Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1406 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#681 PostWysłany: 20 Maj 2018 12:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@notebooker B-Rent to lokalna wypożyczalnia z wynajmem w Kampanii, Rzymie i Mediolanie. Osobiście nie korzystałem, ale oceny na rentalcars nie odbiegają od konkurencji - raczej nie ma się czego obawiać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
notebooker uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#682 PostWysłany: 24 Maj 2018 11:29 

Rejestracja: 24 Maj 2018
Posty: 5
Forum czytam już od bardzo dawna ale do tej pory byłem użytkownikiem pasywnym :)
Tydzień temu wróciłem z Włoch więc mogę się podzielić informacjami na temat wypożyczenia samochodu SicilibyCar w Bari. Może się komuś przyda.
Auto wypożyczone bezpośrednio przez stronę Sicily na tydzień łączny koszt 203EUR. Miała być klasa C z dodatkową opcją SKFP-Car Protection Plus za 66EUR która ogranicza wkład własny do 400EUR.
Na lotnisku kolejka kilku osób przed nami do okienka w terminalu , były 2 osoby obsługujące. Krótko po nas do kolejki doszło kolejnych kilka osób i zrobił się całkiem spory ogonek. Czekaliśmy ok. 30 minut w kolejce, obsługa bez zastrzeżeń, średni czas obsługi jednej osoby ok. 10-15 minut. Pan formalnie poinformował że nie mamy pełnego ubezpieczenia i że jest wkład własny w razie wypadku/kradzieży. Chcieli 300EUR depozytu na karcie kredytowej ale zapytaliśmy czy może być 200 i się zgodzili :)
Dostaliśmy nową!!! Dacię Sandero, byliśmy pierwszymi wypożyczającymi. Samochód pachniał nowością, nie miał nawet dywaników. Spalanie ok. 6l/100. Paliwo ok. 1,6 EUR/l ale na stacjach samoobsługowych można było znaleźć po 1,55 EUR/l.
Przejechaliśmy ponad 900km w tydzień , pierwsza połowa tygodnia Basicilicata, druga Apulia. Zwrot auta też bez problemów. Depozyt (blokada na karcie) zwrócili równo po tygodniu.
Drogi w Basilicacie ok, ale miejscami uszkodzone, trochę zwężeń, podobnie na ekspresówkach. Ruch na drogach stosunkowo mały.
W Apulii ruch zdecydowanie większy ale drogi lepszej jakości.
Jeździłem w innych krajach samochodem: Grecja, Portugalia, Europa Zachodnia,UK, Bałkany, Ukraina ale moim zdaniem w Euripie Włosi są kierowcami o największym temperamencie. Poza miastami jest ok ale w miastach oczy miałem dookoła głowy. Wymuszanie pierwszeństwa, nie używanie kierunkowskazów i jeżdżenie na czerwonym to norma. Widać że sporo samochodów otartych lub lekko obitych lub z uszkodzonymi lusterkami.Zostałem otrąbiony kilka razy gdy zatrzymałem się aby wpuścić inny samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#683 PostWysłany: 24 Maj 2018 17:20 

Rejestracja: 24 Maj 2018
Posty: 3
Czy ma ktoś doświadczenia z wypożyczalnią KEDDY na lotnisku w Lamezia Terme?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#684 PostWysłany: 25 Maj 2018 11:29 

Rejestracja: 28 Wrz 2017
Posty: 3
matex34 napisał(a):
Witajcie,

w okresie 15-19.05 chciałem wynająć auto z lotniska w Bari. Przeglądając różnych pośredników najtaniej wypożyczenie wchodzi w Maggiore poprzez stronę Doyopuspain. Z tym, że wylot z Bari mam o 8.50, a wypożyczalnia czynna jest tego dnia od 7.30. Stąd zastanawiam się czy akurat w tej wypożyczania jest opcja wrzucenia gdzieś kluczyków? Po zaznaczeniu zwrotu auta ok 7 rano w Doyouspain tej wypożyczalni w ogóle nie wyszukuje. A gdybym miał czekać na zwrot auta do 7.30, jego oględziny itd. boję się że nie wyrobię się na lot powrotny. Czy miał ktoś podobną sytuację? Dodam, że to będzie moja pierwsza styczność z wypożyczalniami :) zastanawiam się dlatego czy nie lepiej oddać auto dzień wcześniej, a na lotnisko z rana pojechać komunikacją

Dziękuję za pomoc



Hej,
Mam ten sam problem, również mam wylot po godzinie 8 (prawdopodobnie ten sam lot Wizzem) z Bari.
Czy ktoś korzystał z opcji wcześniejszego zwrotu na tym lotnisku?

@matex34
Czy udało Ci się zwróci samochód bezproblemowo? Wiązało się to z jakąś dodatkową opłatą przy wypożyczeniu? Miałeś wynajmu z pełnym ubezpieczeniem (ja planowałem skorzystanie z wersji tylko z podstawową opcja)?

Z góry dzięki za pomoc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#685 PostWysłany: 26 Maj 2018 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Pożyczał może ktoś furę w Italii i podrozowal nią do Słowenii? Jeśli tak to jaka firma wchodzi w grę? W sieci znajduje mi info, że Maggiore pozwala na jazdę do Słowenii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#686 PostWysłany: 26 Maj 2018 12:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Częściowo sam chyba sobie odpowiedziałeś. Powinieneś znależć te informacje w warunkach wynajmu, wrzuć np. wyszukiwanie w rentalcars i posprawdzaj dla różnych wypożyczalni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#687 PostWysłany: 26 Maj 2018 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Kashpir napisał(a):
Częściowo sam chyba sobie odpowiedziałeś. Powinieneś znależć te informacje w warunkach wynajmu, wrzuć np. wyszukiwanie w rentalcars i posprawdzaj dla różnych wypożyczalni.

Tak, wiem. Ale może ktoś kręcił się w okolicach Wenecji i też przy okazji robił Słowenię pożyczonym autem i może coś od siebie dorzucić, jaka firma, jakie opłaty...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#688 PostWysłany: 29 Maj 2018 20:21 

Rejestracja: 29 Maj 2018
Posty: 2
Hej,

26 sierpnia lecę do Mediolanu, a wracam tydzień później 2 września z Rzymu.
Chciałbym na ten czas wynająć jakieś niedrogie auto. Będę tylko ja i moja druga połówka.

Niestety nie posiadam karty kredytowej. Mam tylko standardową debetówkę Visa z ING.
Nigdy wcześniej nie wypożyczałem auta, w związku z czym chciałbym prosić o poradę.

Czy moglibyście polecić jakieś sprawdzone, niedrogie wypożyczalnie działające we Włoszech?
Ryanair oferuje mi rzekomo wypożyczenie auta z B-Rent za 717 zł na tydzień (Citroen C3), ale wymagany jest depozyt 850 EUR + wkład własny na wypadek szkód 1500 EUR (który też musi być dostępny na karcie przy odbiorze?). Depozyt wydaje mi się być dosyć spory (chyba że to normalka), a poza tym ma średnie opinie i wielu ludzie pisze o bardzo słabej organizacji z ich strony.

Czy chcąc wynająć auto muszę liczyć się z wyrobieniem sobie karty kredytowej? Nie da się wypożyczyć mając kartę debetową?

Z góry dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#689 PostWysłany: 29 Maj 2018 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@NumbEncore
Wyrób sobie KK (to nie paszport jak za komuny...) i wypożyczaj jak normalni ludzie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#690 PostWysłany: 29 Maj 2018 23:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@NumbEncore dodatkowo sprawdź opłaty za zwrot w innym miejscu niż wynajem (one way rental) - we Włoszech potrafią być bardzo wysokie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#691 PostWysłany: 30 Maj 2018 00:08 

Rejestracja: 29 Maj 2018
Posty: 2
Ok, nie ma problemu. Jeśli karta kredytowa jest faktycznie tak istotna to sobie założę.

@Kashpir - ta oferta z B-Rent za 717 zł już w sobie zawiera dodatkowy koszt za zwrot w innym miejscu (ok 250 zł).
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#692 PostWysłany: 06 Cze 2018 13:48 

Rejestracja: 06 Cze 2018
Posty: 4
Ze swojego doświadczenia mocno odradzam rezerwowanie auta w Autoclick Bergamo. 21 maja zarezerwowałem auto, zapłaciłem online za pomocą KK. W dniu dzisiejszym tj. 6 czerwca na 4 dni przed odbiorem auta, dostałem wiadomość, że moja rezerwacja została anulowana ze względu na brak aut. Po dwóch tygodniach w końcu doliczyli się ze braknie im aut - no brawo! Chwała im za to, że nie dowiedziałem się o tym na miejscu... :lol: do tego w tym momencie mam zamrożone pieniądze, bo czekam aż łaskawie zwrócą je na KK. NIE POLECAM AUTOCLICK BERGAMO.

Na szybko dokonałem rezerwacji w Centauro, wybrałem opcję płatności na miejscu (nie chce znowu zamrażać sobie środków - a to tylko 8jurków różnicy). Wygląda, że biuro mają w jakiś magazynach koło lotniska, ale liczę na to, że wszystko będzie już tak jak należy.


PS.
Do tej pory tylko przeglądałem forum jako gość, ale tak mnie ten Autoclick zirytował, że postanowiłem się zarejestrować i podzielić z Wami doświadczeniami, żebyście przy planowaniu podróży, wzięli pod uwagę overbookingi w wypożyczalniach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#693 PostWysłany: 06 Cze 2018 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Rzeczywiście może coś być na rzeczy z tym Autoclick. Kilka dni temu szukałem samochodów w Barcelonie na za tydzień i nie było żadnego. Teraz spojrzałem na Bergamo i tak samo. Może się zwijają, bo np w Centauro w BCN dość spory ruch a po sąsiedzku w Autoclicku sielski spokój...

@forkas
Jeśli google nie kłamie, to do Centauro możesz dość pieszo w parę minut. Jak wyjdziesz z lotniska to kierujesz się w lewo. Za parkingiem lotniskowym jest ścieżka pieszo-rowerowa, która przechodzi pod autostrada. Jak wyjdziesz po drugiej stronie to skręcasz w pierwszą po lewej.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#694 PostWysłany: 11 Cze 2018 12:05 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 7
Hej! Pytanie do osób, które miały doświadczenie z wypożyczaniem auta we Włoszech.

Lecimy w lipcu do Bari i chcielibyśmy wypożyczyć auto z segmentu mini, ale ze względu na limit karty kredytowej (jedynej w portfelu) zastanawiam się czy w ogóle będzie to możliwe. Co patrzę to każda wypożyczalnia zastrzega sobie blokadę rzędu 2.000 Euro :shock:

Czy ktoś wypożyczał auto z blokadą do 200-300 Euro? Jeśli tak to jaka wypożyczalnia/pośrednik? Z dodatkowym ubezpieczeniem czy bez?

Pozdrawiam,
Marta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#695 PostWysłany: 11 Cze 2018 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
sixt z ubezpieczeniem
podaj parametry, sprawdzę.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#696 PostWysłany: 11 Cze 2018 12:31 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 7
Bari lotnisko
21.07 16:00 - 24.07 14:00
auto mini (lecimy we 2)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#697 PostWysłany: 11 Cze 2018 12:35 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 32
Spróbuj podawany już patent z Avis 360 de . Minimum 3 dni bez blokady za udział własny . Działa tylko przez niemiecką stronę...

Wysłane z Moto Z Play przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#698 PostWysłany: 11 Cze 2018 12:40 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 32
233,95 euro w Avis za taką opcję"no stress" ....

Wysłane z Moto Z Play przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#699 PostWysłany: 11 Cze 2018 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
nie znalazłem nic lepszego od tego co dał @BOCIANXX01
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#700 PostWysłany: 11 Cze 2018 12:57 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 32
Też sprawdziłem sixta z full cover 100 euro więcej . Cały trick polega tym że jest to defacto full cover bez udziału własnego .. stąd ta cena

Wysłane z Moto Z Play przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1406 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group