Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 05 Lut 2018 21:36 

Rejestracja: 01 Lut 2018
Posty: 6
Saapho Haus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#122 PostWysłany: 20 Mar 2018 16:45 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 2
Spaliśmy 3 dni w Atenach u Pantelisa z jego ojcem mogę powiedzieć że jest to najlepsza meta za taką cenę. Airbnb superhost. Mogą tam spać dwie osoby. Do dyspozycji gości jest duży pokój z wygodnym łóżkiem, duży taras, współdzielona łazienka. Mieszkanie ma ponad 90m2. Kuchnia z pełnym wyposażeniem. Bardzo polecamy. W pobliżu wszystkie muzea w zasięgu ręki. W odległości 300 metrów jest restauracja w której pracuje kelnerka z Polski dają tam pyszne jedzenie w dużej ilości za przystępną cenę. Ja z żoną dostałem 0,5 litra wina gratis do rachunku. Na dachu budynku jest taras z widokiem na Akropol.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 27 Mar 2018 01:02 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 23
Może ktoś by miał namiary na jakieś mieszkanko najlepiej w centrum dla ośmiu osób. Termin to 24-28.10.18. Najlepiej cztery osobne sypialnie i z dwie łazienki lub łazienka i wc.
Z góry dziękuje za jakiekolwiek namiary.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 11 Maj 2018 17:21 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Szukam noclegu na jedną noc w Atenach. Będę tam jeden dzień - pierwszy raz, więc hotel tylko na przenocowanie - mam dylemat, czy jest sens brać coś w okolicach akropolu, żeby mieć blisko, czy można gdzieś dalej, byle blisko metra - z lotniska i na lotnisko będę jechał metrem. Jakieś sugestie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 11 Maj 2018 18:13 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Novotel - niezbyt daleko do metra, a z hotelu jest widok na Akropol, choć to jest kawałek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
 
      
#126 PostWysłany: 11 Maj 2018 18:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
I jak ktoś lubi, okolica Polaków, czyli "dancingi - Żywiec - schabowy"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 20 Maj 2018 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
ja polecam Elikon Hotel przy samym pl. Omania
okolica mimo średnich opinii okazała się fajną bazą wypadową do zwiedzania miasta
wszędzie blisko aby dojść z buta. dobre połączenie z lotniskiem, z portem czy z dworcem autobusowym (np. kierunek Sunion)
ani przez sekundę nie czułem się zagrożony. bezpiecznie nawet w nocy.

hotel jest **, w pokoju czajnik (+kawa, herbata), lodówka, klimatyzacja, codzienne sprzątanie i wymiana pościeli i ręczników
szybkie, darmowe wi-fi , kosmetyki w łazience
recepcja czynna 24h, pracownicy zawsze mili i chętni do pomocy.
bardzo przyjemny stosunek cena / jakość

minusem cienkie ściany :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 20 Maj 2018 22:09 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6178
HON fly4free
Sudoku napisał(a):
Novotel - niezbyt daleko do metra, a z hotelu jest widok na Akropol, choć to jest kawałek.
Zeus napisał(a):
I jak ktoś lubi, okolica Polaków, czyli "dancingi - Żywiec - schabowy"
odniosłem wrażenie, że obecnie jest to raczej "okolica" Bułgarów
Żywca nie spotkałem, za to Kamenitza i Zagorka w niemalże każdym sklepie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 02 Cze 2018 10:03 

Rejestracja: 02 Cze 2018
Posty: 1
w lipcu będę w Atenach przez 7 dni. Bardziej z zamiarem plażowania, aczkolwiek same Ateny też na pewno zobaczę. Pytanie gdzie w tym wypadku lepiej szukać noclegu. W Atenach czy gdzieś w miejscowościach na południe od Aten, gdzie działa jeszcze komunikacja a plaże są lepsze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 01 Paź 2018 14:05 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Cześć,
Znalazłem ciekawą ofertę na airbnb w okolicy metra Monastiraki. Co myślicie o tej lokalizacji pod względem atrakcyjności jako baza wypadowa do zwiedzania Aten?
Jak wygląda bezpieczeństwo i poczucie bezpieczeństwa w tych rejonach? Moja narzeczona jest trochę przewrażliwiona pod tym względem i wolałbym żeby nie odwracała się co 15 sekund w poszukiwaniu osobnika, który może jej wbić nóż w plecy.
Wiem, wiem, czytałem że Ateny pod tym względem nie odbiegają od innych miast w europie, ale wolę się dopytać jak jest w tej okolicy?


https://www.airbnb.pl/rooms/12333241?ad ... &infants=0
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 01 Paź 2018 14:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Co myślicie o tej lokalizacji pod względem atrakcyjności jako baza wypadowa do zwiedzania Aten?

Jak odpalisz mapę, to sprawdzić czy jest atrakcyjna według ciebie.

Co do bezpieczeństwa, nie raz pisałem, jak poszukasz to znajdziesz.

Miasto takie same jak Wawa-Kraków itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
Patyczok lubi ten post.
 
