu).
* Łącznie za 11 pełnych dni wypożyczenia fiata qubo z full opcją ubezpieczeniową, żadnych własnych wkładów itp + ta dodatkowa opcja z poprzedniego punktu - wyszło 290 euro
* Na czas wypożyczenia zablokowano mi na karcie dodatkowo 120 euro na poczet paliwa
* Cały proces rezerwacji, odbioru auta, zdania i samo użytkowanie przebiegły bez najmniejszych problemów.
 Relacje PM off  

#333 PostWysłany: 25 Paź 2019 21:47 

Loty: 13
Kilometry: 12 849
Tydzień temu wynajmowaliśmy w Locauto na lotnisku. Przy okienku należy pobrać numerek i czekać na swoją kolej. Wszystko poszło szybko i sprawnie. Locauto namawia dodatkowo na ubezpieczenie asistance drogowy w kwocie 20-25 euro pobierane po powrocie z karty. Nie ma o tym informacji wcześniej. My wzięliśmy dla świetego spokoju. Zwrot auta bezproblemowo. Jeździliśmy nowym Fiatem500L. Mega komfortowo.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Relacje PM off  

#334 PostWysłany: 25 Paź 2019 23:41 

Loty: 5
Kilometry: 9 244
Dzięki @sanchopan, też skorzystałem z Avis 360. Cały proces rezerwacji zajął jakieś 10 min. Jak mi wyjaśniono, samemu nie da się skorzystać z oferty dla lotniska w Katanii, ale może to za nas zrobić pracownik jeśli jesteśmy zarejestrowani na stronce (wtedy jesteśmy automatycznie w programie lojalnościowym "Avis Preferred", w ramach którego pracownik dokona dla nas rezerwacji).

1. Rejestracja na Avis.pl (podanie danych, numeru karty itp), dostajemy numer klienta,
2. Czat do pracownika (pojawia się w rogu stronki w godzinach pracy),
3. Piszemy, że chcemy skorzystać z Avis 360 z lotniska w Katanii, w dniach X-Y,
4. Pracownik sprawdza dla nas ofertę, podaje kwotę (w moim przypadku 175 zł na 3 dni, full ubezpieczenie, zero wkładu :shock: a wyszukując samemu 165 zł w najtańszej opcji z 2k wkładu),
5. Potwierdzamy czy jesteśmy z tym ok, podajemy numer klienta,
6. Mamy dwie opcje płatności - z góry, kartą przypisaną do konta, albo na miejscu (płaciłem z góry, przypuszczam, że na miejscu może być drożej).
i voila!

Do konta Avis mam podpiętego revoluta, ale kwota i tak została pobrana w PLN, kurs jest na szczęście ok (porównując z revolutem wyszło jakieś 50 centów drożej). Apkę też mają fajną, można sobie podejrzeć rezerwację. Także na razie miodzio, dam znać jak poszło z resztą po wyjeździe.
 Relacje PM off  

#335 PostWysłany: 26 Paź 2019 08:13 

srebrny
No to się bardzo cieszę - ja za 2 tygodnie lecę dopiero :)
Ale te 165 zł na 3 dni, to jakoś super-mega tanio: ja mam ~400 zł za Clio z full ubezpieczeniem na 4 dni. Podobno ma być pobrane w EUR.
 Relacje PM off  

#336 PostWysłany: 04 Lis 2019 15:50 

Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
W Październiku w Katanii, wypożyczałem auto przez pośrednika easyrentcars w Centauro, Finalna cena z kuponem zniżkowym 30$ wyszła 3,5 Euro. za 5 dni z ograniczeniem wkładu własnego do 100Euro. Auto rezerwowane Fiat Panda i takie otrzymałem. Idealne na wąskie uliczki Gangi, Castlebueno, itd. :D Kto był ten wie. Polecam pośrednika ale i samo Centauro. Biuro kilkadziesiąt metrów od terminala. Miła obsługa w języku polskim (pracuje dziewczyna z Ukrainy) depozyt 1050 Euro i 63 Euro na paliwo. Depozyt zwrócony w ciągu 2 dni. Polecam

Ostatnio edytowany przez Krzysztof76, 04 Lis 2019 17:54, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.

#337 PostWysłany: 04 Lis 2019 17:51 

srebrny
Krzysztof76 napisał(a):
Biuro kilkadziesiąt metrów od terminala.

O jakim lotnisku mowa ?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
 Relacje PM off
Krzysztof76 lubi ten post.

#338 PostWysłany: 07 Lis 2019 19:04 

Chcialam skorzystac z oferty AVIS 360, ale wyskakuje mi info, ze nie ma dostepnych aut (uzywam kodu M002100).
Bez wpisywania kodu - wyskakuje normalna oferta z wieloma autami do wyboru.
Czy ktos sie spotkal z czyms takim?

Jezeli zaloze konto AVIS Preferred w USA, czy myslicie ze moge skorzystac z niego na Polskiej stornie, be problemow?

Szukam auta na 4 dni i ceny jakie mi wyskakuja to kwoty ponad 1000PLN z zero excess.....
 Relacje PM off  

#339 PostWysłany: 09 Lis 2019 09:19 

Wypozyczylem auto w Palermo w Alamo (grupa Locauto/Enterprise) przez pośrednika AutoRent. Oddaję je za kilka dni w Katanii, wobec czego naliczana jest dodatkowa opłata 86eur. Pan przy zdawaniu auta oznajmił, że pobierają 500eur depozytu. Zauważyłem później, że pobrali dwa depozyty: 400eur i 186eur. I teraz pytanie, czy możliwe że pobiorą tylko część kaucji (86), a resztę zwrócą (100)?
Dodam, że auto oddaję b. wcześnie kiedy biuro jest zamknięte, więc będę musiał wrzucić kluczyki do skrzynki.
 Relacje PM off  

#340 PostWysłany: 09 Lis 2019 11:11 

HON fly4free
markos17 napisał(a):
Pan przy zdawaniu auta oznajmił, że pobierają 500eur depozytu....
Dodam, że auto oddaję b. wcześnie kiedy biuro jest zamknięte, więc będę musiał wrzucić kluczyki do skrzynki.

Faceta czasem trudno zrozumieć ...nawet wróżkom ;)
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.

[ 373 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości