Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#1 PostWysłany: 18 Sty 2021 19:06 

Rejestracja: 06 Mar 2014
Posty: 374
hej
jako ze widze maly ruch w tym watku a spedzam kolejny tydzien na fuercie, dobre miejsce w czasach pandemii i kwarantanny :roll:

to nie jest reklama a admina wrazie co prosze o sprawdzenie moich poprzednich postow, pierwszy raz polecam jakis nocleg ;-)

moge z czystym sercem polecic domek/wille w tarajalejo (niedaleko costa calma), link ze zdjeciami

https://www.airbnb.pl/rooms/37937662?so ... FE5QkOOVfp

Domek ma 3 sypialnie, podwojna, jedna z dwoma pojedzynczymi lozkami i jednak z lozkiem wysuwanym (wyglada na 2 lozka pojedyncze po rozlozeniu tylko kolo siebie),

dodatkowo salon z kanapa ale nie rozkladana, mega plus to podgrzewane jazucci na tarasie.

w pelni wyposazona kuchnia, taras jeden oszklony drugi otwary i lezaczki,


w odleglosci pieszej (10 min piechota) sa 4 restauracje - jedna z kuchnia kanaryjska nad sama woda (tanio i smacznie), jedna wloska (tez tanio i tez smacznie ), jedna z grillem i jedna z kuchnia mieszana (nad sama woda) - wloska meksykanska itd

w razie co pytajcie, mam tez kontakt do gospodarza bezposrednio jakby ktos chcial ponegocjowac cene - w razie co podam na priv
Góra
 Profil Relacje PM off
pry lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#2 PostWysłany: 01 Lut 2021 13:07 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 275
Kilometry: 559 446
sim napisał(a):
hej
jako ze widze maly ruch w tym watku a spedzam kolejny tydzien na fuercie, dobre miejsce w czasach pandemii i kwarantanny :roll:

to nie jest reklama a admina wrazie co prosze o sprawdzenie moich poprzednich postow, pierwszy raz polecam jakis nocleg ;-)

moge z czystym sercem polecic domek/wille w tarajalejo (niedaleko costa calma), link ze zdjeciami

https://www.airbnb.pl/rooms/37937662?so ... FE5QkOOVfp

Domek ma 3 sypialnie, podwojna, jedna z dwoma pojedzynczymi lozkami i jednak z lozkiem wysuwanym (wyglada na 2 lozka pojedyncze po rozlozeniu tylko kolo siebie),

dodatkowo salon z kanapa ale nie rozkladana, mega plus to podgrzewane jazucci na tarasie.

w pelni wyposazona kuchnia, taras jeden oszklony drugi otwary i lezaczki,


w odleglosci pieszej (10 min piechota) sa 4 restauracje - jedna z kuchnia kanaryjska nad sama woda (tanio i smacznie), jedna wloska (tez tanio i tez smacznie ), jedna z grillem i jedna z kuchnia mieszana (nad sama woda) - wloska meksykanska itd

w razie co pytajcie, mam tez kontakt do gospodarza bezposrednio jakby ktos chcial ponegocjowac cene - w razie co podam na priv



Hej, wyslalam Ci priv :)

Ja tez jestem na Fuercie od 2 tygodni, w planach miesiac-dwa wiecej, obecnie jestem w Corralejo i nie narzekam. Codziennie po kilkanascie przypadkow korony na cala wyspe i calkiem spokojnie.

Pytanie do wszystkich, ktorzy byli i zwiedzili - gdzie najlepiej sie zatrzymac na poludniu wyspy, gdzie bedzie w miare 'lokalnie'? Z tego co widze, to Costa Calma i Morro Jable to typowe turystyczne miejscowosci, a zalezy mi na bardziej autentycznym miejscu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#3 PostWysłany: 01 Lut 2021 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@pry
La Lajita, Gran Tarajal powinny dać radę.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#4 PostWysłany: 01 Lut 2021 14:54 

Rejestracja: 06 Mar 2014
Posty: 374
@pry, to polecona miejscowka przeze mnie jest obok la lajita - gdzies zreszta jest oasis park

zgadza sie - costa calma i moro jable to typowe molochy turystyczne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#5 PostWysłany: 01 Lut 2021 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@sim Ten nocleg tak na szybko przejrzałem, to trochę mocno ceny zawyżone jak na taką ciasnotę...
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#6 PostWysłany: 01 Lut 2021 15:13 

Rejestracja: 06 Mar 2014
Posty: 374
@nick Nie powiedziałabym ze to ciasnota.