      
#132 PostWysłany: 01 Paź 2018 17:28 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
No już bardziej atrakcyjnie dla turysty niż Monastiraki to chyba nie można...
A co do bezpieczeństwa, to Ateny to normalne miasto, co ma się tam dziać? No ale ja nie jestem szczególnie przewrażliwiona, poza tym wychowałam się na warszawskiej Woli, więc ciężko mnie wystraszyć :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Patyczok uważa post za pomocny.
 
      
#133 PostWysłany: 24 Kwi 2019 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 115
Loty: 64
Kilometry: 97 889
Ja z żoną nocowaliśmy w Centrotel Hotel i jeśli chodzi o hotel to jesteśmy bardzo zadowoleni. Ładne przestronne pokoje z balkonem (widok co prawda na jakiś budynek w którym zawalił się dach), w łazience wanna z hydromasażem (po przejściu kilkunastu kilometrów dziennie super opcja na odpoczynek), ręczniki codziennie wymieniane i sprzątane na błysk. Największy minus to lokalizacja hotelu chyba, że komuś odpowiada towarzystwo mocno multi-kulti na ulicach. Sklepy arabskie, bułgarskie, rosyjskie, gruzińskie, nawet polskie itd, bardzo dużo osób korzeni arabskich, sporo ciemnoskórych, co jakiś czas też bezdomni. Ze swojej strony odradzam wszystkim wizytę na Placu Wiktorii - przeczytałem wszystko dogłębnie w temacie odnośnie Aten i ten teren był odradzany szczególnie w nocy, ja radziłbym go omijać również za dnia, czy to rano czy w jakikolwiek inny dzień. My po 1 mega intensywnym dniu chcieliśmy nie robić dodatkowego kilometra na Omonię (która według mnie pod względem bezpieczeństwa jest o wiele lepsza, samo metro jest o wiele szersze) i poszliśmy właśnie na stację Wiktoria, przy kupnie biletów w automatach (bardzo ciasno) mieliśmy pecha, bo nie przyjmowało nam banknotu 5 euro i automat nam wypluwał pieniądze, podbiegł mały cygan w wieku 7-9 lat i pokazywał w dokładnie to samo miejsce w które wkładaliśmy pieniądze żeby wkładać w te miejsce kasę - my mówiliśmy mu, że wiemy. Ja byłem święcie przekonany, że chce nam te 5 euro ukraść i zasłoniłem dojście do tych 5 euro ręką (żona kupowała bilety), a on w tym czasie drugą ręką wyciągnął jej telefon z kieszeni płaszcza. Przeszliśmy przez bramki, skasowaliśmy bilety, po chwili zorientowała się, że nie ma telefonu, trwało to maksymalnie 3-4min, ale już było po wszystkim. Policja która stała na placu Omonii rozłożyła ręce, próbowała pomóc, ale wtedy podejrzewam że już można było tego telefonu szukać w lombardzie, albo komisie - także taki post dla przestrogi dla każdego kto chciałby się tam wybrać żeby też nie miał zepsutego wyjazdu przez stracony telefon.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 16 Maj 2019 10:39 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Byłem w Grecji wiele razy, ale nigdy w stolicy -Atenach. W czerwcu lecimy na parę dni w 5 osób. Znalazłem odpowiedni dla tylu osób nocleg w dzielnicy Paleo Faliro na ul.Posidonos. To aleja wzdłuż wybrzeża.

https://www.google.com/maps/@37.924431,23.693204,16z

Sądzicie , że to dobre miejsce ? Ląduje na lotnisku w Atenach ok północy. Metro już nie działa. Będzie się tam czym dostać ?

I przy okazji drugie pytanie. Stamtąd jest niedaleko do portu w Pireusie. Warto na dzień czy dwa [ z noclegiem na niej,]popłynąć na jakąś wyspę w pobliżu ? Jak tak, to na którą ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 16 Maj 2019 11:06 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
bus x96

z bliskich wysp polecam Aegine.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
 
      
#136 PostWysłany: 11 Paź 2020 11:02 

Rejestracja: 11 Paź 2020
Posty: 1
A mi się zamarzył weekendowy wyjazd ekonomiczny.

Czy jest możliwy nocleg w hamaku w okolicach Akropolu lub na wzgórzu Lycabettus (jedyne miejsca zalesione na mapie), bezpiecznie, zakładając późnowieczorne rozłożenie się w jakimś niewidocznym miejscu?

Nigdy nie byłem na miejscu, nie wiem jak tam jest.
Wpadł mi taki pomysł do głowy, by się orzespać i nie być okradzionym/aresztowanym w okolicach lata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 23 Sty 2023 12:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Z hoteli, które NIE polecam w Atenach, to bez wątpięnia, atrakcja ostatniego tygodnia, Hotel Hellenis, https://www.booking.com/hotel/gr/hellinis.pl.html

Od tygodnia, jeden z balkonów wisy tak

Image i jakoś nikt tym się nie przejmuje
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 25 Sty 2023 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Nie wiem jak z tym przejmowaniem się, ale w Thessalonikach to mam wrażenie że 1/3 budynków tak wygląda i nikt się nie przejmuje. Tych zamieszkałych, bo opuszczonymi lub niedokończonymi to w ogóle nikt się nie przejmuje. Jakoś inaczej zapamiętałem to miasto podczas wizyty kilka lat temu... Albo Norwegia zmieniła mój próg tolerancji ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group