Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Paź 2011 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Ląduje na tym lotnisku dosyc pozno wieczorem, a nastepnego dnia wczesnie rano mam kolejny lot. Czytałem, że terminal 1 z braku wystarczającej ilości miejsc na ławkach nie nadaje się za bardzo na sen. Podobno jest możliwosc spania na innych terminalach, albo tez w strefie odlotów za kontrolą bezpieczeństwa. Czytałem że jest mozliwosc przejscia od razu do hali odlotów, bez koniecznosci kolejnej kontroli. Podpowiedzcie proszę jaki wariant obrac aby w miare wygodnie i bezpiecznie przespac te kilka godzin.


Ostatnio edytowany przez Washington, 10 Kwi 2014 19:46, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 08 Paź 2011 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Rok temu przyszlismy wieczor na lotnisko na poranny odlot, przeszlismy kontrole (niezbyt dokladnie nas sprawdzili, jakies jogurty powyzej 100ml spokojnie przeszly) i ulokowalismy sie w zacisznym miejscu. Terminale sa polaczone, wiec spokojnie cos znajdziesz a siedzenia sa wygodne prawie jak lozka w hotelu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Paź 2011 19:47 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Barajas jest ogromne i miejsca do spania wystarczy. Ławki po odprawie są całymi ciągami. Już nie pamiętam z którego FR latał ale było bardzo spokojnie. Nikt nie przeszkadzał. Lot na Malte mielismy jakoś o 6 rano. A jak miejsca brak to gleba na koc pierwszej pomocy. Czasami wygodnej niż na ławkach :)
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Paź 2011 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Spędziłam noc na Barajas miesiąc temu. Faktycznie na terminalu 1 nie ma żadnego miejsca do siedzenia (oprócz baru, ale tam wszystko jest zazwyczaj zajęte). Ludzie śpią na gołej podłodze, albo na jakimś kartonie wyjętym ze śmietnika, albo na wózku do bagaży. Ja tę noc spędziłam w hali przylotów, bo tam przynajmniej było gdzie usiąść. Za to za kontrolą bezpieczeństwa pełny komfort, ale ja nie mogłam przejść wcześniej, bo musiałam nadać bagaż. Aha - o godz. 5 obowiązkowa pobudka!:) Strażnicy chodzą i budzą. Nie pozwolą już nawet leżeć.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
George23 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 10 Paź 2011 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Astrid napisał(a):
Za to za kontrolą bezpieczeństwa pełny komfort, ale ja nie mogłam przejść wcześniej, bo musiałam nadać bagaż

Czyli jest taka możliwosc, że po wylądowaniu na lotnisku mogę trafic od razu do hali odlotów (za kontolą bezpieczeństwa) kierując się na transfer? Będę tylko z bagażem podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Paź 2011 04:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Po. Przylocie znahdujesz sie w tzw strefie airside (za kontrola bezpjeczenstwa), p prostu z niej nie wychodzisz- przejdz na sam konjec na pieterko terminalu 3 krajowego spinalru i spisz jak krol, woda do picia z wodotrysku w zasiegu, w airside mozesz wgjsc rano, albo wcale nie wychodzic, z podrecznym mozesz spac nocke przed wylotem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Sie 2014 17:20 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Witam. Jak to aktualnie wygląda na Barajas?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Sty 2015 23:31 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
Pytanie do bywalców MAD - będę musiał spędzić 4-5h (przed kontrolą lotniskową) w oczekiwaniu na poranny odlot. Lepsze miejscówki znajdę na T1-2-3 czy T4? Z tego co pamiętam na T1-2-3 praktycznie nie ma ławek, czy na T4 jest podobnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Sty 2015 23:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
szczerze mówiąc nie przyglądałem się przed security jak na T4 wygląda sytuacja (za serucity jest świetnie pod tym względem), ale zdaje mi się, że sytuacja będzie lepsza na T4 niż T1 (gdzie nie ma nawet ławki)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Lut 2015 18:24 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
Więc garść wskazówek - w T4 na poziomie odlotów brak ławek, jest ich natomiast sporo na poziomie przylotów (0) oraz metra/pociągu (-1).
Ja akurat zdecydowałem się spędzić noc na przylotach - w terminalu jest kilka gniazdek elektrycznych, niestety w miejscach mocno oddalonych od siedzeń.
Wygodnym miejscem na spędzenie nocy jest bar Cafriccio - jest kilka wygodnych sof (niestety cieszą się sporym powodzeniem), a pod długim stołem barowym są gniazdka co metr.
Z pozostałych informacji - dostępny jest internet, 30 min za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Mar 2015 13:09 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 586
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
My w MAD spaliśmy na taśmach bagażowych przy check-inie.
Kiedy check-in jest nieczynny taśmy nie są w żaden sposób ogrodzone, spaliśmy jak dzieci i nikomu nawet nie przyszło do głowy, żeby nas wyprosić.
Jedyny minus to to, że na wyświetlaczu przy desku cały czas wyświetla się wówczas Twoja waga, damska część naszej wycieczki nie była zadowolona :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Mar 2015 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
spałam w listopadzie na lotnisku, lot miałam norwegianem z T1, na szczęście udało mi się wygenerować kartę pokładową wcześniej i weszłam około 19 "za bramki", udałam się w stronę T2, mniej więcej w połowie drogi po lewej stronie jest restauracja, która zamyka o 22 i ma bardzo wygodne kanapy. Niestety około 1 w nocy przyszły sprzątaczki i mnie obudziły ;)
a gdybym leciała poza Schengen to zapłaciłabym za lounge w T1, mają prysznice itd.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Maj 2015 13:06 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 2
Cześć,

Wybieram się do Madrytu, ląduję koło północy i zastanawiam się, czy mógłbym spędzić noc w strefie airside, a dopiero o poranku ruszyć do miasta? Nocleg mam zarezerwowany dopiero od następnego dnia i nie będę miał się gdzie podziać. Spanie w strefie landside jakoś mniej mi się uśmiecha.

