Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Gru 2013 22:26 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Czy na lotnisku da się przeżyć noc na lotnisku w Turku? Ewentualnie gdzie spędzić noc? Teraz znalazłem informację, że Terminal 1 otwarty jest od 5.00 do 2.00. Czyli na 3 godziny trzeba by opuścić lotnisko. Czy jest tam wówczas gdzie wejść w jakieś ciepłe miejsce, jakiś parking kryty czy coś takiego? Pozdrawiam
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 10 Kwi 2014 23:25, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: TURKU
#2 PostWysłany: 28 Gru 2013 22:41 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 25
Terminal 1 is open every day from 5 a.m. to 2 a.m.

Terminal 2 is open according to the flight schedule, and it opens two hours before the first departure.


http://www.finavia.fi/en/turku/


Nie zauważyłem że edytowałeś post :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Sie 2014 12:50 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
Możecie polecić atrakcyjny cenowo nocleg w Turku lub w okolicy miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Sie 2014 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Generalnie Skandynawia jest droga, ale w porównaniu do innych cen, Holiday Inn miał dobrą ofertę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Sie 2014 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
Najprawdopodobniej wybieram się tam za miesiąc i upatrzyłam sobie takie lokum w centrum :) --> http://www.netti.fi/~tuure2/en/
Jedynka z ceną 39euro wydaje się być konkurencyjna w stosunku do innych obiektów hostelowo-hotelowych w tym już pozasezonowym okresie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Wrz 2014 15:46 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
mel napisał(a):
Najprawdopodobniej wybieram się tam za miesiąc i upatrzyłam sobie takie lokum w centrum :) --> http://www.netti.fi/~tuure2/en/
Jedynka z ceną 39euro wydaje się być konkurencyjna w stosunku do innych obiektów hostelowo-hotelowych w tym już pozasezonowym okresie.


W czwartek wybieram się do Turku i pozwoliłem sobie skorzystać z linku, który podałeś. Cena za dwójkę 59 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Paź 2014 11:24 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
Nie wiem czy mieliśmy szczęście czy po prostu nikt nie próbował spać na lotnisku w Turku ale w zeszłą sobotę dojechaliśmy ok. 21:30 autobusem z miasta na lotnisko, terminal przylotów był otwarty, weszliśmy na górę do hali odlotów również otwarte, światła się paliły, kawiarnia zamknięta, łazienki otwarte.

Żywego ducha w środku, ani ochrony ani tym bardziej turystów. Nikt z obsługi lotniska nie był obecny na terenie Terminala 1. Na stronie www lotniska podana informacja że pomiędzy 2:00 a 5:00 w nocy lotnisko jest zamykane, nieczynne - nic bardziej mylnego. Ostatni przylot miał miejsc o godz 24:00. Później zaś T1 nadal był otwarty.
Spaliśmy jak dzieci całą noc na karimatach koło grzejnika. Na terminalu cieplutko, światło troche dawało po oczach ale to nic, łazienka otwarta cały czas, zero budzącej nas obsługi.
Dodam że byliśmy w trójkę sami do ok. godz. 5 - później opuściliśmy T1 by przetransportowac się na piechotę do T2 gdzie w niedziele rano był lot powortny do Gdańska.

Wniosek: opłaca się zaryzykować, nastawialiśmy się na to że ktoś nas wyprosi po tej 2 nocy i będziemy grzybów szukać w pobliskim lesie po ciemku ;)
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Paź 2014 11:59 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 29
karin861 napisał(a):
Nie wiem czy mieliśmy szczęście czy po prostu nikt nie próbował spać na lotnisku w Turku ale w zeszłą sobotę dojechaliśmy ok. 21:30 autobusem z miasta na lotnisko, terminal przylotów był otwarty, weszliśmy na górę do hali odlotów również otwarte, światła się paliły, kawiarnia zamknięta, łazienki otwarte.

Potwierdzam, że terminal T1 jest czynny 24/7 i ma dostęp do darmowego WiFi bez ograniczeń, oraz że przechodzi właśnie remont przez polską ekipę, która wymienia okna i elewację. Wynajęcie samochodu na lotnisku w Turku wychodzi korzystniej niż ta sama opcja w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Cze 2016 15:24 

Rejestracja: 10 Cze 2016
Posty: 2
Cześć!
Ktoś z was nocował ostatnio na lotnisku? Nic się w tym zakresie nie zmieniło? Bo na stronie internetowej straszą godzinami otwarcia 4-1.15...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Cze 2016 11:42 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
ktoś coś wie?
bo akurat też lecę do Turku i nie wiem czy coś ogarniać do spania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Sie 2016 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
Jak wyglada biezaca sprawa na lotnisku i spaniu tam?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Sie 2016 00:23 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Byłem na tym lotnisku 2 tygodnie temu. Przyjechaliśmy na lotnisko pierwszym autobusem z Turku i zauważyłem, że parę osób spało już w środku. Ważna wskazówka, najdłużej działający pub w Turku jest otwarty do 3 w nocy, piwo w granicach 7 Euro. Pierwszy autobus na lotnisko 5:20, poczekalnia kolejowa zamknięta do 6 rano. Koszt przejazdu na lotnisko autobusem nr.1 (przystanek autobusowy przy głównym rynku, narożnik rynku, duży wyświetlacz LCD z aktualnym rozkładem za szybą witryny sklepu przy przystanku (bilet 3 euro), http://www.foli.fi/sites/default/files/Linja%201_20.pdf
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 23 Sie 2016 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Dzięki, wygląda na to, że nocke 29/30 spędzę właśnie na TKU :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
karin861 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 28 Sie 2016 13:30 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Spaliśmy w kilka osób z nocy 27 na 28.08.2016. Przyjechaliśmy z Helsinek Omnibusem o 1:30, taksówka bus na 7 osób za 28€ na lotnisko (myślałem, że będzie sporo więcej) także zwykła powinna być tańsza. Na samym lotnisku mało ludzi śpiących. My położylismy się na przylotach, bo przed samolotem z Gdańska nic nie ma rano. Nikt nas nie obudził, ochrona tylko chodziła i się cicho śmiała.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 30 Sie 2016 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Właśnie dotarłem na lotnisko. Jechaliśmy podobnie jak kolega wyżej taksówką 7os spod Hotelu Caribia (przystanek Omni Busa) koszt 30e. Zaraz po wejściu na terminal po prawej stronie jest kącik czytelniczo - zabawkowy z wykladzina na podłodze i dalej już nie szukałem (na zdjęciu). Ciepło, wygodnie, gniazdka do ładowarki, WiFi, cisza, spokój. Generalnie pusto i nikt się nie czepia. Na dole na przylotach ławki bez poręczy więc też można się położyć. Bary pozamykane. Można nockę przeżyć ;-)

Image
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 23 Lip 2019 03:52 

Rejestracja: 01 Cze 2018
Posty: 4
Żeby odświeżyć temat - dzisiejszą noc spędziłem na TKU, na lotnisko dotarłem piechotą około 1:00, położyłem się na przylotach. Nikogo poza mną nie było (chyba że na odlotach, ale nie sprawdzałem), co jakiś czas przechodził pracownik ochrony, ale nawet nie patrzył w moją stronę. Łazienki otwarte, wifi działa bez ograniczeń, nikt lotniska na noc nie zamykał, można spokojnie spać!
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group