Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Kwi 2018 12:31 

Rejestracja: 28 Kwi 2018
Posty: 1
Witam, mam takie pytanko odnośnie transportu nocnego z lotniska do Perissy. Lądujemy ze znajomymi w nocy z 20/21 czerwca. o godz 12
jakie koszty są nocnej Taxy? i czy są jakieś autobusy nocne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#22 PostWysłany: 28 Kwi 2018 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 513
Kilometry: 604 782
niebieski
Skorzystaj z Hoppy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 29 Kwi 2018 13:30 

lukasz_kielek napisał(a):
Witam, mam takie pytanko odnośnie transportu nocnego z lotniska do Perissy. Lądujemy ze znajomymi w nocy z 20/21 czerwca. o godz 12
jakie koszty są nocnej Taxy? i czy są jakieś autobusy nocne?


Nocnego autobusu w czerwcu z lotniska nie będzie. Te nocne będą kursowały co godzine od 0,30 lub 1 do 6 rano w głównym sezonie prawdopodobnie od 10 lip do 25 sier.
Nawet jak przylecicie już po pólnocy to z Firy do Perissy póki tam dojedziecie nic nie bedzie bo ostatni w czerwcu odjeżdża o 0,30 lub 0,45. Warto skontaktować się z wynajmującym pokój lub z hotelem bo na Santorini i innych greckich wyspach jest opocja darmowego transferu z/na portu i lotniska.
Góra
 PM off  
      
#24 PostWysłany: 07 Lip 2019 10:02 

Rejestracja: 06 Lip 2019
Posty: 1
Cześć,
Wybaczcie że odkopuję temat po takim czasie, ale mamy w planach z żoną wybrać się na Santorini we wrześniu, tylko jak tak przeglądam ceny noclegów to nie jest tanio.
Czy ktoś z was może polecić jakieś miejsce do przenocowania (docelowo w okresie 17-24.09)? Chciałem się także dowiedzieć jakie jest wasze zdanie odnośnie noclegów ze śniadaniami albo z dwoma posiłkami - czy warto brać takie opcje, jak wygląda kwestia wyżywienia we własnym zakresie (szukając miejsc do spania przeważnie różnica cen między opcją bez wyżywienia a z samym śniadaniem to było od 300 zł wzwyż, a co dopiero z dwoma posiłkami).
Może ktoś jest w stanie polecić jakiś nocleg oraz byłby w stanie doradzić jak z wyżywieniem - czy brać w miejscu noclegu (jaką opcję), czy jednak taniej wyjdzie we własnym zakresie
Dziękuję i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 07 Lip 2019 10:57 

Rejestracja: 23 Paź 2011
Posty: 23
Loty: 91
Kilometry: 292 097
Byłem w marcu 2019 w hotelu - Kafieris Apartments on the cliff. Mieliśmy tylko śniadania które dostawaliśmy do pokoju.
Obiady i kolacje jedliśmy głównie w centrum Firy gdzie jest dużo restauracji. (Fira - 800m od hotelu)
W centrum Firy są dwie "kebabownie" gdzie można bardzo tanio i dobrze zjeść - polecam Souvlaki Pita GYRO and More - jest mięsny gyros i wege również. Koszt gyrosa to ok. 2.6 euro
Niedaleko hotelu są sklepy w których można również się zaopatrzyć w jedzenie. W pokoju hotelowym mieliśmy talerzyki i sztućce.
Blisko hotelu jest dużo wypożyczalni quadów, buggy i aut. Dużo turystów poruszało się quadami po wyspie. My wybraliśmy auto. W jeden dzień można naprawdę dużo zobaczyć.
Koło hotelu jest przystanek autobusowy którym można się dostać do Oia (ok. 10km)
Według mnie warto zobaczyć między innymi:
-Oia
-przejść brzegiem kaldery z Firy w stronę Oia (dużo pięknych widoków)
-Red beach/Red Rocks
-po drodze do Akrotiri Lighthouse również jest wiele ładnych punktów widokowych


