Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#41 PostWysłany: 20 Wrz 2015 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 223
Loty: 357
Kilometry: 561 894
niebieski
Nie rozbijałem, ale również widziałem i krążyłem. Miejsce to się wybitnie nadaję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#42 PostWysłany: 07 Paź 2015 13:27 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Wiedziałem,że w Norwegii jest drogo ale nie mogę znaleźć taniego noclegu w Bergen na 4 dni w listopadzie. Najtańsze hotele to 58 Eur/dobę i nie każdy ze śniadaniem. Na airbnb podobnie a te trochę tańsze są gdzieś daleko od atrakcji czy węzłów komunikacyjnych. Teraz po sezonie, w deszczowym listopadzie powinno być taniej i to w centrum turystycznym Bergen. Czy możecie podać jakieś sprawdzone hotele, spróbowałbym zarezerwować bezpośrednio a nie przez booking i tym podobne.
A może nocowaliście w jakimś pokoju airbnb w centrum Bergen, gdzie host chętnie zgodził się na obniżona cenę specjalną ? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#43 PostWysłany: 25 Paź 2015 12:40 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 12
Ktoś jest w stanie powiedzieć coś o tej chatce w Åsebu? Czy można z niej normalnie korzystać, nada się na nocleg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#44 PostWysłany: 02 Gru 2015 10:01 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Podobno można korzystać tylko pytanie czy będzie otwarta.
Nie ukrywam że wiążę z nią duże nadzieje podczas marcowego wypadu. Jak zanocujesz wcześniej to daj znać.\
Jeśli będzie zamykana to teoretycznie aby przenocować należy być członkiem DNT (coś jak nasz PTTK) i wówczas albo w punktach informacyjnych, albo w siedzibie DNT lub też czasem w sklepach sportowych można wypożyczyć (za 100 NOK) uniwersalny klucz do kłódek w tych chatach. Wówczas nocleg w takiej chacie bez obsługi odbywa się na zasadzie "ile zużyłeś" tyle oddaj. Zużyłeś wodę i drewno na opał, to przynieś przynajmniej tyle samo lub więcej. Do tego za taki nocleg należy uiścić opłatę w wysokości 100-200 nok.
Mało tego. Formalnie nawet nie śpiąc w takiej chacie, za samo posiedzenie sobie w niej powinno się zostawić jakąś opłatę. To już trochę przegięcie IMO. Ale tak gdzieś wyczytałem.
Co do rzeczonej chaty - ktoś tam gdzieś pisał, że ktoś z miejscowych mówił iż jest darmowa. Jaki jest formalnie status, to nie odpowiem.
Tak czy inaczej jak się prześpicie to daj znać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#45 PostWysłany: 22 Kwi 2016 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
http://www.mojanorwegia.pl/turystyka/no ... 11344.html


Certyfikat jakości F4F przyznany!
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#46 PostWysłany: 01 Cze 2016 23:52 

Rejestracja: 25 Kwi 2016
Posty: 20
Byliśmy w Bergen 21-22 maja. Nocowaliśmy właśnie w chatce w Åsebu (1-1,5h od Floyen). Czysto, cicho, ciepło. W drugim pomieszczeniu jest duża łazienka (zlew+toaleta), także ciepła i czysta, był nawet papier i mydło. Ciepła woda była cały czas. W domku dwa duże stoły i ławki; spaliśmy w sześć osób - było akurat, ale pewnie więcej się wciśnie, jak się dobrze to rozplanuje. Światła nie da się wyłączyć, ale nie jest natarczywe. Drzwi się nie zamykają na żaden zamek ani nic. Było bezpiecznie, nikt nas nie niepokoił. Polecam wszystkich podróżującym do Bergen - ta chatka to idealny nocleg na trasie Ulriken - Floyen.
Góra
 Profil Relacje PM off
Doczu lubi ten post.
Doczu uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#47 PostWysłany: 04 Cze 2016 04:02 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
ale rozumiem że była normalnie otwarta i nie trzeba było sie przedostawać np. przez komin ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#48 PostWysłany: 02 Lip 2016 13:17 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Jakieś świeższe informacje na temat Asebu? Znajomy był pod koniec maja i nie było problemu z noclegiem. Mnie najbardziej zastanawia kwestia "kto pierwszy ten lepszy", bo gdyby chatka okazała się zajęta to pewnie trzeba byłoby skierować się w stronę lotniska na nocleg. Jak wygląda trasa do tego domku? Jest jakiś szlak i drogowskazy, bo on znajduje się chyba już na tym górzystym terenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#49 PostWysłany: 06 Lip 2016 00:12 

