Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Sie 2018 21:47 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
Na te wszystkie pytania odpowie ci google.
Ja bym Zatokę Kotorską polecała do zwiedzania, a do plażowanie miejscowość poza nią, dostęp do otwartego morza, cieplejsza woda, lepsze plaże
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 13 Wrz 2018 08:28 

Rejestracja: 12 Wrz 2018
Posty: 3
Plavi Horizont niedaleko Tivatu to najlepsza dla mnie plaża w tej części Czarnogóry. Jest ona prawdziwie piaszczysta, także w morzu jest piasek, do tego spokojnie ze 100 metrów od brzegu jest płytko i ludzi na początku września było niewiele. Wjazd pod samą plażę kosztuje 3 euro, ale z 500 metrów wcześniej jest porządny, darmowy parking po lewej stronie. Jak na Czarnogórę jest bardzo czysto, dużo koszy na śmieci (nawet do segregacji) i darmowe toalety. Gdy się znudzi opalanie można przejść się na spacer na skały ścieżką na oba cyple, ten po lewej patrząc w stronę morza jest przystosowany do pływania (drabinka), część osób tam plażuje poszukując spokoju lub skalistego brzegu. Jedyny minus to podłe jedzenie w budce z fast foodem (przynajmniej pizza), w restauracji pewnie lepiej, ale tylko raz tam jadłem, więc nie miałem okazji spróbować.

Wracając do głównego tematu ja spałem w Budvie w apartamencie Orchidea 1 przez Airbnb, ale jest też na bookingu. 11,5 euro za 1 osobę/noc, nowy budynek, apartament z aneksem kuchennym, balkonem, łazienką, pralką, satelitą itp. rezerwowane 5 miesięcy przed wyjazdem ;) Położone na północ od ulicy 29. Novembra, czyli daleko od starego miasta (2,5 km), dzięki czemu odgłosy imprezowni nie docierały, a z drugiej strony w okolicy dużo sklepów i restauracji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Wrz 2018 23:59 

Rejestracja: 05 Mar 2013
Posty: 5
-- 16 Wrz 2018 23:47 --

Polecam apartament Arabela 2 w Utjeha , na uboczu, we wrześniu cisza i spokój. Do kameralnej plaży jest 100 m, a zlokalizowana jest przy apartamencie Arabela (ten sam właściciel). Leżaki i parasole gratis. Na dachu apartamentu duży basen :) z pięknym widokiem na morze i wieczorami na zachód słońca. Właściciele prowadzą również restaurację gdzie można smacznie zjeść w rozsądnych cenach.
https://www.booking.com/hotel/me/apartm ... #hotelTmpl

-- 16 Wrz 2018 23:59 --

Ja rezerwowałem mailowo arabela@t-com.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Sty 2019 01:37 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Miałem lecieć do Kosowa, ale Wizzair zmienił dni lotów, które rozbijają mi wyjazd.

Najpewniej zmienię na Czarnogórę i będę miałe w sumie 3 dni na miejscu (z dojazdem z i do Podgoricy - ostatni nocleg pewnie tam, bo wylot jest wcześnie rano). Myślałem o usadowieniu się na 2 noclegi w Barze/Sutomore lub ewentualnie Kotorze.

Gdzie będzie lepiej, żeby zdążyć co nieco zobaczyć przez 2 i pół dnia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 13 Sty 2019 01:57 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Wybrałabym Kotor, samo miasto ma sporo do zaoferowania i stanowi też idealny start na pieszą wycieczkę na Jezerski vrh.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 15 Sty 2019 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
miriam napisał(a):
Wybrałabym Kotor, samo miasto ma sporo do zaoferowania i stanowi też idealny start na pieszą wycieczkę na Jezerski vrh.


Absolutnie potwierdzam. Kotor i jeszcze raz Kotor. Warto, co najmniej, wejść na wzgórze nad miasteczkiem (epickie foty) oraz ogarnąć Lovcen, wieś Njegusi. Jazda świetną drogą dookoła zatoki to też przeżycie:)
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 27 Wrz 2021 14:32 

Rejestracja: 08 Sie 2015
Posty: 25
Loty: 54
Kilometry: 70 847
Jako bazę do zwiedzania Boki Kotorskiej polecam miejscowość Orahovac, 10 minut jazdy autem od Kotoru w stronę Herceg Novi. Spaliśmy w apartamencie w willi Aronija - czyste i nowe apartamenty. Blisko do niezbyt obleganej plaży (300 metrów), zaraz obok fajna knajpa Veranda z jedzeniem typowym dla tego rejonu Czarnogóry. Dobre miejsce dla osób, które poruszają się autem i jednocześnie chcą odpocząć od zgiełku miasta i mieć bazę na uboczu, nie w samym Kotorze.
_________________
https://my.flightradar24.com/Juventino10/flights
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Paź 2021 14:55 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Moim zdaniem najbardziej dogodne lokalizacyjnie miejsca w Czarnogórze to Budva lub Tivat. Wszędzie łatwo się z nich dostać. Natomiast oczywiście najwięcej magii ma Boka Kotorska. Dobrota, Muo, Prcanj, Stoliv, Orahovac - z tych miejsc czas przejazdu do wszystkich najważniejszych atrakcji nie przekracza 2 godzin.

To tak odnośnie zwiedzania.

Jeśli chodzi o plażing-smażing to ja osobiście wybrałbym Petrovac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 21 Mar 2022 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Cześć,
Wybieram się w maju na tygodniowe zwiedzanie Czarnogóry (z dwójką dzieciaków 5lat + infant). Planujemy wypozyczyc samochód zeby pojezdzic po wybrzezu. Co byscie polecali jako miejsce wypadowe ? Budva ? Kotor ? Cos mniejszczego ? (bedzie przed sezonem a zalezy nam zeby w okolicy były jakies knajpki/kawiarnie itd).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 21 Mar 2022 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Albo Budva albo Bar w zależności czy więcej zwiedzania to ta pierwsza czy plażowania to ta druga, z której bliżej na południe, chociaż odległości nie są duże to przejazd z Ulcijn do Baru zajął 2 godziny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 21 Mar 2022 15:36 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 71
Loty: 119
Kilometry: 225 960
Moim zdaniem najlepiej zarezerwować noclegi w 2 miejscach aby nie tracić czasu na dojazdy (średnia prędkość przejazdowa to nie więcej jak 50km/h)
Male miejscowości na Zatoka Kotorska to świetne miejsce do zakwaterowania i zwiedzania Kotoru czy uroczej miejscowości Perast. Idealnie znaleźć nocleg w Donji Stoliv lub Muo z widokiem na te atrakcyjne miasteczka.
Polecam także Igalo i Herceg Novi jako świetną bazę do wypadu np do Dubrovnika.
Osobiście wybieram się w czerwcu w okolice nadmorskiego miasteczka Bar aby zwiedzić południową część Czarnogóry i może wyskoczyć do Albanii.
Budva jak dla mnie blokowisko i za dużo Rosjan, notabene ciekawe czy będzie ich teraz mniej czy uciekają do Czarnogóry.
_________________
Uzależniony od podroży...


Ostatnio edytowany przez Nikodem 21 Mar 2022 18:57, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 21 Mar 2022 16:07 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Dokładnie. Kraj jest mały, ale górzysty i w dodatku bywają naprawdę spore korki.
Być może w maju nie będzie tak źle i w dodatku zapewne odpadają turyści z Rosji i Ukrainy, którzy do tej pory stanowili chyba największą grupę przyjezdnych zaraz po Serbach.
Ale mimo wszystko szkoda czasu na jeżdżenie w tę i z powrotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 21 Mar 2022 17:11 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Byłem w Czarnogórze w listopadzie i miałem bazę w Barze i był to świetny wybór bo miejsce jest średnio turystyczne i raczej nieatrakcyjne poza sezonem. Można było tanio zjeść i zrobić zakupy. W cztery dni zjechałem całe wybrzeże od Ulcinj po Herceg Novi, do tego jeszcze Podgorice i Cetynie. Jazda raczej bez korków i dosyć sprawna. Nawet na prom w Kamenari nie trzeba było czekać. Dopóki jeździ się drogami które na google maps są oznaczone na żółto to można to porównać trochę do Polski. Za to te lokalne (białe) to potrafi być prawdziwe safari...
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 21 Mar 2022 17:12 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
Zamiast Budvy, polecałabym w połowie drogi do Baru, Petrovac, małe miasteczko. Na kilka dni+ kilka dni w rejonie Zatoki Kotorskiej, polecane H.Novi np
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
pyra2 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 10 Maj 2022 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
W Kotor dobrze wypadł Hotel Marija z fajnymi śniadaniami w cenie

https://goo.gl/maps/N5fAMdijf45SHdKeA
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 29 Maj 2022 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Bardzo polecam nocleg Miona Apartments w miejscowości Virpazar, nad brzegiem jeziora Szkoderskiego :) Fantastyczna domowa atmosfera, na powitanie zostaliśmy poczęstowani karafką zimnego wina, jest możliwość zamówienia pysznego obiadu przygotowanego przez mamę właściciela (np świeża ryba z porannego połowu), właściciel organizuje rejsy po jeziorze, sam nocleg bardzo komfortowy i wygodnie położony 3 minuty pieszo od stacji kolejowej (bezpośrednie połączenia z Podgoricy czy nadmorskiego Sutomore). Obiekt jest dostępny na bookingu :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
xyrxis lubi ten post.
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 29 Maj 2022 20:07 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@gecko, a jakie są orientacyjne ceny tych obiadów domowych i rejsów?
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 29 Maj 2022 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@xyrxis
trzydaniowy obiad 15 euro, ale naprawdę warto - pyszna zupa rybna, na drugie danie pieczony pstrąg, puree ziemniaczane i mnóstwo świeżych warzyw, a na deser dostaliśmy naleśniki z domową konfiturą. Dodatkowo za free dostaliśmy karafkę białego wina :D Za dwugodzinny rejs zapłaciliśmy 50 euro (25 od osoby), ogólnie w porcie w Virpazar widziałem, że można było ogarnąć nieco taniej, ale chcieliśmy się odwdzięczyć jakoś gospodarzowi za gościnę, bo sporo wina i domowego ciasta dostaliśmy free of charge :D
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
xyrxis lubi ten post.
xyrxis uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group