Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#101 PostWysłany: 22 Maj 2018 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
user78 napisał(a):
Byłem w Elba Lucia - tragedia. Nie polecam. Lepiej dopłacic np. do Elba Carlota



Kiedy byłeś ?
Dlaczego tragedia ? Jakiś opis czy foto na dowód ? Czy tylko subiektywne odczucie ?
Byłeś w obu tych hotelach w tym czasie ? Jakie różnice ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#102 PostWysłany: 22 Maj 2018 23:32 

Rejestracja: 03 Cze 2015
Posty: 6
Byłem 2 lata temu. Jedzenie tragedia, baseny mega zimna woda, pokoje kiepskie - nawet na Twoich fotkach to widać. Taki hotel tylko na nocleg i baze wypadową dla niewymagających bez dzieci. Byłem tam chyba z itaki albo rainbow już nie pamiętam.
Najfajniejsze hotele widziałem w Costa Calma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#103 PostWysłany: 22 Maj 2018 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Ja byłem w zeszłym roku. Jedzenie super , soki , alko także. Basen wrzesień ciepły. Mieszkanie czyste , codziennie sprzątane.
Ja mimo All także traktowałem jako bazę wypadową.
Wiesz, ja także widziałem sporo fajnych hoteli, ale raczej mnie nie stać w nich nocować. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#104 PostWysłany: 23 Maj 2018 18:57 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
@rmk dziś dotarłem na Fuerte, do miejscowości Gran Tarajal, mieszkanie przez booking (La Farmacia). Jest czysto, ładnie, nowocześnie z pełnym wyposażeniem. Sklep niedaleko, plaża też. Opłaty za sprzątanie nie ma, płaciłem 55e za nockę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#105 PostWysłany: 23 Maj 2018 21:12 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 219
srebrny
Zarezerwowałem dzisiaj przed południem bungalow w Costa Calma 53e za dobę za 2+1. Będzie dobrze ;)
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#106 PostWysłany: 11 Cze 2018 16:49 

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 21
Loty: 199
Kilometry: 400 283
Czy można wynająć rowery w Puerto del Rosario? Jak cenowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#107 PostWysłany: 04 Wrz 2019 00:17 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Jako dobrą bazę do plądrowania wyspy na południe od lotniska polecam kameralne ale z fajną infrastrukturą Las Playitas. Z kwater wybraliśmy Casa Atlantica bo szum morza kiedy zasypiasz bezcenny :D
Do eksplorowania północnych rubieży fajna i chyba niedoceniana jest La Oliva, położona dosyć centralnie w tej części wyspy. Nasza kwatera nazywała się Loft, w bocznej uliczce tuż obok samego centrum tej wiochy. W zasięgu paru minut samochodem jest El Cotillo, Tindaya, Mirador de Vallebrón czy kurort Corralejo. W lokalnym markecie obok kościoła w La Oliva jak i w dino El Cotillo w dobrej cenie można kupić wina ze słynnej El Grifo, w tym ulubione białe Cesara Manrique z charakterystyczną etykietką (polecam spróbować). W Corralejo też je widziałem ale było już odpowiednio drożej.
Załącznik:
cesar.jpg
cesar.jpg [ 211.96 KiB | Obejrzany 5556 razy ]

Warto dodać, że w La Oliva jest lokalna piekarnio-cukiernia Panadería El Rubio, gdzie do południa podjeżdżają wszyscy lokalsi i turyści na rowerach. Jest to relatywnie niedaleko kościoła ale trzeba z głównej ulicy odbić w lewo w wąską Calle las Portadas. Dla mnie punkt obowiązkowy jeśli ktoś planuje pobyt w okolicy albo pędzi przejazdem. Oprócz słodkości i pieczywa można spokojnie wypić przy stoliku pyszne leche leche.
Załącznik:
elrubio1.jpg
elrubio1.jpg [ 242.54 KiB | Obejrzany 5556 razy ]
Załącznik:
elrubio2.jpg
elrubio2.jpg [ 161.51 KiB | Obejrzany 5556 razy ]
Załącznik:
elrubio3.jpg
elrubio3.jpg [ 204.17 KiB | Obejrzany 5556 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Undertone uważa post za pomocny.
 
      
#108 PostWysłany: 13 Paź 2021 12:48 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 26
Wizzair otworzył fajne połączenie z Warszawy na weekend (Pt. 8.00 - Pn 13.30) pewnie wiele osób będzie korzystać, więc podzielę się praktycznym planem jak ten czas optymalnie spożytkować.