Ostatnio edytowany przez marcino123, 07 Lip 2019 11:14, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
trawel uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 23 Sie 2021 14:47 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1165
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Polecam w Perissa hotel Santa Barbara, opcja naprawdę w dobrej cenie w sierpniu za 4 noclegi 226 Euro ze śniadaniami.
Hotel w spokojnym miejscu, 5 minut do plaży, Powyżej 4 noclegów darmowy transport na i z lotniska. Obok hotelu fajna lokalna tawerna "Aris"
https://www.santabarbara.gr/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 07 Wrz 2021 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
drogo,drozej, Santorini :(
Bylem kiedys na Santorini na jednodniowce, teraz chcialbym skoczyc juz okolweekendowo,
czy warto dla oszczednosci wziac nocleg w Perissa? Dla mnie caly urok wyspy to linia Fira - Oia.
Jezeli rozklad ktory wklejam jest aktualny - wyglada, ze nie bedzie problemu ze skakaniem po wyspie, nawet po zrobieniu zdjęc zachodu słonca.
Załącznik:
santor.JPG
santor.JPG [ 103.89 KiB | Obejrzany 2721 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 07 Wrz 2021 11:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Perissa jest bardzo dobrym miejscem na nocleg na Santorini. Spędziłam tam tydzień w tym roku. Polecam.
Co do komunikacji, to poczytaj w wątku o transporcie. Transport jest dobrze zorganizowany ale są obostrzenia.

Ja ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić w Perissie Willę Valvis. https://www.villavalvis.com/ Nieduży pensjonacik z przemiłymi właścicielami. Bardzo czysto, wygodnie, kulturalnie, przyjemny basen i bar przy basenie w doskonałych cenach. Rzut patykiem znajduje się przystanek autobusowy, oraz bankomat, piekarnia, sklepy spożywcze z lokalnymi produktami i winem, kilka tanich knajpek. Na plaże pieszo idzie się 5 minut, a po lewej stronie znajduje się super tawerna Poseidon, gdzie możecie skorzystać z leżaków i parasola za free gdy tylko zamówicie sobie choćby jeden napój. Ale tawernę polecam także szczerze na kolację (Uwaga, porcje są ogromne).
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 07 Wrz 2021 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@correos właśnie przed chwilą wróciłem. Noclegi miałem w Perrisa i było całkiem ok a zdecydowanie taniej. Autobusami ogarniesz spokojnie zachody słońca i w Fira i w Oia.

Dodatkowo całkiem fajna plaża a jak by było za spokojnie to można się wybrać do Kamari przez górkę lub wodną taksówką za 5€.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 07 Wrz 2021 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 824
niebieski
Byłem w sierpniu i spokojnie bez wypożyczania auta można wszystko oblecieć (dojazdy z lotniska, zachód słońca - Oia). Polecam niedrogi nocleg w Firze - Asterolithos. 2 minuty piechotą na stację. Pokoje dobrze wyposażone, czyste, z prywatnym tarasikiem. Zameldowanie od 15, ale bez problemu zaakceptowali bezpłatnie prośbę o check-in około 12.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 07 Wrz 2021 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 419
Kilometry: 793 822
srebrny
correos napisał(a):
drogo,drozej, Santorini :(]

Chyba nie byłeś w środku sezonu na Mykonosie;-)
Santorini we wrześniu ma naprawdę przyjazne ceny noclegów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 07 Wrz 2021 17:11 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1413
Loty: 215
Kilometry: 388 202
srebrny
Ewentualnie do rozważenia wypożyczenie skutera, ja wstępnie miałem zarezerwowany nocleg właśnie w Perissie i właścicielka obiektu miała też wypożyczalnię.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 07 Wrz 2021 17:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
W sierpniu miałem 2 noclegi na Santorini - w Perissie i w Kamari. I ze swojej strony polecę Kamari:
- łatwiejszy dojazd z lotniska (nie trzeba omijać górki)
- większa ilość knajp
- jak ktoś lubi oglądać samoloty podchodzące do lądowania, to powinien być zadowolony, bo można mieć świetny widok siedząc na plaży czy w restauracji nad morzem :)
Cenowo po sezonie chyba nie powinno być wielkich różnic między tymi miejscowościami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 08 Wrz 2021 11:21 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Mnie też się bardziej podobało w Kamari.
Spałam w Proteas Hotel, pod domem przystanek, kilka kroków do deptaka nad morzem.
Sam hotel, mam mieszane uczucia, łazienki na pewno do remontu, głęboki PRL ale czyste. Codzienne sprzątanie i wymiana ręczników.
Śniadania monotonne i nic specjalnego.
Na plus lokalizacja i w pokoju taras, na którym siadaliśmy wieczorami.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Wrz 2021 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@Rockriderr było już pisane w innym wątku - na Santorini nie chcą wypożyczać skuterów bez prawa jazdy kat. A

Na innych wyspach bez problemu - a akurat na Santorini robią z tym problem (zasłaniając się tym, że policja ściga).

