Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Wrz 2019 17:30 

Rejestracja: 05 Wrz 2019
Posty: 4
Witam Serdecznie,

w prawdzie do następnych wakacji mamy jeszcze prawie cały rok,
ale wczoraj korzystając z jednodniowej promocji w Wizz Air kupiłem loty,
w okresie 28.07 - 08.08 polecę z dziećmi 4/6 lat do Podgoricy.

Piszę do Was ponieważ chciałbym się poradzić,
gdzie najlepiej się udać / szukać noclegów,
oraz czy szukać apartamentów czy też można gdzieś popatrzeć,
za hotelami z opcją all inclusive - czy jednak to się nie opłaca jadąc na własną rękę?

Generalnie nasze wymagania to:
- blisko do plaży, najlepiej nie więcej niż z 300m
- blisko do sklepów (jeśli miałby to być apartament)
- plaża - taka aby było trochę tego miejsca, do zabawy dla dzieci, oraz żeby nie było stromego zejścia do morza.

Od razu powiem, że przeglądałem już trochę google, trochę różnych filmów na youtube i jestem zielony...
Czarnogóra jest piękna patrząc po zdjęciach / filmach - ale z dziećmi bez auta (może wypożyczę na kilka dni)
to ciężka sprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 05 Wrz 2019 17:43 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 46
Loty: 19
Kilometry: 28 379
Wiesz jaką miejscowość chcesz odwiedzić? Jeżdżę z dziećmi obecnie w wieku 7,6,2 na własna rękę wiec może coś dam radę podpowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Wrz 2019 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
polecam Bečići
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Wrz 2019 18:05 

Rejestracja: 05 Wrz 2019
Posty: 4
Witam jeszcze raz,

co do miejscowości to właśnie jest tak jak napisałem, jeśli wybierał bym się sam z żoną, to pewnie bym wylądował w okolicach Kotoru? A tak, nie mam pojęcia, chciałbym w takim miejscu aby było jak najlepiej/najwięcej udogodnień dla dzieci.
Myślałem aby wypożyczyć auto na cały pobyt, ale pewnie kwota za samochód średniej klasy no bo nasza 4 plus bagaże to wyszło by spokojnie ponad 1500 zł.

Także jestem otwarty na propozycje, co i gdzie z dziećmi - jeśli chodzi o budżet za noclegi bez jedzenia to myślę tak max 4000 za te 11 nocy.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Wrz 2019 22:16 

Rejestracja: 05 Wrz 2019
Posty: 4
generalnie szukając na airbnb lub booking, jest sporo "niby" ciekawych miejsc za nie duże pieniądze,
natomiast nie mam zupełnie pojęcia w których miejscach jest blisko nie tyle do samego morza,
co do jakiejś plaży gdzie tak jak pisałem z dziećmi można spędzać czas. - o to bym tu prosił,
pomoc w określeniu miejsc, gdzie warto szukać czegoś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Wrz 2019 22:55 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Budva jest najbardziej rozwinięta turystycznie. Są plaże dość szerokie, częściowo piaszczyste. Dużo miejsc typu sklepy, stragany, knajpki czy place zabaw. Chyba były też w tym roku jakieś gumowe zabawki i zjeżdzalnie na wodzie. Hotel lepiej z dala od plaży, bo są głośnie imprezy w klubach pod gołym niebem.
Dojechać tam można taksówką prosto z lotniska w rozsądnej cenie, poszukaj na forum. Do okolicznych miasteczek, z Kotorem włącznie, można dojechać sprawnie autobusami, które kursują dość często. Auto nie jest tam niezbędne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Wrz 2019 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
@alllan

Petrovac, szukaj noclegu tak żeby mieć blisko do plaży miejskiej i do plaży Lucice, na tej drugiej masz zacieniony plac zabaw dla dzieci
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Wrz 2019 11:52 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
W Petrovac polecam http://www.apartmani-minja.com/ aczkolwiek ciut dalej niż te 300 m
Czarnogóra niestety się zmienia na niekorzyść, typowo turystyczne miejsca robią się drogie. Na plaży Lucice żądają sobie 20e za parę leżaków, a z kolei na części bezpłatnej nie ma kawałka miejsca dla siebie :(
Już lepiej spacerem przez tunel do plaży Perazica Do.
Budva to taki Kołobrzeg, tłum ludzi, ceny też odpowiednio wyższe.
Trochę taniej jest dalej na południe, ale też i standardy się zmieniają. Piaszczysta plaża to Ulcinj
Petrovac to taki złoty środek.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Wrz 2019 13:33 

alllan napisał(a):
generalnie szukając na airbnb lub booking, jest sporo "niby" ciekawych miejsc za nie duże pieniądze,
natomiast nie mam zupełnie pojęcia w których miejscach jest blisko nie tyle do samego morza,
co do jakiejś plaży gdzie tak jak pisałem z dziećmi można spędzać czas. - o to bym tu prosił,
pomoc w określeniu miejsc, gdzie warto szukać czegoś.

Najważniejsze: rezerwuj noclegi z możliwością bezpłatnego anulowania ze względu na możliwe zmiany dni, a nawet trasy w ogóle

Na Booking masz mapę z wskazaniem położenia względem np plaży

Są tu też stosowne tematy np. o noclegach w Czarnogórze
Góra
 PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 12 Cze 2020 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
katka256 napisał(a):
Czarnogóra niestety się zmienia na niekorzyść, typowo turystyczne miejsca robią się drogie. Na plaży Lucice żądają sobie 20e za parę leżaków, a z kolei na części bezpłatnej nie ma kawałka miejsca dla siebie :(
Już lepiej spacerem przez tunel do plaży Perazica Do.
Budva to taki Kołobrzeg, tłum ludzi, ceny też odpowiednio wyższe.
Trochę taniej jest dalej na południe, ale też i standardy się zmieniają. Piaszczysta plaża to Ulcinj
Petrovac to taki złoty środek.

Moze nie do konca w temacie, ale czytajac recenzje i ogladajac zdjecia, coraz bardziej sie zastanawiam, czy sierpniowej Czarnogory nie zamienic np. na Fuerteventure...
Czy faktycznie jest tak jak na zdjeciach na ktore trafiam, ze wieksza czesc plaz w Czarnogorze np. w Bečići albo Petrovac to platne lezaki, i tylko mala czesc plaz jest bezplatna? Bo choc widoki z okolic Kotoru czy Svetego Stefana sa piekne, to ceny noclegow i wynajmu auta sa juz co najmniej na poziomie Kanarow, a jak do tego dodac zatloczone plaze to robi sie jeszcze mniej atrakcyjnie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Cze 2020 15:21 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Gregggor napisał(a):
katka256 napisał(a):
Czarnogóra niestety się zmienia na niekorzyść, typowo turystyczne miejsca robią się drogie. Na plaży Lucice żądają sobie 20e za parę leżaków, a z kolei na części bezpłatnej nie ma kawałka miejsca dla siebie :(
Już lepiej spacerem przez tunel do plaży Perazica Do.
Budva to taki Kołobrzeg, tłum ludzi, ceny też odpowiednio wyższe.
Trochę taniej jest dalej na południe, ale też i standardy się zmieniają. Piaszczysta plaża to Ulcinj
Petrovac to taki złoty środek.

Moze nie do konca w temacie, ale czytajac recenzje i ogladajac zdjecia, coraz bardziej sie zastanawiam, czy sierpniowej Czarnogory nie zamienic np. na Fuerteventure...
Czy faktycznie jest tak jak na zdjeciach na ktore trafiam, ze wieksza czesc plaz w Czarnogorze np. w Bečići albo Petrovac to platne lezaki, i tylko mala czesc plaz jest bezplatna? Bo choc widoki z okolic Kotoru czy Svetego Stefana sa piekne, to ceny noclegow i wynajmu auta sa juz co najmniej na poziomie Kanarow, a jak do tego dodac zatloczone plaze to robi sie jeszcze mniej atrakcyjnie...

Niestety masz rację, przynajmniej co do Petrovac. 2 lata temu leżaki po 12e, rok temu 20e. :evil: Rozbój. Część bezpłatna: albo trzeba iść rano "polować" na miejsce, albo liczyć się z tym, że 2 cm od ciebie siebie już ktoś inny.
Są też miejsca mniej okupowane- w okolicy Petrovac-możesz dojechać/dojść do Perazica Do lub Buljarica (tu już bez auta sie nie obejdzie) ale jest mniej ludzi.
Nie wiem jak w tym roku, skoro potrafili w ciągu jednego jednego sezonu aż tak podnieść ceny, może i teraz będzie drożej.
Czarnogora jest urocza, wiedzą o tym, wiedzą, że są "tansi" od Chorwacji i wykorzystują to na maxa.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Cze 2020 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Też byłem z dziećmi. Tylko że ja rozbiłem tydzień nad zatoka i tydzień nad morzem.
Potwierdzam Petrowac - to taki kurorcik - plaże kamieniste ale dostępne pieszo są trzy.
Do tego lokalny autobus dojeżdża do Budvy - nie męcząc dzieci można wyskoczyć - zatrzymuję się po drodze więc można także wysiąść np poplażować przy Sveti Stefan.
Co do zatoki to polecam Herceg Novi - stąd aż po prom także lata lokalny autobus 101 więc można podjechać troszkę. Można wyskoczyć też autobusem do Kotoru.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group