Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 732 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#701 PostWysłany: 22 Kwi 2019 00:55 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
my tak trochę w ciemno zdecydowaliśmy się na
Gozo Teresa Townhouse
Malta Isola del mar

standard bez szału ale nie żałujemy, obie lokalizacje bardzo dobre
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#702 PostWysłany: 22 Kwi 2019 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
Na gozo przez 3 dni? Tam nie ma czego oglądać przez tyle czasu :)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#703 PostWysłany: 22 Kwi 2019 17:43 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Przed samym wyjazdem też tak sądziłem ale w praktyce wiosenny pobyt na Gozo jest bardzo przyjemny. Szczerze mógłbym tam siedzieć jeszcze kilka dni i nie nudziłbym się :)

Bazę mieliśmy w Qala i również mogę polecić tę małą spokojną miejscowość. Jedzie przez nią autobus 303 i jest stosunkowo blisko na prom w kierunku Malty więc poruszając się w sezonie komunikacją miejską i kończąc pobyt na Gozo nie ma stresu, że będzie obsuwa. Tą samą linią dojedziemy do stolicy wyspy, przecinając po drodze urokliwe Nadur i San Blas Bay. Wieczorami jest tu cicho ale można znaleźć kilka długo otwartych lokali. Ludzie są mili, dominują autentyczni miejscowi.

Qala to takie Gozo w pigułce - jest bardzo ładny spory kościół Św. Józefa na przyjemnym głównym skwerze, a kilka kroków za centrum piękne tarasowe widoki na piętrzące się klify i zielone doliny. Jednym z lepszych punktów widokowych jest tzw. Belvedere (tarasowy skwer z ławeczkami i małym placem zabaw dla dzieciarni) oraz uliczki opadające w stronę Comino, bardzo wdzięczne pejzażowo (na wiosnę sporo kwiatów). Jest nawet wiatrak jeśli ktoś nie znajdzie czasu aby strzelić sobie fotkę ze słynniejszym Ta'Kola (wygląda identycznie ale to obiekt prywatny więc nie wejdziemy do środka), jest stara bateria na wybrzeżu i Hondoq Bay czyli niewielka piękna plaża przypominająca Blue Lagoon :) Mają nawet swój menhir z legendą o zaklętym olbrzymie który przysiadł ze zmęczenia po czym skamieniał zadumany pod promieniami wstającego słońca ;) Polecam zupełnie darmowe Muzeum Folkloru w samym centrum, które bardziej można określić informacją turystyczną ;) W każdym razie warto właśnie stąd zacząć zwiedzanie okolicy bo otrzymamy spacerowe mapki i sporą garść szybko przyjemnie podanych informacji o całym regionie oraz jego atrakcjach. Dla bardziej zainteresowanych historią, jest możliwość obejrzenia 30 minutowego filmu bo Qala to początki współczesnego osadnictwa na Gozo. Z tego co zrozumiałem jest też możliwość stołowania się w jakiejś szkole kucharskiej tylko trzeba to jakoś wcześniej ustawić przez ludzi z muzeum (nie jestem pewien czy chodziło o szkołę). Koszt takiego bufetu to jeśli dobrze pamiętam 10 eur ale nie skorzystałem więc nie dopowiem jak to wygląda ;) trzeba dopytać w muzeum
Załącznik:
Qala historia.jpg
Qala historia.jpg [ 353.06 KiB | Obejrzany 5966 razy ]

Załącznik:
Qala mapa.jpg
Qala mapa.jpg [ 307.13 KiB | Obejrzany 5966 razy ]

Załącznik:
Belvedere 1.jpg
Belvedere 1.jpg [ 605.18 KiB | Obejrzany 5966 razy ]

Załącznik:
Belvedere 2.jpg
Belvedere 2.jpg [ 634.55 KiB | Obejrzany 5966 razy ]

Załącznik:
Road 0.jpg
Road 0.jpg [ 663.35 KiB | Obejrzany 5966 razy ]

Załącznik:
road 1.jpg
road 1.jpg [ 421.3 KiB | Obejrzany 5966 razy ]

