Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#21 PostWysłany: 21 Paź 2017 23:52 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Terminal T2 zamykany jest od 1:30 do 3:30. Spać można spokojnie na terminalu T1 otwartym cały czas (niektóre drzwi zamykają na noC). Miejsca jest dużo, coś spokojnie znajdziesz.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Lizbona
#22 PostWysłany: 22 Paź 2017 09:41 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@Tomasz82 tak jak pisze piopen. Na głównym terminalu przekimasz bez problemu, ale ...

musisz być wcześniej (najpóźniej przed 24) żeby zarezerwować sobie wygodne miejsce takie jak te:
Załącznik:
spanie_1.jpg
spanie_1.jpg [ 169.16 KiB | Obejrzany 6298 razy ]


Byłem zmuszony spać na lotnisku LIS, bo mi się sata azores opóźniła. Kimałem na antresoli na zdjęciu:
Załącznik:
spanie_2.jpg
spanie_2.jpg [ 178.84 KiB | Obejrzany 6298 razy ]


o dziwno, wyspałem się. Było cicho i spokojnie, nikt nie przeganiał. Dopiero o 7 obudził mnie gwar z bordingów poniżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 30 Paź 2017 21:09 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
Jak to jest z tymi prysznicami na lotnisku ? bo ostatnie info było z 2012 roku. Nadal są prysznice ? czy taka "usługa" jest płatna ? czy są dostępne dla wszystkich czy tylko np w tzw "Spa" ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 30 Paź 2017 22:17 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Z prysznicem pewnie jest tak, że jest w saloniku:
https://www.ana.pt/en/lis/services-shop ... ana-lounge

Odnośnie Twojego postu o spaniu na lotnisku w innym temacie
viewtopic.php?p=998205#p998205
to po wylądowaniu i przewiezieniu autobusem na T1 nie wychodź ze/do strefy odbioru bagażu (niestety nie pamiętam czy bramki uniemożliwiające powrót są przed odbiorem bagażu czy po). Po wyjściu z autobusu zauważysz tablice informacyjne kierujące na transfer do gatów. Jest to taki sam transfer jak na Okęciu. Będzie to lepsza opcja przeczekania na poranny lot niż spanie w głównej hali odlotów. Nawet jeżeli odlot będziesz miał z Terminalu 2, który jest w innym budynku i do którego musisz dojechać darmowym autobusem lotniskowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Paź 2017 23:31 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Pierwsze bramki są zaraz po tym jak wejdziesz na terminal T1 wychodząc z autobusu. Przed nimi po prawej jest opcja transferu dla lotów z T1. Idąc dalej prosto masz po lewej odbiór bagażu i kilka stoisk sklepowych po prawej. Później wychodzisz przez bramki UE CŁO itp i jesteś w hali przylotów. Schodzisz podjazdem na lewo lub prawo mijając dziesiątki kartek oczekujących tragarzy.

Latając ostatnio kilka razy z tego lotniska zastanawiałem się czy jest opcja przewiezienia pasażera na zasadzie transferu wewnątrz lotniskowego pomiędzy T1 oraz T2 . Wg mnie takiej opcji nie ma.

Z prysznicem nie pomogę.

EasyJet latał do końca października na traskie Lis - Pdl. Raczej wróci na sezon letni.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 31 Paź 2017 00:12 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
piopen napisał(a):

Latając ostatnio kilka razy z tego lotniska zastanawiałem się czy jest opcja przewiezienia pasażera na zasadzie transferu wewnątrz lotniskowego pomiędzy T1 oraz T2 . Wg mnie takiej opcji nie ma.



Doprecyzowując. Opcji przewiezienia autobusem z T1 do T2 po security w T1 nie ma. Odrębne budynki, gdzie T2 jest przeznaczony tylko dla samolotów LCC. Każdy pasażer przylatujący do LIS musisz przejść przez T1. I tutaj jest okazja (transfer) na wejście do hali odlotów T1 (strefy po security), gdzie można przeczekać do rana w lepszych warunkach niż te, które oferuje hala odpraw w T1 (przed security).

Na stronie lotniska objaśnili ten transfer:
https://www.ana.pt/en/lis/passenger-gui ... ng-flights
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 31 Paź 2017 08:47 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
apropo pryszniców :

– The ANA Lounge, a space dedicated to your well-being, where you can relax, do some work or even take a refreshing shower

All passengers are welcome at the ANA Lounge.
Prices are €25.00 per adult and €15.00 per child (ages 3 to 12)

25 Euro za prysznic ?!

czy aż tak drogo ? pytam ponieważ ktoś wcześniej na forum pisał że brał prysznic na lotnisku w Lizbonie - czyżby płacąc 25 euro ?

Nie ma pryszniców "za free" bądź małą opłatą ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 31 Paź 2017 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
photolucas84 napisał(a):
25 Euro za prysznic ?!
A nie za "caly" wstęp do saloniku? A jeśli nie masz swojego ręcznika i kosmetyków to
Cytuj:
Shower kit (rental): €15.50
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 31 Paź 2017 09:30 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
Po prostu chodzi mi tylko o prysznic, nie interesuje mnie cale spa itp. Czyli rozumiem ze nie ma samych prysznicow tak?

