Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1417 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1101 PostWysłany: 05 Paź 2019 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Goldcar jest znany ze szczególnej bezczelności przy naciąganiu ludzi.
brak-zwrotu-wynajmowanego-samochodu-z-wypozyczalni,1621,145375

Więc w normalnych wypożyczalniach, byłoby to OK, ale w przypadku GC może być niewystarczające. Jeśli nie masz jak zrezygnować z nich, to opcją najbezpieczniejszą ale i najdroższą jest wykupienie ubezpieczenia bezpośrednio na miejscu.
Po prostu dajesz im zarobić, więc być może Cię nie naciągną.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1102 PostWysłany: 06 Paź 2019 18:08 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 21
[LOCAUTO]

planuję zarezerwować samochód w BGY, chcę użyć karty debetowej. Ja będę kierował. Czy depozyt może być zajęty na debetowej ? a jeżeli nie, to czy może być zajęty na karcie kredytowej należącej do kogoś innego (nie do kierowcy) ?

na LOCAUTO piszą:

Cytuj:
A security deposit of 500 € will be blocked on your credit card at the pick-up and will be held for the entire duration of your rental.

[...] Also you must own [...] 1 credit card. Debit cards are also accepted, except for L and T car groups, for which a credit card is mandatory. Before completing your booking, please check your personal requisites with General and Special Rental Conditions.


Z tego rozumiem, że mogę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1103 PostWysłany: 10 Paź 2019 21:43 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Wypożyczałem auto w SicilyByCar w Bari, nie brałem ubezpieczenia od nich.
W Bari wygląda to tak, że raport o stanie pojazdu i kluczyki dostaje się w okienku na lotnisku i idzie się na parking. Na parkingu zauważyłem, że samochód ma więcej niedoskonałości niż zaznaczonych na raporcie. Podszedłem do budki ale pracownik SicilyByCar powiedział żeby się nie martwić. Na szczęście obfotografowałem samochód dokładnie.
Jak zdawałem samochód był ten sam pracownik. Zerknął na raport i od razu podszedł do samochodu pokazując lekko uszkodzony próg (co nie było zaznaczone na raporcie). Nie mogłem znaleźć zdjęcia tego fragmentu żeby mu pokazać, więc pokazałem pierwsze lepsze z tej strony samochodu i odpuścił. Niestety wyglądało to jak ich standardowa zagrywka.

PS. Kolejka do odbioru samochodu (przy okienkach każdej z firm poza SIXT) o 15:00 była na ponad godzinę stania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1104 PostWysłany: 10 Paź 2019 23:22 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
RLPH napisał(a):
[LOCAUTO]

planuję zarezerwować samochód w BGY, chcę użyć karty debetowej. Ja będę kierował. Czy depozyt może być zajęty na debetowej ? a jeżeli nie, to czy może być zajęty na karcie kredytowej należącej do kogoś innego (nie do kierowcy) ?

na LOCAUTO piszą:

Cytuj:
A security deposit of 500 € will be blocked on your credit card at the pick-up and will be held for the entire duration of your rental.

[...] Also you must own [...] 1 credit card. Debit cards are also accepted, except for L and T car groups, for which a credit card is mandatory. Before completing your booking, please check your personal requisites with General and Special Rental Conditions.


Z tego rozumiem, że mogę


Moim zdaniem nie możesz. Zawsze wymagają karty kredytowej od osoby kierującej pojazdem. Weź Centauro z pełnym ubezpieczeniem i wtedy debetówka przejdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1105 PostWysłany: 15 Paź 2019 11:13 

Rejestracja: 15 Paź 2019
Posty: 12
Skorzystaliśmy przez pośrednika Holiday Autos z wypożyczalni AutoVia/EcoVia na lotnisku w Bari, czwartek-wtorek koszt to 318 zł z zewnętrznym ubezpieczniem w AXA. Samochód klasy mini to KIA Picanto, depozyt 500 euro.
Procedury w biurze trwały około 20 min, byliśmy jako drudzy w kolejce więc spędziliśmy tam niewiele ponad 30 min, po samochód trzeba się zgłosić na parking oddalony od biura jakieś 200m, tam dokładne oględziny auta z pracownikiem, zaznaczenie uszkodzeń, dodatkowo zrobiliśmy zdjęcia.
Obsługa miła i przyjemna, zero namawiania na ich ubezpieczenie, Pani zapytała gdzie stacjonujemy, słysząc że w Polignano a Mare poinformowała żeby uważać gdzie się parkuje bo są wysokie kary i zalecała ostrożną jazdę po wąskich uliczkach.
Zwrot bez problemów, sprawdzenie paliwa, czystości i tyle, nie oglądała samochodu dookoła, mozę trwało to 2 minuty, podpisanie pokwitowania że jest ok i zwrot depozytu już w środę na karcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1106 PostWysłany: 23 Paź 2019 22:24 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 21
greg1291 napisał(a):
RLPH napisał(a):
[LOCAUTO]

planuję zarezerwować samochód w BGY, chcę użyć karty debetowej. Ja będę kierował. Czy depozyt może być zajęty na debetowej ? a jeżeli nie, to czy może być zajęty na karcie kredytowej należącej do kogoś innego (nie do kierowcy) ?

na LOCAUTO piszą:

Cytuj:
A security deposit of 500 € will be blocked on your credit card at the pick-up and will be held for the entire duration of your rental.

[...] Also you must own [...] 1 credit card. Debit cards are also accepted, except for L and T car groups, for which a credit card is mandatory. Before completing your booking, please check your personal requisites with General and Special Rental Conditions.


Z tego rozumiem, że mogę


Moim zdaniem nie możesz. Zawsze wymagają karty kredytowej od osoby kierującej pojazdem. Weź Centauro z pełnym ubezpieczeniem i wtedy debetówka przejdzie.


zdążyłem wyrobić KK, ale i tak zarezerwowałem AVIS360 bez udziału własnego.

w każdym razie dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1107 PostWysłany: 28 Paź 2019 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lip 2014
Posty: 47
Loty: 19
Kilometry: 27 712
Witajcie, jaką wypożyczalnię w centrum Bari możecie polecić? Podróżować będę z niemowlęciem, AVIS np. za fotelik na kilka dni liczy sobie więcej aniżeli za samo auto :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1108 PostWysłany: 28 Paź 2019 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
szii napisał(a):
AVIS np. za fotelik na kilka dni liczy sobie więcej aniżeli za samo auto :shock:


Po za kanarami to raczej wszędzie standard.
Fotelik w zależności od linii możesz nawet za darmo przewieźć w samolocie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1109 PostWysłany: 29 Paź 2019 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Przeczytałem większość odpowiedzi w temacie ale mimo to jednej rzeczy nie rozumiem. Jaką wartość depozytu zajmie mi wypożyczalnia (w tym przypadku JoyRent) na karcie, gdy wykupie ubezpieczenie wkładu własnego od brokera Doyouspain?

W T&C wypożyczalni czytam:
Insurance includes Collision Damage Waiver (CDW) subject to an excess. Excess amount: 2000 €. You can take the SCDW to remove the excess from our supplier on collection for 30.50 € a day. Or you can take out damage excess refund insurance with DoYouItaly for only 6.95 € a day - Total for your booking: 27.80 €. If you prefer not to take JOYRENT's excess waiver, a deposit of 300.00 € - 600.00 € will be blocked from your credit card. Please note that customer negligence is never included in the SCDW.
If you take the supplier's insurance the deposit amount will be 300 €, (500 € for 9-seaters).

Zaś w warunkach ubezpieczenia:

Car Hire Excess Information

When you collect your car, Joyrent will ask for a deposit of the excess amount (2,000 € in this case) from your credit card.

Zatem ile zablokują mi na karcie? 300-600 czy 2000 euro? Bo jeśli 2k to nie wiem jak wypożyczyć jeśli mam limit na karcie 5k PLN. :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1110 PostWysłany: 29 Paź 2019 20:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Na tyle zawiłe, że zapytałbym ich mailowo :? Lub po prostu wybrał inną wypożyczalnię.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
#1111 PostWysłany: 29 Paź 2019 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Heh, najlepsze że jak sprawdzam na wersji mobilnej to w tym samym miejscu nie ma już nic o 2000...

Car Hire Excess Information

When you collect your car, JOYRENT will ask for a deposit of the excess amount (300.00 € - 600.00 € in this case) from your credit card.

Dobre ceny na okres który potrzebuje 8-11.11 ma tez Sicily by Car ale Joyrent oferuje za darmo dodatkowego kierowcę i total wychodzi taniej

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1112 PostWysłany: 04 Lis 2019 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lip 2014
Posty: 47
Loty: 19
Kilometry: 27 712
Antek12 napisał(a):
szii napisał(a):
AVIS np. za fotelik na kilka dni liczy sobie więcej aniżeli za samo auto :shock:


Po za kanarami to raczej wszędzie standard.
Fotelik w zależności od linii możesz nawet za darmo przewieźć w samolocie.


A którąś z wypożyczalni polecić możesz? Taką, która nie blokuje wysokiej kwoty na karcie, zwalnia ją dosyć szybko i daje możliwość wypożyczenia auta w centrum miasta (Bari), a nie na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1113 PostWysłany: 04 Lis 2019 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Zaznajom się z tym tematem.

https://www.fly4free.pl/forum/autoeurope-com-0-euro-wkladu-wlasnego-w-hertz,1407,132226

na autoeurope.com są w IT wypożyczenia zero deductible - bez wkładu własnego, z małą blokadą którą powinni szybko zwrócić.
Fotelik za darmo nadasz w luku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1114 PostWysłany: 04 Lis 2019 12:22 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 10
korzystając z patentu @Kashpir założyłem konto w Avis, skontaktowałem się z konsultantem na czacie (Pani Sylwia) i dostałem bardzo dobrą ofertę. Samochód klasy A (aygo albo podobne) od soboty do wtorku rano w kwocie 67 EUR z pełnym ubezpieczeniem. Klikając samodzielnie po systemie rezerwacji, uzyskałem kwotę kilka złotych niższą ale bez ubezpieczenia (czyt. odpowiedzialność 1000/1900 EUR). dziękuję za patent, polecam każdemu. Być może są tańsze oferty, ale podejrzewam że przy tej długości podróży i rodzaju samochodu będzie to kilka/naście złotych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1115 PostWysłany: 04 Lis 2019 12:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
to nie mój patent - bodajże @sanchopan :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1116 PostWysłany: 04 Lis 2019 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
macie linka do oryginalnego wpisu @sanchopan ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1117 PostWysłany: 04 Lis 2019 13:27 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 31
Wielu piszących o wypożyczaniu samochodu we Włoszech skupia się na rozmaitych problemach i nieczystych zagraniach wypożyczalni. Z jednej strony to zrozumiałe (i pożyteczne - bo ostrzega przed potencjalnymi kłopotami innych użytkowników), ale jednocześnie może tworzyć wrażenie, że wypożyczenie samochodu to jedno wielkie pole minowe. Dla równowagi napiszę, że w październiku korzystałem z wypożyczalni Europcar w Lamezia Terme (lotnisko) i miałem w pełni pozytywne doświadczenie. Samochód był dobrze utrzymany i z niedużym przebiegiem, model zgodny z wcześniejszą rezerwacją. Zarówno samo wypożyczenie, jak i oddanie pojazdu przebiegło sprawnie, przy oddawaniu bardzo pobieżne oględziny (w zasadzie tylko wskaźnik paliwa) i bez żadnego czepiania się, mimo, że samochód brałem bez ichniejszego ubezpieczenia. Blokada z karty (500 euro) zeszła po dwóch-trzech dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1118 PostWysłany: 05 Lis 2019 20:20 

Rejestracja: 29 Lis 2018
Posty: 13
Pytanie do osób, które musiały skorzystać z pełnego ubezpieczenia wykupionego przy rezerwacji auta w rentalcars?
Jakie dokumenty są potrzebne aby dostać zwrot za uszkodzenie?

Jestem 3 dzień na Sycylii, celowo uważam gdzie parkuje, unikam kopert w ktore w Polsce wjechałbym Żukiem a i tak mi któś obtarł zderzak w Pandzie. Auto z Locauto. Nie wiem o ile mi pomniejszą zwracany depozyt.

Pzdr
Łukasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1119 PostWysłany: 05 Lis 2019 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Kto jest ubezpieczycielem?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1120 PostWysłany: 05 Lis 2019 23:30 

Rejestracja: 29 Lis 2018
Posty: 13
Klasycznie Traveljigsaw Limited.
Wniosek itd to pewnie standard ale moze wymagają czegoś szczegolnego i ktos podpowie.
No chyba ze przy odbiorze Pracownik nie bedzie zbyt dokladny☺
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1417 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group