Załącznik:
road 2.jpg
road 2.jpg [ 723.25 KiB | Obejrzany 5966 razy ]

Załącznik:
Hondoq 1.jpg
Hondoq 1.jpg [ 599.35 KiB | Obejrzany 5966 razy ]

Załącznik:
Hondoq 2.jpg
Hondoq 2.jpg [ 391.35 KiB | Obejrzany 5966 razy ]

Załącznik:
Hondoq 3.jpg
Hondoq 3.jpg [ 501.71 KiB | Obejrzany 5966 razy ]


Jeśli komuś spodobał się El Bes de la Mort w Barcelonie do koniecznie idąc spacerem w stronę Hondoq Bay, warto odwiedzić nekropolię przy Kaplicy pw Niepokalanego Poczęcia (taka z napisem Ave Maria na frontalnej fasadzie). Sama kaplica w środku bardzo interesująco zdobiona ale wisienką jest tutaj efektowny monument cmentarny obok ogromnego krzyża.
Załącznik:
Ave Maria.jpg
Ave Maria.jpg [ 442.96 KiB | Obejrzany 5966 razy ]

Załącznik:
monument 1.jpg
monument 1.jpg [ 400.89 KiB | Obejrzany 5966 razy ]

Załącznik:
monument 2.jpg
monument 2.jpg [ 237.07 KiB | Obejrzany 5966 razy ]


A w czasie świąt kościół i kaplica wyjątkowo (nawet jak na Gozo) iluminują :D
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#704 PostWysłany: 22 Kwi 2019 19:37 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Piękne zdjęcia :)
Na Gozo nie ma co robić 3 dni? Hmmm...Oczywiście, jesli ktoś ma codziennie za oknami takie widoki, takie rośliny, to może się nudzić już po 3 godzinach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#705 PostWysłany: 03 Lip 2019 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Hm, wcześniej pytałem o początek maja - wysoki sezon. Ceny wysokie. Mały wybór. Odpuściłem.
Teraz ostatni tydzień września - jakby jeszcze gorzej. Booking, airbnb itd. - od 200zł/noc za bylejaką dwójkę (oceny 5.0-7.5).
W zasadzie ceny na przyszły tydzień identyczne, tylko ofert mniej.
Tak Malta podrożała czy w grudniu tylko jest taniej? ;)
Np. Hypogeum już 35€/os. W postach z 2016/2017 ludzie pisali o bodaj 20€...

W cenie samego noclegu można znaleźć oferty biur podróży z przelotem ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#706 PostWysłany: 06 Lip 2019 10:34 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
Z ubiegłorocznych poszukiwań to widzę,że ceny takie raczej są .Możesz co najwyżej pokombinować z terminem jak masz możliwość.Czasami na airnb możesz trafić kogoś ,kto dopiero zaczyna i ma zniżki ale jak dla mnie to ryzyko.W ubiegłym roku właśnie takie coś zarezerwowałem ,dopasowałem bilety i gość na kilka dni przed mi odwołał.Musiałem zarezerwowac tysiaka drożej,na gozo,załatwiać transfer.
Na Maltę są tanie loty noclegi droższe.Teraz właśnie planuję Cypr i tam noclegi są duuzo tańsze ale za to loty droższe.Suma wychodzi podobnie
Góra
 Profil Relacje PM off
Zielony^ lubi ten post.
Zielony^ uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#707 PostWysłany: 07 Lip 2019 18:46 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Nie ma co porównywać grudnia kiedy jest najgorsza pogoda(pada, wieje) do maja czy września, kiedy pogoda dalej jest wakacyjna. Niestety ceny na Malcie są wysokie. Trochę lepiej na wyspie Gozo w odleglejszych wioskach. Pamiętam, że pod koniec roku były nawet na głównej oferty dobrych hoteli w mocno obniżonych cenach na listopad - luty. We wrześniu bym nie liczył na ceny 30 euro, chyba że jakiś hostel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#708 PostWysłany: 01 Mar 2020 19:58 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Mam pytanie. Gdzie lepiej brać nocleg na Malcie: St Julian's czy Sliema.
Ma ktoś jakiś sprawdzony nocleg na Gozo? Bo te tu wymieniane w Qala I Xlendi są zabookowane w terminie, którym chcę jechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#709 PostWysłany: 01 Mar 2020 20:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Moim zdaniem Sliema. Bo pod nosem i autobusy i prom do Valletty. Jest też dedykowany wątek noclegowy dla Sliemy sprawdzone-hotele,1380,57768
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
baja lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#710 PostWysłany: 17 Lip 2021 12:19 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
Na Gozo polecam: Id Dar Ta Censu (rezerwowane przez booking) w miejscowości Qala. Z portu dojeżdża się autobusem w 15 min. Byliśmy tam na początku czerwca na 3 noce - bardzo miły właściciel Polak, pyszne i urozmaicone śniadania podawane w zależności od pogody lub preferencji w jadalni lub na dachu, a wszystko w rozsądnej cenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#711 PostWysłany: 24 Sie 2021 15:23 

