Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nocleg na Maderze
#1 PostWysłany: 03 Mar 2012 15:53 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 108
Witam,

Mam pytanie dotyczące noclegu na Maderze do tych, którzy byli na wyspie. Czy uważacie, że w tamtejszych górach można się przespać pod namiotem jedną/dwie noce ? W sensie, że nikt do nie przyjdzie i nas nie przegoni albo jakiś niedźwiedź skonsumuje :D ?

Jeśli ktoś był i ma jakieś doświadczenia, będę wdzięczny za info.

Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasia Jasińska uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#2 PostWysłany: 05 Mar 2012 01:21 

Rejestracja: 08 Paź 2010
Posty: 34
Również mnie to ciekawi. Jak jesteśmy przy wyspach Portugalii to może ktoś ma doświadczenia, jak to będzie na Azorach??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#3 PostWysłany: 10 Mar 2012 07:33 

Rejestracja: 28 Sty 2012
Posty: 17
Cześć
Na Maderze byłem miesiąc temu i o ile dobrze czytałem to na biwakowanie wystarczy mieć świstek z Funchal, są miejsca do biwakowania które widzieliśmy, jednak co do gór to pogoda była strasznie kapryśna i nie pozwoliła nam na podziwianie pełni widoków (o ile na wybrzeżu może świecić mocno słońce, tak w górach możliwe są opady i silny wiatr - nawet w samochodzie było czuć że znosi). Także prawnych obostrzeń nie ma, zwierzątek groźnych też, ale w tym momencie po tym co widziałem bałbym się (w górach) spać w namiocie - może zwiać i to dosłownie. My korzystaliśmy z hosteli http://microsites.juventude.gov.pt/Port ... m?regiao=i naprawdę dobrze wyposażonych i tanich, nawet jak na polskie warunki. Można także pomyśleć o couchsurfingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#4 PostWysłany: 28 Lip 2012 21:02 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 54
Góry to szczerze odradzam na spanie :D Tak jak kolega mówił temperatura w górach jest baardzo niska. Do tego stopnia że w Funchal było 24 stopnie i słońce, a w górach 4 stopnie. Temperatura na termometrze w aucie spadała z minuty na minutę. Co do coucha to polecam Phillipe i jego mega rodzinkę, ale to na północy Madery - trzeba dojechać autem :)
_________________
Nowy blog: http://podrozujese.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#5 PostWysłany: 16 Lis 2017 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Szczerze polecam nocleg w Casa das Proteas w Sao Jorge.
https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review ... lands.html
https://www.facebook.com/casadasproteas
https://www.airbnb.pl/rooms/2817800
Oczywiście dostępne też na Booking

Miejsce jest dokłądnie takie jak na zdjęciach. Piękny widok za oknem, basen i smaczne śniadania w cenie. Bardzo czysto, schludnie a gospodyni Teresa dba o najdrobniejsze szczegóły i super opiekuje się swoimi gośćmi. Miejsce jest jednak trochę na odludziu i trzeba mieć samochód. Dodatkowo w najbliższej okolicy nie ma nic prócz dwóch barów. Wszędzie trzeba dojechać samochodem. Można zamawiać kolację na miejscu. Teresa smacznie i w przystępnych cenach robi reginoalne dania.
Uwaga nocleg jest na północy wyspy więc trzeba się nastawić na zdecydowanie bardziej pochmurną pogodę niż na południu i trochę niższą temperaturę.
Miejsce idealne na odpoczynek od wszystkiego :)

Zdecydowanie warto dopłacić 4-5E (tak jest różnica) i wziąć pokój z widokiem na ocean

