Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 6 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1301 PostWysłany: 29 Mar 2018 17:12 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
W Bolonii nie ma bramek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1302 PostWysłany: 29 Mar 2018 22:19 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Czy bilet na poc regionalny trenord kupiony on-line trzeba gdzies skanowac przed wejsciem do pociagu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1303 PostWysłany: 30 Mar 2018 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Nie trzeba skanować, wsiadasz i jedziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1304 PostWysłany: 30 Mar 2018 11:35 

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 2
Witam jak wygląda sprawa biletu dla 3 letniego dziecka. Bo dzieci do 4 roku życia mają niby za darmo ale czy muszę kupić bilet? Może ktoś ma jakieś inne ciekawe propozycje na przejazd z Neapolu do Rzymu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1305 PostWysłany: 03 Kwi 2018 12:30 

Rejestracja: 03 Kwi 2018
Posty: 1
Mam pytanie dotyczące zakupu biletów.
Wybieram się do Boloni, stamtąd planuję pociągiem jechać do Montecatini Terme na nocleg i będzie to też baza wypadowa do zwiedzania innych miejsc (Florencja, Piza). Pamiętam, że kiedy sprawdzałam ceny biletów z Montecatini do Pizy w lutym to były one sporo tańsze niż są obecnie. Czy w związku z tym lepiej kupić wszystkie bilety na pociągi już teraz? Czy będzie można je dostać w kasie na dworcu po normalnej cenie? Zależy mi oczywiście na klasie ekonomicznej.
Czy może być sytuacja że klasa ekonomiczna wyprzeda się cała online i w momencie kupna biletu w kasie zostanie mi tylko opcja wyboru droższej opcji?

Byłam już we Włoszech, ale nie było to w sezonie i wtedy nie było takiego problemu z kupnem biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1306 PostWysłany: 03 Kwi 2018 13:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
@majra jeśli mówisz o pociągach regionalnych, to ceny powinny są takie same niezależnie od pory, o której jedziesz i kiedy kupujesz bilet.

Natomiast przy pociągach szybkich: IC/Freccia najpierw wrzucane są tanie bilety, a po wyprzedaniu ich pozostają pozostałe, droższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1307 PostWysłany: 22 Maj 2018 11:10 

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 8
Może ktoś się orientuje w takiej sytuacji chcemy jechać z Bergamo do Lecco a następnie z Lecco do Varenny wcześniej ktoś pisał że bilet do 50km jest ważny przez 3 godziny to oznacza, że kupując bilet z Bergamo do Lecco mogę na tym samym bilecie jechać z Lecco do Varenny pod warunkiem ,że nie upłynęły te 3 godziny ? Czy może trzeba kupić bilet z Bergamo do Varenny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1308 PostWysłany: 22 Maj 2018 11:17 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@keity91 - bilet jest ważny przez określony czas na określoną trasę. To znaczy, że możesz sobie na tej trasie robić ile chcesz przystanków, ale nie możesz pojechać dalej. Twoim tokiem rozumowania wystarczyłoby kupić bilet to pierwszej stacji za miastem za 1€ i jechać na nim do miejscowości oddalonej o 50km - to tak nie działa.
Kupując bilet Bergamo-Varenna możesz w czasie jego ważności zrobić przystanek w Lecco, ale nie możesz pojechać dalej niż do Varenny. Tak samo na bilecie Bergamo-Lecco nie możesz pojechać dalej niż Lecco, ale możesz sobie zrobić przystanek w jakimś innym mieście po drodze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1309 PostWysłany: 22 Cze 2018 14:24 

Rejestracja: 26 Wrz 2017
Posty: 21
Jechał ktoś IC z Boloni do Rimini ? Czytałem ze wcześniej kupując bilet można trafić za 9 jurków. Hit czy kit ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1310 PostWysłany: 22 Cze 2018 14:30 

Po wrzuceniu nowej puli czyli 100 dni przed i później przy mniej popularnych godzinach oczywiście to prawda

Ale też jak stosunkowo niedługo po przylocie lepiej rezerwować czy kupić na zwykłe pociągu, niewiele ponad godzina jazdy a jak się nie zdąży bilet na expres przepada
Góra
 PM off
nawyprawie_ lubi ten post.
nawyprawie_ uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1311 PostWysłany: 19 Sie 2018 21:05 

Rejestracja: 19 Sie 2018
Posty: 1
Cześć,

czy ktoś z Was podróżował z Catanii do Palermo pociągiem? Znalazłem takie połączenie i zastanawia mnie opcja przesiadkowa "Autobus". Czy to faktycznie przesiadka do autobusu na kołach czy po prostu Włosi mają takie podejście do nazewnictwa? Jeśli autobus, to czy jest w środku klima czy jazda z opcją potu na całym ciele? Jest to dla mnie o tyle istotne, że druga połówka nie do końca dobrze znosi podróże autobusami/busami.

Cytuj:
Catania Centrale 04:25
Dittaino 05:10 0h 45' Regionale 22567

Dittaino 05:17
Caltanissetta Xirbi 06:16 0h 59' Autobus PA105

Caltanissetta Xirbi 06:27
Palermo Centrale 08:00 1h 33' Regionale 26793
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1312 PostWysłany: 19 Sie 2018 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 374
Kilometry: 444 935
srebrny
-- 19 Sie 2018 22:01 --

Tak, to jest przejazd autobusem.
Z tego co kojarzę to powinien być z klimą, są to autobusy wycieczkowe.

-- 19 Sie 2018 22:03 --

Możesz sobie wygooglować jak wygląda autobus wpisując: trenitalia autobus sostitutivi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1313 PostWysłany: 20 Sie 2018 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
W sumie to chyba większe prawdopodobieństwo trafienia na klimę w takim autobusie niż w regionalnym pociągu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1314 PostWysłany: 21 Sie 2018 04:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
1. Czy jest bilet dzienny na pociąg np. z Bergamo w stronę jeziora Como np. do Varenny?
2. Czy są jakieś bilety grupowe na 4 osoby?
3. Jak wygląda kwestia przechowalni bagażu na dworcu? Cena, ile jest miejsca w szafkach?
Na Trenitalia nie znalazłem czegoś takiego.

4. Przy okazji - czy jest autobus z Bergamo (z lotniska lub z dworca w centrum) do Mediolanu tańszy od pociągu?
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1315 PostWysłany: 21 Sie 2018 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
O pkt. 1-3 pytałeś i dostałeś odpowiedź w innym wątku.
Pkt. 4 - są takie autobusy i to kilka firm, a wszystkie informacje są podane w odpowiednim wątku.
jak-dojechac-z-bergamo-do,1272,7?start=980
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1316 PostWysłany: 21 Sie 2018 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Jak rozumiem z tymi pociągami chodzi o "io viaggio ovunque"?

http://www.regione.lombardia.it/wps/wcm ... 56c43bcff0

Może trochę się powtórzę z innego wątku, ale bardzo zależy mi na czasie. ;)

1a. Dla pewności spytam czy bilet 3-dniowy € 32.50 obejmuje (wymieniam elementy, które mnie interesują):
- metro w Mediolanie,
- dojazd pociągiem Trenitalia (Regionale) z Bergamo do Varenny i z powrotem,
- dojazd pociągiem Trenitalia (Regionale) z Bergamo do Mediolanu i z powrotem,
- komunikację miejską w Bergamo (wielokrotne przejazdy lotnisko-centrum, wszystkie autobusy miejskie i Funicolare)
Czy obejmuje to też komunikację wodną w Como? Podali na stronce którą wkleiłem, że nie ale pytam dla pewności, bo może coś się zmieniło.

1b. Czy można to kupić na lotnisku tak jak bilety komunikacji miejskiej? Jeśli nie to gdzie to kupić na miejscu?