3 oddzielne sypialnie, salon, weranda i duża kuchnia z jadalnia. Do tego duży taras i jacuzzi z podgrzewana woda. Każdy podróżuje w takim standardzie jakim chce

Btw wspomniałam ze numer daje żeby ponegocjować cenę z gospodarzem. Moja nie była kosmetycznym rabatem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#7 PostWysłany: 01 Lut 2021 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@sim Oczywiście, że obiektywnie w porównaniu do przeciętnego miejsca nie jest ciasno, tylko za taką cenę. Nie wiem ile wynegocjowałaś, ale na Teneryfie na longstay od cen podanych na stronach można zjeżdżać spokojnie o 60-70%. Mam obecnie 8 apartamentów, które podnajmuję na krótkie pobyty i za salon+kuchnia+2 sypialnie/łazienki, balkon/taras, dostęp do grzanego basenu i jacuzzi+net 100/100mb+tv sat płacę 550eur miesięcznie allinc, za 3 sypialnie 620eur/m-c. Przeglądałem nawet ostatnio oferty na marketplace na Fuercie, jeśli zostajesz minimum miesiąc to jest masa ofert w podobnych cenach,
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 01 Lut 2021 15:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#8 PostWysłany: 01 Lut 2021 15:30 

Rejestracja: 06 Mar 2014
Posty: 374
@nick byłam w tym miejscu 6 dni także nie wiem jak kształtują się ceny longstay, ale jako ze jadę na Teneryfę za 3 tyg, jeżeli to nie przechwałki to podrzuć proszę coś na priv w takim razie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#9 PostWysłany: 01 Lut 2021 15:40 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
@nick...jako zaprawiony w bojach na Fuercie gdybyś był uprzejmy i wyjaśnił jak to jest z tą rezerwacją lokali na dłuższy termin bo jak sam wskakiwałem na kilka portali z wynajmami to wszędzie do ceny trzeba doliczyć trzeba było jednomiesięczny koszt czynszu jako prowizję dla pośrednika co znacznie zwieksza ogolny koszt przyjmijmy 3-miesięcznego wynajmu. Oczywiście także koszt zużycia wody , prądu , AC, itd :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#10 PostWysłany: 01 Lut 2021 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Dokładnie o tym przed chwila napisałem @sim na pw. Wszystkie oferty z agencji albo z miejsca odpuszczasz, albo różnymi sposobami szukasz bezpośredniego kontaktu do właściciela, można się niestety bardzo zdziwić i mi się to zdarzyło kilkukrotnie gdy właścicielem okazuje się...agencja :lol:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 17 Maj 2021 22:16 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Czy może ktoś polecić w której miejscowości szukać noclegu na Fuerteventurze na wyjazd z niemowlakiem? Jedynym kryterium jest ładna, bezwietrzna (tak, znam hiszpański i wiem co oznacza nazwa wyspy :) ) plaża. Może być miejscówka typowo turystyczna. Z poprzedniego wyjazdu pamiętam, że ostro wiało w Morro Jable i w El Cotillo, ale w obu byłem po jednym dniu i mógł to być przypadek. Wyjazd w czerwcu. Widzę interesujące obiekty w Costa Calma. Czy trzymając się nadal nazw mogę się spodziewać tam spokoju od wiatru?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#12 PostWysłany: 18 Maj 2021 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Costa Calma albo pobliska Melia na Playa Sotavento to bardzo przyjemne miejsca i przepiekne plaze... ale chyba nie ma drugiego miejsca na Fuercie, gdzie nazwa az tak by wprowadzala w blad ;)
C.Calma i plaza Sotavento (doslownie: zawietrzna) uchodza za najbardziej wietrzne miejsca na wyspie, czemu sprzyja uksztaltowanie terenu, a z czego korzystaja liczne w okolicy szkoly np. kitesurfingu.