Załączniki:
23434708_1466494930064670_6593690458414653141_n.jpg
23434708_1466494930064670_6593690458414653141_n.jpg [ 86.03 KiB | Obejrzany 10006 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#6 PostWysłany: 06 Sie 2020 09:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Żeby nie zakładać nowego wątku, to podepnę się tutaj: na Maderę lecimy pierwszy raz, mamy na miejscu 6 nocy; zakładam, że Funchal jest dobrą bazą wypadową, jednak chciałbym pobyć jeszcze w innej części wyspy. Obmyśliłem na początek 3 noce w Porto Moniz (2 pełne dni na eksplorację okolicy), a potem przemieszczenie się do Funchal i tam kolejne 3 noce. Dodam, że będziemy mieli wypożyczony samochód. Co sądzicie o takim rozkładzie noclegów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#7 PostWysłany: 06 Sie 2020 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
@Kashpir Ja bym albo w całości wrzucił wszystkie noclegi w Funchal (nie trzeba się przenosić) albo rozbił to sobie na np. 4 + 2 z przewagą Funchal.
Wyspa jest mała, więc w zasadzie wszędzie szybko dojedziesz, a imo wieczory i tak nie będziesz spędzał na lewadach, tylko albo w miasteczku albo w jakiejś knajpce. A jednak Funchal jest największe, więc nie znudzisz się tak szybko jak w przypadku innej małej mieściny, w której za dużo nie ma :)
Madera to w zasadzie głównie przyroda, a tutaj już samo miejsce noclegu ma mniejsze znaczenie - znaczenie ma podczas wieczorów, w których nie eksplorujesz wyspy, tylko siedzisz na miejscu.
Ale może się też zdarzyć tak, że będę odosobniony w swojej opinii i część użytkowników będzie widziało większą wartość w rozbijaniu noclegów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#8 PostWysłany: 06 Sie 2020 10:19 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
-- 06 Sie 2020 10:17 --

Zgodziłabym się z przedmówcą, co do rozbicia noclegów na 2+4. Teraz już są drogi ekspresowe więc łatwiej się przemieszczać niz jeszcze 10 lat temu. Ale będąc na północy np. Sao Vincente (bardzo polecam) lub Porto Moniz (super baseny z morska woda) mozna sobie wiecej czasu pozwolić na chodzenie po lawadach lub spedzenie czasu w klimatycznej, jakże innej niz w Funchal knajpce. Czy polecałabym stolicę? To kwestia gustu. Raz mieszkałam przez 10 dni w Funchal przy Estrada Monumental (główna droga) i nie polecam. Ostatnio nocowalismy w Canico z widokiem na figurę Chrystusa- super! Ale ja lubie ciszę i widoki są na pierwszym miejscu. Nie polecam północy zimą - może wiać niemiłosiernie.

-- 06 Sie 2020 10:19 --

Oczywiscie miałam na myśli- wiecej noclegów Funchal lub okolica :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#9 PostWysłany: 06 Sie 2020 11:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Nie ukrywam, że rozpatrywałem taki wariant 2+4, ale w czasach covidu to nawet wolę mniejsze miejscowości, a wydaje się, że z Porto Moniz łatwo i szybko dostanę się zarówno do Sao Vicente, jak i na wschodnie wybrzeże czy lewady w głębi wyspy. Niemniej dzięki za opinie - jeszcze się w takim razie zastanowimy, którą opcję ostatecznie wybrać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#10 PostWysłany: 06 Sie 2020 12:20 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
W Canico mogę z całą odpowiedzialnością polecić to www.booking.com/hotel/pt/infinito-azul. ... aid=304142
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#11 PostWysłany: 07 Sie 2020 20:30 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
@Kashpir też mam taki sam dylemat jak Ty :) Będę na Maderze początkiem października (o ile w ogóle). Planuję wziąć auto. Przekopałam chyba cały internet i wszyscy polecają Funchal, za pierwszym razem. Ja będę 7 nocy. Rozbiłam swój pobyt na 2+2+3. Odpowiednio: Machico, Porto Moniz i Funchal. Przylatuję późno, wylatuję wcześnie.
Masz już zarezerwowane auto?
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#12 PostWysłany: 07 Sie 2020 22:15 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1598
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
W Porto Moniz poleciłbym Tobie ten nocleg, ale teraz jest niedostępny :shock: Hotel Hotel Moniz Sol Byłem tam dwie noce w lutym 2019, czyli cały dzień jeżdżenia po okolicy.

Samochodem zdążyłem zrobić w jeden dzień taką pętelkę. Z długim, koło 3 h RT spacerem wzdłuż Levada da Ribeira da Janela, dalej Miradouro do Rabaçal, dalej przez Paúl da Serra drogą ER209 do Ribeira Da Janela i na sam dół do Miradouro and beach access. Najbardziej żałuję, że nie udało nam się przejść całej Levady, ale to już jest konkretny trecking na cały dzień, a zimą noc zapada koło 18 godziny

Niech Ciebie nie zmylą czasy przejazdu na google maps. Te drogi są bardzo wymagające, poza tym jak się spieszyć jak ładnie dookoła.

