Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dublin - noclegi
#1 PostWysłany: 03 Gru 2015 10:35 
Awatar użytkownika

srebrny
Hej, wybieram się do Dublina 4.-6.03.2016 - może ktoś poleciłby mi jakiś dobry nocleg? Najlepiej coś z airbnb lub jakiś fajny hostel i jeszcze lepiej jak będzie w tzw. centrum ;) Będę wdzięczna :)

PS. jakich się spodziewać temperatur w tym terminie?
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Dublin - noclegi
#2 PostWysłany: 03 Gru 2015 10:47 

Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
zobacz hostel generator - ma bardzo dobre opinie, jest w dzielnicy smithfield (tam jest m.in. destylarnia Jameson'a) - spokojnie na nogach dojdziesz do ścisłego centrum, niedaleko (po drugiej stronie rzeki) masz Christ Church, Dublinię, katedrę, zamek
cena ok. 11e za noc w pokoju 6-cio osobowym, bookowałam z dnia na dzień - może z wyprzedzeniem jest jeszcze taniej ;)
 Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 03 Gru 2015 10:57 
Awatar użytkownika

srebrny
Spałem w Jacobs Inn Hostel, przyjazny personel, w pokoju łazienka, wifi, śniadania dziadowskie, ale na pusty żołądek się nie wychodzi.
Możliwość schowania bagażu w przechowalni, oferują mapki, wycieczki i inne rzeczy. Centrum. Atmosfera fajna. Przekrój ludzi od gimbazy po emerytów.
 Relacje PM off

#4 PostWysłany: 03 Gru 2015 21:55 
Awatar użytkownika

srebrny
Dzięki! Jak ktoś coś jeszcze może polecić to piszcie :)
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 05 Gru 2015 14:26 
Awatar użytkownika

Loty: 140
Kilometry: 159 280
niebieski
Isaacs Hostel, sprawdzony w zeszłym tygodniu, na duży plus. Lokalizacja super, cena też, na plus przestrzenie wspólne - kuchnia, stołówka, coś w stylu świetlicy. Do tego przechowalnia, piesze wycieczki itd.

#6 PostWysłany: 05 Gru 2015 15:00 

@olajaw, spałem w The Times Hostel - Camden Place. Miejsce ok, pokoje czyste, łazienki też. Blisko przystanku lotniskowego autobusu. Ciepła woda, dobre ciśnienie w prysznicu (zawsze to doceniam, bo nie cierpię jak słabo leci).
Nie jest to jakiś obiekt, który zapada w pamięć ale dostajesz to za co płacisz. Wadą jest to co we wszystkich zlokalizowanych w centrum, czyli że może być głośno.
W Generator Hostel spałem w Barcelonie i byłem zadowolony. W sumie był to najlepszy hostel w jakim spałem, ale moje doświadczenie z hostelami nie jest bardzo duże.
 PM off

#7 PostWysłany: 05 Gru 2015 22:45 
Awatar użytkownika

srebrny
Dzięki! Na pewno coś wybiorę :)
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 28 Lut 2016 18:33 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Ja spałem w Ibis Dublin. Wydaje się że na uboczu ale świetnie skomunikowany. Na trasie red line luas do centrum (przystanek nazywa się Red Cow). Z lotniska bezpośredni autobus za 5 euro (jedzie 20-30minut).
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 17 Sty 2017 20:07 
Awatar użytkownika

srebrny
spałem tutaj:
http://www.booking.com/hotel/ie/garden- ... en-gb.html

Hostel ten nie jest najtańszy w Dublinie, znajdziecie kilka które są o kilka euro tańsze. I może spróbujcie te inne. Ten niby ma najlepszy rating z tych w miarę tanich hosteli, ale czemu, to nie wiem [fakt że w innych hostelach nie byłem więc ciężko mi oceniać]

nie, żeby był zły, jest ok, acz nic porywającego
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 01 Sty 2018 14:25 

olajaw napisał(a):
Hej, wybieram się do Dublina 4.-6.03.2016 - może ktoś poleciłby mi jakiś dobry nocleg? Najlepiej coś z airbnb lub jakiś fajny hostel i jeszcze lepiej jak będzie w tzw. centrum ;) Będę wdzięczna :)

PS. jakich się spodziewać temperatur w tym terminie?

Hej, mogłabyś mi podpowiedzieć co wybrałaś? Wybieram się do Dublina w marcu i szukam noclegu na tydzień, ale możliwe że zostanę trochę dłużej. Waham się między hostelem a ogłoszeniami polonii w Irlandii.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 03 Sty 2018 11:49 
Awatar użytkownika

srebrny
@Joanna2017 nocowałam z airbnb, było przyjemnie i w porządku, ale jeśli chcesz na dłużej to raczej nie polecałabym, bo był to nieduży pokoik - raczej klaustrofobiczny jak na tydzień ;) Więc niestety chyba nie pomogę.
 Relacje PM off
Joanna2017 lubi ten post.

#12 PostWysłany: 24 Sty 2018 12:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Jeden z najlepszych hosteli w jakich spałem

Times Hostels
Camden Place
https://camden.timeshostels.com/

20-30 minut piechotą do większość atrakcji w Dublinie no i blisko przystanku autobusu 757

Nowoczesny design, wygodne łóżka, toaleta w pokoju, amenities także w cenie no i kawa, herbata kakao za free

1. Plus liczne puby wokół hostelu
2. Plus cały dzień darmowy poczęstunek

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
rw30 lubi ten post.