Ale generalnie nie ma co demonizowac, bo wiatr az tak nie przeszkadza, a rownie wietrzna wyspa jest na przyklad Lanzarote.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 18 Sty 2022 00:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Zdziwiłem się, że Fuerteventura nie ma swojego odrębnego tematu, dopisuję się więc tutaj po grudniowych noclegach. Mieliśmy na miejscu 3 doby i chciałem rozplanować tak, że pierwszą po przylocie na północy a później dwie na południu wyspy. I wyszło tak:

1 nocleg w Bristol Sunset Beach (Corralejo)
Bardzo fajna miejscówka - ośrodek trochę duży, ale w grudniu nie było tłumów. Klasyczny apartamentowiec - sypialnia, łazienka, salonik z kuchnią, balkon. Miejscami wychodziły pewne mankamenty, ale drobnica - standard bardzo porządny. Darmowy parking po drugiej stronie ulicy. Do centrum spokojnie piechotą.
Załącznik:
IMG_9807.JPG
IMG_9807.JPG [ 142.56 KiB | Obejrzany 2771 razy ]
Załącznik:
IMG_9805.JPG
IMG_9805.JPG [ 158.67 KiB | Obejrzany 2771 razy ]
Załącznik:
IMG_9804.JPG
IMG_9804.JPG [ 146.35 KiB | Obejrzany 2771 razy ]
Załącznik:
IMG_9803.JPG
IMG_9803.JPG [ 164.82 KiB | Obejrzany 2771 razy ]
Załącznik:
IMG_9802.JPG
IMG_9802.JPG [ 172.78 KiB | Obejrzany 2771 razy ]
Załącznik:
IMG_9801.JPG
IMG_9801.JPG [ 147.87 KiB | Obejrzany 2771 razy ]
Załącznik:
IMG_9800.JPG
IMG_9800.JPG [ 155.56 KiB | Obejrzany 2771 razy ]

Cenowo też wyszło nieźle - na ebookers po kodzie zniżkowym i wykorzystaniu 15 GBP bonusa statusowego z lata 2021, do zapłacenia za noc wyszło nieco ponad 34 funty, ale dla statusu Gold były dodatki: 2 napoje bezalkoholowe w ichnim barze oraz voucher 15 EUR na pobyt do wykorzystania na zajęcia jogi, wynajęcie roweru lub w knajpie na dachu (druga jest na parterze, ale tam nie da się skorzystać). Byliśmy króciutko, więc wybraliśmy opcję barową - do niewielkiej kolacji z kieliszkiem wina wyszła niewielka dopłata.
Drobny zgrzyt pojawił się po wymeldowaniu - potwierdzili na recepcji rano, że wszystko zapłacone (babka, która dawała nam klucze dzień wcześniej nie za bardzo wiedziała jak sprawdzić), a 3 godziny później na revolucie pojawiło się obciążenie na 54 EUR :roll: Na szczęście po wymianie wiadomości przyznali się do błędu i po 4 dniach kasa wróciła na moje konto.

2 noclegi w Ohana Roger (Tarajalejo)
Wyjazd na Fuerte zmaterializował się w drugiej połowie listopada i można powiedzieć, że szukałem noclegów prawie na ostatnią chwilę - południe wyspy odstraszało mnie cenami, ale w portalu na b znalazłem jedną opcję po taniości i na nią się ostatecznie zdecydowałem. Lokalizacja na totalnym uboczu miejscowości - typowa dzielnica sypialna, w pobliżu nie widziałem nawet żadnej kawiarni czy sklepu, na kolację w miasteczku jechaliśmy samochodem. Pokój z kuchenką i łazienką. Łóżko nie za bardzo wygodne. W żyrandolu zamontowana 1 żarówka (a miejsce na 4), w łazience światło też dość słabe. Kuchenka dość skromna, drzwi od lodówki z otwarciem od ściany. Niby detale, ale psują nieco komfort pobytu. Niemniej zapłaciliśmy 65 EUR za 2 noce, więc luksusów za taką cenę się nie spodziewałem. 8-)
Załącznik:
IMG_0197.JPG
IMG_0197.JPG [ 171.97 KiB | Obejrzany 2771 razy ]
Załącznik:
IMG_0196.JPG
IMG_0196.JPG [ 207.04 KiB | Obejrzany 2771 razy ]
Załącznik:
IMG_0195.JPG
IMG_0195.JPG [ 208.64 KiB | Obejrzany 2771 razy ]
Załącznik:
IMG_0194.JPG
IMG_0194.JPG [ 180.59 KiB | Obejrzany 2771 razy ]
Załącznik:
IMG_0193.JPG
IMG_0193.JPG [ 179.93 KiB | Obejrzany 2771 razy ]
Załącznik:
IMG_0192.JPG
IMG_0192.JPG [ 254.04 KiB | Obejrzany 2771 razy ]
Załącznik:
IMG_0191.JPG
IMG_0191.JPG [ 257.3 KiB | Obejrzany 2771 razy ]