3. Odnośnie bagażu dostałem odpowiedź, że jest na dworcu autobusowym (rozumiem, że tym przy dworcu kolejowym), ale jaka jest cena od osoby za dzień? Czy mozna włożyć bagaże kilku osób do jednej szafki?'

4. Wiem, że jest Orio Schuttle w cenie pociągu (czasem zdarza się taniej), ale czy jest podobny autobus z dworca autobusowego położonego przy głównym dworcu kolejowym?
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1317 PostWysłany: 21 Sie 2018 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Widzę, że kolega lubi być baaaaaardzo dobrze przygotowany. Generalnie poieram ale wszystkiego i tak szczegółowo nie zaplanujesz co do jednego euro, zwłaszcza, że to Włochy :)

1a. Wszystko się zgadza. Promy na Como nie wchodzą w ten bilet.
1b. Według wcześniejszych informacji tego biletu chyba nie dostaniesz na lotnisku. Tak przynjamniej przekazywali ludzie. Oczywiście może to być nieaktualna informacja. W zasadzie jedynym miejscem na lotnisku jest chyba automat biletowy na przystanku autobusowym. Na pewno jest do kupienia w Bergamo (automaty i kasa na dworcu kolejowym, główny punkt sprezdaży na dworcu autobusowym).
3. Szafki samoobsługowe są na zewnatrz, obok budynku dworca autobusowego, o którym piszesz. Są dwie wielkości szafek, cena o ile dobrze pamiętam 3-4 euro. Możesz ładować do szafki ile wlezie.

Tutaj pełna informacja o tym, co wchodzi w Io Viaggio.
http://www.regione.lombardia.it/wps/por ... ettimanale

Załączniki:
capture1.jpg
capture1.jpg [ 124.54 KiB | Obejrzany 1194 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
KLAssurbanipal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1318 PostWysłany: 21 Sie 2018 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Dzięki za szczegółowe odpowiedzi. :)
Powiem o co chodzi z tym szczegółowym przygotowaniem - zazwyczaj nie planuję aż tak dokładnie. 2 tygodnie temu byłem w Wenecji to wystarczyło mi sprawdzić jaki jest dojazd z lotniska do hotelu plus mapa z serii comfort map laminowana (polecam tę serię, którą zbieram regularnie od kilku lat kupując do miejsca w które jadę, o ile jest oczywiście wydana - nie niszczy się na deszczu, bardzo szybko rozkłada się co jest opatentowane i przede wszystkim zawiera przewodnik zawierający ok. 40 atrakcji z opisem oraz cenami za wstęp, a także schemat linii metra bardzo czytelny i naniesiony na plan miasta - bardziej się sprawdza niż używanie Google maps, gdzie czasem można coś pominąć/nie znaleźć adresu, a elektronika nie jest niezawodna. Robię małą reklamę, ale może komuś się przyda bo naprawdę warto jeśli ktoś nie zna tej serii; ;) ).
Tym razem zabieram rodziców, jako prezent, a oni chcą mieć podane dokładnie czarno na białym cały plan podróży. ;) W dodatku goni mnie czas, bo mam sporo pracy (tłumaczenia) przed wyjazdem.

Do rozważenia należy kwestia - bilet 72-godzinny pasuje mi idealnie, ponieważ liczy się dobami od momentu skasowania. Ta karta jak rozumiem jest na 3 dni liczone od 0:00 do 23:59, a nie 3 doby? W tym wypadku musiałbym przez jeden dzień przemieszczać się na bilecie jednodniowym lub zwykłych biletach.
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1319 PostWysłany: 03 Wrz 2018 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
Hej,
o co biega z tą kartą Cartafreccia Special? Zakładał ktoś na hotel? Można ją wydrukować w formie tymczasowej/papierowej?
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1320 PostWysłany: 03 Wrz 2018 18:27 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Warto przeszukać temat zanim się zada pytanie ;)
Do góry, po prawej stronie.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group