Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Azory
#41 PostWysłany: 09 Lut 2018 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Pod koniec stycznia br. miałem 3 nocki w hotelu Teresinha w Praia da Vitoria na Terceirze (z promo expedii black friday). Hotel położony blisko lotniska Lajes. Warunki przyzwoite (pościel!), przestronne odświeżone pokoje, codziennie sprzątane, tv i wifi, mały parking przed budynkiem, dobre śniadanie (kawa, herbata, sok, pieczywo, jajecznica, bekon, parówki, ser, wędliny, owoce), blisko do supermarketu Guarita i Continente oraz "centrum" miasta. Dla niektórych minusem mogą być przelatujące samoloty na hotelem.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
 Temat postu: Re: Azory
#42 PostWysłany: 31 Sie 2018 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Co do biwakowania, to na poszczególnych wyspach są miejsca oznaczone jako "Parque de Campismo" (widziałem takie na Sao Miguel, Flores i Faial), więc da się, choć nie sprawdzałem, jakie panują tam warunki.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#43 PostWysłany: 01 Lis 2018 19:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Czy rejon Furnas-Povoação to dobra baza noclegowa do eksplorowania wschodniej części wyspy Sao Miguel? Mam do rozdysponowania 7 noclegów, a jako że nie lubimy siedzieć w jednym miejscu, to wymyśliłem tak:
- Ribeira Grande - 1 noc po przylocie (18:10)
- Furnas lub okolice - 3 noce
- Ponta Delgada - 3 noce
Jeśli znacie jakieś inne fajne lokalizacje (albo nawet konkretne pensjonaty itp.) we wschodniej części wyspy, to chętnie poznam. Na miejscu będziemy się przemieszczać wynajętym samochodem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#44 PostWysłany: 01 Lis 2018 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 997
Będziesz sam? Ja doslrm w apartamencie w Ponta Delgada. Duży przestronny 2 pokoje, wielki salon, 2 łazienki, ogromny balkon obok supermarketu i z pizzeria na dole. 10 minut pieszo od centrum i 5 minut taxi do lotniska.
Apartament z airbnb. Gdybyś chciał namiary to daj znać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#45 PostWysłany: 01 Lis 2018 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
@Kashpir ta wyspa jest taka mała, że mając auto spokojnie da się zwiedzać wschodnią część mieszkając w zachodniej ;) . Wybieraj na nocleg miejsca które ci się spodobają, a atrakcje do zwiedzania i tak będą niedaleko. Byłem w Furnas ledwie parę godzin, ale myślę, że na parodniową bazę może być. I spróbuj cozido :)
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#46 PostWysłany: 01 Lis 2018 23:13 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@Kashpir

Nie napisałeś w jakiej porze roku jedziesz. Przy planowaniu noclegów trzeba brać po uwagę czas zachodu słońca. Dwa lata temu, w drugiej połowie listopada pożyczyłem auto na trzy dni. Miałem wypasiony nocleg koło Ribeira Grande. Słabą stroną takiego rozwiązania było codzienne zjeżdżanie do bazy przed zmrokiem. Po 18 zapadał zmrok i nie było sensu jeżdżenie po wyspie. Teraz jakbym planował objazd po wyspie to od noclegu do noclegu. Żeby jak najwięcej zobaczyć nie spiesząc się. Wyspa jest mała, ale drogi są bardzo kręte i dość ruchliwe, więc nieprzyzwyczajony kierowca nie będzie pomykał tak szybko jak na google maps. Poza tym przerwy na podziwianie widoków i atrakcji turystycznych tez dodają czasu.

Jeżeli pozostaniesz przy planie
Cytuj:
Ribeira Grande - 1 noc po przylocie (18:10)
- Furnas lub okolice - 3 noce
- Ponta Delgada - 3 noce

zamieniłbym Furnas na Povoação. W Furnas masz park, słynna restaurację i gorące źródła, dom stojący na dachu, dwa hotele na bogato i nic więcej. W Povoação byłem tylko przejazdem, ale miałem wrażenie, że więcej ludzi tam mieszka i można pójść nad ocean wieczorem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#47 PostWysłany: 01 Lis 2018 23:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
To dodam - połowa czerwca, zachody słońca po 21, więc na zjazd do bazy sporo czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#48 PostWysłany: 02 Lis 2018 09:07 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Lecę w tym samym czasie na Sao Miguel. Natomiast zarezerwowałem spanie tylko w jednym miejscu, niedaleko Ponta Delgada. Wyspa nie jest bardzo duża, więc wynajęty samochód powinien pozwolić na swobodną jej eksplorację. Przynajmniej tak mi się wydaje. Będę mądrzejszy jak wrócę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#49 PostWysłany: 02 Lis 2018 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
@Kashpir Również brałbym raczej jeden nocleg, zwłaszcza przy tak długim dniu w czerwcu. Będziesz 7 dni i 3 razy będziesz się musiał meldować i wymeldowywać - to też chwile Ci zajmie. Tam naprawdę w zasadzie wszędzie dojedziesz w czasie około 1h. Byłem 2x, za każdym razem spałem w Ponta i nawet rano, gdy musiałem być po drugiej stronie wyspy o konkretnej godzinie nie było bólu :) W Ponta dodatkowo będzie jakieś życie wieczorno - nocne - nie mówię o balangach, ale przynajmniej nie będzie wrażenia apokalipsy i pustek na ulicach :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#50 PostWysłany: 05 Gru 2018 00:32 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 304
niebieski
A ja np uwielbiam spokój w Ponta Delgada, szczególnie klimat świąt Bożego Narodzenia, na ulicach pełno światłek, muzyczka leci cicho z głośników i praktycznie zero ludzi, tak bylo w listopadzie i styczniu jak byłem, czułem się jak Kevin sam w domu, poważnie, coś pięknego. Magiczne miejsce, tych waskich uliczek wyłożonych tymi pięknymi kamieniami. Okna i drzwi do domów wyglądają tak "swojsko".
Ogólnie będąc 3 razy w Ponta Delgada, nie trafiłem na żadną imprezę, ale cieszę się z tego powodu, ja nie szukam rozrywek w stylu Majorki

Wysłane z mojej Nokii 3310 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#51 PostWysłany: 04 Cze 2021 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1545
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
https://www.airbnb.com/rooms/14480772?s ... 1&adults=1

Troche taki Airbnb w starym stylu i zalozeniu tego portalu jako couchsurfing+. Duze, przestronne mieszkanie, wszystko co potrzeba na miejscu i bardzo uprzejmi, pomocni i mili gospodarze. Znajduje sie na uboczu Ponta Delgada i samochod to must ale Andre ogarnal nam dylizans w AzoresEasyRent znacznie taniej niz w sieciowkach. Moj prywatny TOP3 jesli chodzi o napotkana goscinnosc. Miejsce dostepne jest tez na bookingu. Polecam cieplutko tego hosta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group