Czy w Madrycie jest możliwość pozostania w strefie airside po opuszczeniu samolotu? Z tego co pamiętam, było to możliwe w Barcelonie. Aha, terminal to T1.

Będę podróżował tylko z bagażem podręcznym. Ponieważ nigdzie dalej nie lecę, nie będę miał boardingu na następny lot.


Jeśli ktoś przerabiał taki wariant, bardzo proszę o rady/opinie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Maj 2015 09:50 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 2
W takim razie odpowiem sam sobie, bo wróciłem i sprawdziłem :)

Tak, jeśli lądujemy w nocy i nie mamy gdzie się podziać, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast kierować się do punktu odbioru bagażu przejść do strefy odlotów i tam spędzić noc. Nie potrzebujemy karty pokładowej na następny lot, nie ma żadnej kontroli. Czasami trzeba poszukać przejścia z napisem Transfer/Transit (WAW).

Sprawdzone w Madrycie (MAD) i Warszawie (WAW). Z tego co się orientuję, manewr jest też możliwy w Brukseli (CRL), aczkolwiek tam po przejściu z samolotu do terminala pasażerowie są dość mocno odseparowani od strefy przylotów i trzeba trochę pokluczyć po korytażach, żeby dostać się w okolicę gate'ów. Ja ostatecznie wyszedłem do strefy przylotów i musiałem jeszcze raz przejść kontrolę bezpieczeństwa, niemniej manewr ten jest też na 80% możliwy w Brukseli i pewnie na większości innych lotnisk.

Także, jeśli po przylocie chcecie z różnych względów przeczekać do rana bez boardingu na następny lot, to nie musicie spać w strefie przylotów, tylko możecie zostać w strefie airside, gdzie zwyklę jest wygodniej, ciszej i bezpieczniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
konahu lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 28 Paź 2015 22:57 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 79
Byłem na Barajas jakieś 1,5 godziny tygodnia temu. Jak wspominali poprzednicy z miejscem do spania nie ma problemu. W strefie ogólnodostępnej są wygodniejsze ławki ;) Spałem na nich do jakiejś 8 rano- nikt mi nie zwrócił uwagi. Jedyną niedogodnością są bardzo głośne komunikaty o nie pozostawianiu bagażu bez opieki i o konieczności sprawdzenia lotu na tablicy (bo może się zmienić).

Co do odlotów- miałem lot o 8 do Porto a na lotnisku byłem przed pierwszą. Od razu przeszedłem przez odprawę, bo zaraz za odprawą jest kawiarnia, w której są 2 bardzo wygodne kanapy- bez porównania do ławek, oraz dwa gniazdka. O dziwo miejsce mało oblegane.

Co do samych gniazdek- w ogólnodostępnej jest ich bardzo mało- najlepiej szukać przy telefonach.
Na przylotach jest najłatwiej- wystarczy poszukać dużego telewizora Samsunga- na dole są 4 gniazdka.
_________________
"Imagination is more important than knowledge" Albert Einstein
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Gru 2015 16:07 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 20
Czy na Barajas w nocy są otwarte jakieś sklepy czy knajpy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Gru 2015 16:07 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
na terminalu 1 były zamknięte, podczas sprzątania gonili z ławek, ruch zaczął się robić ok 5
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez maxima, 30 Gru 2015 16:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Mar 2016 16:09 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 34
Loty: 77
Kilometry: 118 764
Spędziłem noc na Terminalu 1 pod koniec stycznia b. r. w strefie zdawania bagażów Ryanaira. Przyległe restauracje były nieczynne w nocy, ale nikt stamtąd nie wyrzucał, a ludzie spali na krzesełkach lub pomiędzy nimi. W innych częściach tego terminala było sporo śpiochów, którym nikt nie przeszkadzał (na taśmociągach, tuż obok posterunku policji, pomiędzy filarami, na ławkach, itd.). Na lotnisku są darmowe wodopoje i toalety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Lis 2017 12:15 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Byłem jakiś czas temu na lotnisku w Madrycie, lądowałem na T4, startowałem z T1, a niedługo czeka mnie na nim nocka. T1 jest tragiczne do spania, stąd moje pytanie - czy będąc na T1 za security można przejść do T2? Wydaje mi się, że na pewno nie, ale wolę potwierdzić. Lepiej przesiedzieć noc za security w T1 niż przed security T2/ T3? Z tego co pamiętam to w okolicy lotniska kręciło się trochę bezdomnych i nie było zbyt czysto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Lis 2017 05:51 

Rejestracja: 27 Lis 2017
Posty: 2
Relacja z listopada 2017 - lot Ryanair Wrocław - Madryt - przylatuje się w nocy wychodzi na płyte lotniska i do terminala T1 wiezie autobus - wchodzi się do budynku i parterową kondygnacją kierują do odbioru bagazu/wyjścia - jest tam sporo miejsca i mało ławek -ale są . Można też zaraz po wejściu do budynku wypatrywać schodów na pietro - tranzyt do hali odlotów - tam jest dużo miejsca i dużo ławek - niestety z podłokietnikami i leżeć na nich się nie da a podłoga kamienna ale typowo lotniskowo i nie wiem co w T4 miałoby być lepiej . Było pare osób nocujących nikt nie przeganiał. Toaleta dostepna. Gniazdka przy zasuniętych wejściach do niektórych sklepów i w podstawie telewizorów reklamowych samsunga non stop transmitujących sport. Co ok 30 min głosny komunikat z megafonu o pilowaniu bagażu. Ruch zaczyna sie już koło 05:30.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group