Jeśli cena jest jedynym wyznacznikiem, to można brać. Ja - bogatszy o doświadczenia - na drugi raz jednak poszukałbym czegoś np. w La Lajita, bo tamta miejscowość wydała mi się nieco przyjemniejsza plus oferowała delikatnie większy wybór gastronomiczny (przynajmniej w grudniu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 18 Sty 2022 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Kashpir Doceniam i podziwiam chęć robienia zdjęć i opisów z miejscówek. Mi się nigdy nie chce tego robić. La Lajita to jedno z tych miejśc gdzie można odpłynąć i zapomnieć o wszystkim, szkoda tylko że internet tam działa :evil:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Sty 2022 02:16 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
[quote][/quote]

Może jednak warto wyodrębnić lub załozyć oddzielny wątek dla Fuerteventury. Kto wpadnie na to by przekopywać wątki o innych wyspach.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 20 Gru 2023 12:09 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Spędzam urlopowy tydzień w La Capellania (5 km od Corralejo). Jest to osiedle złożone z małych domków. Okolica lata świetności ma za sobą (pod względem rozrywki). W "centrum" większość lokali jest do wynajęcia, otwarta jest burgerownia oraz sklep Superdino (słaby asortyment).

Miejsce jest idealne dla ludzi aktywnych. Osiedle leży u podnóża wielu wulkanów, z których podziwiać możemy panoramę wyspy. Dziesiątki kilometrów pieszych tras, można poczuć się jak na Marsie.

Do Corralejo jeździ autobus numer 8, koszt biletu 1,40€ (OW). ImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Antek12 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 20 Gru 2023 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2023
Posty: 42
Pięknie tam, iście marsjański krajobraz. Aż łezka w oku się kręci na wspomnienia sprzed ponad 10 lat, kiedy byłem na Fuerte i 4 innych z plecakiem. Trzeba tam wkrótce wrócić 😍
_________________
Szwajcarskim Szlakiem na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 15 Sty 2024 15:49 

Rejestracja: 13 Sty 2024
Posty: 23
Hej, szukam noclegu na Fuerte. mam pytanie zarówno o miejscowość jak i konkretny hotel jak ktoś ma coś do polecenia. Sytuacja będzie dla nas o tyle nietypowa, że w pierwszym tygodniu pobytu ja będę pracował, a żona będzie zabijala czas z dzieckiem. z tego powodu zastanawiamy się, czy na ten tydzień nie zbazowac się pierwszy raz w hotelu z all inclusive, czy czymś w tym stylu (ale wciąż mamy wątpliwości) czy jednak bardziej jakiś mieszkanie. Nie mamy przekonania czy bardziej północ czy południe... Cały czas też nie wiemy czy będziemy mieli samochód na cały tydzień żeby gdzies popołudniami pojeździć, czy ten tydzień będzie bardzo stacjonarny
Wymagania to w zasadzie:
- łatwy dostęp do plaży (piechotą)
- dostęp do jedzenia (restauracje i sklepy)
- jakieś place zabaw itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Sty 2024 16:15 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Nie wiesz czy północ czy południe, czy hotel czy mieszkanie, samochód czy bez samochodu.

Przepraszam, a kto ma wiedzieć? To chyba zależy od waszych preferencji, stylu życia, upodobań, zasobności portfela i innych?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
pinokio669 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 15 Sty 2024 16:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@pinokio669 żeby nie mieć problemu, to weźcie po prostu ten pierwszy tydzień w Morro Jable - prawdopodobnie spełni wszystkie trzy podane na końcu wymagania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pinokio669 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group