#13 PostWysłany: 15 Sie 2018 16:36 
Awatar użytkownika

Czy w Dublinie dzieje się coś w weekend 1-2 września czy ogólnie ceny są tak wysokie. Próbuję znaleźć coś dla dwójki w rozsądnej cenie, ale zwykłe hostele zaczynają się od 100 EUR za noc.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 11 Mar 2021 11:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 381
Kilometry: 637 717
Człowiek najpierw skusi się na promocji na tanie bilety lotnicze, a potem sprawdza noclegi i dziwi się, że w Dublinie tak drogo ;) Ale do rzeczy - sprawdzając możliwości zakwaterowania trafiłem na Accorhotels ciekawą ofertę o nazwie 2 night park & explore w hotelu Ibis Dublin. Za pokój 2-osobowy za 2 noce zapłacimy od 120 EUR (taką cenę widzę 27 sierpnia i później, wcześniej w wakacje 130-140 EUR), w cenie śniadania, butelka wina, bezpłatne anulowanie do 14:00 w dniu przyjazdu, płatność na miejscu. Mi idealnie pasuje bo mam bilety na wrzesień, może komuś innemu też się przyda.
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#15 PostWysłany: 11 Mar 2021 12:51 
Awatar użytkownika

Loty: 140
Kilometry: 264 513
złoty
Do 13.05 również tanie pokoje w 3* Premier Inn Dublin Airport, na ich stronie. Cena tylko 35€.
 Relacje PM off
macq91 lubi ten post.

#16 PostWysłany: 11 Mar 2021 13:08 

Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Do 13 maja to raczej na pewno hotele otwarte tylko dla essential travel.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 03 Lut 2022 23:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 381
Kilometry: 637 717
Z opóźnieniem, ale w końcu opiszę swój pobyt w Ibisie Dublin w ramach oferty 2 night park & explore.

Jeśli chodzi o pokój, to można powiedzieć typowy Ibis, bez zaskoczeń. Pokój dla dwóch osób wystarczająco duży. Widoków z okien za bardzo nie ma - my dostaliśmy okno wychodzące na parking, a pozostałe opcje to w większości widok na obwodnice. Łóżko wygodne. Pod tym kątem nie ma co narzekać. Natomiast nieoczekiwanym gościem drugiego dnia okazał się być sporej wielkości pająk, którego wygoniliśmy za okno 8-)

We wspomnianej wyżej ofercie mieliśmy w cenie śniadanie. Fajnie, że było, ale jakość jedzenia była okrutna - w zasadzie taki Irish breakfast (dla odróżnienia od English breakfast, ale ja do końca nie znam różnicy) - co tam się wybierze, nakładała obsługa. Z fasolki, itp. zrezygnowaliśmy a z tego co widać na tacy poniżej, to najlepszy był croissant (sic1), w miarę jadalny był jedynie bekon, reszta to jakieś nieporozumienie. Zadziwiające było to, że miejscowi chodzili po dokładki tego czegoś :o Kawa słabiutka.
Załącznik:
IMG_20210918_080014603.jpg

Lokalizacja: niestety daleko od centrum, ale trochę rekompensowała to cena. Z lotniska dojechaliśmy bezpośrednio autobusem 726 Dublin Coach (nie działa na Visitor Leap Card, trzeba normalnie zapłacić, jeździ co godzinę), bo inaczej trzeba tłuc się przez centrum i dojazd wychodzi strasznie długo. Prawie pod hotelem jest przystanek autobusu 13 - łatwo udać się do centrum. Z powrotem niestety ten autobus nie jedzie w okolicach hotelu, jeździliśmy więc tramwajem Luas do stacji Red Cow (ok. 25 minut jazdy z centrum) i potem jakieś 10 minut na piechotę kładką nad trasą N7.

Obsługa: ludzie na recepcji w porządku. Przy zameldowaniu okazało się, że system mówi im, że mamy zapłacić 140 EUR, czyli 20 EUR za dużo. Pokazałem rezerwację, dali klucz do pokoju i powiedzieli, że sprawdzą i żeby potem do nich zajrzeć. Jak już wychodziliśmy z pokoju, to sprawa była wyjaśniona i zapłaciłem 120 EUR zgodnie z ofertą. Wino z oferty 2 night park & explore nie było jakieś wybitne, ale pijalne i nawet schłodzili na naszą prośbę.

Podsumowanie: jak na ceny dublińskie, to było stosunkowo niedrogo za cały pakiet. Śniadania do zapomnienia - tutaj przydałaby się duża poprawa. Inny duży minus to spora odległość od centrum i transport zajmował nam więcej czasu niż się początkowo spodziewałem. No ale coś za coś - hotele w centrum były w jakichś horrendalnych cenach.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Zeus uważa post za pomocny.

#18 PostWysłany: 11 Maj 2022 20:11 

Loty: 38
Kilometry: 22 649
niebieski
Z racji, że się wybieram w te rejony, boli mnie to, że oferuje się takie g... za 60 ojro (czyli ponad 2,5 stówy pelenów) z uśmiechem na twarzy jakby był to skarb świata. Na pewno zdam relację z tej gehenny...
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 06 Cze 2022 00:47 
Awatar użytkownika

Loty: 525
Kilometry: 807 281
platynowy
€60 to bardzo niska cena.
W Dublinie tyle kosztuje lunch z kieliszkiem wina dla 2 osób.
Irlandia to nie Rumunia czy Albania i ceny są, jakie są, czyli 'zachodnie'.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

[ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości