Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#701 PostWysłany: 22 Kwi 2019 00:55 

niebieski
my tak trochę w ciemno zdecydowaliśmy się na
Gozo Teresa Townhouse
Malta Isola del mar

standard bez szału ale nie żałujemy, obie lokalizacje bardzo dobre
 Relacje PM off  

#702 PostWysłany: 22 Kwi 2019 15:42 

Loty: 47
Kilometry: 105 190
Na gozo przez 3 dni? Tam nie ma czego oglądać przez tyle czasu :)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#703 PostWysłany: 22 Kwi 2019 17:43 

niebieski
Przed samym wyjazdem też tak sądziłem ale w praktyce wiosenny pobyt na Gozo jest bardzo przyjemny. Szczerze mógłbym tam siedzieć jeszcze kilka dni i nie nudziłbym się :)

Bazę mieliśmy w Qala i również mogę polecić tę małą spokojną miejscowość. Jedzie przez nią autobus 303 i jest stosunkowo blisko na prom w kierunku Malty więc poruszając się w sezonie komunikacją miejską i kończąc pobyt na Gozo nie ma stresu, że będzie obsuwa. Tą samą linią dojedziemy do stolicy wyspy, przecinając po drodze urokliwe Nadur i San Blas Bay. Wieczorami jest tu cicho ale można znaleźć kilka długo otwartych lokali. Ludzie są mili, dominują autentyczni miejscowi.

Qala to takie Gozo w pigułce - jest bardzo ładny spory kościół Św. Józefa na przyjemnym głównym skwerze, a kilka kroków za centrum piękne tarasowe widoki na piętrzące się klify i zielone doliny. Jednym z lepszych punktów widokowych jest tzw. Belvedere (tarasowy skwer z ławeczkami i małym placem zabaw dla dzieciarni) oraz uliczki opadające w stronę Comino, bardzo wdzięczne pejzażowo (na wiosnę sporo kwiatów). Jest nawet wiatrak jeśli ktoś nie znajdzie czasu aby strzelić sobie fotkę ze słynniejszym Ta'Kola (wygląda identycznie ale to obiekt prywatny więc nie wejdziemy do środka), jest stara bateria na wybrzeżu i Hondoq Bay czyli niewielka piękna plaża przypominająca Blue Lagoon :) Mają nawet swój menhir z legendą o zaklętym olbrzymie który przysiadł ze zmęczenia po czym skamieniał zadumany pod promieniami wstającego słońca ;) Polecam zupełnie darmowe Muzeum Folkloru w samym centrum, które bardziej można określić informacją turystyczną ;) W każdym razie warto właśnie stąd zacząć zwiedzanie okolicy bo otrzymamy spacerowe mapki i sporą garść szybko przyjemnie podanych informacji o całym regionie oraz jego atrakcjach. Dla bardziej zainteresowanych historią, jest możliwość obejrzenia 30 minutowego filmu bo Qala to początki współczesnego osadnictwa na Gozo. Z tego co zrozumiałem jest też możliwość stołowania się w jakiejś szkole kucharskiej tylko trzeba to jakoś wcześniej ustawić przez ludzi z muzeum (nie jestem pewien czy chodziło o szkołę). Koszt takiego bufetu to jeśli dobrze pamiętam 10 eur ale nie skorzystałem więc nie dopowiem jak to wygląda ;) trzeba dopytać w muzeum
Załącznik:
Qala historia.jpg

Załącznik:
Qala mapa.jpg

Załącznik:
Belvedere 1.jpg

Załącznik:
Belvedere 2.jpg

Załącznik:
Road 0.jpg

Załącznik:
road 1.jpg

Załącznik:
road 2.jpg

Załącznik:
Hondoq 1.jpg

Załącznik:
Hondoq 2.jpg

Załącznik:
Hondoq 3.jpg

Jeśli komuś spodobał się El Bes de la Mort w Barcelonie do koniecznie idąc spacerem w stronę Hondoq Bay, warto odwiedzić nekropolię przy Kaplicy pw Niepokalanego Poczęcia (taka z napisem Ave Maria na frontalnej fasadzie). Sama kaplica w środku bardzo interesująco zdobiona ale wisienką jest tutaj efektowny monument cmentarny obok ogromnego krzyża.
Załącznik:
Ave Maria.jpg

Załącznik:
monument 1.jpg

Załącznik:
monument 2.jpg

A w czasie świąt kościół i kaplica wyjątkowo (nawet jak na Gozo) iluminują :D
Image
Image

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#704 PostWysłany: 22 Kwi 2019 19:37 

niebieski
Piękne zdjęcia :)
Na Gozo nie ma co robić 3 dni? Hmmm...Oczywiście, jesli ktoś ma codziennie za oknami takie widoki, takie rośliny, to może się nudzić już po 3 godzinach ;)
 Relacje PM off
baja lubi ten post.

#705 PostWysłany: 03 Lip 2019 12:33 
Awatar użytkownika

Loty: 83
Kilometry: 136 959
niebieski
Hm, wcześniej pytałem o początek maja - wysoki sezon. Ceny wysokie. Mały wybór. Odpuściłem.
Teraz ostatni tydzień września - jakby jeszcze gorzej. Booking, airbnb itd. - od 200zł/noc za bylejaką dwójkę (oceny 5.0-7.5).
W zasadzie ceny na przyszły tydzień identyczne, tylko ofert mniej.
Tak Malta podrożała czy w grudniu tylko jest taniej? ;)
Np. Hypogeum już 35€/os. W postach z 2016/2017 ludzie pisali o bodaj 20€...

W cenie samego noclegu można znaleźć oferty biur podróży z przelotem ;).
 Relacje PM off  

#706 PostWysłany: 06 Lip 2019 10:34 

Z ubiegłorocznych poszukiwań to widzę,że ceny takie raczej są .Możesz co najwyżej pokombinować z terminem jak masz możliwość.Czasami na airnb możesz trafić kogoś ,kto dopiero zaczyna i ma zniżki ale jak dla mnie to ryzyko.W ubiegłym roku właśnie takie coś zarezerwowałem ,dopasowałem bilety i gość na kilka dni przed mi odwołał.Musiałem zarezerwowac tysiaka drożej,na gozo,załatwiać transfer.
Na Maltę są tanie loty noclegi droższe.Teraz właśnie planuję Cypr i tam noclegi są duuzo tańsze ale za to loty droższe.Suma wychodzi podobnie
 Relacje PM off
Zielony^ lubi ten post.
Zielony^ uważa post za pomocny.

#707 PostWysłany: 07 Lip 2019 18:46 

złoty
Nie ma co porównywać grudnia kiedy jest najgorsza pogoda(pada, wieje) do maja czy września, kiedy pogoda dalej jest wakacyjna. Niestety ceny na Malcie są wysokie. Trochę lepiej na wyspie Gozo w odleglejszych wioskach. Pamiętam, że pod koniec roku były nawet na głównej oferty dobrych hoteli w mocno obniżonych cenach na listopad - luty. We wrześniu bym nie liczył na ceny 30 euro, chyba że jakiś hostel.
 Relacje PM off  

[ 707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość