Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Kwi 2019 23:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Drugi pobyt w Sliemie, tym razem jedna nocka.

Europa Hotel, 138 Tower Road

Pobyt w połowie marca. Rezerwacja pokoju dwuosobowego na booking w ofercie booking.basic: 24 euro (najtańszy pokój w normalnej ofercie był w momencie rezerwacji za bodajże 37 euro).

Hotel w porządku. Oczywiście z racji niskiej ceny nie spodziewaliśmy się pokoju z widokiem na morze i takowego nie dostaliśmy ;) Przypadł nam pokój 4-osobowy. Nie najnowszy, dość skąpy wystrój, nieco oskrobany, ale na jedną noc OK. Co ważne, łazienka z kabiną prysznicową bardzo czysta i schludna, wygląda na to, że całkiem niedawno przeszła remont. Wifi działało bezproblemowo. Obsługa na recepcji bardzo przyjemna. Zapominalscy, tacy jak my :) mogą wypożyczyć za darmo adapter do miejscowych gniazdek (depozyt 5 euro, zwracany przy wymeldowaniu).

Śniadania w hotelu nie wzięliśmy. Dobre, choć niezbyt tanie, serwują w małej knajpce Il Vicolo (14 Tower Road).

Lokalizacja: dobra – 250 metrów od przystanku autobusowego Chalet, jak komuś niestraszne chodzenie to w jakieś 10 minut dojdziemy do przystani promowej. W pobliżu kilka restauracji. 5 minut piechotą do supermarketu Scotts.

Za powyższą cenę to nie mam się do czego przyczepić.

Poglądowe fotki poniżej.

Załączniki:
2019-03-17 Malta_Valetta.jpg
2019-03-17 Malta_Valetta.jpg [ 169.94 KiB | Obejrzany 7825 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#22 PostWysłany: 20 Paź 2019 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 76
Loty: 87
Kilometry: 157 933
Bardzo polecam Azur Hotel by ST Hotels (Il Gzira)
W dobrej lokalizacji, z przystanku nieopodal odjeżdżają autobusy na lotnisko, nocne autobusy do Valletty itp.
Kilka fajnych restauracji obok; sam hotel niby 3***, ale porównując do 4**** w którym spałam w Bugibba, był cudowny i aż żałowaliśmy, że tylko 2 noce tam spędziliśmy.
Jedyny minus to może śniadania - jak dla mnie wybór był dość skąpy, taki typowy bufet śniadaniowy
W hotelu przy recepcji można wypożyczyć auta i skutery. My wzięliśmy skuter za 35E za dzień (oddaliśmy drugiego dnia ok 11 bez dopłaty). Każdy kolejny dzień wypożyczenia to 5E o ile dobrze pamiętam, więc opłaca się wynająć na dłużej.
Rezerwowałam z 2-miesięcznym wyprzedzeniem; 2 noce dla 2 osób koszt 160E.


Ostatnio edytowany przez bygones, 20 Paź 2019 16:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Paź 2019 12:32 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Bardzo drogo , za taki przeciętny hotel ( na bookingu ocena 7) jakich pełno w Sliemie. Za połowę tej ceny, można bez problemu wyszukać, o podobnym standardzie i lokalizacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Paź 2021 18:05 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
bygones napisał(a):
Azur Hotel by ST Hotels (Il Gzira)...
Byłem i polecam, nowy wysoki budynek, czysto i nowocześnie, przestronne pokoje, duże łazienki, śniadanie z wielkim wyborem o wędlin i serów przez sałatki, podsmażane warzywa bo klasyczne bekony, kiełbaski, jajecznicę, omlety, fasolę, na słodko trzy rodzaje rogali, sałatka owocowa, owoce w kawałkach, płatki, twarogi, jogurty, soki, kawy itd.
Pod samym hotelem przystanki, blisko do promów, bardzo dużo restauracji i kawiarni w okolicy, duży jak na warunku Malty dom towarowy spożywczy.
Nie wiem czy jest sens podawać cenę bo to mocno zróżnicowane ale 260zł noc za dwie osoby to bardzo atrakcyjne jak na lokalizacje i standard.

Nie trzymałbym się kurczowo opinii z netu ponieważ są wymieszane te ze starej części, która została zabudowana nowym hotelem jak i opinie z drugiej części w starym budownictwie obok pod tą samą nazwą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 04 Sty 2022 20:27 

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 159
Z uwagi na polecenie tu na forum i dobre opinie na bookingu wziełam Azure Hotel - rzeczywiscie zupełnie nowy, czysty, sprzątanie codziennie. Bardzo Dobra lokalizacja.
Śniadanie takie se... na dwie trzy noce OK dłużej już nie dałoby się wytrzymać :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Sty 2022 20:47 

Jest kilka hoteli sieci Azure. Mają swoją stronę do rezerwacji. Ceny różnią się ,ale bywają promocje dotyczące konkretnego hotelu. Można wybrać opcję płatności gotówką na miejscu. Osobiście pod koniec maja 21 wybrałem hotel ST Azur z BB za 137e za 5 nocy z doliczaoną opłatą klimatyczną 0,5e/os doba. Śniadania dobre,na ciepło i zimno,owoce,duży wybór pieczywa. Problemem była jedynie kolejka do bufetu gdzie obsługa sama nakładała potrawy,robiła kawę, tosty itp. Było wtedy spore zamieszanie. W pokojach sejf ,lodówka szafkowa i wygodne duże łózka. Osobiście polecam.
https://sthotelsmalta.com/azur-hotel/
Góra
 PM off  
      
#27 PostWysłany: 04 Sty 2022 23:02 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
bygones napisał(a):
Bardzo polecam Azur Hotel by ST Hotels (Il Gzira)
Miałem okazję mieszkać w tym hotelu zarówno w minione wakacje jak i jeszcze poprzednie. Hotel godny polecenia. Może warto też dodać, że goście hotelowi mogą korzystać z basenu w pobliskim hotelu Bayview który też należy do sieci ST Hotels. Basenik malutki ale znajduje się na dachu hotelu z fantastycznym widokiem na zatokę i Valettę. Bardzo przyjemnie się tam odpoczywa.
Anonymous napisał(a):
Problemem była jedynie kolejka do bufetu gdzie obsługa sama nakładała potrawy, robiła kawę, tosty itp. Było wtedy spore zamieszanie.
To raczej nie stałe zwyczaje bo kiedy ja tam bywałem wszystko obsługiwało się samemu...

Miałem też okazję mieszkać w samej Sliemie w hotelu Sliema Hotel tej samej sieci ST Hotels. Znacznie lepiej położony ale hotel jest nieco starszy i ma niższy standard. Przede wszystkim duża różnica między pokojami. Te od frontu większe i mają zajeb. widok na zatokę. Pozostałe to małe klitki...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Sty 2022 23:48 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Ja mogę generalnie polecić Neu Collective, obok tego Azure. Standard raczej zwykły, ale jaccuzi na dachu robi robotę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Sty 2022 00:35 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 159
AX Victoria - pokoje wymagają odświeżenia, ale zupełnie OK w stosunku do ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Sty 2022 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Mr. Tood Hotel
Byłem w 2020 r., Cena rewelacyjna jak za oferowany standard, super lokalizacja, w samym centrum ale w bocznej uliczce więc cichutko, obok przystanek na lotnisko oraz oraz tramwaj wodny do Valetty, w pobliżu Zagłębie knajp wzdłuż zatoki, hotel nowiutki, czysto, miła obsługa, smaczne śniadania. Do tego prawie naprzeciwko najlepszy kebab jaki jadłem w życiu, typowy arabski, ze świeżymi smacznymi warzywami, porcja naprawdę spora
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Lut 2022 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
LaMancha napisał(a):
Ja mogę generalnie polecić Neu Collective, obok tego Azure. Standard raczej zwykły, ale jaccuzi na dachu robi robotę.


Ten hotel to 115 The Strand Hotel and Apartments

https://www.booking.com/hotel/mt/115-th ... el.pl.html

Właśnie wróciłem i jestem bardzo zadowolony z pobytu.
Oczywiście miałem pokój bez okna na morze i balkonu, no ale to jest jasne przy rezerwacji (bo cena wtedy x2)
Te pokoje z matowym oknem na studnię oczywiście nie tak fajne, ale jeśli nie jedziemy siedzieć non stop w pokoju to dają radę.
Świetnie wyposażony aneks kuchenny, codzienne sprzątanie, uzupełnianie wody, herbaty itp.
Załącznik:
IMG_8114.JPG
IMG_8114.JPG [ 52.39 KiB | Obejrzany 4624 razy ]

Załącznik:
IMG_8115.JPG
IMG_8115.JPG [ 62.42 KiB | Obejrzany 4624 razy ]

Załącznik:
IMG_8116.JPG
IMG_8116.JPG [ 75 KiB | Obejrzany 4624 razy ]


Wifi działa jak należy, prędkość wystarczająca do pracy.
Śniadania pod Anglików - dania na ciepło przez tydzień bez zmian, ale zawsze coś można było wybrać - a jeśli przy pięknym słońcu jemy śniadanie na tarasie jadalni, to już w ogóle jest bajka.
Załącznik:
IMG_0509.jpg
IMG_0509.jpg [ 81.56 KiB | Obejrzany 4624 razy ]


No i oczywiście wspomniane jacuzzi na 10 piętrze robi robotę - zwłaszcza wieczorem się w nim przyjemnie siedzi.
Załącznik:
IMG_8159.JPG
IMG_8159.JPG [ 72.26 KiB | Obejrzany 4624 razy ]


Podczas mojego pobytu (mazowieckie ferie) dominującym językiem w hotelu był polski, ale i na całej Malcie często się słyszało ten język.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
zoli uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 23 Sty 2023 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Również bardzo polecam Hotel The Strand 115. Pokój był duży - byłyśmy we 2, a dostałyśmy 3 osobowy. Był na 8 piętrze i miał nawet malutki balkon, chociaż z widokiem na studnię i niebo, to jednak dawał on dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza. Dostałyśmy też gratis welcome drinka (do wyboru wino, aperol lub coś jeszcze), chociaż nie wiem czy to z racji wcześniejszego check-in online, czy wszyscy takiego drinka dostawali. Taras śniadaniowy z widokiem na Valettę (9 piętro) i taras słoneczny z jakuzzi (10 piętro) pozwalają się zrelaksować, zwłaszcza jak się wieczorem trafił brak innych gości :) Pokoje standard oferują i lodówkę i czajnik elektryczny, a co ważne wejścia USB do ładowania telefonów - jak ktoś nie ma innego sprzętu to nawet nie potrzebuje zabierać przejściówki. Cena 35 euro za pokój dla 2 osób ze śniadaniem jest bardzo dobra, nawet jak na styczeń. Śniadanie było OK, bez efektu wow! za sam posiłek, ale jajecznica i jajka gotowane oraz kiełbaski, bekon i grilowane pomidory na ciepło były zawsze i oczywiście fasolka w sosie do typowego angielskiego śniadania ;) Do tego 2-3 rodzaje wędlin i serów, nieco świeżej zieleniny, trochę świeżych owoców, trochę ciastek, jakieś płatki, tosty i dżemy. Jedynie kwestia zamawiania herbaty lub kawy do śniadania, która jest podawana przez obsługę, może budzić zdziwienie. No i sam wybór jest znikomy: herbata to zwykły Lipton, a kawa: espresso, late lub capuccino. Hotel umożliwia też bezpłatne skorzystanie z nowego basenu zewnętrznego Aqualuna - dokładnie po drugiej stronie ulicy. https://www.google.com/maps/place/Aqual ... 6?hl=pl-PL
Goście hotelowi w hotelowej restauracji Grana dostają 10% zniżki. Karta zniżkowa do restauracji jest dawana przy zameldowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group