Pierwszy weekend października bilety były po ok. 300zł WDC, moje członkostwo wygasło więc płacimy po ok. 100zł drożej.

Piątek
Przylot jakoś po 13.00. Auto braliśmy z Top Car. Miał być Cicar ale akurat nie wiem czemu auta w tym czasie u nich były nie dostępne.
Do okienka przybiegam jak najszybciej i było to bardzo dobre bo po mnie nim ustawiła się spora kolejka. Koszt za te 4 dni niecałe 900zł, nie brałem żadnego ubezpieczenia. Pobrali z karty 500 euro kaucji.
Dostajemy Clio, trochę porysowane więc porobiliśmy zdjęcia usterek.
Plan był taki, że jeden nocleg na północy i dwa w jednym miejscu na południu by w poniedziałek nie było też jakoś bardzo daleko na lotnisko.
Więc najpierw zakupy w Lidlu i jedziemy na Diuny de Corralejo. Diuny to może za dużo powiedziane, ale są to malownicze niezbyt wysokie piaszczyste wzniesienia. Śliczne puste szerokie plaże. Następnie mijamy bokiem miasteczko Corralejo i kierujemy się na Popcorn beach. W sumie ładne miejsce ale bez szału. Ten "popcornowy" odcinek nie jest taki duży. Wokół fajne księżycowe krajobrazy. Potem objeżdżamy Wulkany Bayuyo i Hondo. Na ten drugi prowadzi fajny szlak pieszy ale my ze względu na godzinę odpuszczamy. Jedziemy za to na plaże w okolice miasteczka Los Lagos gdzie zostajemy do zachodu. Przyjemne miejsce, ładne plaże ale minusem są golasy pochowane po okolicznych skałkach.
Nocleg mamy zupełnie na pustyni w okolicy La Olivia.

Sobota
Ruszamy piękną trasą FV - 30, zatrzymując się przy różnych punktach widokowych. Potem zjeżdżamy do Ajuy. Naprawdę warto. Piękne klify zwiedzane z pieszej trasy zaczynającej się od punktu widokowego tuż nad zatoczką. Potem jedziemy autem w prawo jakieś 2-3km na łuk skalny Peña Horadada. Super miejsce, pojedyńczy ludzie. Dojazd nieco wyboisty ale pomalutku z zachowaniem ostrożności daje radę. Potem malowniczą drogą Fv - 605 kierujemy się w stronę Tarajalejo. Po drodze obowiązkowo punkt widokowy Astronomical. Według mnie chyba najlepsze widoki na wyspie. Dwa noclegi mieliśmy w Casa Érika Tarajalejo. Z serca mogę polecić to miejsce. Nowiutki apartament dla 4 osób, salon z kuchnią, łazienka i dwie sypialnie, taras. Dobre wyposażenie. Płaciliśmy 50zł/osoba/noc. Taniej i w lepszych warunkach chyba się nie da.
Sama miejscowość też spoko, fajny deptak. Minusem jest ciemna plaża.

Niedziela
Większość dnia przeznaczamy na Cofete. Sam dojazd też jest atrakcją. Trzeba uważać by nie pogubić kołpaków. Cofeta to chyba najładniejsze miejsce na wyspie. Plaża ogromna, dzika. Rewelacja. Można ją zajmować na kilometry... Wracając przejeżdzamy przez Morro Jable ale bez postoju. Hotele, hotele i jeszcze raz hotele. Długie plaże. Po południu chcieliśmy wejść do ogrodu botanicznego Oasis ale bilety są łączone z Zoo więc odpuszczamy. Trochę przesadzają normalny bilet ponad 40 euro.

Poniedziałek
Postanawiamy przeznaczyć na zakup pamiątek. Do lotniska stąd około 40 minut, polecam centrum handlowe Mercadone tuż przed lotniskiem w Caleta Blanca. W China Town magnesy po 1 euro i ogólnie chyba najtańsze pamiątki, t-shirty które w innych miejscach są droższe.

Na lotnisku babka tylko spojrzała na auto bez żadnego obchodzenia i oglądania, po czym stwierdziła że wszystko ok, i podpisała na dokumencie wynajmu "no damage". Następnego już dnia kaucja wróciła na konto. Także mogę polecić Top Cara.

Podsumuwując
Ogólnie wyspa pustynia. Pomarańczowe i żółte góry wypalone słońcem. Miejscami krajobrazy marsjańskie oraz księżycowe. Bardzo mało roślinności. Tu nie zwiedza się miast i zabytków których nie ma. Natura, góry, słońce i piękne plaże. Bardzo dobre drogi. Początek października do 30 stopni i malutko ludzi. Plusem jest to że większość wyspy to tereny objęte ochroną gdzie prawo zabrania rozbudowy i stawiania budynków powyżej dwóch pięter. Całkowity brak reklam, bilbordów, banerów i innych pierdół szpecących krajobraz. Także niemal zupełny brak powierzchni magazynowych oraz przemysłu.
Jak tylko znowu wjadą tanie bilety lecę na pewno.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 13 Paź 2021 16:20, edytowano w sumie 1 raz
tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#109 PostWysłany: 13 Paź 2021 13:04 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Jak na ok 3 dni to nie polecam Kanarów. Raz sam popełniłem ten błąd. Wg mnie lot jest za długi (ok 6hx2) w stosunku do czasu który się spędza na miejscu. Więc polecam to przemyśleć przed zakupami ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#110 PostWysłany: 13 Paź 2021 13:17 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Do Japonii na parę godzin latają, to i na kanarach coś się w 3 dni zobaczy chyba?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#111 PostWysłany: 13 Paź 2021 15:02 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
Co to za różnica, 3 godziny czy 6 godzin, jeśli ma się mocny sen ;) Sam spróbuję tę trasę na 3 dni w listopadzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#112 PostWysłany: 13 Paź 2021 15:32 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
No 3 a 6h to różnica podwójna ;p
Oczywiście, że da się zrealizować taki trip, co widać z opisu powyżej. Też taki zrealizowałem, tylko że na Gran Canarię.
Ale co też widać zostały dwa pełne dni na zwiedzanie/ odpoczynek. Dwa dni natomiast poszły na dojazdy, sprawy organizacyjne, itp. Np.: w kolejce do okienka po auto mogło zejść 2h..., zakwaterowanie w obiekcie mogło nie przejść sprawnie...
Dlatego ja latam na Kanary na optymalny czas 7 dni i tez polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#113 PostWysłany: 13 Paź 2021 15:37 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
Ja też bym wolał na 7 dni. :) ale w moim przypadku na możliwość wzięcia urlopu na tydzień musiałbym czekać pewnie pół roku. A urlop na piątek i poniedziałek to inna inszość :) Taki to mogę brać co dwa tygodnie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#114 PostWysłany: 13 Paź 2021 15:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22442
Ludzie jadą na weekend do Zakopca z Wawy 6-7h. Ja jednak nie żałuje moich 3 dni w TFS na majówkę. Lepsze to niż siedzenie w domu.

Chociaż już temat do czy-to-juz-uzaleznienie,18,75203
@moderacja dacie rade? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#115 PostWysłany: 13 Paź 2021 17:56 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 26
Pewnie, że na kanary lepiej lecieć na dłużej. Ale jeżeli ktoś tak jak ja wyjeżdża kilka razy w roku, i ze względu na pracę mogą to być wyjazdy około weekendowe to to połączenie jest idealne. A już zimą by naładować się trochę słońcem i uciec od niskich temperatur rewelacja.
Po za tym wyspa jest mała, wszędzie blisko, te 3 dni wystarczą by z grubsza ją poznać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 13 Paź 2021 18:24 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
My lecimy 17.10 na tydzień z Katowic. Bilety kupione wcześniej po 360. Ostatnio były nawet poniżej 300.Samochód wzięliśmy na tydzień. Też rezerwowany wcześniej- i tu wydaje się było to dobrą decyzją. W planie 3 dni Fuerta i 4 Lanzarote. Noclegi na Airbnb. Tanie ale nie jakoś specjalnie okazyjne. Plan zbudowany częściowo na sugestiach z forum. Plażowanie nie interesuje nas jakoś specjalnie toteż mam nadzieję że uda się wszystko ogarnąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 13 Paź 2021 22:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11326
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Wiadomo, że tydzień może się bardziej kalkulować, bo choćby wynajem samochodu wychodzi bardziej korzystnie, noclegi czasem też, ale jak się nie ma co się lubi... 8-) Sam mam w planie Fuerte w układzie pt-pn w przyszłym roku i jeśli się uda polecieć, to wycisnę ten czas jak cytrynę. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#118 PostWysłany: 14 Paź 2021 14:14 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 26
Ves123 napisał(a):
My lecimy 17.10 na tydzień z Katowic. Bilety kupione wcześniej po 360. Ostatnio były nawet poniżej 300.Samochód wzięliśmy na tydzień. Też rezerwowany wcześniej- i tu wydaje się było to dobrą decyzją. W planie 3 dni Fuerta i 4 Lanzarote. Noclegi na Airbnb. Tanie ale nie jakoś specjalnie okazyjne. Plan zbudowany częściowo na sugestiach z forum. Plażowanie nie interesuje nas jakoś specjalnie toteż mam nadzieję że uda się wszystko ogarnąć.


Daj znać po powrocie. Ciekaw jestem porównania tych dwóch wysp, bo też taki wypad chodzi mi po głowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 14 Paź 2021 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Moją ulubioną miejscówką na Fuercie jest Morro Jable. Miejscowość ta osłonięta jest pasmem górskim co powoduje że jest tu mniej wietrznie niż w innych częściach wyspy. Z Morro Jable jest możliwość pieszo przez góry dojść na słynną plażę Cofetę, szlak ma ok 10 km w jedną stronę jest długi ale łagodny, najwyższy punkt na przełęczy ma ok 320 mnpm. Z Morro Jable można też pieszo wejść na najwyższy szczyt Pico de la Zarza, niech nikogo nie zwiedzie fakt że to tylko 807 m bo startujemy od zera i jedną stronę potrzebujemy ok 2,5-3 godziny (na znaku 3,20), z Zarzy przy bezchmurnej pogodzie można też podziwiać Cofete, niestety szczyt jest często w chmurach. W Kolejną ciekawa wędrówkę pieszą z Morro Jable można się udać w kierunku Risco del Paso gdzie po wdrapaniu się na klif można podziwiać jedną z najpiękniejszy plaż Playa Sotevento. Ponadto Same miasteczko jest bardzo urokliwe, posiada ładną plaże, uroczy deptak i port.

Poniżej kilka zdjęć z mojego ostatniego wypadu 04 -11 pażdziernika 21r. opisy są pod zdjęciami

Załączniki:
szlak pieszy Cofete Gran Vale.jpg
szlak pieszy Cofete Gran Vale.jpg [ 771.09 KiB | Obejrzany 3113 razy ]
Widok z Degollada Cofete.jpg
Widok z Degollada Cofete.jpg [ 646.63 KiB | Obejrzany 3113 razy ]
widok z przełęczy Cofete.jpg
widok z przełęczy Cofete.jpg [ 647.46 KiB | Obejrzany 3113 razy ]
Playa Cofete.jpg
Playa Cofete.jpg [ 489.88 KiB | Obejrzany 3113 razy ]
Cofete.jpg
Cofete.jpg [ 435.62 KiB | Obejrzany 3113 razy ]
widok z Zarzy, w lewym rogu widać plażę sotavento.jpg
widok z Zarzy, w lewym rogu widać plażę sotavento.jpg [ 680.98 KiB | Obejrzany 3113 razy ]
Pico de la Zarza.jpg
Pico de la Zarza.jpg [ 538.8 KiB | Obejrzany 3113 razy ]
Playa Sotavento.jpg
Playa Sotavento.jpg [ 725.06 KiB | Obejrzany 3113 razy ]
Risco del Paso.jpg
Risco del Paso.jpg [ 499.46 KiB | Obejrzany 3113 razy ]
Morro Jabje plaża.jpg
Morro Jabje plaża.jpg [ 503.33 KiB | Obejrzany 3113 razy ]
Morro Jable deptak.jpg
Morro Jable deptak.jpg [ 639.57 KiB | Obejrzany 3113 razy ]
Morro Jable taras widokowy przy kościółku.jpg
Morro Jable taras widokowy przy kościółku.jpg [ 766.11 KiB | Obejrzany 3113 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#120 PostWysłany: 14 Paź 2021 20:37 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Ciekawe, jak zupełnie różne mogą być opinie :)
Byłem niedawno na tydzien na Feurcie, zbazowalem sie w Corralejo i zjechałem wyspę wzdłuż i wszerz.
Piątego dnia pobytu przyszedł czas na całodzienną wycieczkę na słynną Coffete 8-) Po ok 1.5h drogi wjechalismy do Morro Jable i zrobiło mi niedobrze :|
Pierwszy raz na wyspie zobaczyłem taki prawdziwy 'kurort' z niezliczoną liczbą hoteli naćkanych jeden przy drugim...
Kontrast między niską (bardzo estetyczną dla mnie) zabudową Corralejo a betonową pustynią Morro Jable rzucił mi się bardzo w oczy i miałem ochote czym prędzej stamtąd uciekać :o
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group