Rejestracja: 25 Kwi 2016
Posty: 20
Doczu napisał(a):
ale rozumiem że była normalnie otwarta i nie trzeba było sie przedostawać np. przez komin ?


Tak, jedna z chatek była otwarta, jedna z łazienek także. Pozostałe domki (dwa albo trzy) były pozamykane,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#50 PostWysłany: 14 Lip 2016 21:46 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
rw30 napisał(a):
http://www.mojanorwegia.pl/turystyka/nowa-atrakcja-turystyczna-w-bergen-nocleg-w-lesie-na-czterech-metrach-kwadratowych-11344.htmlCertyfikat jakości F4F przyznany!



Korzystałes? Rzeczywiście byłeś z dzieckiem czy udało się uzyskać rezerwacje bez dziecka? Bo w opisie ze przeznaczone tylko dla rodzin....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#51 PostWysłany: 28 Maj 2017 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Najnowsze informacje o AAsebu
Chatka wciąż otwarta, bardzo czysto w środku, podłoga ogrzewana. Na noc warto zasłonić czymś czujnik ruchu który jest w środku po lewej stronie, światło wyłączy się po ok 10 minutach.
W łazience ciepła woda, obecnie nie nadaje się do picia bezpośrednio z kranu, jedynie po przegotowaniu. Posiada żółty odcień.

Załączniki:
IMG_1003.jpg
IMG_1003.jpg [ 350.19 KiB | Obejrzany 6111 razy ]
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off
alecrim lubi ten post.
alecrim uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#52 PostWysłany: 07 Lut 2018 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Jeśli ktoś szuka jakiegoś fajnego noclegu w Bergen w przystępnej (słowo klucz :D ) cenie to polecam gorąco mieszkania Mi Casa Tu Casa LS - świetna lokalizacja (5min od dworca, 8-10min do portu), mieszkania w super stanie, w pełni wyposażone (wszystko, co potrzeba do przygotowywania posiłków), obok sklepy Rema1000 i Kiwi.

Za 2 noce dla 4 osób płaciliśmy 1750nok, czyli ok. 750zł :) Rezerwowałam ok. 2,5mca przed wyjazdem, bezpłatna anulacja do ok. tygodnia przed wyjazdem.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#53 PostWysłany: 07 Lis 2019 10:21 

Rejestracja: 08 Lip 2019
Posty: 4
Witam. Czy ktoś orientuje się czy Asebu stoi? Nie byłem tam 2 lata. Będę w styczniu dopiero. A może ktoś słyszał o innym "darmowym" noclegu w Bergen? Spałem już w Norwegii po poczekalniach przy przystaniach promowych, może jest coś takiego w okolicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#54 PostWysłany: 22 Sie 2023 21:35 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1709
Odświeżę trochę temat, okoliczności zmusiły mnie do poszukiwania schronienia w Bergen.
Znalazłszy wpis o chatce Aasebu, wybrałem się tam. Chatka stoi, ma się całkiem dobrze. Ta oznaczona dalej chatka Tubakuba - nie widziałem jej, czyżby rozebrana?
Niemniej jednak, prysznice zamknięte, a na chatce wielki plakat na drzwiach: it is not allowed to spend a night in this building :cry:
Z plusów: jest ciepło i przytulnie, można przeczekać ulewę.

Załączniki:
IMG_3147.jpg
IMG_3147.jpg [ 992.18 KiB | Obejrzany 560 razy ]
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group