Wysłane z mojej Nokii 3310 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez michzak, 31 Paź 2017 09:35, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 31 Paź 2017 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
photolucas84 napisał(a):
Czyli rozumiem ze nie ma samych prysznicow tak?
Tego nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 11 Lis 2017 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Małe uaktualnienie sytuacji. Przylatywaliśmy Wizzem z Warszawy planowe lądowanie o pierwszej w nocy a odlatywaliśmy do Funchal o 7 Easyjetem. Stwierdziliśmy, że nie ma sensu na kilka godzin brać hotelu. Ostatecznie Wizz był opóźniny o 2h zatem słuszność naszej decyzji się potwierdziła.

Po wylądowaniu autobus dostarczył pasażerów na terminal T1, zaraz po wyjściu skręciliśmy w prawo, tak jak kierują strzałki na transfery. Trochę pochodziliśmy po strefie zastrzeżonej w poszukiwaniu dobrej miejscówki. Spało tam już sporo osób, problemem było to, że prawie wszystkie siedzenia jakie wiedzieliśmy były z połokietnikami a wszystkie dobre miejsca kanapy knajp itp. były już pozajmowane. W okolicy bramki nr 18 zastaliśmy taki widok jak na zdjęciu. Siedzeń cała masa, ludzi mało i cisza jak makiem zasiał! Do około godziny 5 kiedy wzywali z głośników na całym lotnisku last call z nazwiska na loty do FRA i AMS było idealnie! Dodatkowo bardzo blisko są łazienki, żeby się odświeżyć. Jednak uwaga na całym lotbisku w Lizbonie lubią przesadzać z klimą i było chłodno. Dobrze jest mieć jakiś kocyk. Pamiętam, że na T2 jak we wrześniu stamtąd odlatywaliśmy było nawet lodowato!
Po godzinie piątej zeszliśmy tą samą drogą, którą przyszliśmy do taśm odbioru bagażu i udaliśmy się na bus T1->T2 przed godziną 6 czekaliśmy już na ławeczkach na T2.

Uwaga gdy ktoś planuje taką operację nie dajcie zabrać sobie podręcznego do luku. W takim przypadku się nie uda.

Załączniki:
IMG_20171111_034221.jpg
IMG_20171111_034221.jpg [ 410.71 KiB | Obejrzany 5992 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 11 Lis 2017 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Na T1 od 5:00 a.m. salonik ANA otwarty, da radę wpaść na "kwilkę" i jeszcze zdążyć na Funchala?
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Lis 2017 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Myślę, że da radę ale na solnikowanie zostanie ci maks 15min- czyli szybkie śniadanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 12 Lis 2017 00:49 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Gaszpar napisał(a):

Uwaga gdy ktoś planuje taką operację nie dajcie zabrać sobie podręcznego do luku. W takim przypadku się nie uda.


Czyli jednak te rozsuwane drzwi, uniemożliwiające powrót do strefy odlotów w T1, są przed odbiorem bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 13 Lis 2017 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Chyba na każdym lotnisku tak jest. Inaczej mógłbyś dostać się do powiedzmy 20cm noża z bagażu rejestrowanego i wnieść go na pokłąd innego samolotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 16 Paź 2021 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Aktualizacja z dzisiejszej nocy.

Wizz przyleciał na terminal T1, wyjście rękawem.
Jeżeli chcemy nocować to zostajemy w strefie airside terminala T1.

Są 4 dobre miejsca do spania:
- jasnozielone miękkie kanapy wzdłuż korytarza (2 miejsca, spanie dla 4 osób)
- zielony kącik z profilowanymi miękkimi ławkami (4 osoby)
- wnęka z gate 17-18 i wnęka z gate 19-21 - w każdej 3-4 ławki, za taśmą zamkniętą na noc bardzo dużo ławek.

Przydaje się kocyk, bo nocą temperatura systematycznie spada i ok. 3 zrobiło się już zimno.
Image
Image
Image
Image
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 01 Lut 2022 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
Heju,

jak krótkie spanko pandemiczne na lotnisku w LIS? Przylot bardzo późno, wylot bardzo rano.
Ostatnie info, które udało mi się znaleźć jest z czerwca zeszłego roku.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Lut 2022 20:47, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 01 Lut 2022 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
lizbona-spanie-na-lotnisku,1374,16465?start=20

Masz mój wpis sprzed niecałych 3 miesięcy.

Bardzo przyzwoite lotnisko do spania.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Falka?! lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 01 Lut 2022 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
@Falka?! źle szukałaś, ja też opisywałem swój nocleg w listopadzie.
Pozwolę się nie do końca zgodzić z @Tomo14, doświadczenie niczym wizyta na bałtyckiej plaży w zimie: nie ma problemu - ale przyjemność średnia.

[T1 - ten na którym ląduje TAP] Na większości lotniska przez całą noc bardzo jasno i głośno, plus robi się zimno. Jako że są loty w środku nocy i wczesnym porankiem, to pracie cały czas jest jakiś ruch, no i nocą odbywa się sprzątanie.
Chyba najlepsze miejsca do spania są w okolicy bramki nr 13 - w zamkniętej kawiarni (mały ruch i półmrok, ale drewniane ławy). Poza tym jest kilka miejsc gdzie są pseudokanapy i można się położyć (ale światło i ruch).
Góra
 Profil Relacje PM off
Falka?! lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 01 Lut 2022 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
@Tomo14
@abelincoln
Dzięki!

Szukałam w wątku o lotniskach, a nie w wątku o spaniu. W wątku o lotniskach jest wszystko, tylko nie spanie w LIS ;)
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group