Sam chciałem wynająć skuter za 30 EUR, ale facet nie chciał i pożyczył mi Pandę za 35 EUR (z jego punktu widzenia chyba jednak gorszy interes).
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 08 Wrz 2021 11:43 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Temat powinno się zmienić na budżetowo najtańsze noclegi na Santorini, bo jak poczytać tylko tu do tego to się sprowadza

Pierwszy raz i wybieram Firę, dojdę sobie czy dojadę na plażę do tego też wychodzi budżetowo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 08 Wrz 2021 12:12 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1413
Loty: 215
Kilometry: 388 202
srebrny
Tomo14 napisał(a):
@Rockriderr było już pisane w innym wątku - na Santorini nie chcą wypożyczać skuterów bez prawa jazdy kat. A

Na innych wyspach bez problemu - a akurat na Santorini robią z tym problem (zasłaniając się tym, że policja ściga).

Sam chciałem wynająć skuter za 30 EUR, ale facet nie chciał i pożyczył mi Pandę za 35 EUR (z jego punktu widzenia chyba jednak gorszy interes).


No to jest ciekawe co piszesz, bo u nas sama babka z hotelu chciała nam wypożyczyć skuter i zapytała jakie mamy prawko (kat. B) i powiedziała, że 50tkę może wypożyczyć. Na Korfu w tym roku też miałem taką sytuację, a jak tam da radę takim czymś jeździć to na Santorini tym bardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 08 Wrz 2021 15:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
dg72 napisał(a):
Pierwszy raz i wybieram Firę, dojdę sobie czy dojadę na plażę do tego też wychodzi budżetowo
No właśnie nie.
Nie wybrałam sobie Firy na miejscówkę do spania na cały pobyt, bo mnie osobiście zależało na plaży, na kąpieli w morzu i możliwości dostania się na tę plażę z mojego łóżka w 10 minut. Chciałam też mieć fajny basen do popływania, a nie tylko wannę na tarasie.
Fira jest prawie "full romantic", ale na romantycznym zachodzie słońca świat się nie kończy.
Zresztą w Oia za jeden kieliszek aperol spritza płaciliśmy 12,5 EUR, ale z widokiem na kalderę.
A w Perissie piliśmy domowe wino 6,5 EUR za karafkę przy zachodzie słońca patrząc sobie w oczy. I nie wiem, czy nie było nawet bardziej romantycznie. Czasami nie warto przepłacać.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 08 Wrz 2021 15:54 

Od lipca tego roku we wszystkich miejscach turystycznych w Grecji noclegi zostały wywindowane i to sporo. Jeżdżę 2 a nawet 3 razy w roku od maja do września. W sierpniu ub.roku w Kamari znalezienie noclegu było bardzo łatwe i tańsze od lat poprzednich. Zazwyczaj na wyspach spędzam 2 lub 3 noclegi ale z tego co widzę na portalach i dzwoniąc,pisząc do hotelików to ceny teraz nawet we wrześniu za w miarę przyzwoite studio 2 os lub dobry pokoik to 50e. W Perissie jest odrobinę taniej niż w Kamari. Na Bookingu ceny dalej mocno zawyżone. Lecę w piątek i 3 noclegi zaklepałem w Perissie ,tak troszkę dalej od centrum po 37e ze śniadaniami 2 os. Na wszystkich portalach cena + - 55-60e.
Taniej juz jest na innych wyspach z których łatwo można dostać się promem. i za 25-30 na miejscu duża dostępność.
Warto dzwonić ,pytać się do właścicieli obiektów bo rezerwując nawet z opcją płatności na miejscu sporo przepłacamy.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 17 Kwi 2022 13:13 

Rejestracja: 01 Mar 2021
Posty: 108
Loty: 55
Kilometry: 84 576
niebieski
Są jakieś inne strony niż booking i airbnb do szukania noclegów na Santorini i innych wyspach Cyklad? Szukam noclegów na przełom września i nie jest tanio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group