Rejestracja: 01 Mar 2021
Posty: 107
Loty: 55
Kilometry: 84 576
niebieski
Szukam tanich noclegów wmna przełomie września i października i dużo lokacji z airbnb jest bez klimatyzacji. Czy w tym terminie da się wytrzymać w nocy bez klimy czy ciężko?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#712 PostWysłany: 25 Sie 2021 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Da się. To jest najlepszy okres by tu przyjechać bo jest nadal ciepło ale upałów już nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#713 PostWysłany: 25 Sie 2021 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Jak najbardziej poprawne spanie: Island Guesthouse - Gzira
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#714 PostWysłany: 01 Paź 2021 11:20 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 12
W jakiej miejscowości polecacie noclegi, jeśli zależy mi na strategicznym punkcie do przemieszczania się komunikacją miejską po wyspie? Planuję też popłynięcie na Gozo i może Comino.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#715 PostWysłany: 01 Paź 2021 11:50 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 14
Loty: 204
Kilometry: 511 227
Moim skromnym zdaniem najlepszą lokalizacją są okolice Saint Paul’s Bay (np. Bugibba). Bezpośrednie autobusy na lotnisko (X1, X3), do przystani promowej na Gozo, Valetty, Sliemy, Ghajn Tuffieha, Mdiny itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
harti lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#716 PostWysłany: 01 Paź 2021 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Sliema albo St. Julians moim zdaniem są fajne, i mieszkają tam też autochtoni a nie tylko mietki i grażynki w słomianych kapelutkach.
Bugibba i okolice to getta turystyczne i wszędzie "daleko"
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#717 PostWysłany: 01 Paź 2021 14:55 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
Bugibba jako baza wypadowa na wakacjach gdy chcemy zwiedzać i Maltę i Gozo + Comino jak najbardziej..
szczególnie że jest 2-3 razy taniej niż Sliema i okolice Valetty..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#718 PostWysłany: 03 Paź 2021 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
A ja bym jednak polecała Sliemę/Gzirę jeśli chodzi o zakwaterowanie. Nie ma potrzeby mieszkać w Bugibbie jeśli chce się również zwiedzić Gozo bo teraz jest prom płynący na Gozo z Valletty, który płynie 45 minut więc nie jest tak źle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#719 PostWysłany: 21 Paź 2022 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
wojtuss87 napisał(a):
Mamy wstępnie pobukowane noclegi na Malcie, ale nie możemy się zdecydować, który wybrać.
Na Malcie będziemy między 5 a 15 maja. Chcielibyśmy mieć czynny basen, dobrą lokalizację i w miare przyzwoity pokój.
Możecie coś polecić z poniższej listy?

12.Blubay Hotel & Apartments (łazienka, balkon, aneks kuchenny, basen odkryty),

Odpowiadam na post sprzed kilku lat, ale polecić mogę Blubay - nie taki drogi, a w cenie można skorzystać z basenu na 7 piętrze w siostrzanym hotelu Bayview. Basen z widokiem na Valettę i na zachód słońca, jest klimat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mlody lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi na Malcie
#720 PostWysłany: 22 Paź 2022 07:56 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Ja spałem w tym Bayview i też go polecam. Basen na dachu, śniadania też Ok I wszędzie blisko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 732 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group