Na Funchal bym zostawił resztę dni, bo samo miasto jest piękne, a okolice ma zdecydowanie bogatszą w atrakcje, chociażby Pico Ruivo albo Dolina Zakonnic (Curral Das Freiras). Polecam wycieczkę do Jardim Botânico da Madeira, ale nie samochodem tylko autobusem z przystanku Rua dos Profetas EEM autobusem 31A lub 31. Koniecznie usiądźcie koło Kierowcy - prawdziwy rollercoaster:)

No i nocleg w Porto Moniz ze śniadaniem, tam jest tylko jeden sklep.
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#13 PostWysłany: 14 Wrz 2020 22:15 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Też zastanawiałem się nad podziałem 2+5 (lepiej na koniec być bliżej lotniska) i hotelem Moniz Sol.
Alternatywą było 7 dni w Funchal Lido w Four Views Monumental. Zmęczony dwukrotnym odwoływaniem wszystkiego odłożyłem rezerwacje na dwa dni przed wylotem i najpierw w Moniz Sol wzrosły ceny, a potem znikła dostępność (weekend).

Za to pojawił się hotel Agua Natura chyba za połowę pierwotnej ceny, czyli 305 PLN ze śniadaniami za dobę -10% kredytu z jakimś kodem na booking.com. Obiekt dość kameralny ze wszystkimi pokojami "Sea View" w cenie. Opis wzbudził zainteresowanie w wątku covidowym, więc kilka fotek na potwierdzenie:
Załącznik:
Moniz Poncha.jpg
Moniz Poncha.jpg [ 184.72 KiB | Obejrzany 5974 razy ]
Załącznik:
Moniz Luciano.jpg
Moniz Luciano.jpg [ 385.71 KiB | Obejrzany 5974 razy ]

Po spożyciu pierwszą noc spędziliśmy z otwartym oknem upajając się bałwanami:
Załącznik:
Moniz noc.jpg
Moniz noc.jpg [ 272.77 KiB | Obejrzany 5974 razy ]

i tak można cała dobę:
Załącznik:
Moniz ranek.jpg
Moniz ranek.jpg [ 379.64 KiB | Obejrzany 5974 razy ]
Załącznik:
Moniz dzień.jpg
Moniz dzień.jpg [ 459.05 KiB | Obejrzany 5974 razy ]

Zdjęcia trochę pod kątem na baseny, bo lepiej załamywały się fale na skałkach, ale kąpiące się ludziki nie przeszkadzają. Wstęp dla gości hotelowych darmowy ile razy chcemy, czyli drobna oszczędność, gdy kąpiele będziemy przerywać Nespresso w szlafrokach w pokoju.
Hotel ma świetne oceny na wszystkich portalach i moja żona nie chciała stamtąd wyjeżdżać.

W 4Views płaciliśmy ze śniadaniami 216 PLN przez Destinia, tym razem oszczędzając na widoku raczej iluzorycznym, bo to kilkaset metrów od oceanu i po drodze inne obiekty. Hotel w dobrym stanie, W pokojach czajnik i lodówka. Ładna łazienka. Bardzo szeroki bufet, omlety na zamówienie, dużo owoców, etc.Darmowy podziemny parking. Przy obłożeniu szacowanym na 30% wszędzie luźno (restauracja, basen, windy). Też byliśmy bardzo zadowoleni, chociaż na tle poprzedniego było trudno.

Oba obiekty **** i bez Covidu pewnie ciężko byłoby we wrześniu zmieścić się w tym budżecie.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#14 PostWysłany: 15 Wrz 2020 00:19 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 85
W niedzielę lecę na Maderę. Twoje zdjęcia są tak zachęcające, że właśnie zarezerwowałam pokój w hotelu Agua Natura na dobry początek podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
gmak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#15 PostWysłany: 28 Wrz 2020 13:49 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Z bardziej lowcostowych noclegów polecam Residencial Monaco w centrum Funchal. Za pokój 2-osobowy na 6 nocy płaciliśmy 132 euro.
Hotel nie ma swojego parkingu, ale można się dogadać z obsługą i wynająć miejsce na parkingu podziemnym w jednym z sąsiednich budynków - my płaciliśmy 4 euro za dobę. Nawet nie próbujcie szukać w Funchal darmowych miejsc parkingowych, bo po prostu jest to niewykonalne :)
Po drugiej stronie ulicy jest klimatyczny bar z bardzo dobrymi cenami jedzenia (solidny talerz żeberek i frytek - niecałe 5 euro).

Nawiązując do wcześniejszej dyskusji o rozkładaniu noclegów na różne części wyspy - Madera jest na tyle mała, że w najdalszy zakątek dojedzie się w max godzinę czasu, dlatego uważam że spanie w kilku miejscach nie jest konieczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#16 PostWysłany: 29 Wrz 2020 18:22 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
Tanio w fajnym miejscu? To ja polecam północ wyspy, naprawdę warto. Ktoś wspominał o Porto Moniz, ja dołożę Sao Vicente. Bo pięknie i tanio. A gdzie - jeśli cenisz kameralną atmosferę, to chyba warto zapytać w Porto de Abrigo. Wyszuka każdy, z tym, że wyszukiwarka pokaże wam fantastyczny bar (najlepsza Poncha na wyspie, czasem noce z muzyką Fado), ale przemili właściciele mają też "pokoje do wynajęcia.

Bo jeśli cenisz sobie spokój i chcesz naprawdę nowiutki, a fantastyczny hotel, to myślę, że w tej samej miejscowości hotel Calamar (chyba warto ze śniadaniem) wielu zadowoli. Estalagema bym polecił, ale bez restauracji. Powiedzmy, że recykling potraw mi nie odpowiada.

Naprawdę warto Sao Vicente odwiedzić, przejść się do jaskiń (a później w cenie biletu) obejrzeć też prezentację z filmem 3d i "zjazdem pod ziemię". Jeśli wejdziecie do kapliczki Matki Boskiej Fatimskiej, to za nią jest zejście do krótkiej lewady. Widoki przekonują, żeby tamtędy wracać. Jak dojdziemy do końca, trzeba się kilkaset metrów wrócić i tam są schodki prowadzące do miasta. Podkreślam, święty Wincenty, to miejsce wypadowe na wycieczki doskonałe, a cenowo wychodzi naprawdę dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Sie 2022 08:39 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 653
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Lashana napisał(a):
Wybieram się na Maderę za około 2tyg i chciałam Was podpytać o:
1. Nocleg - w której części najlepiej się zatrzymać (jedzie nas 4ka, chcemy skorzystać z trekkingu i spedzic 10dni raczej aktywnie)
2. Wynajem auta - czytając forum myślałam o stronie funchalcarhire i chciałam Was podpytać o polecany model na tamtejsze drogi oraz o kwestie formalne (faktycznie bez depozytu i wkładu własnego w ubezpieczenie? Czy żeby tego nie było coś Trzeba zaklikac?)

1. Tylko Funchal. Polecam tak wybierać aby był blisko dostęp do komunikacji miejskiej. Auto potrzebuje parkingu a te są w centrum płatne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Sie 2022 09:18 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
Lashana napisał(a):
Wybieram się na Maderę za około 2tyg i chciałam Was podpytać o:
1. Nocleg - w której części najlepiej się zatrzymać (jedzie nas 4ka, chcemy skorzystać z trekkingu i spedzic 10dni raczej aktywnie)
2. Wynajem auta - czytając forum myślałam o stronie funchalcarhire i chciałam Was podpytać o polecany model na tamtejsze drogi oraz o kwestie formalne (faktycznie bez depozytu i wkładu własnego w ubezpieczenie? Czy żeby tego nie było coś Trzeba zaklikac?)
Jak na 2 tygodnie to polecam podzielić noclegi na wschodnia i zachodnia część, a końcówkę dopiero w Funchal. Szkoda trącić czas na przeciskanie się po wąskich uliczkach Funchal codziennie. Ja spałam trochę w Machico i trochę w okolicach Prazeres, a na koniec zostawiłam Funchal. Nam na 2 osoby wystarczyła w zupełności Panda ale na 4 osoby może być za slaba
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#19 PostWysłany: 19 Sie 2022 08:34 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 174
niebieski
W Funchal polecem Old Town Apartment, w samym centrum, darmowy parking w cenie.
https://www.booking.com/hotel/pt/old-to ... nt.pl.html

Poza Funchal, hotel Aqua Natura Madeira, ale to już kilka osób o tym pisało.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg na Maderze
#20 PostWysłany: 23 Paź 2022 12:29 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 14
-- 23 Paź 2022 12:28 --

Czy ktoś nocował w taki sposób: wynajem auta i spanie w aucie na kempingu?

-- 23 Paź 2022 12:29 --

Czy ktoś nocował w taki sposób: wynajem auta i spanie w aucie na kempingu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group